Postharmonie bracht "elck wat wils" Tinnen soldaatjes, poppen en... bons CBO Schakel tussen bedrijf en school Kwistornooi breekt door Als de paus naar Aalst kwam, dan wist je dat met dit blad al lana. Aalstenaars herstellen zich Nieuwe Gazet van Aalst -18 juni 1982 - 7 CBO... weer een letterwoord dat we nog niet kenden. Het staat voor «Contactcentrum Bedrijfsleven - Onderwijs». Een initiatief dat ontstond in de jaren zestig toen de snel groeiende Vlaamse industrie om «more brains» smeekte. De Krisis deed ondertussen vele CBO-kernen in Vlaanderen stranden, maar in de Denderstreek hield men vol. Meer zelfs ze spelen goed in op de toekomst, die van de mikro-elektronika en de chips (zonder paprika). wijs en bedrijfsleven soms veel schakels ontbreken. Veel leerkrachten (voor technische en ekonomische vakken bijvoorbeeld) heb ben geen of te weinig konkrete ervaring in bedrijven dat wreekt zich bij de leer lingen. Andersom ook hoeveel bedrij ven informeren zich over veranderingen in het onderwijs De gevolgen zijn be kend de kloof tussen school en bedrijf is bijna zo breed als de rij jonge werk lozen lang is. In de voorbije jaren poogde CBO Den derstreek deze afstand te overbruggen door zeer grondige bedrijfsbezoeken te organiseren voor geïnteresseerde leer krachten. Ze gingen systematisch te werk eerst een maatschappelijk be langrijke ontwikkeling kiezen (bvb. mi lieuproblematiek, afvalverwerking,...) en in funktie daarvan relevante bedrijven of instanties kontakteren. Zo kwamen o.m. De v.z.w. CBO Denderstreek groepeert een aantal leerkrachten, PMS-advi- seurs, schooldirekties en bedrijfsmen- sen. Pluralistisch, op vrijwillige basis en met een stuk financiële steun van het Vlaams Ekonomisch Verbond. Een vor stelijk onderdak voor hun samenkom sten vonden ze nu bij de Generale Bankmaatschappij (Kwalestraat. Nieu- werkerken). Daar riepen ze op 9 juni jl. de pers samen om Aalst en omstreken te laten horen wat ze van plan zijn. Een blik achterom Dhr. B. Cantineaux, direkteur van het PMS op de Graanmarkt en CBO-sekre- taris, schetste doel en middelen van de vereniging Voedingsbodem van hun werk is de vaststelling dat tussen onder- Esso-Belgium, het studiecentrum voor kernenergie te Mol, EBES-Gent, de Boelwerven van Temse enz. aan de beurt. Geen klassiek bedrijfsbezoek CBO kent geen lidmaatschap of leden bijdrage. Wie de werking wil meemaken neemt gewoon kontakt op met het se- kretariaatB. Cantineaux, Graanmarkt 3, Aalst (053/21.77.35 of 70.11.53). Een aanrader, want zo'n bedrijfsbezoek met CBO is méér dan een afstandse rond leiding met het voorspelbare vragen- kwartiertje. Nee, pas na grondige voor bereiding trekt men er op woensdagna middagen of vrije dagen op uit voor diepgaande kontaktnamiddagen. Sterk gericht op het gekozen studiethema stelt het bedrijf zich voor en daarop volgt uit gebreide, geanimeerde diskussie. met informele gesprekken achteraf. Sommi ge bezoeken dienden dan ook al her nomen te worden wegens het grote aan tal kandidaten... Het thema van 1981-'82 werd de «chips en de mikro-elektronika», want CBO be seft dat de derde industriële revolutie al begonnen is. Kontaktnamiddagen in het labo van prof. Van Overstraeten (KUL), bij IBM, Computerland Brussel, de Vlaamse Uitgeversmaatschappij (VUM) en elders waren naar verluidt telkens zeer boeiend. Ook de bedrijven zelf stel len de niet oppervlakkige bedrijfsbezoe ken van CBO op prijs. De stille hoop van CBO is dat de deelnemende leerkrach ten daarna in hun lessen inspelen op de aktualiteit in de bedrijven. Sommigen gaan achteraf zelf met hun leerlingen nog eens naar de bedrijven die ze met CBO bezochten. Precies het leggen van zulke schakels wil