•I 1—"n Starten Leer uw hond «manieren» Poma zet Bicht op groen voor nieuw sport- en speelplein te Herdersem Onder de Belforttoren MOET ER 61 ZAAI OP? GEERINCKX VERZEKERINGEN Va langsom beiter... het meest originele winkeltje van de stad ...aan de Zoutstraatpoort Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT °;L"'dT Nieuwe Gazet van Aalst - 13 augustus 1982 - 3 Dat de administratieve molen traag draagt, wordt nogmaals bewezen door het dossier betreffende de aanleg van een nieuw sport- en speel plein, dat voorzien wordt in de sociale woonwijk Harding te Herder sem. Het principe voor de aanleg van derge lijke plein werd reeds genomen door de Aalsterse gemeenteraad op 26 april 1978. Tussen de 77 nieuwe woningen die aangelegd werden dnor de kleine landeigendom was immers een perceel beschikbaar dat voorzien werd voor de aanleg van een soort van dorpsplein, waarover de deelgemeente Herdersem op dit ogenblik in feite niet beschikt. Dit dorpsplein zou niet alleen kunnen ge bruikt worden voor de traditionele ker missen, maar zou ook dienstig kunnen zijn voor majorettenoefeningen en para des, alsook voor het beoefenen van het kaatsspel dat in Herdersem veel ge speeld wordt. Aansluitend werden ook een basketballterrein, speelpleintjes voor kinderen en zo nodig een rust plaats voor bejaarden voorzien." Op basis van de gemeenteraadsbeslis sing werd door het Schepenkollege van 27 maart 1980, zijnde zowat twee jaar later, de Nationale Dienst voor Speel pleinen en Rekreatie uit Brussel aange steld als ontwerper. Deze ontwerper werkte verhoudingsgewijze zeer vlug vermits op 1 oktober 1980 de gemeen teraad van Aalst reeds in de mogelijk heid was om het uitgetekende ontwerp goed te keuren. Dit ontwerp voorzag niet alleen in een kaatsplein en basket plein, maar tevens in een kleuterspeel plaats met zandbak, een speelhuisje, en een avonturenspeelplaats, o.a. be staande uit een houten burcht, indi- anententen en een hangbrug. Traditi oneel werd het geheel natuurlijk omge ven door het nodige groen. Dit alles vergde een voorziene uitgave van 5.451.234 fr. BTW inbegrepen. Gezien deze uitgave overeenkomstig een Koninklijk Besluit van 22 februari 1974 betoelaagbaar is door het Ministe rie van Nederlandse Kuituur. Bestuur voor Jeugdvorming, was het normaal dat het stadsbestuur op deze uitgaven de raaksimale toelage aanvroeg aan het bovenvermeld Ministerie. Het duurde opnieuw bijna twee jaar vooraleer dit Ministerie, bij monde van Minister Poma, nu eindelijk op 30 juni jongstleden besliste de reeds vermelde werken, uitgezonderd de onderhouds werken. te subsidiëren voor een bedrag van 3.135.000 fr. of 60 van de totale uitgave. Meteen werd het licht op groen gezet voor de uitvoering van het nieuw Her- dersems dorpsplein. Nochtans zal het nog een tijdje duren vooraleer tot de re alisatie ervan overgegaan wordt, ver mits de uitgaven voor deze werken, die ingeschreven werden in de begroting 1982, achteraf geschrapt werden door het Provinciebestuur. Dit bestuur is im mers van oordeel dat een investering van meer dan 5 miljoen niet langer ver antwoord is in de zeer slechte financiële toestand waarin de stad Aalst op dit ogenblik verkeert. Meteen wordt nog maals bewezen welke gevolgen het grote Aalsterse deficit heeft op nieuwe projekten. Naar wij zopas vernamen wordt door de Aalsterse administratie nu uitgekeken naar een andere mogelijkheid om het nieuwe Herdersems dorps- en speel plein ondanks alles toch nog te kunnen realiseren. Hierbij zou afgezien worden van het door de Nationale Dienst voor Speelpleinen en Rekreatie getekende ontwerp, en zouden een aantal voor ziene werken uitgevoerd worden door eigen stadspersoneel, waarbij men zou kunnen gebruik maken van de financië le middelen die voorzien worden op an dere posten van de Aalsterse begroting. MP Qua infrastruktuur is eveneens een gebouw gepland dat dient als maga zijn voor materiaal, bureau en kantien. Gehoopt wordt dat ook dit eerlang kan worden gerealiseerd. Een investering van enkele honderd duizenden doch dat heeft de Mel- dertse vereniging er blijkbaar wel voor over. Een school voor ieder hondenbezitter De school die startte met drie instruk- teurs, De heren Stockmans uit Dilbeek en De Bruecker en Van der Stuyft uit Wetteren kreeg