burgerlijke stand Herstel Patronaat werk van lange adem Elckerlyc Aansluiting op ring voor februari '83 EDDY ELFI 053/21 08 88 TAXI CEREMONIE WAGENS Herman CHEVALIER Kinderschoenen Brood banketbakkerij Noordstraat 36, Aalst Tel. 053/21.24.92 10 Nieuwe Gazet van Aalst - 13 augustus 1982 In de maand februari 1983 zijn de tweehonderd werkdagen voorbij waarover de N.V. Stagro beschikt om de aansluiting van de viervaks- baan te Hofstade te verwezenlijken. De werkzaamheden schieten op volgens plan en zonder onvoorziene omstandigheden is alles op tijd klaar. Dit zei ons de werfleider van de N.V. en werd bevestigd door de leidende ambtenaar van het Ministerie van Openbare Werken. Ter gelegenheid van zang-, toneel- of andere avonden die plaats vonden in de zaal van het patronaat te Hofstade, werd reeds meermaals opgemerkt dat de betrokken zaal in een bedenkelijke staat van verval was geraakt. Uiteindelijk werden deze opmerkingen achterwege gelaten, niet alleen omdat niet voortdu rend hetzelfde kan worden herhaald of omdat het niets scheen uit te halen, maar ook omdat de bezoekers van het patronaat stilaan met de situatie hadden leren leven en er in berusten. niet op een professioneel gecoördi neerde manier gebeuren. De een tele foneert links, de andere gaat rechts een kijkje nemen en wanneer de tijd voor een vergadering rijp schijnt te zijn wordt er een belegd om de erva ringen uit te wisselen. Omdat er nu toch van de zaak werk zal gemaakt worden werd contact geno men met de Heer De Ridder, een der leden van de werkgroep patronaat. Parochiaal Het is van belang te weten dat het patronaat, gebouwd in 1908, werd opgericht door de vereende krachten van de inwoners die elk iets van hun kennis en middelen bijdroegen. "Tot meerdere eer en glorie van God en tot verheffing van het volk", werd de zaal intensief gebruikt door muziekmaats chappijen en toneelbonden. Op gebied van onderhoud werd er wellis waar af en toe een pot verf uitgestre ken, maar veel verder dan dat ging het niet. Een paar veranderingen werden aangebracht, onder meer aan de scène en er werd gezorgd voor een kleiner zaaltje dat als vergaderruimte kon worden gebruikt. Echte onderhoudswerkzaamheden hingen echter hoofdzakelijk af van de willekeur en van de luim van het ogen blik. Tot zolang de onderpastoor ernaast de gang van zaken wat in het oog hield ging het nog net. Maar toen op andere plaatsen in Hofstade vers-, chillende zalen werden gebouwd, betekende dit een zware klap voor het patronaat dat steeds meer verkom merde tot zijn staat van verregaand Geboorten te Aalst van 26/7 tot en met 31/7/1982 Jamal Ennasse. Sint-Janstraat 30, Aalst; Dimitri De Troyer, Langestraat 156, Aalst; Cemil Taslidere, Binnen straat 90, Aalst; Kristof De Neve, Oude Dendermondsesteenweg 384 bus 2, Aalst; Tim Cooman, Ledebaan 61, Aalst; Karei De Wael, Posthoornstraat 15 bus 1Aalst; Jennifer Coppens, Dompelstraat 6, Aalst; Vicky De Vos. Cumontstraat 3. Aalst; Pieter De Maeght. Moorselbaan 345, Aalst; Niel Van Geert, Groenstraat 126, Aalst- Erembodegem Huwelijksafkondigingen te Aalst op zondag 1 augustus 1982 Marc Van Acker, Ziekenhuisveldbaan 40, Lebbeke; Marleen Segers, Water straat 3, Aalst-Gijzegem; Emiel Cort- vrindt, Mollemstraat 23, Merchtem Brussegem. Petra Matthijs, Molenkou- terstraat 14, Aalst-Meldert; Patrick De- bruyn Eigenstraat 3. Haaltert-Dender- houtem; Marianne Van Calenbergh, Dompelstraat 36, Aalst. Patrick Nijs, Park De Blieck 18. Aalst; Sylvia Buyl, Rederijkersplein 15. Aalst; Dirk Van Stèendam, Varenbergstraat 102, Den- dermonde; Marleen Aelbrecht, Molen weg 9, Aalst-Meldert; Jean-Pierre Van den Broeck, Geldhofstraat 55, Aalst; Martine Podevyn, Geldhofstraat 55, Aalst; Jozef Coussement. Chaussée de Waterloo 214. Sint-Gillis; Mia Willems, Asserendries 