zat van Rafet Schepen De Neve mikte naar het Groen Kruis Jeugdhuis Ypsilon verbroedert met Binabiburg >4^ Okkazit m Volkssportroute Dirk Martens opengeschoten VIDEOFILMS LEES BINNENIN: niGUCOG. Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aafsterse informatie N.v. RING MOTORS - AALST Albrechtlaan - s 053-21 met 1 jaar waarborg en 1 jaar gratis omniumverzekering laagste huur: 99 fr. elk genre grootste keusmeer dan 700 films elk systeemBeta, 2000, VHS ROOMIJS EN DIEPVRIESPRODUKTEN AALSTERSE DIEPVRIESCENTRALE Aalst in Waalre bij Eindhoven Aalst, augustus 1945 Interviews met schepen Edgard Hooghuys en raadslid Chris Lievens-Borms Natuurlijk ook heel wat streek- en sportinformatie AUTORIJSCHOOL AALST 1e jaargang - nr. 8 6 augustus 1982 20 fr. Verleden zaterdag werd Aalst een stukje rijkerde Vlaamse Volks- sportcentrale (WC), samen met BLOSO en de stad Aalst, opende de volkssportroute «Dirk Martens». Dat gebeurde spelenderwijs achter café Bristol op de Grote Markt, waar het spaarzaam opgedaagd pu bliek zag hoe twee Aalsferse schepenen met de balboog omsprongen. En er jammerlijk naast de wip schoten. Oeerniswekkend was ook de «akademische zitting», maar de tentoonstelling en de volkssportroute zelf zijn de moeite waard. Freds Videoclub Molendries 21Aalst ■s 053/78 s 053/78 77 35 Een zitting met invallers Een akademische zitting is een ietwat plechtige vergadering waar het woord gevoerd wordt door minstens één mens met Drs. of Prof. voor zijn naam. Niet dat het dan op slag interessanter wordt, maar een speciaal cachet krijgt het wel. Nu werd het soep in een grand cru- glas de beloofde prof. Renson van de K.U. Leuven was er niet Toen na twin tig minuten bleek dat zowat alle voor aanstaanden verontschuldigd, ver dwaald of met vakantie waren begon de zitting. Schepen Hooghuys, die sche pen Monsieur verving, schetste kort hoe de automobiel en de televisie, die kul- tuurvretertjes, de mensen van elkaar vervreemd hadden. Hoopte dat dit volkssportinitiatief daar tegen in zou gaan. Dankte en loofde de medewer kers. Enzovoort. De 32 aanwezigen (de sprekers en de portretten van de vorige burgemeesters meegeteld) bleven beleefd wakker. VVC-verantwoordelijke J. Jespers, die de plaats van prof. Renson innam, ver telde over de heropleving van de volks sporten. Het volk (U dus) wordt bewust gemaakt van onze miskende kuituur- schatten zoals steltlopen, bolbanen, bakspelen,... via de reizende tentoon stellingen, artikels, toeristische volks sportroutes,... Vlaanderen heeft nu ook 35 volkssport koffers waarin gerief voor zo'n vijftien oude spelen verzameld zit. In Oost- Vlaanderen kan je ze ontlenen bij het Rijkssportcentrum. Zuiderlaan 14, Gent (091/21.38.13). Een goeie tip voor ver enigingen van alle slag, want die koffers zorgen voor vele uurtjes gezellige goepssfeer. WC doet beroep op licen tiaten lichamelijke opvoeding om Vlaanderen volks te animeren voor dit project. Een BTK-er per provincie, of hoe de werkloosheid wordt ingedijkt. Zwervende tentoonstelling rust eventjes te Aalst. Amper 14 dagen blijft de tentoonstelling «Volkssporten in Vlaanderen» te gast in het Oud Hospitaal. Daar is al een week van voorbij. Te kort, en op een gruwelijk ongelukkig moment, maar de reizende tentoonstelling moet nog vele gemeen ten langs. Ze is echt de moeite waard, al was het maar omdat men er gerust met het hele gezin naar toe kan. Da's het voordeel van een levende tentoon stelling waar je zowel allerlei archief- en museumstukken en oude spelen kan bekijken als je behendigheid of geluk beproeven bij het pierbollen en andere sporten. In de gewijde stilte van de ka pel klinkt nu het gekletter van vallende kegels en verkeerd geschoven stuivers in speelbakken allerhande. Leerzaam en plezierig voor jong en oud... een aanrader, voor zo lang het nog duurt. (Tot 15 oogst van 14 tot 17.30 u. op de werkdagen, op zondag van 10.30 u. tot 12.30 u. en van 14 u. tot 18 u.; 's vrij dags gesloten). Lees door blz. 2 Groothandel Nestor de Tièrestraat 42, Aalst 053/21 43 35 Open 9 u.