I mmm 3 Röntgenfoto's verzamelen... Hiilsta - Hiilsta - Hülsta 10% —15% fn 20 30 r2 -1 Woonidee Hanssens Keukens Format Keukens Kampioenviering Belottersklub Immerzeel GEERINCKX VERZEKERINGEN _l LU op alle toonzaal modellen J> CQ Tl CO 6 - Nieuwe Gazet van Aalst -18 juni 1982 Door de «Koninklijke Landsbond voor Postzegelverzamelaars» en de provinciale organisatie «Oost-Phila» werd de «Kompetitieve Postzegeltentoonstelling 1982» voor onze provincie toevertrouwd aan «Alostum 82». De «Postzegelkring van Aalst» met voorzitter Jo Van Brabant en sekretaris Louis Verhulst, «Rosa Luxemburg» met Jan De Brouwer en Mariette Permentier en «Phila Aalst» MET Denis De Zitter en Willy De Doncker, in nauwe samenwerking met de «Unie der verzamelaars», met «Numismatiek Aalst», postzegelkringen «Ter Kluizen» en «Welle» en de «Socialistische Postzegelkring» haalde dan in de Stedelijke Meis jesschool» aan de Binnenstraat heel wat sukses, want honderden liefhebbers defileerden voor de ruim 150 tentoonstellingsvlakken, door 25 deelnemers voorgesteld in de ruime feestzaal van de school. Expo waarbij zowel de traditio nele als de tematische philatelie aan bod kwam, zonder dan die m.b.t. de post geschiedenis te ignoreren. Werd de algemene laureaat de Waas- lander Janssens de Varebeke, ook Aalst liet zich vanzelfsprekend niet onbetuigd, want verguld zilver viel ten deel aan HERMAN LAMPENS (78%) en BENNY SMEKENS (75%) en zilver aan CLEMENT HOSTE (74%), ALBERT LAMBRECHTS (68%) en ANDRÉ COECK (66%). Tentoonstelling die zich mocht verheugen in het bezoek van liefst drie ministeriële excellenties: Mare Galle, Paul D'Hondt en Louis Waltniel. Poststempel met «Aalsterse Gille» Blikvanger van de tentoonstelling was vanzelfsprekend het tijdelijk in de school opgericht postkantoor, met als gelegenheidsafstempeling een «Aal sterse Gille». Voor de hand liggend uiteraard voor een karnavalstad. Numismatiek en Filatelie te Aalst Pronkstuk, paradepaard en blijvende realisatie, in het oog springend voor elke postzegelliefhebber, doch even waardevol voor wie zich aan de ge schiedenis van de eigen streek inte resseert, is echter de «Numismati sche en Filatelistische Studie van Aalst», een op kunstdrukpapier gedrukt boek, formaat 21 bij 27,5 cm, met een zestigtal bladzijden, waarbij aan de hand van vele afbeeldingen een overzicht wordt gebracht van al wat op numismatisch en filatelistisch vlak verband houdt met Aalst. Wat betreft de NUMISMATIEK maakt Willy De Doncker duidelijk onder scheid tussen penningen en munten. PENNINGEN zijn beloningen, een soort medaille, toegekend om ver diensten te honoreren. Het zijn echter geen betaalmiddelen, terwijl MUNTEN zulks wel zijn. Voor de penningen diende het werk van JOZEF DE LUYCK als basis en voor de munten werd vooral gesteund op de gevor derde studie en de unieke verzameling verzekeringen een zaak van vertrouwen PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21 40 29 Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein 9300 Aalst Momenteel wmtt via elk mogeli]k persorgaan een aktie gelanceerd om op ini tiatief van de verlamde dichteres Lieve Moenssens röntgenfoto's te verzamelen Huize Lieve Moens werd door de dichteres inderdaad ter beschikking gesteld van fysisch gehandikapten en dat vroeg uiteraard heel wat transformaties. Reeds werden twee vleugels bijgebouwd doch voor de onontbeerlijke derde ont breken (voorlopig) de nodige fondsen. U kan ertoe bijdragen dat dit wordt gerealiseerd, o.m. door het afgeven van oude röntgenfoto's. Deze zijn inderdaad zilver waard en met een kilogram röntgenfoto's kan meer dan 100 fr. bouwmateriaal worden betaald. Solidariteit maakt veel mogelijk. Het is ermee zoals met wegen. Eerst waren er geen doch als vele mensen in dezelfde richting lopen ontstaan ze gemakkelijk U kan wellicht even navraag doen bij een arts uit uw omgeving. Af te geven te Aalst in Jebron, Begijnhof of Paul Van Nuffel, Keiz. Plein Baardegem bij Paul Jacobs, Molenstraat 54 Meldert bij Pica Callebaut, Mutsereelstraat 13 Moorsel bij Hendrik Van den Meersche, Driesstraat 22 (Hm) Hoek Gentsestraat - Vijverstraat 9300 Aalst - tel. 053/21.39.14 munten van Aalst van de Moorselaar BENNY COPPENS uit de Houten Kruisstraat. Zonder de hulp van deze beide heren, werkzaam op hoog niveau, zou het boek niet gerealizeerd zijn geworden. PENNINGEN werden reeds uitgereikt in de 16e eeuw aan schepenen, raadsleden en andere verdienstelijke gemeentenaren. Vaak een soort pre sentiegeld bij aanwezigheid op verga deringen. Absentéisme werd blijkbaar ook destijds reeds bestreden. Pennin gen die vermelden «Nee Spe, nee Metu» of «Fide et Concordia». MUNTEN werden te Aalst reeds ge slagen ten tijde van de Graven van Vlaanderen. Het eerste «deniertje» komt uit de periode van Filips van den Elzas (1168-1191), doch alleen de naam van