SOLBEMOL nieuw nieuw hieuw CMBV Aalst 25 jaar feestelijk jong «Bevolking mag niet alles verwachten van verkozenen» Miskis Klub: kommunistisch gemeentebeleid Bestsellers Belgisch Heavy Funk - Soul Singles 90 fr. Als de Rolling Stones in Aalst hadden gekoncerteerd dan stond het al lang in de Nieuwe Gazet van Aalst. Als Dirk Martens van zijn sokkel tuimelt, dan schrijft dit blad het we! bijzonder tijdig. Sluierstraat 1 Tel.053/77 21 69 9300 Aalst (zijstraat L. Zoutstr.) SNELST EN GOEDKOOPST Nieuwe Gazet van Aalst -18 juni 1982 5 Vakantie», dat magische woord, wordt niet door iedereen graag gehoord. Want voor velen van het stadhuis betekent de vakantie, een enkele reis naar huis De stad heeft nu zo'n deficiet, dat het overal ontslagen giét Hoe men ook spreekt over 't creëren van «jobben» er moeten er weer een aantal gaan doppen Van den Eede immers telde, schrok en zei «Die afvloeiingen zijn nodig voor die kas van mij». Galle zuchtte: "Nee, dat wil ik niet maar gaf ondertussen geen extra-krediet. Een oplossing was er dus niet voor de zaak, en d'ontslagbrieven zijn at in de maak. Iedere kleur levert noodgedwongen mensen in, in 't zicht van de verkiezingen, héél erg tegen haar zin. Natüülijk zijn er die zeggen: "Ik had het voorspeld I" "Er waren té vee! mensen en te weinig geld Maar zoals ALTIJD, is NU zeker het geval: als 't erop aankomt staan de beste stuurlui steeds aan wal persversje. Zaterdag 12 juni: in de salons Verspaille wordt het glas geheven. Tientallen gedistingeerd taterende dames (een mannelijke reporter ter plekke, dat hoor je zó) gingen de feestelijke toer op. En niet voor niets: de Christelijke Beweging voor Vrouwen uit de Middengroepen heeft nu al sinds 1957 een afe- ling in Aalst. Vijfentwintig jaar lang een bron van engagement en vorming voor vele Aalsterse vrou wen. Redenen genoeg dus om dankbaar terug te blikken. Vóór de receptie ging in de St. Marti- nuskerk een eucharistieviering door, opgeluisterd door het koor «Laat Blijde Weerglamen». In zijn homilie beklemtoonde E.H. Faes dat enkel vrijwillige, belangloze inzet de bewe ging kan schragen. In de toespraak van Mevr. Lieve De Groot, de huidige voorzitster, was dankbaarheid tegeno ver alle medewerksters dan ook de rode draad. baten voor onze kinderen, maar het liep spijtig genoeg anders», aldus mevr. De Groot. «Over vijfentwintig jaar...» In 1974 nam mevr. Van Cauter het roer over, tot eind vorig jaar. Dat de afdeling CMBV Aalst-centrum inmid dels al meer dan 200 leden telt bewijst dat de programma's aantrekkelijk zijn gebleven. Een paar recent behan delde thema's illustreren dit: jeugdal- koholisme, «als sterven een stuk leven wordt», «chips: oorzaak van hoop en vrees»,... CMBV Aalst ziet de toekomst hoopvol tegemoet en is ervan overtuigd dat de geschiedenis van de volgende 25 jaar evenveel aangename herinneringen zal oproepen. Het is de jubilaris sorry: jubilaresse van harte gegund. (KN) Rolling Stones "Still Life" (385,-) Roxy Music "Avalon" (385,-) Simon Garfunkel"Life" (550,-) Kim Wilde "Select" (360,-) Paul Mc Cartney "Tug of war" (360,-) Vangelis "Chariots of Fire" (325,-) Joe Cocker"Sheffield Steel" (345,-) Double ArtVolume 2 (255.-) Genesis Three Sides Live (520.-) The Machines World of Machines (360,-) ScooterCharm (355,-) Allez Allez African Queen (260.-) Lavi EbbelAlbü Meth (225,-) En verderSCV. Kreuners. Twee Belgen. Waterlanders. URBANUS, Sofie, Red Zebra, enz... Tipelpee Rock Rally 1982 (325,-) Nieuwe elpees van Raven. Fist, RIOT, Girlschool, Normaal (12 Bodine, Rage, enz... ImportCanada, U.S.A.. Japan, U.K. Funkapolitan, Shakatak. Lime, Rick James, Temptations. Kokomo Diana Ross, Live, Randy Crawford, The Crusaders (dubbel life), Stevie Wonder (verzameld). Kinq Crimson (beat) Steve Miller Band. Gang of Four, Black Uhuru Reggae Sunsplach 81 (Ode aan Bob Marley), Steely Dan (Gold), Exploited e.a. Boys Town Gang. Queen, Hot Chocolate, Nicole Bananarama, Spider Murphy Gang, Trio, Abe, Secret Service, Yazoo, Fehlfarben, Simple Minds, enz Pionierswerk Stichtster Mevr. Du Four ging in 1957, onder impuls van E.H. Colpaert, van deur tot deur om leden te werven, samen met Mevr. Claus en Mevr. Cop- pens. Op de stichtingsvergadering werd voor de eerste 32 leden de doelstelling van CMBV toegelicht: «CMBV is een sociaal-kulturele bewe ging voor vrouwen uit de middengroe pen met een kristelijke levensvisie. Een beweging die tevens vorming wil