Maar... zonder kultureel centrum Moorse "Een O te veel Bij Flup in 't muzieklokaal Baardegem met beste socio-kulturele lokalen ECHTE BOEREN- OVENKOEKEN Show en Vrije Radio's te Moorsel Baardegem Herdersem Meldert Moorsel Nieuwe Gazet van Aalst - 13 augustus 1982 - 11 Echte Analoog met boververmelde titel van een werk van Hendrik Conscience die zijn volk blijkbaar wel leerde lezen doch niet rekenen lazen we verleden week dat het stadsbestuur liefst 1 miljoen had gespendeerd om de omgeving van de Herdersermse Hoeve Den Dierickx op te knappen. Steller van het artikel gooide er wellicht gewoon met zijn klak naar of zette gewoon een 0 te veel" Wat deed het stadsbestuur zoal i.v.m. de laatste Pikkeling, bèstuur dat in zijn beleidsnota "folkloristische aktiviteiten als de Pikkeling op zeer bijzondere wijze zou propaganderen' Abstraktie gemaakt van het feit dat stadswerklui hun wedde gewoon door trekken ook zonder bijzondere opdrachten maken we toch vlug een reken sommetje waarbij we in de cijfers niet aan de magere kant willen zijn. 5 werklieden gedurende vijf dagen 1.500 fr. x 5 x 5 transport gerekupereerd zand bloemtapijt, 2 werklui met kamion, brengen en terughalen, 4 uur transporten leggen podium, kamion, 3 man, 1 dag 2 politieagenten, 2 dagen, zondagdienst verbodstekens i.v.m. parkeren geplaatst werkleider 5x2 uur brandweerlui 72 uur x 250 fr 92.000 fr. Als men daarbij de kosten telt van de in eigen beheer gedrukte folders komt men wellicht tot 100X)00 fr. Een lovenswaardige inspanning van het stads bestuur. Er echter 1.000.000 fr. van maken is dan toch van het goede teveel. (Hm) 37.500 fr. 7.500 fr. 10.000 fr. 10.000 fr. 5.000 fr. 5.000 fr. 18.000 fr. In 't muzieklokaal in Herdersem lanceerde rond nieuwjaar iemand de idee om .eens te zoeken naar 30 man die elk 1 000 fr. wilden inzetten om gezamelijk 'deel te nemen aan de Lotto. De maanden verliepen en 15 man werd bereid gevonden om mee te spelen. Flup vulde dan maar Lottoformulieren in voor 15 000 fr. De vreugde was groot toen de uitslag bekend raakte. Met vijf juiste getallen plus het reservegetal werd gezamelijk een goede 350 000 frank. Dat was een goede reden voor een speciaal avondje uit op maandag 9 augustus. De Lottowinnaars boden dan ook graag 2 vaten bier aan aan de aanwezigen. Met voor 1924 inwoners (cijfers 31-12-76) elf lokalen voor socio-kulturele infrastruktuur komt Baardegem, volgens de berekeningen van de studiegroep "Aalst 2000" op de eerste plaats in de rij van de Aalsterse deelgemeenien. Amper 175 inwoners gemiddeld per lokaal is inderdaad juist de helft van het algemeen gemiddelde 350. Wel ontbreken een socio-kultureel centrum, - de kans daartoe lag voor het grijpen doch men greep niet - een verenigingslokaal, een sportzaal en evenmin is er rijksonderwijs. Als akkomodatie voor verenigingsle- Gasthof Vonck beschikt over een zaal - ven "zonder zaal" werden café Maxens en het nu gesloten café 't Gemeentehuis" gekatalogeerd. De zaal 'Maxens" wordt inderdaad niet (meer) gebruikt. Organisaties die wél het café gebrui ken zijn de handbooggilde "De Vonc- kisten" en de wielertoeristenklub "De Vliegende Spaak". Kontaktcentrum "Ons Huis" en Gasthof Vonck krijgen de stempel "akkomoda tie voor verenigings- en gemeen schapsleven met zaal". "Ons Huis" heeft een 152 m2 grote zaal met een 72 m2 groot podium. Toneelbond "Hoop in de Toekomst" geeft er haar voorstellingen en tafel- tennisklub "Ons huis", wieier- en supportersklub 'Baardegem Sportief", de 'Katholieke Vereniging van Gehandikapten", kaatsklub 'S.K. Baardegem" en kickerklub "De Stormvogels" vinden er onderdak. en 261 m2 waar feesten en tentoon stellingen plaatsvinden. De Kon. Har monie is er een regelmatig zaalgebrui ker. De vrije kleuterschool heeft 3 klassen in de Hoogstraat en 2 in de Kerkstraat. Beide afdelingen beschikken over een speelplaats. De gemeentelijke school heeft 2 klassen in gebruik en 3 leegstaande lokalen. Er zijn 2 speelplaatsen. De 100 m2 grote Parochiezaal heeft een klank- en lichtinstallatie en wordt regelmatig gebruikt door Scouts, Chiro, Vlaamse Klub, BGJG, KVLV, KBG en hobbyklubs. Zuiver politieke aktiviteiten worden eruit geweerd. Chiro Joepie maakt gebuik van 6 loka len in de Bosstraatelk van 33 m2. Daar resteren nog 5 dergelijke rechthoe kige ruimten. «'t Kastrolleke» in de Winningstraat vormt een ruim kompleks met speel-en sportterreinen. Het dienstcentrum herbergt de biblio- teekfiliaal, 66 m2 groot en biedt plaats aan bediende en veldwachter. Er blijft