WEMBLEY Arenazoneti wint tornooi V.K. Wembley Ontbreekt bij Eendracht een Salvador Tornooi om «Schaal Buxy» Schaal Buxy Edixvelde 1 - Ede 4 Beker Van de Denderstreek Westrem 3 - SK Aalst 4 Kalender Café VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Zaal SK Erembodegem 0 - Haaltert 0 Beker van de Denderstreek Uitslagen Beker van de Denderstreek 12 - Nieuwe Gazet van Aalst - 13 augustus 1982 Redaktie: Jef Van Hove, Asserendries 118, Aalst, Tel 21.76.29. F.C.K. Du if kens diende met miniem verschil de duimen te leggen (tornooi Wem bley) (OJ) De winnaar van het Wembley-tornooi. (OJ) V.V. Bouw - Moorselbaan 4-0 F.C. Bacara - F.C. Duifken 0-5 AZ 77 - Moorselbaan 4-0 V.K. Wembley - Bacara 0-1 FINALE AZ 77 - F.C Duifken 1-0 Het vierhoekstomooi om de «Schaal Buxy» is een initiatief van E. Nieuwerker- ken, Edixvelde, Ede en Terjoden. Dit als protest tegen het feit dat teveel ploe gen met hun reserven in de Beker van de Denderstreek aantreden. De organisa tie berust dit jaar bij F.C. Edixvelde. 15 AUGUSTUS: Ede-Nieuwerkerken Edixvelde-Terjoden 22 AUGUSTUS: Terjoden-Nieuwerkerken Ede-Edixvelde 29 AUGUSTUS: Niuewerkerken-Edixvelde Terjoden-Ede Alle wedstrijden vangen aan te 16 u. Op zaterdag 14 augustus spelen de knapen en de scholieren van Nieuwer- kerken tegen Bavegem Dit te 14.30 en 16 u. Tijdens de «Schaal Buxy» spelen de reserven van Edixvelde een voor- wedstrijd. Aanyang te 14 u (R.G Een zware nederlaag voor de thuisploeg die gekonfronteerd werd met een tegenstander die in alle spelonderdelen de bovenhand haalde. Dit wekt geen verwondering als men weet dat de bezoekers reeds een viertal wedstrijden zonder verlies afhaspelden. Bij Edixvelde bleef vooral de afwerking in gebreke Tijdens de tweede spelperiode poogde men de bakens te verzetten met een compleet nieuwe aanvalslinie Het resultaat bleek echter nihil. Wanneer de bezoekende voorhoede dan ook nog fysiek de bovenhand haalde op de verdediging van de gastheren was een eerste thuisnederlaag onafwendbaar. Een verlies dat echter niet als eên afgang mag bestempeld worden daar men diende aan te treden tegen een gemotiveerde en beter op elkaar ingespeeld Ede. (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Alle feesten tot 120 personen Ook T-Dansants of andere gelegenheden Disc-jockey ter beschikking Bredestraat 78 Aalst Tel. 053/77 13 90 Na de ttvee schitterende thuiswedstrijden tegen respectievelijk Oudenaarde en St.-Niklaas, is trainer Heylens toch niet blind gebleven voor de mankementen die nog steeds aanwezig zijn. Heeft hij zijn type verdediging reeds in het achterhoofd, dan baart de aanval hem nu de meeste zorgen. oordeelt Heylens. Het vinnige baasje hoeft zich zeker geen zorgen te maken daar hij zelfs de meest pessimistische sceptici van zijn kunnen heeft overtuigd. Het zal ook éénieder zijn opgevallen dat de as Dierickx-De Bolle tijdens de voorbije wedstrijden draaide als een goed geoliede lier. Het is jammer dat vooral Johan nog steeds dat kleine tikkeltje geluk ontbeert om zijn aanvallende akties met een doelpunt te bekronen. Wanneer er op dergelijke fasen balverlies optreedt kan het fataal zijn voor de Aalsterse achterhoede Gelukkig staat daar nu al een meer betrouwbare Horvath zijn bevelen uit te schreeuwen. "Als je kijkt naar de kansen die we gekreëerd hebben in de loop van deze twee partijen dan zeg ik dat het doelpuntenverschil zeker het dubbele had moeten bedragen van wat nu op het bord kwa' Tegen St.