DIRK PHILIPS rllliiLL Gazet van Baardegemse "Vlugge Jongeren" kunnen ook feesten alle reportagewerk Natuurlijk wil ik een abonnement op de Blijft Meldert nog lang het kind van de (tel.)-rekening Lees ook op de sportbladzijden Geslaagd voet balfeest te Baardegem Kerkhoflaan 58 AALST Tel. 053/78.66.28 nim intry Eindelijk een eigen krant VOOR en DOOR Aalstenaars. ABC: staal en stenen verwarmen lucht en water. St. Jorisstraat 12-16, AALST - tel. 053-70.08.74 Bezoek onze stand op de jaarbeurs STAND nr. 46 Vervolg van blz. 1 Wat 32,1 bete kent van het geheel Quasi de helft, 207 abonnees of 42,2 valt in de zone Dendermonde (052) en 103 of 22,5 valt onder Brussel (02). Moeilijk! Vanzelfsprekend is dit eerder moeilijk. Het duurt wel een tijd vooraleer men weet welke straat in welke zone valt en tot waar zulks dan in elke straat het geval is. Een aantal straten vallen immers gedeeltelijk in de éne en gedeeltelijk in de andere zone Tot drie zones per straat is men voorals nog niet geraakt... Dit euvel werd dan wel gedeeltelijk ondervangen door het nieuw systeem in het laatste telefoonrepertoirium waar alle abonnees die in één gemeente wonen alfabetisch geklas seerd samen te vinden zijn met tel kens verwijzing naar een eventuele andere zone. Verantwoordelijke uitgever v z w Aalsterse informatie Peter Dauwe, voorzitter Rèlnaertdreef 4, Aalst Redaktie Roel Van de Plas Geraardsbergsestraat 44/3 9300 Aalst automatisch antwoordapparaat, tot 16 uur, Tel .05:3/77 62 9.4 Publiciteit Armand Van Hauwermetren Witgerstraat 10 9390 Herdersem-Aalst Tel 053/70 42-13 Abonnementendienst G'eraardSberg^e.Straat 44/3 9300 Aalst 1 jaar 800 Ir 6 maanden 450 fr 3 maanden 250 fr per nummer 20 fr promotie tot eind'83 1000 fr Dit impliceert dan wel dat men van elke deelgemeente weet tot welke gemeente ze sinds de fusie behoort. Weet U bijvoorbeeld zo dadelijk of Steenhuffel nu eigenlijk tot Merchtem of tot Malderen behoort Neen I Tot Londerzeel Vanzelfsprekend is dit mits enig zoekwerk allemaal wel te vin den maar makkelijk is wel anders. en duur De kat gaat echter op de koord als de telefoonrekening komt. Voor gesprekken in de zone zelf is de duur onbeperkt. Buiten de zone wordt de tijd per tariefeenheid (momenteel 5 fr.) beperkt tot 2 minuten 40 sekonden of 1 minuut 20 sekonden. Bij toepas sing van het vrijetijdstarief (van 18.30 tot 8 u. en de hele dag op zaterdag, zondag en wettelijke feestdagen) wordt die tijd verdubbeld Wie dus te Meldert, soms in de eigen straat, telefoneert naar een abonnee uit een andere zone, betaalt 5 fr per 2.40 of 1.20 minuut. Dat kan wel oplopen... Betaalt Meldert een miljoen teveel Uit steekproeven blijkt dat het gemid delde dat de gewone burger per twee maand betaalt een slordige 1.500 fr. is Wellicht niet om naar huis over te schrijven want velen, ook uw dienaar, betalen een veelvoud van die som. Als men uit fakturen afleest dat slechts zowat 10 van de gesprekken bin nen de eigen zone gebeurden komt men dra tot bedroevende vaststellin gen. Meldert is immers hoofdzakelijk georiënteerd naar Aalst, zo wat scho len, winkels, medische verzorging e.d.m. betreft Voor het werk ook gedeeltelijk op Brussel. In de telefoon zone Dendermonde zelf hebben de meeste Meldertenaars echter weinig te zoeken ook al hoort bijna de helft van de Meldertse abonnees tot die zone. Baardegem kan een attraktie voor Meldert betekenen doch wat ver der gaat bepaalt zich dan tot louter incidentele relaties. Een kleine rekensom De abonnees uit zone 02 (103 in getal) en die van de zone 052 (liefst 207) betalen twee maandelijks voor gesprekken, na aftrok van het abonnementsgeld van gemiddeld een 600 fr., zowat 310 x 900 fr. of 279.000 fr. per maand. Per jaar wordt dat dan 1.674.000 fr. Een belangrijk aandeel, in cijfers moeilijk te vatten, komt voort uit het feit dat voor 90 °/o buiten de zone wordt gete lefoneerd. De geleden schade wegens de ano malie van de verdeling der telefoonzo nes kan dus worden geraamd op zeker een miljoen al weten we