-12 u. en 14 u.-1 7 u. zaterdag 9 u.-l 2 u. De route van De Zwarte Man. Dirk Martens zou er nooit aan gedacht hebben nu is er ook al een kulturele wandeling naar hem genoemd. «Een speelweg door Aalst die volkssportlief hebber, natuurvriend en toerist uitno digt kennis te maken met een stukje échte Vlaamse kuituur», dat zegt de brochure met wegbeschrijving (20 fr.) die Patrick De Schepper samenstelde. De route werd zaterdag opengeschoten in de hof van café Bristol op de Grote Markt, waar de route start. Met kruisbo gen van 16 a 18 kg. moet je loden ko gels afvuren naar een staande wip waar een ruime metalen korf over hangt (om de spelers en de geburen te bescher men). Schepen Hooghuys torste de boog de lucht in, schoof zijn duim nog tijdig uit de buurt van de pees en raakte de korf - na zeer lang mikken. Schepen De Neve deed nog beterde kogel suisde ver naast de korf, waarop de omstaanders dekking zochten voor het vallende objekt. Even werd gevreesd dat Dirk Martens zelve het ding op zijn kop had gekregen maar de kogel be landde na geruime tijd met een smak in de richting van het Groen Kruis. Honi soit qui mal y pense. De Aalsterse volkssportroute trekt van de balboogsport op de Grote Markt naar Erembodegem café Rembrandt (liggende wip en een bakspel). café Bij Bomma (platte bolspel), café De Snelle Duif (bakspelen) en café Ter Vlieringhe (sjoelbak, toptafel, ringwerpen. tolspel). In Aalst wordt dan nog café Safir (Bin nenstraat) vermeld met het vloerbollen en tenslotte het krulbolspel in het As- tridparkje. Wekelijks, op maandag, aanvang lessenreeks wegkode voor het bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleiding, alle kategorieën (A, B, D, F), ook met automatische leswagen. Inlichtingen en inschrijvingen H. TALLOEN, Parklaan 93, AALST «21 21 90 Binabiburg is een dorpje van zo'n 300 a 400 inwoners, ergens in de buurt van Munchen en gelegen in de deelstaat Beieren van de Duitse Bondsrepubliek. Dertig Binabiburgers, een respaktabele afvaardiging voor zo'n kleine gemeen schap, brachten het voorbije weekend in Aalst door. Waarom in Aalst en waarom nu juist die dertig Binabiburgers, vertelt Geert Daeleman, permanent verantwoorde lijke van het jeugdhuis Ypsilon, gele gen Meuleschettestraat 32, Aalst. Zes jaar geleden, we schrijven het jaar 1977, raakte Ghislain De Vuyst Aalstenaar en Ypsilonvoetballer bevriend met ene Benno Reiter zelfde hobby maar Binabiburger. Een weddenschap of een uitdaging wie zal het zeggen tussen deze twee voetballers had tot gevolg dat jeugd huis Ypsilon een vriendenmatch ging spelen in Binabiburg. Meteen een gelegenheid voor de Ypsi lonmensen om bezienswaardigheden, musea en festiviteiten van het dorpje te bezoeken en de omgeving te ver kennen. Zes maal, drie keer ging Ypsi lon naar Binabiburg en Binabiburg kwam driemaal naar Aalst, ging een verbroederingsfeest door. Deze keer echter kreeg voetbalclub Ypsilon een veeg uit de pan. Met de eindstand 2-1 in het voordeel van S.C. Binabiburg Stopselclub kon het echte feest begin nen. Het blijkt ginder in de streek de gewoonte te zijn om in plaats van, zoals gebruikelijk in onze contreien, een kaart van je jeugdclub te tonen een houten stopsel van een stenen jeneverkruik rond je hals te hangen om toegang të krijgen tot de club. Het Belgiëbezoek eindigde met een daguitstap naar Bokrijk. Volgend jaar gaat Ypsilon naar Binabiburg. Jeugd huis Ypsilon heeft nog andere aktivi- teiten in petto. In januari gaat het jaar lijkse festival door. Maandelijks orga niseert de club T-Dansants en twee maandelijkse exotische eetavonden jn een aangepast kader. (GRE) Gezellig samenzijn in het jeugdhuis. (OJ) Familiefoto van de bezoekende gasten met een afvaardiging van het jeugdhuis Ypsilon. (OJ)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1