-Niklaas ontbrak natuurlijk een Geert Van Roy, maar wanneer er ook nog eens een fitte Salvador bijliep dan was het hier zeker kermis. Dergelijk type hebben we de laatste weken gemist. Ik kijk dan ook verlangend uit naar de komst van een Robert Glazer die de produktiviteit waarschijnlijk wel de hoogte zal injagen". De administratieve rompslomp lijkt te zijn afgehaspeld maar men wacht nog steeds op het verlossende "ja-woord" van de Hongaarse autoriteiten. Intussen blijft de Nederlander Groenendijk zich maar verder in de gunst van het publiek spelen. Hij kombineert zijn snelheid niet alleen aan een' geweldige werkkracht maar ook aan een goed spelinzicht en een niet te versmaden "Tor-instinkt". Telkens wanneer er gevaar dreigde voor de bezoekende doelmond was Groenendijk bij de aktie betrokken. Als aanvallende kanthelft George Heylens meent in de "Kleine Hans" trouwens een aanvallende kanthalf ontdekt te hebben. I^ij is trouwens van plan hem na de komst van Glazer op de rechter middenstrook neer te planten. "De raids die hij dan onderneemt zullen bijna telkens doelgevaar opleveren" Yangara naar Hercules Alicante Naar we uit wel ingelichte bron konden vernemen verdwijnt Jean-Pierre Yangara waarschijnlijk naar het Spaanse Hercules Alicante. Hij heeft er reeds een aantal zeer positieve tests afgeleverd. Op de avond dat Eendracht in het strijdperk diende te komen tegen St.-Niklaas speelde Yangara trouwens tegen het Hongaarse Ujpest Dosza. Indien ook deze wedstrijden voor hem een gunstig rèsultaat opleverde dan stond een overgang niets meer in de weg. Aan Kimgambo houdt trainer Heylens echter vast. In hem ziet hij een wissel op de toekomst. Een toekomst die Eendracht, zeker na deze twee suksesvolle oefenmatchen, toelacht. (RG) Een goede partij, vooral vanwege de thuisploeg, waarbij het klasseverschil tus sen de onderscheiden teams nauwelijks naar voorkwam. Het fanionelftal van Haaltert, op uitzondering van de doelman na, was volledig. Dit betekende meteen een ernstige test voor de ambitieuze sportkringers. Het initiatief was tijdens het meren deel van de wedstrijd in handen van de bezoekers. Het verdedigende com partiment van de gastheren plooide echter niet. De tegenaanvallen die de thuisploeg kon opzetten hielden niet zo direkt een groot doelgevaar in. Dit was misschien voor een deel te wijten aan het ontberen van Stoop, één der rood - witte aanvalsleiders. Bij de thuisploeg mochten vooral Casier en de beide Van Der Weeëns als de uitblinkers genoteerd worden. Al met al een wedstrijd die trainer Bel- lon en voorzitter Vijverman een impuls moet geven den ingeslagen weg ver der te bewandelen. (RG) De wedstrijden voor zondag 15 augustus Reeks A SK. Herdersem - Baardegem 16 u. Eendr. Opstal - TK Meldert 16 u. SK. Oudegem - Wils. Gijzegem 16 u. Eendr. Meldert - KAV Dendermonde 16 u. Reeks B: Schr. Moorsel - SK. Erembodegem 16 u. Haaltert - Doggen Erembodegem 16 u. Wils. Moorsel SP Lebbeke 16 u. Reeks D: SK. Aalst - SK. Vlierzele 16 u. Hofstade - SK. Berlare 16 u. Het schaarse aantal toeschouwers is in deze wedstrijd, wat betreft de doel punten, zeker niet op hun honger blij ven zitten. In