30. Aalst; Gustaaf Van Gijsegem, Oude Dendermondse steen weg 376. Aalst, Diane Verdoodt, Bou- dewijnlaan 189, Aalst; Denis Gheys, Zeeldraaiersstraat 55, Aalst; Ingrid Ver tongen, Kouterbaan 4B bus 1, Aalst- Erembodegem Voltrokken huwelijken te Aalst van 27.7 tot en met 31.7.1982 Christiaan Roobaert Rue des Six Je tons 35, Enghien, Ann De Waele, Pater Rasschaertlaan 14, Aalst-Erembode- gem; Hans Volckaert, Ninovestraat 2, bus 3. Aalst-Erembodegem. Helena verval, bij zoverre dat het dak in het midden veiligheidshalve werd onders teund. Niemand wilde dan ook nog de verantwoordelijkheid op zich nemen om nog verder organisaties in het patronaat te laten doorgaan. Verrot Dat het niet zo best gesteld was wist iedereen, maar de ware omvang van de schade kwam pas aan het licht toen er onderzocht werd hoe het mogelijk was dat een pas herstelde dakgoot opnieuw lekte. Het nauwkeu rig onderzoek bracht aan het licht dat dakbalken en spantvoeten volledig verrot zijn. Een bijkomend probleem wordt hier gevormd door de uitstekende akoestische eigenschappen die uniek heten te zijn Men wenst die dan ook ten aller prijze te behouden maar de vraag is waarom de zaak zo goed klinkt. Ligt het aan de boogconstruc tie, aan het gebruikte hout of werkt de ruimte tussen het plafond en het dak als een soort klankkast Allemaal vra gen waarop men het antwoord niet kent en bovendien weet men niet wie het eigenlijk wel zou kunnen weten. Toch werd en wordt er naar oplossin gen gezocht, maar doordat dit gebeurt door mensen die er zich na de eigen dagtaak voor inzetten, kan dat zoeken Peeters, Ninovesteenweg 2, bus 3, Aalst-Erembodegem; Godfried Meert. Leuvestraat 86, Aalst-Erembodegem; An Van Hoef. Leuvestraat 112, Aalst- Erembodegem; Wim De Pauw. Me- chelseweg 5, Aalst-Baardegem; Chris tel Van Stichel. Parklaan 29B. bus 9, Aalst; Rudy Vandenberghe, Arbeid- straat 66, Aalst; Anita Van Impe, Ar- beidstraat 66, Aalst; Jean-Paul Pode- vijn. Sint-Gudulastraat 52A. Aalst; Nico le Anné. Ten Berg 22, Aalst; Ronny Coen Denderweg 4. Aalst-Gijzegem, Conny Van De Sype. Raffelgemstraat 3, Aalst; Paul Verstraete. Brugsesteen- weg 46. Eeklo; Hilde Van den Meers- sche, Sint-Gudulastraat 17, Aalst Moor- sel: Bart Geeroms Hogeweg 71, Aalst- Planning De wijze waarop er tewerk wordt gegaan, de planning dus, is de vol gende er wordt nagegaan wat er juist moet gebeuren, vervolgens beraadt men zich over het hoe en over de eraan verbonden kosten. Tenslotte moet een aantwoord gegeven worden op de vraag van waar het geld moet (blijven) komen. De gang van zaken, aldus geschetst door de Heer de Ridder wettigt niet de hoop dat de plechtige opening voor een dezer dagen zal zijn. Ook spreken over "eerlang wekt de indruk dat het nog slechts een kwestie van maanden is, terwijl het veeleer een projekt van lange adem gaat worden. Hoe dan ook men is zich - zij het te laat - bewust geworden van de ernst van de toes tand en stap voor stap wordt in de goede richting gezet hetgeen de hoop voor de toekomst levendig houdt. Het geldelijke aspekt van de zaak heeft voor de mensen van Hofstade ook belang. Zij zijn het tenslotte die de middelen bij elkaar brengen. Inlichtin gen daarover werden aan de verant woordelijken gevraagd en zodra dezen de elementen van antwoord hebben verzameld kan in een aparte bijdrage teruggekomen worden op die financiële kant (A.D.B.). Erembodegem; Lutgarde Vereecken Kleistraat 14, Aalst: Patrick Van Wese- mael. Merelputstraat 47, Erpe-Mere: Fabienne Van den Hauwe, Bergemeer- straat 105. Overlijdens te Aalst van 26.7 tot en met 31.7.1982 Joanna Willaert. 81 j. Brusselsesteen weg 163, Aalst, ongehuwd, dochter van Franciscus Willaert en van Amelia Se- ghers; Josephina Doyen. 