Sport te-kort BBC. Faber Erembodegem start wel degelijk versterkt BBC. Sint Antoon opent Aalsterse tornooienreeks Sport - aktueel Apostelken mini-voetbalkam pioen en B.B.L. Bekerwinnaar Foto-Studio H. BORGHMANS Status quo aan de top Gijzegem verslaat Hoké Erembodegem Hoe presteerden onze jonge streekrenners? Tweede Provinciale Liefhebbersbasket MINI VOETBAL Uit vakantie Kom weer bij met de Nieuwe Gazet van Aalst De Fotograaf die de sport steunt LAGERE I Gewestelijke Bevordering SPORTKLUBS 053-21 76 29 14 - Nieuwe Gazet van Aalst - 13 augustus 1982 De dode periode had BBC. Faber Erembodegem zowat in onaktiviteit gedompeld. Coach Carlos Corthals zat met de handen in het haar, want zoonlief Danny hangt zijn basketsloffen aan de haak, en dit betekende voor hem en gans Erembodegem een lelijke streep door de rekening. Aanbellen bij grote broer BBC. Okapi bracht ook al geen aarde aan de dijk, want financieel was het niet zo sterk gesteld bij Erembodegem. Doch wie Carlos Corthals kent, weet ook dat hij zoekt tot hij vindt. Coach Corthals zocht zo ver dat hij vandaag een degelijke ploeg met een degelijk programma klaar heeft Vanwaar die plotse ommekeer? Ere voorzitter Remi Van Vaerenbergh. sinds jaren in die funktie bij de Groot- Aalsterse klub, doch steeds akterend op de achtergrond (ondanks zijn voorkomen) is te gepaste tijde op het voorplan getreden. Niet alleen zal hij zijn Erembodegemse kanaries in nieuwe oefenpakken stoppen en van sporttassen voorzien. Ook op het gebied van speleraanwerving was hij aktief. Zo kan BBC. Erembodegefn. bij wij alleen Danny Corthals stopt, en Patrick De Smet naar The Donalds Geraardsbergen overging, zijn aanwinsten begin september aan de pers voorstellen Van Strombeeck, een vierde pationaler, werd in de persoon van Danny Van den Haute, de gepaste vervanger overgenoen voor Danny Corhals. Tweede in de rij is Gerrit MacroeN De Herdersemmenaar die tot voor twee seizoenen deel uitmaakte van Vlierzele. bewees in talrijke vriendenwedstrijden die hij in het voorbije seizoen afhaspelde dat zijn snelheid en zijn trefkracht nog niets ingeboet hebben. De derde nieuwkomer is Freddy Walgraef. vroeger spelend voor The Tower en Ninove Hij was een paar jaren inaktief. zodat hij als-vrije speler de kleuren van BBC. komt verdedigen Er staat nog een vierde op de wachtlijst. Zijn naam wordt voorlopig nog met vrijgegeven, om konkurentie uit te sluiten. Hij meet wel 2.02 m, en speerde voorheen volleyball, wat hem naast zijn lengte ook nóg wat veerkracht bijbracht Tijdens de maand augustus neemt BBC. Erembodegem deel aan de beker van O Vlaanderen, sppelt een paar nog vast te leggen vriendenwedstrijden en geeft op 22-8- 1982 een pracht-tornooi in de R.M.S. aan de Leuvestraat te Erembodegem BBC. opent zelf het tornooi om 9.30 u. tegen tweede Provincialer Gentson, pas gedegradeerd uit eerste, terwijl om 11.15 eerste provincialer Lokeren het opneemt tegen tweede provincialer Landegem Voorwaar een prachtaffiche voor iedere basketliefhebber (A.v H.) Hef liefhebbersverbond van Aalst start op maandag 20-9-82 zijn tiende opeenvolgende kompetitie. Oorspronkelijk gestart als veteranentornooi is deze kompetitie uitgegroeid tot een volwaardig geheel, dat zonder blozen derde en zelfs tweede provinciale aankan. Sinds de voorzitterszetel ingenomen BBC. t SNOEPERTJE een tornooi werd door Firmin Kennis, uitbater van betwisten met zijn plaatselijke ploeg restaurant Sint Antoon. en wanneer hij niet