geen verdere plaats open voor socio- kulturele groepen. Gemeentelijke school, dienstcentrum en biblioteek zijn overheidseigendom en ontvangen meer dan 90 over heidssteun. De andere lokalen zijn pri- véeigendom en genieten minder dan 30 steun. Buiten de drie overheidseigendom- men, verbonden met de stedelijke overheid, hebben de andere lokalen een levensbeschouwelijke- of politiek- organistatorische band tenzij Maxens, Ons Huis en Gasthof Vonck die geen extern relatiepatroon hebben. Baardegem is blijkbaar best voorzien van loka len t.o.v. de andere deelgemeenten. Wel spijtig dat het geplande kultureel centrum van het type De niet werd gerealiseerd. (Hm) zaterdag 14 augustus Eucharistieviering in openlucht bij goed weder aan de kapel van O.L.V. in de Blekveldstraat op de vooravond van het feest van O.L.V.-Tenhemelopneming. zondag 15 augustus Chiro bezoekdag van de Chiro-meisjes te Langdorp. vrijdag 13 augustus Belotting te 20 u. in Café St.-Antonius georganiseerd door de St.- Antoniusvrienden. Frans Jansegers en Mevr. Celina De Sadeleer aan het werk onder het oog van Roger en Angele Hiel en Frans de Sadeleer. zondag 15 augustus Wandelen met V.T.B. o.l.v. A. Van den Broeck te Casteau. Samenkomst te 15 u. aldaar, chaussée de Bruxelles 82. Ponywedstrijd in de Broekstraat om 14 uur. zaterdag 14 augustus Parochiecentrum ontvangen er U dit weekend Maria en Alfons MaeschalcK Scouts twee voltreffers het voorbije kamp bij Stavelot en de papierslag die ruim twee grote containers papier opleverde. zondag 15 augustus Hondenschool van 10 a 12 u. op het terrein achter het Paco-gebouw in de Molenstraat. Organisatie K.V.N.-Meldert. Mariahulde te 17 U. START VAN DE Mariale Bidtocht aan de abdij Affligem waarna toewijding aan O.L.V. door Abt Jan Goetghebeur en te 18 u. eucharistieviering. Expo's in het kultureel centrum kan U nog steeds terecht voor het bekijken van werken van Gaby De Mulder en Jos en Johny Nicolaï in zalen "A" en van die van Edgar Heirman in zalen "B". Gewone uren. zaterdag 14 augustus Radio Maeva in feesttent aan de Koebrug georganiseerd door de Vriendenkring "Onze Kinderen" met Bobby Prins en orkest. zondag 15 augustus Will Tura en zijn orkest met drive-in-show van Radio Hofstade in bovenvermelde tent. boerenoven koeken Verleden zondag vergaderde de werk groep leefmilieu Aalst op het «Groen- centrum» bij Roger Hiel in Moorsel. Naast de bespreking van enkele aktie- punten, o.a. de voorbereiding van dia voorstellingen over oude prentkaarten uitgegeven over de faluintjesgemeen- ten en de uitgave van een postkaar tenserie «Waar Pas- en Steenbeek vloeien», werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om eens echte boe- renovenkoeken en boerenbrood te bakken. Een boerenovenkoek is namelijk wel groter dan degene die verkocht wor den op de pikkeling. Er ontstond dan ook een probleem om de verschillende soorten aan te duiden. Begonnen met festiviteiten ten voordele van de Moorselse Rijksbasisschool een tiental jaar terug organiseert Moorselaar Paul Linthout reeds ettelijke jaren feestelijkheden ten voordele van kinderen. Gerechtskinderen dan. 15 oogst Will Tura met eigen formatie en Drive-in-Show van Radio Hofstade en op maandag 16 augustus worden de festiviteiten afgerond met de «Nacht der Vrije Radio's» w; «Vrij Aalst». «Hofstade» en «Saturnus» (Hm) Als deskundige bij het parket is hij uiteraard vertrouwd met de noden van deze jongelui en anderzijds als beho rende tot het showmilieu, hij is muzikant, tekstschrijver van liedjes en komponist kan hij heel wat mensen uit de showbiz aantrekken tegen inte ressante voorwaarden. Het voorbije weekend werd dan ook een belovend programma gepresen teerd in de feesttent opgesteld aan de Moorselse «Koebrug». Het programma met Peter Koelewijn en zijn Rockets vermocht niet de massa aan te trekken. Beter verliep het alleszins de Vedettenparade ver- ledne zondag waarbij een bonte pleiade vedetten elkaar in non-stop tempo opvolgden waarbij vooral de jeugd zich kostelijk vermaakte. Echter ook ouderen kwamen aan bod met bvb zangers als Juul Kabas. Traden o.m. op als trekpleisters Willy Sommers en John Terra afgewisseld met Paul Anderson/Chris Clark, Roy Payne, Henri Spencer, Jack Lyne, Jesse Praessley, Rudi Sylvester en Anita Lionie in een presentatie van Eddy Verney Ook nog dit weekend wordt er elke dag gefeest. Op zaterdag 14 augustus is er de Drive-in-Show van Radio Maeva met -Bobby Prins, op zondag

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 11