zat van qcibt Dr. Matthieu «Ik ben onschuldig Hans Groenendijk Hoe voelt een Aalstenaar zich in de U.S.A. nicucoG. «Bij Eendracht is er toekomst» COMAR SPORT groot - kleinhandel VIDEOFILMS "13" voor Pikkeling geluksgetal Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aaisterse informatie AUTORIJSCHOOL AALST Specialisatie ROOMIJS EN DIEPVRIESPRODUKTEN AALSTERSE DIEPVRIESCENTRALE laagste huur: 99 fr. elk genre grootste keusmeer dan 700 films elk systeemBeta, 2000, VHS V jaargang - nr.7 - 30 juli 1982 20 fr. Het was vlug bekendeind juni schorste de O.C.M.W.-raad het diensthoofd van het klinisch labo van het hospitaal, dr. Frans Matthieu, alsmede direkteur Hum- bert Barrez. Momenteel is een onderzoek van het parket aan de gang, om uit te maken of er inderdaad zoals vermoed - sprake is van fraude, en of er grond is voor een optreden van het Hoger Comité van Toezicht. Intussen is apotheker- bioloog Be Bie die de zaak aan het rollen bracht als medewerker van dr. Mat thieu waarnemend diensthoofd. Met hem, alsmede met O.C.M.W.-voorzitter Martin Van der Speeten en uiteraard dr. Frans Matthieu hadden we een ge sprek. «Onwil van O.C.M.W.» In een brief, ons op redaktie-adres op 7 juli overhandigd door een ver pleegster, stelt dr. Matthieu onom wonden dat er sprake is van «onge fundeerde verdachtmaking», die beoogt «de faam van een eerbaar bur ger te vernietigen». Tevens wordt benadrukt dat hijzelf om een objektief onderzoek gevraagd heeft «ten einde een einde te maken aan de talrijke verdachtmakingen van wege sommige leden van het O.C.M.- W. en dat er talrijke verslagen bestaan van reorganisatie van het labo, waar echter nooit gevolg aan gegeven werd door het O.C.M.W.» Dr. Matthieu was bereid zijn opvattingen toe te lichten in een gesprek, maandag 26 juli. Volgens hem gaat het om een «zeer goed georchestreerde samenzwe ring», wat ook al zou blijken uitViet feit dat hij wel beschuldigingen koro aan horen, maar nooit zelf gehoord^ zou zijn, noch door de Medische Raad, noch door de O.C.M.W.-raad. Niet hij, maar het O.C.M.W. is onwillig al die jaren, aldus Matthieu. Zo bv. duurde het abnormaal lang vooraleer op de dienst Bakteriologie een supple mentaire vrijwillige medewerker (op kosten van Matthieu) kon aangesteld worden. Lees door blz 2 Huize Groenendijk, een kraaknette en met veel smaak ingerichte woning aan de Dorpsstraat nummer 43, te Nieuwerkerken was de ontmoetingsplaats van ons eerste gesprek met Hans Groenendijk. De nieuwe rechtervleugelspits die door Eendracht Aalst in de jongste transferperiode werd aangetrokken. En nu de hoop van de voetbalfans meedraagt. Het was inderdaad zo dat trainer Georges Heylens niet veel moeite had om het klubbestuur er van te overtuigen dat het aanwerven van een paar specifieke puntspelers een pure noodzaak waren. Want in dit ploegkompartiment zat men en dan zeker na het vertrek van Salvador zeer krap. Een van die aanvallers is de 22-jarige Hans Groenendijk, die voordien altijd bij de Hederlandse elitenklub Feyenoord pleisterde. Hij doorliep er immers alle jeugdrangen en hij telde 17 jaar toen hij door Vaclav Jezek in de grote kern werd gedropt. En kreeg weinig later een profkontrakt aangeboden. Wekelijks, op maandag, aanvang lessenreeks wegkode voor liet bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleiding, alle kategorieën (A, B, D, F), ook met automatische leswagen. Inlichtingen en inschrijvingen H. TALLOEN, Parklaan 93, AALST «21 21 90 Koolstraat 159 Schoolstraat 54 9300 Aalst S 053/21 25 56 Handbal Voetbal Tennis Ski Een sportzaak met ERVARING. Groothandel Nestor de Tiérestraat 42, Aalst s 053/21 43 35 Open 9 u.-l2 u. en 14 u.-1 7 u. zaterdag 9 u.