Starten Ickerlyc Sp I St. Lutgardisinstituut - Aalst Nieuwtjes van Aalsterse Muziekmaatschappijen EINDESEIZOEN VERKOOP Geraardsbergsestraat 44-46 9300 Aalst Telefoon 053/70 14 41 vanaf Woensdag 23 juni 1982 8 - Nieuwe Gazet van Aalst -18 juni 1982 Vrijdag 18 juni 20u.30 (in Begijnhofkerk) avant-première van The South Minster Singers (Ring Bell Orchestra). Amerikaans orkest van de South Minster Presbiterian Church uit Pittsburg, Pennsylvania Alle muziekgenres, van Brahms, Chopin en Handel tot spirituals. Voornamelijk klokken en bellen. 100 fr„ -18 jaar80 fr. (org. Tele- dienst, Jebron, Protestantse Kerk Aalst). Zaterdag 19 juni - Dansavond in jeugdklub Terlinden - 20 u. Jaarlijks eindzeinzoenfeest in de Minisklub met Stampen en Dagen. Toegang gratis. - 12 u. vertrek aan kliniek (Moorselbaan) voor 120 km -fietstocht in Hamme (org. T.T.-Kring Aalst, afdeling Rijwieltoerisme). - Tussen zonsondergang en zonsopgang (op een weide in Meldert. Mutsereel- straat) midzomernachtfestijn vuur. muziek, lekker eten en drinken, feest, na tuur Geen inkom, maar breng 2 eieren mee en voedsel naar keuze, dat dan op één tafel gelegd wordt Verkleding in heks, trol, kabouter of zo mag Org. HAK, Vrouwenhuis, Anders Gaan Leven, Werkgroep Gastarbeiders, Jebron, fam. Callebaut, Elke en Erika, skouts In Aalst (Grote Markt) wordt om 21 u in groep vertrokken Kinderoppas en slaapgelegenheid, voor wie het vooraf laat weten (053/70.38.88) - 14 tot 17 u. exploratietocht voor kinderen in omgeving Wijngaardveld Af spraak Driesleutelstraat 53. Org. Jeugdatelier Klakson. - voormiddag op de Grote Markt wordt de homo- en lesbienneweek ingezet met o.m. ballonnenaktie, verkiezingspropaganda, paint the city pink en video-opna mes - familiefeest in het St -Maarteninstituut Raffelgemstraat met om 20 u kaart avond (3000 fr. vooruit). - 20 u. (in kafee Palace, Gentsestraat 153)2de Vlaaienfestival Gratis vlaaien en optreden van Daaven en Stampen, en prins Jempi I Zondag 20 juni - 9.30 tot 12 u. (in Filateliezaal. Kattestraat 33)vergadering numismatiekclub. - 16 u. koffieklets in het G.O.C. (Hoogstraat 64-66) in het kader van de homo en lesbienneweek. - 11 u volksconcert op de Grote Markt door «Kunst en Vermaak» o.l.v. Albert Veldeman. - Familiefeest in het S M I -Raffelgemstraat vanaf 14.30 u Optreden van de leerlingen om 15 en 17 u. - 14 u. Vertrek aan Stevenskapel (Moorsel) voor natuurwandeling in Groot-Aalst (org. Werkgroep Leefmilieu Aalst) -8 u (aan lokaal WTC Den Blok, Guldenboomplein)vertrek 100 km Breughel- route (per fiets), indien regen op 27 juni. Maandag 21 juni - 20 u. in stadsfeestzaalgemeenschapsminister Karei Poma spreekt over PVV-aksenten voor een vernieuwd kultureel beleid. - Vanaf 19 u. (in Filateliezaal, Kattestr): postzegelklubvergadering Philatelia Alosta met mededelingen, ruilboekjes, nieuwigheden, tombola. - 20 u. Bob Carlier (docent moraal) en Karei Ringoet (neuropsychiater) spreken in Netwerk over sexualiteit, relaties en twistpunten, (org G.O.C Dinsdag 22 juni - 20.30 u. in zaal Feestpaleis filmvoorstelling «a bigger splash» (soft-prono-ho- mofilm). (org. G.O.C.). Woensdag 23 juni - 21 u concert in het G.O.C. met werk van Dowland. Bach Dé Falla, Rodrigo e a door gitarist Bert Lams. - 19 30 u. in Jebron (Begijnhof 1)gebedsmoment. 20 u. informatie-avond over "Leembouw, als alternatieve woningbouw" door Dirk Sonck. Dit gaat door in de Moorselbaan 200 te Aalst. Donderdag 24 juni - 20 u (in zaal Netwerk)info-avond over zelfstandig werken (zie elders in dit blad); org. N.C.M.V.