muntmeester "Arnot" komt erop voor, naast de stadsnaam "Alost". Onder de 8 graven van Vlaanderen die munten lieten slaan, vermelden wij als meest gekende Gwijde van Dampierre, Robrecht van Bethune en Lodewijk van Nevers. Zegt het u nog iets? Ook 'noodgeld'' uit wereldoorlog I, zo metalen als papieren, wordt in de stu die behandeld. Filatelie Het grootste aandeel in deze studie gaat echter naar de postzegels, met "voorlopers" tijdens de diverse ove rheersingen, de linnen- en punten- stempels, de eerste wereldoorlog en de noodstempels, de diverse stempels van handstempel tot frankeermachine en uiteindelijk de postzegel zelf. De naam van onze stad' is er steeds «Alost», doch in 1818, onder het Hol lands Bewind, zien we «Aalst» ver schijnen, wat dan echter vanaf 1831 weer door de franstalige benaming werd verdrongen. Ook tijdens de eer ste wereldoorlog bleef het «Alost», zoals o.m. bleek uit een uiterst merk waardige ep slechts in extremis aan het boek toegevoegde postkaart met stempel van de «Bahnmeisterei Alost». Andermaal een unicum Van Benny Coppens. Later zien we ook een Duitse stempel met «Aalst» ver schijnen. Speciale afstempelingen gebeurden te Aalst o.m. met de Passiespelen van 1931, handelsbeurzen, jaarbeurzen, Franciscusspelen, de Bloemenweek, het Festival van Vlaanderen en van zelfsprekend met karnaval. Een alleszins merkwaardige studie, die ook de fila-leek kan boeien en zijn nieuwsgierigheid opwekken. Mede door de voor zichzelf sprekende illus traties en de soms uitzonderlijke, spektakulaire dokumenten. Boek dat echter door de snelheid waarmede het diende te worden gerealizeerd tijds gebonden als het was aan de provin ciale kompetitieve tentoonstelling er ook de sporen van draagt, zo o.m. het ontbreken van een pagina aanduiding, een wel bij de aanvang klaar aangegeven onderverdeling die echter eerder verwarrend is overgeno men, enkele Spielereien van het zet- duiveltje waarbij zowel «personnage» als «personage» voorkomt, men het heeft over een «stedhuis» en «vaga- bonden», of over «een niet te versma den ongemak» (sic) of «zilveren pen ningen die diende» of gewoon vergis singen in d of t bij vervoegde werk woorden. Schoonheidsfoutjes die weliswaar aan de intrinsieke waarde van de studie niets afdoen, doch wel licht als gevolg van enige overhaasting de waardevolle inhoud in een minder fraai kleedje verpakken. Voor aanvullingen, nadere gegevens en opbouwende kritiek staan de auteurs zoals ze zelf schrijven wel open. Nuttige inlichtingen kunnen dan ook worden overgemaakt aan Willy De Doncker, Schendelbeekhof- straat 24 te Aalst. U kan het boek bestellen door storting van 280 fr op rekening 088-0908390- 77 van Louis Verhulst, Fabriekstraat 3, bus 4, te Aalst, met vermelding «Studie Aalst». (Hm) In de feestzaal «Den Blokvierde vorig week-end de familie «AKV De Korms- sesloipers» het huwelijk van Wilfried en Marie-Jeanne Kornissesloiper. Nadat gelegenheidsburgemeester Mare Moerhout en zijn laatste schepen William Del- sen het burgerlijk huwelijk hadden ingezegend, werd voor de zaal nog even de tijd gevonden voor een familiefoto (DP) Don Bosco, Meulenschettestraat, kende veel belangstelling voor hun Breughelfeest. (DP) Tentoonstelling priester Daens-vriendenDepriester Daens vrienden uit Aalst organi seerden een tentoonstelling in lokaal «Den IJzer» in de Vlaanderenstraat. Er werd dui delijk gemikt op de liefhebbersen het is verwonderlijk te noemen dat er in Aalst nog eens een tentoonstelling kan plaatsvindenjender commercieel karakter (K.D.C.) De eerstvolgende afspraak voor de belotters in het Sociaal Centrum van de Immer zeel is op zaterdag 3 september 1982 te 20 uur, (J.V.L.) De Belottersklub Immerzeel maakt momenteel een bloeiperiode door. Deze klub wordt geleid door voorzitter Oscar Van Lysebeth, sekretaris Jan Meulemans, schat bewaarder Albert De Bruecker en de bestuursleden Dirk De Bruycker en Henri Ver beken. Iedere eerste zaterdag van de maanden september tot en met juni gaan de belotters aan de slag Aan de start van het seizoen 1981-1982 lieten zich 65 belotters inschrijven, door ziekte en andere omstandigheden hebben er toch nog 50 leden de strijd overleefd, waaronder 12 strijdlustige belotsters. Iedere speelavond zijn er aan het spel ook prijzen verbonden. Er kan in klubverband of als losse speler gespeeld worden. Op vrijdag 11 juni werd het eindklassement bekend gemaakt. Als glansrijk overwin naar kwam Cyriel De Vidts uit de bus. Iedere speler van de eerste geklasseerde tot en met de laatste mocht een prijs in ontvangst nemen Hier volgt het eindklassement tot en met de tiende geklasseerde 1. De Vidts C. 4. Van Mossevelde h. 7. De Smedt P. 2. Callebaut J. 5. Pieters 8. Merckx J. 3. Verpeten J. 6. De Meulemeester H. 9. Van Pottelberghe 10. Geerts M J.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 6