Groenendijk (Feyenoord) naar Eendracht Tiende beker Denderstreek Geslaagde sportkwis «Wembley» tehuis voor wijkklubs Te Aalst speelt men nu ook korfbal Prima sfeer maar slecht weer Erembode- gem wint 14 - Nieuwe Gazet van Aalst - 25 juni 1982 Ruime zege Falos Erembodegem-Lede 3-0 Men zal zich herinneren dat Eendracht voor zijn eerste wedstrijd dat het in het kader van de "Beker van Vlaanderen" speelde twee Nederlanders in lijn bracht. Namelijk stopper Wijnbarg van Ajax en aanvaller Groenen dijk van Feyenoord. Eendracht won die bekerouverture met 2-3 op A.A. Gent. En Johan Dierickx stak de loftrompet voor dp twee gast- spelers. "In de afgelopëh kompetitie speelden we nooit beter dan die wed strijd in het Ottenstadion En Wijnberg als libero en Groenendijk als spits kon den zeker bekoren". Aldus Johan. Het spreekt vanzelf dat het klubbestuur kon takten onderhield met de klubs en de betrokken spelers. Met Wijnberg was de zaak echter spoedig rond. Men kon in derdaad met over de vraagprijs. Maar in het recente weekeinde kon men dan toch Groenendijk aan de haak slaan. De onderhandelingen werden dan toch tot een goed einde gebracht. Een zware in vestering alleszins als men weet dat de overgang van de Rotterdammer defini tief is. Door de transfer van Groenendijk wordt het vertrek van Salvador zeker ge- kompenseerd. Het hoeft nauwelijks on derstreept dat de Aalsterse supporters opgetogen zijn bij een dergelijke aan winst voor hun klub En in zonderheid deze die de nederlander te Gent aan het werk zagen. Bij Eendracht is men opge lucht dat deze overgang rond is. Ander deels heeft nu ook Luk Limpens een kontrakt onderschreven. Hij was de laat ste in het rijtje. Naast Horvath die van Seraing overkwam, hij had een vrije transfer, heeft men ook nog een jonge doelman angetrokken. Het is de 1.94 m. metende Van Vaerenbergh die vorig sei zoen bij de tweede provincialer E. Len- nik speelde Met S V. Zottegem werd onderhandeld over de transfer van de 22 jarige stopper Nico Broeckaert. Maar de eisen van S.V. liggen zo hoog dat het niet mogelijk is Broeckaert naar Aalst te halen. Tenslotte mogen we toch stellen dat de aanwezigheid van Groenendijk in de Aalsterse aanval onmiskenbaar een versterking zal betekenen Men jaagt op een plaats in de hoogste afdeling en men zal nu denkelijk voldoende kwaliteit in huis hebben om de eindbeurt te berei ken en zich dan met sukses in de strijd te zetten om promotie (JVH( Als voorspel tot de eigenlijke kompetitie wordt door de "Vereniging van de Klubs van de Denderstreek" een bekerkompetitie georganiseerd. Men is nu reeds aan het tweede lustrum toe. de nodige aandacni zullen besteden Vermelden we nog dat deze minikompe- titie over vier speeldagen is uitgesmeerd De tiende uitgave werd opnieuw een sukses qua deelname. Want liefst 62 klubs namen deel Die zijn over vier reeksen gespreid. De ploegen van Groot Aalst zijn in de reeks A met V J Baarde- gem, S.K. Herdersem, E. Meldert, W. Gijzegem en T.K Meldert en in de B reeks met S.K. en Doggen Erembode- gem en S Moorsel en in de Reeks D met W. Hofstade en S.K. Aalst onderge bracht. Inmiddels heeft de trekking van de kalender plaats gehad in het klubhuis van St.