de vijfde minuut kende de thuis ploeg reeds sukses, doch op het kwartier kwam Aalst langszij via een strafshop van speler trainer Van Royen. Het was dezelfde Van Royen die even later diende af te haken na een pijnlijke trap op de voet. Vanaf dat ogenblik nam Westrem het initiatief in handen wat zich Koncreti- seerde in een 2-1 voorsprong bij de rust. De Sportkringers pakten de tweede periode met een gans andere ingestel dheid aan. Nadat men in de 55 de gelijkmaker had genet kwam Westrem nogmaals op voorsprong via één van hun spaarzame tegenaanvallen 3-2. Hun Counters hielden echter steeds gevaar in zodat doelman D'Herde attent diende te blij-vën. Aalst, dat nog maar pas de training heeft hervat, bleek naar het einde toe zelfs fysiek sterker. De winnende tref fer, een uitstekende 20m vrijschop van Verbestel, was hiervan de logi sche gevolgtrekking. (RG) Reeks A Sparta Buggenhout - Herdersem 3-2 Baardegem - Baasrode 0-3 T.K. Meldert - oudegem 1-5 Gijzegem - Red Star Opdorp 6-1 Lutterzele - Eendracht Meldert 0-3 Reeks B K.B. Iddergem - Schr. Moorsel 3-1 SK Erembodegem - RC. Haaltert 0-0 Doggen Erembodegem - Wils. Moorsel 2-3 Reeks D FC Westrem SK Aalst 3-4 FC Smetlede - Hofstade 4-1 V.K. Wembley - F.C. Duifken 1-3 Voor 5e en 6e plaats Moorselbaan - Bacara 4-3 Voor 3e en 4e plaats V.K. Wembley begint straks aan zijn derde seizoen in de setokkompetitie. De jongens van rond den Eendracht bereiden hun seizoen uitstekend voor. Zowel op sportief als op financieel vlak. Afgelopen weekend vond hun tornooi plaats op het terrein van Patro Herdersem. Het werd een compleet succes Het tornooi kende een sportief verloop en had een winnaar van formaat. Er schreven zes ploegen in voor dit tornooi. Het bestuur bestaande uit voorzitter Piet Rimbout, sekretaris Johan Van De Meersche, schatbewaarder J, De Brucker n R. Van Der Poorten was na afloop dan ook zeer gelukkig. De inrichtende club Wembley kwam niet verder dan een vierde plaats. Tegen F.C. Bacara Verliep alles naar wens. Wembley won met 3-0 cijfers. Tegen F.C Duifken drukte Wembley bijna een uur, nadat het na twee minuten op achterstand gekomen was. Zoals het dikwijls gebeurt in voetbal liep Wembley nog op een counter, zodat F.C. Duifken meteen op rozen zat. Heirman milderde nog uit strafschop maar F.C. Duifken lukte nog een derde treffer zodat F.C de finale kon betwisten tege AZ '77. AZ bereikte probleemloos de finale. Het klopte Moorselbaan met zware 4-0 cijfers en versloeg Bouw met 1 -2. De finale werd betwist door twee aan elkaar gewaagde elftallen. Beide ploegen kregen kansen maar konden ze niet benutten. Vooral AZ 77 was ongelukkig in de afwerking. Op een tweetal minuten voor het einde kon het terug rekenen op goalgetter Daniel Dooremont Op een inworp nam hij de bal in ontvangst tussen twee verdedigers. Daniel trapte de bal prchtig in de bovenhoek binnen. Men moet het toch maar kunnen. Na het tornooi werden de ploegen dan gelauwerd V.K. Moorselbaan ontving de beker voor de fair-play. En AZ 77 werd uiteraard gevierd als tornooiwinnaar. Na de geleverde inspanningen werd er nog uitbundig door spelers en bestuurslui gefeest. Wat ze zeker verdienden. (J.V.L.) De Uitslagen V.V Bouw - AZ 77 1-2 F.C. Bacara - V.K. Wembley 0-3

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 12