Starten DE BENDE VAN LOUIS PAUL BOON CAR SERVICE St.-Jozefscollege breidt ASO uit Aëroklub «Ter Kluizen» Aalst met Zweefvliegwedstrijd dé specialist voor: Gezellig barbecuen bij sfeervol licht yow IS* cVp. m*x Nieuwe Gazet van Aalst - 30 juli 1982 - 7 In de trouwzaal van het stadhuis werd de algemene statutaire! vergadering gehouden van L.P. Boon Vereniging, terwijl buiten de regen op de straatstenen kletterde en voetbalfanaten alweer een avondje aan de beeldbuis geplakt zaten. Twee door voorzitter Bert Van Hoorick aangehaalde redenen trouwens, voor de geringe belangs telling waarop deze vergadering rekenen kon, die - mede door toedoen van de vele laatkomers, ondanks het een half uur uitgestelde startschot - een rommelige indruk naliet. Voorzitter Van Hoorick ver zorgde inleiding en welkomst woord, waarin een overzicht geboden werd van de aktiviteiten van de Vereniging, die nu al meer dan twee jaar bestaat. Ze werd gesticht om de nagedachte nis van Boontje in ere te houden, en dacht er dus meteen aan een standbeeld te laten vervaardigen. Jawel, Hét Befaamde (of is het Beruchte Standbeeld, dat niet L.P. Boon zou voorstellen, maar de verzinnebeelding van Boontje én van zijn werk - Jan de Lichte. Storm van Protest, natuurlijk (vooral uit katholieke hoek en vanwaar plots al die belangstel ling maar de Vereniging liet zich ook niet onbetuigd, hield een perskonferentie, richtte een grote bijeenkomst in te Aalst met een boel, vooral literaire, promi nenten. En nu de storm enigszins is geluwd, kan men dan ook ein delijk en met trots aankondigen dat het beeld van roei D'Haesej binnen zowat een jaar klaar zal zijn. Grootste probleem blijven de financies - het werkstuk zou zo'n vijf miljoen gaan kosten -, waarvoor het Ministerie van Kul tuur, de Stad Aalst en de Vereni ging zouden instaan. UITLAATCENTER open van 8.15 tot 18 uur zaterdag van 9 tot 13 uur Tel. 053-78 8893 BTW 421.202.902 UITLATEN REMMEN SCHOKDEMPERS TREKHAKEN BATTERIJEN GRATIS PLAATSEN TERWIJL U TOEKIJKT Niet voor Mc Pherson systemen SCHRIFTELIJKE WAARBORG Geen afspraak noodzakelijk Sint-Jozefstraat 28 -30 9300 Aalst Ontwerpen, studies en uitvoeringen voor alle openvuurmogelijkheden, alle mate rialen. inbouwelementen. bouwpaketten voor doe-het-zelvers, grote keus in voorzet-openhaarden. houtkachels, open-haard-benodigdheden en origine le tafelgezelligheden barbecue, fondue en alle toebehoren. St.-Jorisstraat 12-16, AALST-tel. 053-700874 Er zijn Sint-Jobsfeesten in t vooruitzicht (6-7-8 augustus) de twirlers en majoretten van Oost-Vlaanderen komen op 7 augustus in Aalst wedijveren, maar voor deze week zit er nog weinig in 't vaatje. Meer zelfs. Het G.O.C. (Hoogstraat 64-66) meldt dat de instuif gesloten is op zondagnamiddag en maandagavond. H.A.K. (St.- Martensplein 2) is op weekdagen pas vanaf 18 u open. Op nog wel andere plaatsen zal het bordje «jaarlijkse vakantie» achter het venster prijken.... Toch maar wat wielertoeristenberichtjes - Met W.T.C. Den Blok kan je op 1 augustus naar de Scheldeboorden (60 km) Afspraak om 8 u. 's ochtens aan kafee t Hoeksken, Spinnersstraat 22. - Met de T.T.-Kring Aalst kan je op 7 augustus de Denderstreek doorfietsen (70 km). Afspraak om 13 u. aan de afril van de ring Dendermondsesteenweg. Bert Van Hoorick schetste in het kort de toestand zoals die er nu voorstaat, uitte zijn ontgooche ling omtrent de Boonpenningen- verkoop, die mede het beeld zou moeten financieren. Verder wees hij op de andere aktiviteiten van de Vereniging, zoals de uitgave van een Boon-bulletin ('Het jaar 1901'). Begin september zou ook de Boon-postzegel het licht zien, waarop de Vereniging een aantal van haar aktiviteiten wil toespit sen. Hij besloot met de medede ling dat de Vereniging nu ook andere wegen wil inslaan, lite raire vooral, en in het licht hier van kondigde hij zijn aftreden als voorzitter aan samen met de kandidatuur van auteur en artis tiek ambasadeur in de Brakke Grond, Willem M. Roggeman. Sekretaris Jo Verbrugghen bracht enige aanvullingen, behandelde enkele interne rege lingen en het hoofdstuk 'varia'. Hierbij werd door de kandidaat voorzitter Roggeman een naam verandering voorgesteld, name lijk 'Het L.P. Boon Genoots chap' - een literair beter ingebur gerde naam. Marcel Wauters repliceerde hierop met de vraag waarom men er niet meteen 'De Bende van Louis Paul Boon' van maakte, naar analogie met 'De Bende van Jan de Lichte'. Rog- gemans voorstel werd overigens aangenomen, en na een prognose van volgend werkjaar, werd hij tot gloednieuwe voorzitter van de kersverse Genootschap geko zen. Vice-voorzitter werd de Nederlander Van Bork, ere voorzitter Bert Van Hoorick. De avond werd besloten met een uiteenzetting door vice- voorzitter van het Genootschap en kenner van Boons werk, de heer Van Bork, over de proble men die rijzen wanneer een uit gever een