dat ramingen altijd risico's inhouden. Deze raming steunt toch op konkrete gegevens wat niet van elke raming kan worden gezegd. Graag slechts één telefoonzone woor heel Groot-Aalst. Was Meldert vóór de fusie reeds geaxeerd op het naburige Aalst, sinds de fusie is de relatie uiteraard sterk uitgebreid Voor al wat iets met de administratie heeft te maken is het inderdaad al Aalst wat de klok slaat. Volksvertegenwoordiger Jan Caudron vroeg dan ook over het hele grondge bied van Groot-Aalst één enkele tele foonzone te laten funktioneren 053. Dit om moeite en vooral supplemen taire kosten te besparen. Het antwoord was eerder afwijzend. "De grenzen van telefoonnetten en - zones worden vastgesteld op basis van technische en ekonomische impe ratieven en elke wijziging aan begren zing van netten en zones om een gron dige aanpassing vereisen van de infrastruktuur van de lokale kabelnet ten wat zeer hoge kosten zou mee brengen zonder enig nut voor de tele foonexploitatie. Reeds vóór de fusie van gemeenten resorteerden vaak abonnees van een zelfde gemeente onder diverse netten van verschillende zones. Aan het belang van de dan toch wel gediskrimineerde burger wordt blijk baar niet gedacht. Wél aan de telefoo- nexploitatie I Misschien in een periode als deze wel begrijpelijk doch alleszins nogal cru gezegd. Doekje tegen het bloeden is dan wel dat abonnees van aangrenzende zones gesprekken kunnen voeren tegen het tarief in de zone zelf mits de duur te beperken. In plaats van onbe perkte duur moet het dan maar wor den geregeld in 2.40 of zelfs 1.20 minuut In de huidige toestand met tekort aan geldmid delen zowat bij alle instanties valt er allicht op korte termijn geen beterschap te verwachten. Dan maar duimen voor de telefoonzone 053 voor heel Groot-Aalsters grondgebied zodra de kas weer beter gespijsd wordt. (Hm) Het eetfestijn zorgde ervoor dat de tien zwijnen dra in hongerige magen verdwenen. Men had zelfs zwijnen te kort. Kippen aan 't spit en brochettes gingen van de hand als koek. Sche pen De Maght, echtgenote van be stuurslid en gewezen trainer Fons De Maght, stak daarbij drie dagen lang de handen uit de mouwen Enig schaduwpunt werd wel het optre den van stuntman en boeienkoning Joe Alcatraz. Wellicht niet wegens gebrek aan intrinsieke waarde maar veeleer omdat de akkomodatie hem niet meer toeliet. Het podium bleek uiteindelijk niet dé geschikte plaats voor zijn esbattementen die veeleer in openlucht tot volle waarde zouden komen. Al bij al andermaal een sukses van belang waaraan de Baardegemse ploeg zich weer een seizoen lang kan optrekken want, kost koken geld, voetballen alleszins niet minder. (Hm) Ik neem een abonnement van 1000 fr en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst 800 fr. voor één jaar. 450 fr. voor 6 maanden of 250 fr voor 3 maanden Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de vzw Aalsterse informatie (uitgevers Nieuwe Gazet van Aalst) Ik wens een bezoek te krijgen van een reporter van de enige echte Aalsterse gazet Ik wens meer inlichtingen omtrent de publiciteit schrappen wat niet past) Naam en voornaam Adres PostnummerGemeente Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. 2 - Nieuwe Gazet van Aalst - 13 augustus 1982 ABC uit Denemarken of als een ketelsmid en een architekt mekaar goed verstaan. Geheel dubbelwandig, veilige sluiting, perfekte afwerking. Ook leverbaar met ingebouwde watertank om het C V. circuit aan te sluiten, warmte in heel het huis en een gezellige open haard in de woonkamer. Vervolg van blz. 1 Een 600-tal gepensioneerden en gehandikapten genoten niet alleen van een gratis koffietafel maar tevens van het Kabaret Holder de Kolder dat zijn programma afstemde op het aan wezige, oudere publiek en er veel bij val mee oogsste„De jeugd kwam dan wel aan haar trekken met Paul Severs en zijn Danseressen en verder nog met D.J.'s van Radio Vrij Aalst en Tommy van Vlaanderen. Even tijd maken vóór de foto.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 2