-Lievens Houtem, dat als beker winnaar mede-organizator is, plaatsge had. Deze zal zo spoedig mogelijk wat de Aalsterse klubs betreft in dit week blad gepubliceerd worden. Het spreekt vanzelf dat we aan dit bekertornooi ook nl. 8, 15, 22 en 29 augustus en dat er behoudens wijzigingen er telkens te 16 uur wordt gespeeld. Gelet op de bijval die de organizatie van de beker voor knapen en miniemen kende wordt nu ook een beker voor scholierenploegen op het programma genomen. Er werden dertig klubs ingeschreven Terwijl voor de knapen nu 28 klubs hun inschrijving instuurden. Aan de beker van de minie men nemen nu liefst 25 ploegen deel. Een meevaller dus over de ganse lijn Ook voor die jongerenkompetities zal de nodige ruimte in dit blad voorbehouden worden. (JVH( Zeven kranige deelnemers meld den zich aan voor de sportkwis in het Beukenhof. Deze wed strijd werd georganiseerd door de Wijksporlraad Rechteroever- Zuid waarvan Roger Teerlinck de bezieler is. Bij een aanwezig heid van de Aalsterse schepen Vele wijkkubs of -verenigingen worstelen ieder jaar met eenzelfde probleem. Hun iokaalhouder of -houdster heeft zich een gans jaar mee ingespannen om de maatschappij leefbaar te houden, en wil samen met de leden nu ook eens de voeten onder tafel steken, zonder dat labeur van opdienen, afruimen, spoelen, enz.... Het grote probleem voor dergelijke klubs is echterde nodige akkomodatie is met voorhanden om op voortreffelijke wijze een banket te geven, en zeker niet om na het eetmaal de benen eens uit te slaan. Er wordt gezocht naar een geschikter gelegenheid, doch men is vlug terug wanneer men de prijzen kent, die dergelijke instellingen durven vragen zowel voor de huur van de zaal, als voor het aangeboden feestmaal Rechtover het Eendrachtstadion vielen wij binnen bij Hugo en Agnes Hugo Brijs, een man die op sportief vlak al heel wat watertjes doorzwommen heeft, kent meteen ook het klappen van de zweep Wanneer wij over bovenver- noemd onderwerp beginnen, snoert hij ons onmiddellijk de mond Zijn zaal heeft niet enkel de bedoeling, te kleine lokalen gratis bij hem hun feest te laten doorgaan Neen, het gaat nog verder Zelfs in de loop van het seizoen, kan éénieder er terecht om zijn klubkas te spijzen Manieren zijn er genoeg Het geven van een mosselslag. een steak-slag, een kippefestijn, trippenfesti- val en honderd zaken meer Het voornaamste voor de klubs komt er echter op neer, dat bij Hugo en Agnes, de zaal gratis ter beschikking gehouden wordt van ieder die het vraagt. En dit dan nog op verschillende mogelijkhe den. Wil men gediend worden zoals op restaurantHugo heeft een kok ter beschikking. Komt dit te duur uit in de klubkas neem dan zelf een traiteur: de keuken is ter beschikking. Hetzelfde met een Disc-jockey voor het gezellig samenzijn. Hebt gij geen voorhanden, ga gerust ten rade bij Hugo Wat kan een klubje nog meer wensen, geen overtollige kosten, een eigen ambiance, in een gezellige zaal met gepaste verlichting voor het gepaste moment. Draai tafels en platen ter beschikking, een ruime parkeergelegenheid, en vooral goed verzorgde dranken in een verzorgde omgeving Vraag het gerust maar aan de ploegen of verenigingen, die er hun klublokaal gevestigd hebben V.K. Wembley, VV. Bouw, lokaal S E T.O.K., wijksportraad rechteroever Noord. AKV De Perrewettenmoakers en Toeristenklub De Regenboog En niet te vergeten er is plaats voor feesten tot 100 man. Vergaderingen, fil mavonden tot 200 man. of dachten jullie soms aan een koers op rollen (advertentie) De vier deelnemende zaalvoetbalploegen. (OJ) Het streven van de Sportdienst van de Stad Aalst was er de jongste tijd op gericht de minder bekende sporttakken meer in de belangstelling te brengen. Een van deze was de korfbalsport. Die tot voor de initieatiecursus niet werd beoefend te Aalst. Er is na de organizatie van een les senreeks; die door Daniel De Rudder o.m. trainer van de nationale juniorenploeg werd gegeven zelfs de gedachte gerijpt een korfbalklub op te richten. Zij die de lessen hadden gevolgd kregen de gelegenheid op de teo- rie nu in de praktijk om te zet ten. Want in het Stadpark kwam het tot een eerste konfrontatie, in ploegverband, met Atlantis Lebbeke als tegenstander. Aalst dat speelde met Olga Ravijts, Vicky