-12 u. Freds Videoclub Molendries 21Aalst s 053/78 77 35 Dank aan de Heer en Mevrouw Frans De Vriendt, heb ik een abon nement op de nieuwe Gazet van Aalst en dit samen met "Impuls" blijf ik dan wel op de hoogte van wat er zo allemaal omgaat in mijn geboortestad, welke ongeveer een zevenduizendtal kilometers van Blacksburg in Viginia is gelegen. Europees voetbal Hans Groenendijk maakte trouwens ook snel naam in het U.E.F.A. elftal dat meerdere internationale wedstrijden speelde. Daarna maakte hij ook deel uit van het militair elftal. Met Feyenoord speelde hij zo in vriendschappelijke als in bekerwedstrijden Europees. En was een rechtstreekse tegenstander van Johan CruyfIk debuteerde in de jeugdploegen wel als rechterflankaanvaller, maar fungeerde ook als aanvallende middenvelder en behoorde reeds tot de verdediging. In een tornooi waaraan Feyenoord Lees uitgebreide reportage op blz 3, 8 en 9 met heel wat foto's deelnam speelde Cruyf met A.C. Milaan en ik kreeg de opdracht mee Johan als een schaduw te volgen. De beste herinneringen ondanks het feit dat we toen de boot ingingen heb ik aan onze halvè finalewedstrijd in het kader van de Europese beker tegen Dynamo Tiblisi. Toen werd er inderdaad uitdtekend gevoetbald. Trouwens Tiblisi won toen de finale. Een hele belevenis was dat voor een jonge voetballer." Invitatie "Hoe ik in België en meer bepaald bij Eendracht Aalst ben terechtgekomen is me nog steeds niet duidelijk. Op een dag kreeg ik een telefoontje van de voorzitter of ik er iets voor voelde met Eendracht een wedstrijd te spelen op A.A. Gent. Ik nam deze uitnodiging graag aan. Temeer omdat het bij Feyenoord tussen de selektiegroep en de dagelijkse leiding niet meer klikte En er bij het eind van een kompetitie zeker niet geslaagde kompetitie spelers moesten afvloeien, en of er heel wat van het salaris moest worden ingeleverd. Lees door blz 2 En hoe voelt dezen Aalstenaar zich in de U.S.A. Wel, heel goed. Na 20 jaren is dit hier mijnen thuis. Natuurlijk zijn er zaken welke men af en toe mist; familie en vrienden zijn van belang, maar, men kan schrijven of telefoneren naar mekaar. Wat men per telefoon of briefwisseling echter niet kan doen is "mosselen mé frit" gaan eten op de Molendries of op 't gemaksken een pintje drinken op een terrasken op de Grote Markt en intussen al die prachtige gebouwen bewonderen. Het is inderdaad een groot verschil in levenswijze en omgeving als men dit land gaat vergelijken met België en meer bepaalt Aalst. Waarom de U.S. De werkgelegenheid in mijn beroep hier is waarschijnlijk beter dan in gelijk welk ander land ter wereld. Hier kan ik practisch kiezen voor wie ik wil werken en ook in welk gedeelte van het land. Er is een keuze tussen verschillende klimaten en uitzicht. Men kan kiezen tussen de grootstad, de voorsteden; het platte land; de woestijn of de heuvels en bergen. Zo, wij wonen in een "kosmopolitaans" dorp met een prachtige omgeving van bergen en bossen. Niet te koud en niet te warm en van regen gesproken... heel weinig, maar juist genoeg om alles groen te houden, zodus, slecht weer voor de "patatten" te laten groeien... Nog mijn beste gelukwensen aan de redactie en andere "scherpe geesten" van de nieuwe gazet van Aalst. Keep up the good work folks. Frans M. Van Damme Blacksburg, Virginia. U.S.A. N.v.d.R.Lezers verblijvend in het buitenland kunnen eveneens als F.M. Van Damme hun ervaringen kwijt in de N. Gazet van Aalst. Alvast bedankt dhr. Van Damme voor je bijdrage. Wanneer je op bezoek in België bent, geef eens een seintje. Aschin Ameereka die nieve Gazet van Olsjt rege/mootig leest en der hangt vanachter oon aven or to zoe a plak, tein zeide gi/zeker ni in Deiremonne geboeren...

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1