CBO bevorderen «De school helpen een open kijk te blijven behouden op wat zich afspeelt in het bedrijfsleven, welke evolutie er in de huidige omstandighe den plaats vindt» Het nieuwste initiatief van CBO gaat in september-oktober van starteen initia- tiefkursus «gebruik van de mikro-kom- puter». Meer daarover vindt u in de bij drage volgende week«Heeft Aalst schrik van de chip (KN) Bij de tentoonstelling in zaal «Netwerk» waar een 70-tal bonsais werden geëxpo seerd ontmoetten we o.m. de regerende prins-karnaval Jempi, Jean-Pierre Tim merman uit de Aalsterse Expostraat. Samen met voorzitster Mevrouw Agnes Muylaert-Luycx is hij een van de promoto ren van de Vlaamse Bonsaivereniging die reeds ruim 160 leden telt en o.m. bon sais van respektievelijk 1 7 en 30 jaar presenteerde. Jempi heeft echter nog een andere hobby. Niét minder origineel. Hij heeft inder daad een unieke kollektie tinnen soldaatjes waarvan hij de metalen of plastiek onderdelen aankoopt, eigenhandig assembleert en met olieverf beschildert waarna ze in diorama's worden verwerkt. Zijn echtgenote Linda De Waegeneer houdt het bij poppen, antieke dan. Echte speelgoedpoppen van vroeger die het kinderspel hebben overleefd en met hun meestal ongeschonden porseleinen koppen een bezienswaardigheid vormen Ter wijl Mevrouw Luycx het moet hebben van schaduwpoppen die een evenzeer inte ressante verzameling vormen. Hopelijk krijgt U eerlang over deze originele kollekties meer te lezen in dit blad. (Hm) Het kwistornooi in Netwerk lokt nog heel wat belangstellende. (DP) kwamen, Die «grijzen» worden geleid door Frans Wauters, voorzitter van het Aalsters Feestkomitee, bijgestaan door de Draeckeniers Piet Moereels, Herman Louies, Gaston Van den Hauwe en De kenijvoorzitter Pol De Paepe. Invallers waren reeds Keizer Kamiel Sergant, Guy Van den Hauwe en Anton Cogen. De acht andere ploegen wedijverden in sympathie-uitstraling maar ook in gede gen kennis. Daar zitten een zuiver Her- dersemse en een Leedse samenstelling bij, een groep louter vrijgezellen, een team uit Opwijk en Baardegem met 10 jaar kwis-ervaring, een rethorika-bent van het Sint-Jozefscollege, een troep oud-scouts uit Denderleeuw, een famili aal geval waar iedereen de naam draagt van een oud-senator uit Aalst, en dan de Hoe grijzer hoe wijzer, 281 p ;5. Opba 280 p 6. Stam Tien,261 p.; 7. Paluga- ma, 217 p; 8. Cocklox-Clan, 211 p 9. De Rossers, 193 p., 10. Bende van Jan de Lichte, 166 p. De zes volgende kwisavonden gaan tel kens te 20 uur op een vrijdagavond door.'nl. op 25 juni. 3 september, 10 september, 24 september, 1 oktober en 15 oktober. (P K.) Oe tien kwisavonden in zaal Netwerk te Aalst verdienden aanvankelijk méér belangstelling Tien ploegen vochten er reeds vier maal voor de punten, te winnen met zestig vragen per avond. Onderwerpen zijn aktualiteit, kunst, letterkunde, folklore, film. geschiedenis, wiskunde, gastronomie en ekologie. Eindelijk wordt het publiek talrijker. De kampende ploegen zijn zeer uiteen lopend samengesteld. De twee uitersten zijn de onklopbaren «Volgend jaar be ter» uit de streek van Dendermonde en Zele met kampioen Dirk Buyst, en an derzijds de lokale vedetten «Hoe grijzer hoe wijzer» die er de eerste avond enkel dank zij hun spitse humor aan te pas homo-ploeg van Netwerk die tevens voor een onberispelijke organisatie in staat. Na de vierde avond zag de voorlopige uitslag er als volgt uit 1. Volgend jaar beter. 