achter de kkokpot staat een fervent basketfan, is het verbond de steile weg opgegaan. Voor het tiende seizoen noteert men één nieuwe ploeg 't Snoepertje-Kerkvliet, dat met de elf opnieuw ingeschrevenen van vorig seizoen opnieuw een volwaardige kompetitie zal vormen. De voorbereiding van het komende seizoen wprdt door de vooraanstaande klubs steeds in tornooien toegesplitst. Reeds vorige zondag waren er drie Aalsterse ploegen aan de slag. Op uitnodiging van Freddy Van Pottelbergh, uitbater van een herberg in Torhout, gingen BBC DE HOORN. BBC COCKPIT en BBC. DE HOORN bewees andermaal zijn klasse en versloeg in de finale tegenstander BBC. COCKPIT met 73- 61 cijfers, nadat het in de troostingen weinig moeite had ondervonden met BBC Torhout. BBC. COCKPIT overtuigde wel in de schiftingen door nieuwkomer 't SNOEPERTJE met 82- 62 voor schut te zetten, doch kon in de finale slechts één helft 35-31 gelijke tred houden met DE HOORN, waarbij Herman Van Keer nog de trofee voor de topschutter binnenhaalde. Na zijn verlies in de schiftingen heeft 't SNOEPERTJE een zeer goede troostingswedstrijd gespeeld. Bij de rust scheen de wedstrijd nochtans gespeeld voor de organisators, maar onder impuls van een echt sterk spelende Arne Kerkvliet was het slechts in de slotsekonden dat Torhout de derde plaats kon binnenhalen67-66. De Aalsterse tornooireeks begint aanstaande zaterdag met BBC SINT ANTOON. Om 10 u. spelen SINT ANTOON tegen 't Snoepertje en Opel tegen De Klok de schiftingen, samen met om 11.30 u De Hoorn tegen Borghmans en Olfit tegen Cockpit, 's namiddags om 15 u. spelen de verliezers tegen elkaar en om 16.30 u. spelen de winnaars hun match Op zondag 15 augustus gaat om 11 u. de wedstrijd door voor de- 7e en de 8e plaats en deze voor de 5e en 6e plaats. In de namiddag gaat om 15 u. de troosting door en om 16.30 u. volgt de grote finale van dit groots tornooi. Over de komende tornooien van Olfit, Borghmans en Cockpit leest u later het programma. (A.v H.) Eendracht heeft nog steeds geen overeenkomst bereikt met Manu Fer- reira. Hij eist namelijk geld om zijn handtekening te plaatsen. Daar kan het bestuur zich echter niet mee akkoord verklaren. Ferreira hield zich tijdens de dode periode in konditie met het spelen van wedstrijden voor mili taire ploegen. Gerard De Sanghere«Konditioneel voel ik mij prima. De plaats waar ik moet spelen heeft voor mij minder belang. Vrije verdediger of voorstop per; ik voer gewoon de opdrachten van de trainer uit.» Op onze vraag of hij Schapendonck moeilijk te bespelen vond«Vooral in de tweede helft ging het veel beter. Dit na ruggespraak met Stallaert. Wij ble ven gewoon in onze zone en konden alzo de switschende spelers beter opvangen.» Geert Van Roy is niet ontgoocheld over zijn mislukte flirt met SK. Lierse «waarom ook» aldus vriendelijke Geert «ik heb hiert mijn werk en Eendracht is een ploeg met ambitie. Waar is het dan beter vertoeven dan dicht bij huis.» In Hofstade zijn ze gecharmeerd van Boskamp Daar traint zelfs het be stuur mee. Patrick De Nys, speler van SK Erem bodegem. stopt definitief met voetbal len. Een operatie aan de gewrichts banden maakte dit noodzakelijk. De Heer Naudts van AA Gent over de aankoop van de Schot Weir: «Het is iemand waarvan je zou zeggen hij speelt hier in de geburen, we gaan hem eens een kans geven.» Wist niet dat Schotland zo dicht bij Gent lag. (R.G.) Met Manu Ferreira werd nog steeds geen overeenkomst bereikt Deze klasnike