-Jongeren. - 20.30 u (in zaal Palace) film «een vrouw als Eva» (vrouwenfilm met o.m. Moni que Van de Ven en Maria Schneider). Org.G.O.C. Onder de bloedhete zon hebben de leerlingen, de leerkrachten en de direcktie van het St. Lutgardisinstituut- Aalst, m een Breugeljaanse sfeer hun jaarlijks optreden kleurrijk naar voor gebracht Op de prettig aangeklede speelplaats kon men bij tal van oude volksspelen terecht, o.m, sjoelbak, zeeratjesslag, viskraam, ballen gooien enz. Bij iedere stand kon men punten verzamelen die tegen prachtige prijzen konden omgeruild worden Ongetwijfeld was het optreden van de leerlingen het hoogtepunt van deze namid dag. Een sliert van boeiende, en vooral vlot gebrachte, volksdansen waren een lust voor het oog. Daar waar het blokfluitensemble en de Orffinstumenten melodieus overkwamen, was de zang van de 1® en 2° jaars nogal aan de lage kant. Na dit optreden konden de honderden aanwezigen nog terecht in café, cremerie, restaurant, of bij de volksspelen en de infostand Een diavoorstelling toonde het werk van de leerlingen. Vanaf 1 september 1982 start de school met een nieuwe afdeling; Collectiviteit, hogere cyclus HSBS. (D.W In de wereld van Aalsterse Fanfares en Harmonieën roert entwat. De betoelaging voor het voorbije jaar 1981, groot 15.000 fr. per maatschappij, werd nog steeds niet uitbetaald en zelfs voor uitvoeringen bij vaderlandse plechtigheden in 1980 werden sommige verenigingen nog steeds niet vergoed. De Kon Harmonie St.-Cecilia Baarde- gem klaagt erover 4000 fr. huurgeld te moeten betalen voor gebruik van een bouwvallig klaslokaal dat dan nog enkel te gebruiken is op een bepaalde dag en uur. Zonder huurkontrakt. Gevraagd werd te willen zorgen voor metalen muzieklessenaars op de stads- kiosk daar houten zo plaatsrovend zijn Metalen lessenaars zouden echter de neiging hebben te verdwijnen en houten zijn te zwaar... Over het doorgaan van konserten t.g.v. de Jaarbeurs bestaat nog steeds geen zekerheid. Toch één lichtpuntDe Kon. Garm. «Concordia et Docilitas» uit Herdersem viert haar 200-jarig bestaan op de eerste zondag van juli 1983. Dit met een aka- demische zitting, het uitgeven van een brochure met de historiek van deze ver eniging en een verbroederingsfeest met alle Aalsterse Muziekmaatschappijen. De eerst volgende konserten in juni heb ben plaats op zaterdag 19 juni te Aalst, Grote Markt, 17 u «De Oude Garde» zondag 20 juni te Aalst, Grote Markt. 11 u «Kunst en Vermaak» zondag 20 juni te Erembodegem. Jon gensschool, 16 u: «Niets zonder Ar beid» zondag 20 juni te Moorsel, Dorpsplein 17 u «De Jonge Garde» dinsdag 22 juni te Erembodegem. Kep- pestraat, 20 u.«Hand aan Hand» De Geraardsbergsestraat is een ietwat droefgeestige invalsweg naar het centrum van Aalst. Tussen de oude arbeidswoningen, stille getuigen van het industrieel verleden van de stad, deint het handels centrum van de Zoutstraten zachtjes uit. Als winkelstraat oefent ze dan ook weinig aantrekkings kracht uit. Toch, of misschien juist daarom, werd hier een van de jongste dekenijen van de stad opge richt. Onder impuls van de handelaars Van Der Biest (Marie-Anne), Spaanhove CEurotricot), Raspoet (Elcerlyc) en Schellinck (Doopsuiker Pascal) sloe gen de winkeliers in 1976 de handen in mekaar. Aanzet was een protestak- tie tegen langdurige wegenwerken die de handel belemmerden. Toen men ondervond hoe snel men op die manier gehoor kreeg bij hij stadsbe stuur, werd besloten naar het voor beeld van andere winkelstraten een dekenij op te richten. Een balans opmaken van de voorbije zes jaar is zeker niet gemakkelijk. Er werden heel wat initiatieven genomen waarvan sommigen prachtig slaagden en anderen op een sisser uitliepen. Onlangs nog werd een geluidsinstalla tie in de straat gehangen om het win kelen aangenamer te maken. Deze voldoet uitstekend zodat andere deke nijen al zijn komen informeren naar de herkomst. De Braderij Eeb hoogtepunt is natuurlijk die goeie ouwe braderij, die dit jaar doorgaat op 18, 19 en 21 juni. Als het weer een beetje mee zit, een zeker succes. Niet alleen voor het kassagerinkel tijdens de braderij zelf maar ook als promotie. Een heleboel mensen leren zo kennis maken met de winkels in een straat waar ze anders nooit komen. De handelaars van de dekenij hebben dit jaar dan ook weer