395 p.; 2. F N. Club, 301 p.; 3. Asdammen, 293 p.; 4. KAAR. DC" De Aalsterse Postharmonie, volgend jaar een kwarteeuw jong, bracht met een ruim dertigkoppig korps een opgemerkt konsert. Wel met nogal wat versterking, maar hoeveel maatschap pijen slagen er momenteel in nog iets degelijks te produceren zonder hulp van buitenuit? Blijken van stiptheid, zoals van "postmannen" zou kunnen worden verwacht, waren er niet zoveel. Noch het aanvangsuur werd gerespekteerd, ruim een kwartier vertraging noch de kledij wees op stipte "uniformiteit". Het majorettenkorps van een 20-tal meisjes, waarvan nog sprake in een publikatie van een paar jaar terug, is blijkbaar in het niet verzwonden, want er wérd beroep gedaan op de marjo- retten van St.-Cecilia, Burst. Er schijnt wel hoop te zijn het te zien herrijzen. Alleszins werden met dat doel reeds steunkaarten aangeboden, in zoverre financiële middelen het bestaan van een dergelijk korps kunnen stimule- myèkaderd tussen optredens van de Burstse majoretten, met Anja Van der Meersche als akrobatisch-lenige soliste, bracht de formatie o.l.v. Her- zelenaar Paul De Smet, een jong diri gent die enkele maanden geleden Edgard Branckaert opvolgde, een konsert naar het beproefd recept "voor elck wat wils", met stukken van eigentijdse komponisten, waaronder heel wat landgenoten. Met de «American Fantasy» van F. Ruelle, variaties op een modern thema, melodieus en sterk ritmisch, bracht de Postharmonie een treffend openingsstuk, waarbij overgangen soms wel te wensen lieten. Vanzelf sprekend nauwelijks te vermijden bij optredens met "geleende" muzikan ten. Even werd het geweer van schou der veranderd met «Introduction and Dance» van Guy Duyck en de «Air» uit «Baroque Suite» van Ted Higgins, een stuk dat ons «Pavane in Blu^- vaa Voor heel wat luisteraars - of waren het gewoon kijkers of rekreanten kon- serteerde de Aalsterse Postharmonie verleden zaterdagnamiddag op de Grote Markt te Aalst. Haar derde konsert reeds in de reeks verplichte prestaties, na die aan het Park De Blieck en aan de Werf. neerden. Stuk waarbij onze gedach ten wel even vertoefden bij de drama tische evenementen bij de Falklands, die we ons blijkbaar niet aan het hart De postharmonie in koncert geruggesteund dezelfde toondichter memoreert en waarin trompetter Nina Van der Vorst uit Moorsel zorgde voor een aarts- moeilijke solistische interventie. Overgeschakeld werd dan naar een meer populair genre, waarbij we ons eerst verplaatsten naar Amerika met Randy Becks «Mexican Trumpets», met het altijd mooie «Quantanamero» en naar het zuidelijk continent met «South of the Rio», een potpourri waarin Zuidamerikaanse ritmen domi- door een geleend majorettenkorps. (DP) laten komen. 12.000 km is ook zo ver weg... Klap op de vuurpijl werd dan wel Wal ter's «Instant Concert» waarbij motie ven van een heleboel gekende aria's en stukken even werden aangeroerd om ogenblikkelijk over te schakelen naar volgende fragmenten. De bloemen die solisten en dirigent in' ontvangst mochten nemen waren alleszins verdiend. Evenzo het applaus waarop de in de laatste maten rechtstaande band appeleerde. (Hm) In een zuiderse temperatuur deze keer, waarbij anderhalf uur blazen, zonder enige verfrissing, ook voor postmannen oeverloos lang kan lijken. De verkeersvrije Markt, weliswaar met nog steeds naakte bomen, leek ander maal niet de geschikte plaats voor der gelijke prestatie. Niet alleen de vele voorbijslenterende wandelaars die het korps nauwelijks een oogje gunden, maar ook het disco-gestamp in drank gelegenheden waren een storend ele ment. Om dan nog niet te spreken van de publiciteits-microwagen die er voortdurend decibels spuide. Het ge klingel van de beiaard tijdens konser- ten even afzetten, zoals reeds herhaalde malen gesuggereerd, kon blijkbaar (nog) niet. O J&M LiE AWÜE"£,e NOOT V/b TEiceMAfl-fe. HierR-Oks^t^ 0^") 2.ÜM gceM Te

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7