van de eerste dag af reeds diverse rassen, in verschillende stadia van opleiding, te behandelen: Duitse en Mechelse herders, dobber mans, schipperkes, rotweilers, St. Bernhardshonden, samoyeden, Engelse foxterriers, grote munsterlan- ders en een Vlaamse koehond. Waar een paar decennia terug te Mel- dert reeds werd ges'tart bij de Molen vijver en daarna op het dorp met een school voor dressage, beperkt de hui dige school zich tot een gehoorzaam heidsprogramma waarbij de (liefst jonge) hond een aantal kundigheden wordt bijgebracht. Zo o.m. het volgen aan de voet zowel in vrijheid als aan de lei band, het weigeren van voedsel, het liggen (down), het terugroepen en onderbreken, het aanbrengen van voorserpen e.d.m. Het wordt dus geen kursus voor enkele specialisten maar wel een school waar elke hondenliefhebber terecht kan om aan zijn hond een aan tal basisattitudes aan te leren zodat deze zijn meester nauwkeurig volgt en volledig gehoorzaamt. Wel wordt van ieder deelnemer het lid maatschap gevraagd zodat de 150 K.V.N.-leden die momenteel zowat 150 in aantal zijn er vlug tientallen zul len bijkrijgen. U kan in de hondenschool terecht elke zondag van 10 tot 12 u. en vanaf volgend jaar, maar dan alleen tijdens de zomerperiode, ook op donderdagen van 19 tot 21 u. Klubmatch Onafhankelijk van deze aktiviteiten van de school, die wel een onderafde ling vormt van de Kynologische Vere niging Nievel-Kapel, heeft op zondag 22 augustus e.k. de klubmatch plaats bij de Rochuskapel. Gewoon een samenkomst .van de eigen leden met keuringen na de mis en verering te 15 u. Dat voor deze klubaktiviteit, waar aan geen enkele titel is verbonden, ook leden uit andere regio's, zelfs uit Nederland opkomen, is een niet te versmaden feit op het zuiver sportieve vlak. De lustrumeditie van de K.V.N.-show gaat dan volgend jaar door in de Aals terse Keizershallen op zondag 20 maart. (Hm) O De Kynologische Vereniging Nievel-Kapel, Meldert, aangesloten bij de Unie St.Hubertus, die in maart II hoge ogen gooide met haar 4e internationale rashon dententoonstelling in de Aalsterse Keizershallen, proeve met C.A.C., certifi- cat d'aptltude au championnat opende verleden zondagvoormiddag haar Hondenschool. Gloednieuwe hondenschool In de Molenstraat richting Doment, vlakbij het hoge gebouw van Paco, de hopkoöperatieve, beschikt de K.V.N. er inderdaad over een vlakke, afgeslo ten weide en liefst 65 m op 45 m tege lijkertijd vier instrukteurs aan bod kun nen komen. PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21 40 29 het kantoor met een hart...voor uw zaken Hoek Nieuwstraat en Keizelijk Plein 9300 Aalst Schepen Marcel De Bisschop werd vorige week 75 jaar. En dat moest gevierd worden. Ai zijn kollega's in het schepenkollege kregen een beker aangeboden... en daaruit werd champagne gedronken. Twee gekregen fles sen werden gekraakt. Om verdere vergissingen te vermijden eventjes deze rechtzetting. De werken op de grond.van de Akademie voor Schone Kunsten te Aalst hebben niet voor doel het repareren van de gasleiding. Het gaat hier om archeologische opgravingen waarbij men zoekt naar een oude beek. Wordt zij ook tentoon gesteld in de stadhuiskelder Toon Blommaert komt ook in 't nieuws. Zeven dagen bleef zijn baard staan. Roddeltantes beweren dat hij met opzet dit kingewas laat staan om beter op zijn broer te gelijken bij de komende verkiezingen. Dinsdag 3 augustus werd tijdens de heropening van het stempelseizoen voor de eerste maal krisisbestrijdend opgetreden. Vijf politieagensten verschenen ten tonele en selekteerden een ongelukkige stempelaar die brutaal met de politiewagen werd meegenomen. Naar verluidt is er een maatregel goedge keurd waarbij dagelijks 1 stempelaar aan de krisis wordt opgeofferd. Duimen dat je er de volgende dagen niet bij bent Op 1 oktober verlaat adjunct-sekretaris van het feestkomitee, Jan Doorns, de stadhuisdiensten. Hij gaat ons land verdedigen tegen de invallende... Vraag is, wie gaat Jan vervangen D'er zal weer met de ellebogen gewerkt worden In de Zoutstraat valt een manneke van 6 jaar met zijn fietsje. Auto's kunnen natuurlijk niet stoppen. Maar ook voetgangers reageren niet. Ze lopen zomaar voorbij tot ik het jongske rechthelp. Hij is draaierig om te rijden, 'k Heb hem naar huis