wetenschappelijke edi tie over het werk van Boon wil brengen. Duidelijk was wel dat het Genootschap, indien het niet wil degenereren tot een kufbje Grote, Vermoeide Namen, of verzinken in de obscuriteit, een steviger ruggegraat moet meek rijgen, en ook meer naar buiten zal moeten treden. Twee zaken die, gelukkig maar, ook door de leden van het Genootschap wer den opgemerkt, en waar het beheer beloofde hard aan te wer ken. (pb) 1 Je kan er alleen maar stil bij worden en glimlachen. Niet minder dan 18 toeris ten werden in 1981 door Aalst rondgeleid. Op twee uur zagen ze de grote markt met stadhuis en belfort, de Sint-Martinuskerk, het Oud-Hospitaal en het Stede lijk Museum Een autocar was daar wellicht niet voor nodig.. De vijftien Nederlandstaligen, twee Franstagligen en één Engelstalige zullen wel een zichtkaart gekocht hebben van Aalst, die grote toeristische kluif... 2. Zwart op wit staat het in het pasverschenen jaarverslag 1981 van de stad Aalst 18 rondgeleide toeristen. Misschien verdubbelt dat aantal wel deze zomer i 36 geïnteresseerde toeristenom de tien dagen één dus Het Sint-Jozefscollege van de Paters Jezuïeten te Aalst is generaties lang bekend geweest om zijn Grieks-Latijnse humaniora. In de jaren zestig werd de waaier van hel ASO (Algemeen Secundair Onderwijs) van het «traditionele» type II uitgebreid, maar de Ekonomische afde ling ontbrak nog. Die komt er nu, per 1 september 1982. Tot 1964 was de Grieks-Latijnse leg of voorkeur. zowat de enige toegangsweg tot de universiteit. Met de instelling van de maturiteitsproeven wer den de poorten van de aula's wat .wijder opengezet. Het college richtte dan de afdelingen Latijn- Wetenschappen, Latijn-Wiskun- de en de Wetenschappelijke A en B op. Geen Ekonomische afde ling echter, en dat was problema tisch voor sommige leerlingen. Ze stonden toen telkens voor de keuze het vertrouwde college te verlaten om elders de Ekonomi sche afdeling te gaan volgen, of toch maar naar bv. de Weten schappelijke B over te gaan ondanks hun ekonomische aan- Dat laatste gebeurde nogal eens «Een bewijs van hun gehecht heid aan het college», zegt Pater Prefekt W. De Clercq hierover. «Precies om die leerlingen betere kansen te geven, zonder hen te verplichten het college te verla ten, wordt vanaf het schooljaar 1982-1983 met een vierde ekono mische begonnen». Zoals bekend is in deze afdeling wis- en natuurkunde minder zwaar en ligt meer de klemtoon op moder ne talen en ekonomische weten schappen. De scholengemeen schap waarin St.-Jozefscollege en VTI zitten wordt dus een stukje veelzijdiger. (KN) De Aalsterse Aëroklub met terreinen in de Affligemdreef organiseert een wed strijd zweefvliegen. Zulks nadat werd vastgesteld dat er voor de klubklasse «zweefvliegen» uiterst weinig kompetitie bestond. Men wilde er dan maar liefst zelf aan verhelpen. En dit op originele wijze. Afgestapt werd inderdaad van de tra ditionele formule waarbij alle piloten onderworpen worden aan een door de wedstrijdleiding gekozen proef. De piloot diende dan alleen maar de af stand in zo kort mogelijke tijdspanne te vliegen zodat vaak amper luttele sekonden het verschil uitmaakte tus sen winnen en verliezen. Dat daarbij een uiterst ingewikkeld puntensisteem gold waarbij zelfs komputers dienden te worden ingeschakeld verguldde de peer allerminst In de formule die te Aalst nu wordt toe gepast, een idee van de Duitse zweefvlieger Fred Weinholz is ruim plaats voor persoonlijk initiatief. Krea- tiviteit, ondernemingszin en inzicht in het weergebeuren worden in de weds trijd terdege gehonoreerd. Konkreet komt het erop neer dat na een uitgebreide meteobriefing de piloot in deze «Brusselse TMA Handi cap» zelf de proef kiest die hij wil vlie gen Maar behalve deze gewijzigde wed strijdfilosofie speelt ook de wel bijzon dere ligging van het vliegveld «Ter Kluizen» mede. Het bevindt zich inder daad op nauwelijks 27 km van de internationale luchthaven Zaventem. Deze toch wel ongewone situatie in spireerde dan ook de organsatoren tot het ontwerpen van een affiche met een cirkelend zweefvliegtuig onder een Boeing 747 Jumbo Jet. De nabijheid van de luchthaven met het erbij horend gekontroleerd lucht- verkeersgebied TMA (Terminal Con trol Area) legt aan zweefvliegtuigen o.m. de beperking op tot slechts 3000 voet of te 900 m te klimmen in een wel bepaalde sektor en zulks daarenbo ven nog steeds na welbepaalde vraag. Deze hoogtebeperking maakt dat ook de «handicap» van de wedstrijd uit. Verder is er nog het feit dat de wed strijd openstaat voor een heel aparte klasse zweefvliegtuigen In de «nostal gische» klasse kunnen immers alle zweefvliegtuigen ouder dan 25 jaar deelnemen. Bedoeling van de organi satoren hierbij is wel te peilen in hoe verre dergelijke zweefvliegtuigen nog de interesse opwekken. (Hm)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7