87 j. Geldhof straat 73, Aalst, wed Richard Van Steertegem; Marcel Milo, 81 j. Pont straat 58, Aalst, echt Louisa Claus; Ro bert Troch, 73 j. Binnenstraat 194, Aalst, echt Amelia De Beul', Henrica Corten. 91 j, Dokter De Moorstraat 26, Aalst. Rustoord Sint-Lieven wed Leo Barrez; Willy Leroy. 49 j. Baron Romain Moyersoenpark 4, Aalst, echt Alida Van Hecke; Alfred Biesemans, 63 j, Hoogstraat 3, Aalst, echt. Maria Van Cleempoel; Bertha Van den Brempt. 79 j. Rustoord Sint Job. Marktweg 20, Aalst, wed August De Man Alfons Scheerlinck. 67 jDiepestraat 59, Aalst, echt. Rosa Verbeeck; Maria Paepe. 69 j, Raffelgemstraat 12, bus 9, echt. Lo- dewijk Vlasschaert; Clémentine Lau- wers. 58 j, Pastoor Lauwereysstraat 11 wed. Albert Permentier. Eens de aansluiting een feit zal zijn zal er voor de weggebruikers natuurlijk wel een en ander veranderen. Zonder meer de nieuwe baan oversteken om via de oude Dendermondse steenweg naar het Dorp te rijden zal niet meer mogelijk zijn. Wel zal de automobilist dan- naar rechts dienen te draaien, even voor de plaats waar de viervaksbaan thans be gint voorsorteren naar links en vervol gens over te steken In omgekeerde richting moeten beide rijrichtingen eveneens gekruist worden. Het kruispunt aan de H. Concience- straat wordt herwerkt met verheven kantstenen in een halve cirkel. In het midden van de baan komt. in de richting Aalst een vluchtheuvel en ook het fiets pad wordt verder doorgetrokken. De twintig mannen die er dagelijks wer ken brengen voor het verlof nog de fun dering aan en een deel van de steen slag Nadien wordt daaraan verder ge werkt tot en met de asfaltlaag. Als dan nadien nog de rioolkolken worden aan gesloten, de rij- en middenberm zijn aangelegd, dan moeten nog alleen de wegmarkeringen worden aangebracht. Na de opkuis staat niets de openstelling van de aansluiting nog in de weg waar door het op de Dendermondse steen weg een stuk rustiger zal worden. Mis- WACHTDIENST DOKTERS AALST Dr. J. Van Neck, Moorselbaan 547 Aalst. Tel. 21.79.97 vrijdag 13 augustus vanaf 20 uur; zater dag 14 augustus vanaf 8 uur 's mor gens; zondag 15 augustus de hele dag tot maandag 8 uur 's morgens; maan dag 16 en dinsdag 17 augustus vanaf 20 uur; woensdag 18 augustus vanaf 12 uur; donderdag 19 augustus vanaf 20 uur tot en met vrijdag 20 augustus om 8 uur 's morgens. EREMBODEGEM EN EREMBODEGEM-TERJODEN Dr. Degeest, Rietstraat 53, Erembodegem. Tel. 77.99.48 zaterdag 14 en zondag 15 augustus 1982. HOFSTADE, GIJZEGEM Dr. De Backer, Steenweg naar Dender- monde 1, Hofstade. Tel. 21.67.79 zaterdag 14 en zondag 15 augustus 1982. BAARDEGEM, HERDERSEM, MELDERT, M00RSEL Dr. De Cang, Grote Baan 226, Herdersem. Tel. 78.72.00 zaterdag 14 en zondag 15 augustus 1982. nieuwerker/en 0r. De Bujftt, Dorpsstraat 39, Erpe. Tel. 21.32.55 5 zaterdag 14 en zondag 15 augustus 1982. WACHTDIENST APOTHEKERS LAND VAN AALST van zaterdag 14 augustus om 9 uur tot maandag 16 augustus om 9 uur Lambrecht, H. Hartlaan 10, Aalst Mahieu, Hogeweg 2, Erembodegem Potiau, Dorp 24, Nieuwerkerken schien zelfs zal die rust er vroeger dan in februari '83 komen, want volgens de Minister van Openbard Werken zelf is de vermoedelijke einddatum van de werken november 1982. (A.D.B.) van maandag 16 augustus om 9 uur tot zaterdag 21 augustus om 9 uur Renneboog, Nieuwstraat 9, Aalst Roels, Geraardsbergsesteenweg 63, Erembodegem (Terjoden) WACHTDIENST LAND VAN AALST L. Otte, Sint-Annalaan 74, Aalst. Tel. 21.49.84 zaterdag 14 augustus van 14 tot 18 uur en zondag 15 augustus van 9 tot 12 uur Een unieke witte bruidswagen Ceremonie Bediening gratis Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT Steenweg op Aalst 85 9308 HOFSTADE Tel. na 18 uur 053-77 77 34 Vrijheidsstraat 44, 9300 Aalst Tel. 053/21.35.34 Wat eens een mooie straat was is herschapen in een puinstraat. (OJJ

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 10