geven aan deze vrouwen opdat zij zich bewust worden van hun persoonlijke en maatschappelijke opdrachten in kerk en samenleving». Die doelstelling is nog niet fundamen teel veranderd. De namen van de dames-pioniers zijn in Aalst vrij bekendDu Four, Claus, Bogaert, Blanckaert (erevoorzitster), De Loof, De Vleeschauwer, Wellekens, Luyckx, Schellekens, Schockaert, Herdewijn, Guns. Zij bewaren ook een goede herinnering aan hun toenmalige prootst E.H. De Pauw. De middelen waarmee zij hun doel nastreefden evo lueerden wel met de tijd... Timmerend aan een lange weg Toen in 1965 de 123 leden tellende afdeling vanuit Brussel Nationaal ge splitst werd, tegen de zin van de basis in, werd Mevr. Du Four voorzitster van CMBV St. Jozef en mevr. Gilbos leidde de afdeling St.-Martinus. Laatstge noemde werd enkele jaren later voor zitster van de herenigde afdeling Aalst-centrum, tot 1974. Het bestuur van het C.M.B. V. (DP) De programma's waren toen, in de jaren zestig, minder zwaar dan nu; in een ontspannen en vriendschappe lijke sfeer kwam men samen rond kul- turele, geetelijke en speelse thema's. Toch werden moeilijke thema's niet geschuwd... Mevr. De Groot ontdekte in de archiefstukken voordrachten en debatavonden over puberteitsmoeilijk heden en koèdukatie, gezags- en lief desverhoudingen in het gezin, jeugd en sexualiteit, huwelijksmoraal en abortus, gezinsplanning enz... De voordracht «De vrouw partner of sla vin leidde in 1966 zelfs tot het ont slag (vrijwillig van verschillende vrouwen. De heren van de schepping waren er immers niet al te opgetogen mee... Daarnaast kwamen godsdienstige thema's aan bod, en werd tijd gemaakt voor ontspanning en sport (zwem- en turnlessen). In 1965 ont stond ook de Tennisklub «Beukenhof», onder impils van Mevr. Blanckaert en het CMBV «De bedoe ling was deze klub demokratisch uit te Volgens de heer Ferrar komt het er voor de (kommunistische) verkozenen in de eerste plaats op aan aktief aan wezig te zijn bij elke strijd en behoefte van de bevolking, om haar probleem te begrijpen, haar wensen te ondersteu nen en te vertalen naar het beleidsv lak. Daartoe is er een konstante luis terbereidheid en een open informatie verstrekking nodig. Hij stelde tot zijn spijt vast dat sedert de linkse overwin ning de belangstelling van de bevol king voor het beleid niet verhoogd is. De oorzaak hiervan zou zijn dat de mensen denken dat de problemen opgelost zijn nu links aan het bewind is. Niets is minder waar, ook bij een progressieve meerderheid moet de aktie vanuit de bevolking verder gaan. Hij wees er eveneens op dat een kom munistische burgemeester er voor de hele bevolking is en niet slechts voor zijn eigen kiezers. Het debat spitste zich vooral toe óp kwesties van gemeentelijke demokra- tie en inspraak van de bevolking De avond werd afgesloten «a la fran- gaise» met de onvermijdelijke kaas en wijn. (Bbb.) 1. De enen mogen niet noodzakelijk wat de anderen mogen. Neem nu het gebruik van stadszalen feestzaal, tilateiiezaai, trouwzaal, kasteel Terlinden... Politieke groepen die bij het stadsbestuur aankloppen voor een info-avond, debat of zo, van gen bot. Kuituur al wat je wil, maar geen politiek, wordt gemotiveerd. Zo mocht bv. wel C.S.C. De Rank in 't verleden de trouwzaal gebruiken, wat een S.P. nooit mocht. Zo werd de toegang tot kasteel Terlinden voor Agalev geweigerd, die er in maart II. een inspraakavond wou houden. Zo «stichtten., de Jongsocialisten een «Jongsocialisten-Kultuuropbouw.. om langs dat achterpoortje toch binnen te gera ken. Truukje dat lukt... 2. Groot is echter de verbazing... Maandag 21 juni nodigt de P.V.V. (PARTIJ voor Vrijheid en Vooruitgang) in de stadsfeestzaal minister Poma uit. Achterpoortjes zijn plots niet meer nodig. De voorpoort staat wagenwijd open. De bevoegde schepen is toevallig van P.V.V.-signatuur... (G) In het kader van een reeks vormingsavonden rond het gemeentelijk beleid, wilde het Instituut voor Marxistische Vorming i.s.m. de Miki Klub, de teorie van een progressief gemeentebeleid toetsen aan de praktijk. Daar linkse meerderheden het in Noord Frankrijk zoeken. Gelegenheidsspreker was J.C. Ferrar, adjunkt-burgemeester van Ronchin (40.000 inwoners), lid van de PCF. Mare De Smet (sekretaris Mikis Klub), Jean-Claude Ferrar, Anges Vinck voorzitster Etienne Van Den Bossche (ondervoorzitter), Hugo De Geest (IMA VO)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 5