zet van ^afct Ra het Kanaal over? Baardegemse «Vlugge Jongeren» kunnen ook feesten COMAR SPORT groot - VIDEOFILMS Betaalt het één miljoen te veel Zwemmen van Dover tot Galais... niGUCOG. èïPüs* Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie Koolstraat 159 Schoolstraat 54 9300 Aalst s 053/21 25 56 Specialisatie pi&j H^nèlbjal Ten4%';rnr ROOMIJS EN DIEPVRIESPRODUKTEN AALSTERSE DIEPVRIESCENTRALE laagste huur: 99 fr. elk genre grootste keus: meer dan 700 films elk systeem Beta, 2000, VHS AUTORIJSCHOOL AALST 1e jaargang - nr. 9 - 13 augustus 1982 - 20 fr. Voor een schamele "Belga" kunnen een aantal Meldertenaren zonder beper king telefoneren naar pakweg Waasmunster, Berlare of Londerzeel. Andere naar Vlierzele, Impe of Smetlede en een derde kategorie naar Waterloo, Ever- berg of Zaventem. Maar als Meldertenaren naar elkaar bellen moet bet meestal heel wat meer kosten... Dat is altijd zo geweest. Maar moet het daarom zo blijven Vraag die volksvertegenwoordiger Jan Caudron stelde aan de staatssekretaris belast met bet beheer van de telefoon. Dorp der anomalieën Zijn er in Aalst deelgemeenten die hun postnummer meekregen van Ninove (9430 voor Nieuwerkerken en 9440 voor Erembodegem), deelgemeenten met zelfde postnummer (9390 zowel voor Moorsel als voor Herdersem), Aalsterse deelgemeenten die afhan gen van een ander gerechtelijk kanton dan Aalst zelf, wat betreft anomalieën schijnt Meldert toch zowat iedereen de loef af te steken. Meldert heeft inderdaad een gehucht dat wel wereldlijk tot Meldert behoort maar kerkelijk tot de parochie Moor sel. De "Klaarhaag". Zulks zou nog te maken hebben gehad met de schei ding van Vlaanderen en Brabant lang vóór de afbakening van de gemeenten in 1812. Van aard zelf is Meldert een Brabants dorp dat bij Oost-Vlaanderen destijds werd inge lijfd en bij de fusie der gemeenten werd geïnkorporeerd in het groot geheel van Aalst zelf. Maar Meldert heeft ook nog een gehucht dat zich spreidt over liefst drie vroegere gemeenten. "Doment" in Meldert maar ook in Hekelgem en Essene, over de provinciegrens heen. Een Meldertse straat, de "Abdijstraat" is slechts gedeeltelijk van Meldert. De Overkant, die trouwens een -andere naam draagt, ligt op Essene. Drie telefoonzones te Meldert Maar meest hinderlijk en geldelijk niet meer te verantwoorden is wel het feit dat het raakpunt van drie telefoonzo nes, Aalst, Dendermonde en Brussel, zich quasi te midden van het dorp zelf bevindt. Met een dichtheid van tele foonaansluiting die de 50 overtreft - 457 abonnees op zowat 850 huizen -, hebben slechts 147 aangeslotenen de zone Aalst (053). Lees vervolg blz. 2 De voetbalfeesten te Baardegem, georganiseerd door «De Vlugge Jongeren», mensen die het klappen van de zweep kennen, groeiden andermaal uit tot een waar sukses. De opkomst was inderdaad overweldi- den op vrijdagnamiddag als op zater- gend en dit zowel qua gepensioneer- dag en zondag. Jong en oud kwamen er inderdaad aan hun trekken. Op het sportieve vlak speelden «De Vlugge Jongeren» van de diverse kategorieën goed bijgewoonde mat chen tegen Opwijk en Baasrode en de fanionploeg moest voor de beker van de Denderstreek slechts met 2-3 onderdoen voor Baasrode dat dan uiteindelijk met de strafschoppen (voor eventuele schifting) nog werd geklopt door de lokalen. Het vetera- nentornooi met spelers uit Baarde gem, Moorsel, Nijverseel en Lebbeke zorgde voor een boeiend spektakel waarbij ook heelwat werd gelachen. Lees vervolg blz. 2 Een sportzaak met ERVARING. Groothandel Nestor de Tièrestraat 42, Aalst 053/21 43 35 Open 9 u.-12 u. en 14 u.-1 7 u. zaterdag 9 u.