aanvaller vraagt met alleen het dubbele van wat hij vorig jaar verdiende* hij wil bovendien nog "tekengeld" Anders uitgedruktFerreira wil de kassa laten rinkelen zonder dat er ook maar één inspanning geleverd is. Kan dit nog in een periode waarin iedereen de mond vol heeft van inleveren, crisis of recessie. Het zijn allemaal verschillende vlaggen die éénzelfde ladina dekken. a Moet de betalende toeschouwer, en ook het bestuur van een klub, zich willoos schikken naar de nukken van een voetballer Wet zijn moeilijke tijden voor iedereen, behalve voor diezelfde voetballers We denken dan ook dat Eendracht voorzitter Frans Daeleman de juiste weg bewandelt. Nu nog meer dan vroeger geldt de regelvoor wat hoort wat I Het eerste mini-voetbalkampioenschap 1981-82 zit er op. Het werd een gewel dig succes, toe te schrijven in de eerste plaats aan de deskundige leiding van voorzitter Roland Dua, onder-voorzitter Michel De Waegeneer, secretaris Van Hove en' penningmeester Jean Pierre Van den Bulcke. Al de wedstrijden gin gen door in het H.R I.T.O Cesar Hael- termanstraat te Aalst. Met Apostelken werd de beste ploeg kampioen Met en kele gereputeerde spelers waaronder Freddy Van den Bogaert (ex-Eendracht Aalst en S.K. Herdersem) in hun ran gen, was het dan ook met moeilijk om Excelsior en B.B.L. achter hen te hou den. Voor dit eerste veteranentornooi schre ven liefst acht ploegen in Excelsior, OCMW. Timarcha, 't Velleken. De Geu zen, Apostelken, Liars en B.B.L. Na het kampioenschap werd nog een beker ingelast; geschonken door Victor Roelandt. Deze beker kende eveneens een spannend verloop, bekroond met een finale tussen Excelsior en B.B.L. Het waren tenslotte de Bankjongens van voorzitter Eddy Verbeeren die de prachtige wisselbeker in de wacht sleepten. Vermeldenswaardig was andermaal de kundige leiding van de zeer bekende Aalsterse scheidsrechter Etienne Peirlinck. (A.V.H.) Hopmarkt 30 Aalst Tel. 053/21.48 98 Eigen kleurlabo foto's in 48 uur KALENDER: zaterdag 21 augustus te 15 uur: Grote Finale Gewest Aalst- Dendermonde, ZELE LOIS-HOKÉ EREMBODEGEM, op het terrein van Terjoden. De wedstrijd Nieuwerkerken-De Heu vel Erembodegem werd een aange name partij. De Heuvel startte bijzon der goed en stond meteen 2-0 voor. Denderzonen Nieuwerkerken kwam terug tot 4-4, maar een sterk spelend De Heuvel bereikte de rust met een 4- 8 voorsprong. Dit vooral dank zij een sterk spelende Van den Broeck. Tij dens de rust werd Hugo De Vidts ver vangen door Patrick Depioef en wis selde Walter De Deyn van plaats met Raymond Cooreman. Dit bleek meteen de gepaste taktiek. De Denderzonen speelden een voortreffelijke tweede helft. Ze haalden nog liefst elf spelen tegenover één spel dat de Heuvel nog uit de brand kon slepen. Nieuwerker ken blijft een onberekenbare ploeg: een 4-8 achterstand ombuigen tot 15- 9 winst is toch een fraaie prestatie. Terjoden stevent recht op de titel af. Te St.-Amands liep het nochtans van geen leien dakje. Aan de rust stond Terjoden zelfs in het krijt met 8-6 cij fers. Deze achterstand was vooral te wijten aan de slechte opgang van de leiders. Men leverde eventjes achttien maal buiten tijdens de eerste helft. Na de rust herpakten de Erembodegem- naars zich tenvolle. Ze sloegen amper vier ballen buiten en kwamen vrij vlug op gelijke hoogte. Via 9-9 werd het 9- 11om zo met 11-15 cijfers te zege vieren. Dierickx sloeg ongetwijfeld het regelmatigst op, en achteraan was De Wolf de sterkste in de