De Wolf, Louisette Boter- bergh, Adele Van den Bruelle, Veerle Daelemans, Mare De Mil, Gina Van Den Steen, Leslie Goossens, Carlo De Wolf, Wer ner Van der Eecken, Patrick Verleysen en André Van Hove kon die eerste partij niet tot een zege ombuigen. Maar de initie kon toch tevreden zijn met wat werd gepresteerd. Er waren immers meerdere spor tieve punten aan dit eerste optre den te knopen. Men speelde inderdaad tot op de valreep met een enorme inzet. Na de kamp- wisseling speelde men de bal ook beter rond, het samenspel was meer geolied, doch spijtig genoeg bleef de afwerking in gebreke. Zoniet had men zelfs een onbeslist kunnen afdwingen. Voor Aalst scoorden Patrick Verleysen, André Van Hove en Mare De Mil (2). Jammer genoeg was de belangstelling aan de lage kant. (JVH) VoUeybal tussen de druppels door. (OJ) Een sportkwis zonder jury kan gewoon niet. (OJ) van Sport E. Monsieur werd Pétanque Alosta de overwin naar. Er werden algemene sport- vragen gesteld waarbij steeds kon gekozen worden tussen 3 oplossingen. De jury met Jean- Pierre Meert, Roger Teerlinck, Mick Ceurveldt, André Van Hove en Johan Dierickx (voet baller van E. Aalst) hield steeds een oogje in het zeil. De einduits lag luidde als volgt Pétanque Alosta 256 p.; Sparta 244 p.; Volleybal Olympia 242 p.; VK Bartan 231 p.; Karateclub 209 p.; Taxi Beukenhof 181 p. en Rayo-Espanol 135 p. Alvast een leuke avond vol spanning, verzet en inzet voor allen die keken en deelnamen. Dit initiatief ver dient alle lof en bracht toch opnieuw het Aalsterse sportleven dichter bij elkaar. Als dat geen edel doel is. (G.J.S.) Erembodegem startte voor de wedstrijd tegen Lede met Yvan, Dirk, Jean-Paul en Camiel Ver- meiren, Paul De Groot en Staf Fermon. Erembodegem speelde uitstekend en won zo ook ver diend. Het ging nochtans niet zo gemakkelijk als de score wel doet vermoeden. De eerste set werd gewonnen door Erembodegem met 15-7. In de tweede set klampte Lede sterk aan. De set scheen voor de lokalen verloren te gaan maar werd door een sterke eindrush van Falos toch binnengehaald met 15-10. De derde set ging het zeer vlot 15- 5. Tegen dit Falos was er werke lijk geen kruit gewassen. Lede is een sterke partij maar Erembo degem was nu eens in een supe rieure dag. Jammer eigenlijk voor de bezoekers maar tot groot jolijt alvast van de thuisploeg. Op de grasvelden aan het Beu kenhof werd door Olympia, misschien beter gekend onder de naam KWB Mijlbeek, een vol- leybaltornooi georganiseerd. De deelnemers waren de organisato ren Heilig Hart, St.-Jan en Erembodegem. Jammer genoeg diende St.-Jan forfait te geven wegens gebrek aan spelers. Weliswaar kon dit de pret niet drukken. Er werd naar hartelust gespeeld. In de eerste wedstrijd won Erembodegem van Olympia met 0-2 (13-15 en 8-15). Ook de tweede wedstrijd werd gewonnen (11-15 en 11-15) zodat Erembo degem meteen finalist werd. De tweede finalist moest komen uit de partij Olympia - H. Hart. Laatstgenoemde haalde het met 1-2 (10-5, 15-8 en 5-15). De finale tussen H. Hart-Erembode- gem startte veelbelovend. Erem bodegem rijfde de eerste set bin nen met 7-15. Ook de tweede set werd gewonnen 10-15. Doch er kwamen 5 matchballen aan te pas. Een verdiende overwinning voor Erembodegem in een knap georganiseerd tornooi dat voor herhaling vatbaar is. De ploegen Olympia KWB Mijlbeek Ivan De Bock, Bart Samijn, Jef Verhaevert, Marcel Van Rans- beek, Hans De Kramer, Guido Markx. H. Hart Mare Bosmans, Johan, Geert en Marc Van De Meerssche, Antoine Bourgeois, Yvan Hellinkx, Schockkaert. Falos Erembodegem Paul De Groot, André De Lansheer, René Verbiesen, Jozef De Block, Jos Verfaille, Jean-Paul Vermei- ren. (G.J.S.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14