-12 u. Freds Videoclub Molendries 21Aalst ■s 05.3/78 77 35 Als de weersomstandigheden goed waren is de poging nu, vrijdag, al achter de rug; dan heeft André Groebbens uit Erembodegem, samen met Heinz Bonnae- rens uit Aalst en vier andere zwemmers, het kanaal overgezwommen. Bij André thuis, in de Alfons Van de Maelestraat 115, volgt men de gebeurtenis op de voet en kent men het resultaat nu hoogstwaarschijnlijk al. De start was immers voorzien voor woensdagnacht en de aankomst in Calais op donderdag morgen... Een badmeester op zee We zochten André Groebbens thuis op, de avond voor ze via Folkstone naar Dover vertrokken. Als alles vol gens plan zou verlopen hoopte men de nacht van woensdag op donderdag de zee in te duiken. In vogelvlucht is het tot Calais zo'n 32 km., maar met de stromingen erbij mag je rekenen op een veertigtal kilometer. Die nacht is immers, als het niet stormt, het gek nipte moment omdat er dan minder zeestroming is omwille van het dood getij. Uitstel tot vandaag vrijdgg is echter niet onmogelijk De bedoeling is eenvoudigCalais bereiken in het achtste uur (of mis schien tijdens het zevende) na het ver trek. En zo het Belgisch rekord breken dat meer dan negen uur bedraagt. Zoiets realiseren is een stuk lastiger de kanaaltocht wordt ondernomen in de vorm van een «relay-team», een ploeg van zes zwemt om beuren één uur. Bij deze poging zwemt ook een meisje mee. André is startzwemmer en zal dus na vijf uur rust op de bege leidende boot een tweede uur in zee moeten. «Misschien probeer ik het volgend jaar eens idividueel; maar de meeste mensen onderschattten zo n overtocht met beurtsysteem. Eén a twee uur zwemmen in volle zee, bij een watertemperatuur tussen 15 en 18 graden is geen kinderspel, hier beseft men dat nauwelijks, maar de mensen aan de kust weten beter André Groebben is geboren op 13 februari 1960 en werkt sinds kort als badmeester in het stedelijk zwembad te Aalst. Kansen genoeg dus om in het water te vertoeven. Als jongetje van vier leerde hij zwemmen van Carla Galle, maar eerst in 1971 lid van de Neptunusklub. Hij diende het zwem men te herleren, die keer met behulp van bekende zwemmers uit de familie Hayaert waar hij een neef van is. Ondertussen verzamelde hij tientallen medailles bij zwemwedstrijden alle rhande, en blonk vooral uit in de lange afstanden. Als nevenaktiviteit speelt hij gitaar in de muziekgroep Starlight. Tot in de puntjes voorbereid Aan de kanaalovertocht van deze week ging een intensieve voorberei ding vooraf. Pierre Van Vooren, zelf een westvlaamse oud-kanaalzwem mer, is hun strenge maar steengoede trainer. Voor de preselektie dienden zi in het bad van Oostende minstens 3,5 km. af te leggen in één uur. André zwom er 4.400 meter. De 17- jarige Heinz Bonnaerens uit Aalst heeft ook al flink wat ervaring in wat men het «ijsberenzwemmen» noemt, bij zeer lage temperaturen dus. Ze scherpten hun crawl-slag an in de «Noordzeeschaal», een zwemwed strijd tussen Zeebrugge en Blanken- berge. Als gids doorheen de stromin gen in het kanaal vaart de zeer erva ren Captain Noakes mee. Pas veertien dagen geleden liep André een lichte hersenschudding op toen hij bij een oefening op zee in botsing kwam met een boot. Nu echter, weinige uren voor de reis begon, zag hij er goed hersteld en ontspannen uit. Hoogspanning in zijn familie echter, waar men ongeduldig zou wachten op de goede afloop. Misschien is het Bel gisch rekord ondertussen al gebro ken... (KN) Wekelijks, op maandag, aanvang lessenreeks wegkode voor het bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleiding, alle kategorieën (A, B, D, F), ook met automatische leswagen. Inlichtingen en inschrijvingen H. TALLOEN, Parklaan 93, AALST *21 21 90 Kanaalzwemmer André Groebbens

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1