terugslag. Door deze zege is men te Terjoden vrijwel zeker van de titel. (JVL) De verrassing van de dag werd te Gijzegem verwezenlijkt. De plaatselijken kaatsten voortreffelijk en Hoké bracht er werkelijk niets van terecht. Gijzegem kwam 3-1 voor en kwam niet meer op achterstand. Aan de rust was het reeds 8-5 in het voordeel van een ontketende thuis ploeg. Ronny Verleyen was de grote bewerker van de zege. Hoké poode nog het tij te doen keren door Jozef van den Broeck aan de koord te plaat sen en Romain Vinck als achterman uit te spelen; het was echter vergeefse moeite. Hoké kwam nog wel terug tot 10-10, maar verloor tenslotte met 15- 11 cijfers. S.K. Welleweg verloor terug zijn wed strijd. Het geraakte amper aan negen spelen bij Opstal. Wanneer S.K. zich niet vlug herpakt, geraakt het in moei lijkheden. Voor Herdersem zat er zondag een driepuntenzege in. Puurs was ronduit zwak. Aan de rust was het reeds 8-3 in het voordeel van Herdersem. Marcoen speelde voortreffelijk bij de thuis ploeg. Na de rust bleef Puurs onder maats akteren. Vooral hun achteraan was nergens. Herdersem won tens lotte met 15-10 cijfers. Voor Herder sem zit de kompetitie er eigenlijk op. Men is zeker van het behoud en kam pioen kan men niet meer spelen. In de laatste drie wedstrijden kan het wel als scheidsrechter in .het titeldebat tussen Zele Durmen en Steven Moor- sel optreden. Op 22 augustus staat de topper tegen Steven op het pro gramma. Bij de Moorselaars groeit de hoop de titel te kunnen pakken. Het liep een punt in op Zele Durmen. Men had geen problemen met Zele Loïs. Loïs werd huiswaarts gestuurd met zware 15-3 cijfers. Rond kwart voor vijf was de partij al afgelopen. Aan de koord speelde Steeman voortreffelijk. Groot midden De Block was eveneens bij de zaak zodat een niet slecht spelend Zele toch werkelijk ingeblikt werd. CJVL) Afgelopen week bleef het opvallend stil rond onze streekrenners. Enkel Jean De Bondt onderscheidde zich in de Ronde Van Wallonië. Hij behaalde er tal van ereplaatsen. We zetten ze even op een rijtje. De eerste rit werd hij zevende.' Te Trois Ponts (tweede rit) behaalde hij een negende plaats. De derde rit, met aankomst te Dinant, werd hij veer tiende en de vierde rit, met aankomst te Morlanwelz, werd hij zeventiende. Tijdens de aldaar betwiste tijdrit ein digde hij zevende en de laatste rit finishte hij als dertiende. De Bondt reed aldus zeer regelmatig, wat zijn achtste plaats in het eindklassement bevestigt. Roger Van den Bossche werd negende te Wieze, waar de Nederlan ders met de ereplaatsen gingen lopen. Lieven Brackman werd veertiende te Geraardsbergen. J.M. De Nil behaaldp een zeventiende plaats te Ternat. Guy De Vreese werd er twin tigste, en te Erpe-Mere eindigde hij achttiende. Daar eindigde Rudy Baeyens dertiende en Hedwig Baeten zestiende. Bij de juniores werd Ronny Pauwels schitterend derde te St.-Katelijne- Waver. Leo De Neef reed ook ver dienstelijk. Hij werd vierde te Erpe- Mere waar Ronde van Vlaanderen- winnaar Van Tittelboom voor eigen volk zegevierde. Erwin Brijs behaalde een mooie zevende plaats in het avondkriterium te Ninove. Kurt De Croock werd tiende te Eeklo. Bij de nieuwelingen was het ook povertjes. Enkel Jos Wouters en Ruay Saeys reden verdienstelijk. Wouters werd derde te St.-Pieters-Leeuw en Saeys behaalde een vijfde plaats te Lebbeke. (JVL) Heh je speciale wensen, neem kontakt op met de redaktie

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14