hun uiterste best gedaan om de braderij zo aantrekke lijk mogelijk te laten verlopen. Vrijdagavond, vanaf half zeven, brengt de harmonie «Al Groeiend Bloeiend» een wandelkoncert, waarbij alle leden-herbergiers natuurlijk met een bezoek en een serenade bedacht worden. Dezelfde avond om acht uur begint er in café Sportleven een belot- wedstrijd. Zaterdag komt radio Saturnus, naar eigen zeggen de beste vrije radio, zijn tenten opslaan aan het Collinetplein om er de jeugdigen te lokken. Vobr de bradrijbezoeker zelf zal het «Klein Muzieksken van Gijzegem», een 15 man sterk streekorkestje, sfeer bren gen. Ook aan de kinderen wordt gedacht. Zij kunnen naar het poppenspel in de overdekte parking van het huis Fleu- rinck, zodat hun mama's zonder gezeur op jacht kunnen gaan naar gunstkoopjes. Tussen de kraampjes worden door de kinderen van de deke nij volksspelletjes georganiseerd. Maandagavond wordt de braderij be sloten met de bekendmaking van de winnaars van de «zonnejacht». Dat is een origineel verpakte tombola die al loopt van met de Topdag. Bij elke aan koop van honderd frank krijg je een zonnestraal en 10 zonnestraaltjes kan je ruilen voor één tombolazon. In totaal zijn er voor 100.000 frank aankoop bons te winnen. Topdag - flopdag Elk jaar neemt de dekenij ook deel aan de Topdag. Niet altijd met veel sukses echter. Een grote tegenvaller was de eerste Topdag. Met man en macht was toen gewerkt aan de voorberei dingen. Enthousiast werden nieuwe kraampjes in mekaar getimmerd en als een kleine markt op het Colline- plein opgesteld. De teleurstelling was groot toen men van daaruit de drom men volk kon zien die de Zoutstraat afschuimden zonder zelf voldoende klanten aan te trekken. tegenstaanders. Dezen vergeten ech ter dat de deelname wel een invloed uitoefent op het imago van de straat ten overstaan van het publiek. Wat de meeste bevolkingsgroepen reeds lang gesnapt hebben, dat eendracht macht maakt, schijnen sommige winkeliers nog steeds niet te begrijpen. Als ze geen direkte gunstige effekten zien voor hun zaak, of ook maar het minste vermoeden koesteren dat sommigen meer voordeel hebben dan zij, haken ze af. Juist nu, in een tijd van ekono- mische recessie en met de klantenvre ter Delhaize aan hun achterpoortje, zou het front van de dekenij hechter en strijdbaarder moeten zijn dan ooit. Door de boycot van enkelen worden de goede plannen van de dekenij geremd, en dreigen de gedane in spanningen verloren te gaan. En plannen zijn er genoeg. Na de geluidsinstallatie is feestverlichting de volgende stap. De plannen hiervoor zijn al getekend. Het zullen sierlijke halve bogen worden aan weerszijden van de straat. Straatoverspannende verlichting is niet mogelijk omdat het Collinetplein ook tot de dekenij behoort en er gestreefd wordt naar Onder het motto van Mohammed en de berg werd de hele santakraam dan het jaar nadien tot voor het politiebu reau gesleept zodat iedereen kon zien dat daar ook iets gebeurde. Dat gaf een beter resultaat, zodat dit jaar het zelfde gedaan werd. Door de centralisatie tot een minimarkt is er echter discussie ontstaan binnen de eens zo eendrachtige dekenij. Het marktkramer spelen voor het politie bureau kan wel zorgen voor een dag met goede verkoop, maar is geen pro motie voor de winkels en dat is nu juist het doel van de dekenij, aldus de uniformiteit om zo goed mogelijk één geheel te vormen. Dit gaat echter zware financiële problemen met zich mee brengen. Gehoopt werd op een tussenkomst van het stadsbestuur, maar die houden zich van den dom- men. Het gat in de kas is zo al groot genoeg en het is weer hoog tijd om aan de jaarlijkse boomplantaktie op de Grote Markt te beginnen. Toch is men vast besloten er mee door te gaan, al zal het nu wat langer duren. Nog even geduld en er zal een licht schijnen in de duisternis van de Geraardsberg sestraat... (VDM)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 8