vergezeld; anders was hij ziekweg misschien onder een auto gesukkeld. (J.L.) Heren van Openbare Werken gingen een paar weekjes terug eens lekker eten in de Chalet Rose in aanwezigheid van een aannemer. (Raad eens wie met wie ging eten Allemaal niet erg moest op de terugweg geen ongeval met een wagen van de stad zijn gebeurd. Resultaat het accident werd een... dienstongeval. Raar maar waarWij zullen kortelings wel meer belastingen betalen Pad rondom Osbroeck onbegaanbaar Evenwijdig met de Parklaan loopt langs de Osbroek een asfaltwegje, dat aan «Den Berg van Jan Dokus» (achter Delhaize) een aardeweg wordt. Zo kan je verder wandelen .tussen Osbroek en Ninovesteenweg tot aan het OCMW- rustoord te Erembodegem. Als je rubberlaarzen aantrekt tenminste. En lange mouwen om niet «getingeld» te worden. Wanneer wordt deze weg langs de groene long van Aalst begaanbaar gemaakt, tot meerdere glorie van de wandelaar (J.L.) Vorige week had er een massale vissterfte plaats in de stadsparkvijver. In allerijl werd de brandweerlui opgeroepen om zuurstof aan het water toe te voegen. Zulks gebeurd door water hoog te spuiten en zo zuurstof in het water te laten dringen. Resultaat de spuitjongens hielden hun lansen gewoon in 't water, dus verhoogde het waterniveau maar kwam geen bel letje lucht in het zuurstofarme water. Het gevolg is gekend. De dure vis ging dood. Jammer voor de sportvissers en voor onze portemonnee Wedje 't nog Verleide weik, azoei ietsken noor den el/even, in iene kier, iappe, ginnen ellentrik nimier Elk van ons zal dor wel iet kennen oever vertellen, mor domei zoagde nekier, hoe noyg dammen dar allemol van afhangen, van den ellentrik die men ten nog zu dier meigen betolen. Gi licht nimier, ginne radionimier, d'oyskas die begost te smeltjen en ooit te loeipen, diepvriezers woor da van alles verom mals on 't werren was, en noem mor op. Op de weirken valt alles stille, lanst hier en lanst door zitten der sikkeleers ver ne ghielen toyd opgesloeten in assanseurs. Wie da normaal ne ghielen dag op 'n ellentrik reikemasjiem on 't roefelen zat, zal nog ne kier verom gepeisd hemmen op den toyd in t schoei, as den Dikken, of de Langen, of de Smalen, of den Oele- fant, want nen boynoam hooin ze toch allemool, heer azoei teigen heer goeste tierden reikenen. Ooit de kop of op n blad papier. En domei koste ze naa toch nog 'n betjen here plang trekken, in afwachtink tot as den ellentrik weir waa oonsloon. 't Gein da wel 'n toyken op hem lote wachten heit. De beste woren nog de frit- koeten, die ni op ellentrik mor op gaas werkten. Door stonte z' oon te schooiven meh kommenen en kastrollen, mensjen die anders zonder bik zoaten omdad heir ellentrikke gazevier foert zoy... Mor 't 'n es ni allien onzen ellentrik die z' ons afgepikt hemmen. En wie dat er dor schooi deir g 'had heit, zal we! meigen op zennen booik vroyven. Niksken te maken, jonges. De mootschappoyn zen de strafste. Ge meig gè ten nog roeid zing van kolere oever a schooi meh die panne of oever da geval meh t kinjergeldj, woor da ze 't van de klein hooishaves afpakken ver on die groeite hooisha- ves van de vremde te geiven. Die der ten meh nor 't booiteland trekken... Ge meig ge ten noog blaad zing va kaa, van deize wintjer, as ge den opslag van de mazoet nimmer 'n zetj kennen betolen. Of ge meigt geel ooitsloon van veil te veil sosissen en gekapt te bikken, omdat 't ander eiten pekanst nimmer te betolen es en dagge a niks anders nimmer 'n kentj permitteiren as margarine... Die sjarels geer in Brissel vegen dor allemol vierkanteg heer kas oon jong. Z' hemmen geldj vandoeng.en ze pakken 't vanoyges door woor ze der 't best oonkennen ba dedie die toch nimmendalen te rettet- tetten hemmen; de klantjes Inleiveren zegge ze. Want wormei goon z' anders den dop beto len En de pinsj oenen, woor da z' oeik al on t' piltjeren zen ...Die aa sikkeleers 'n kommen toch ni ooit heer schelp. En binnen ienegte weiken zeilen z' ons schoein vrinjelèk lachend komme vraogen ver toch ver heer pèrtie te stemmen.Die roei, die blaa en die gele. Mor hejje t al gezing hè Naa komt er in Olsjt verom groen oeik. Op den Denjer. Most óns Nieve Gazet in kolei- ren gedrikt werren, ge zotj er kennen eh schoei fottoken in zing. Den Denjer die groene zone geworren es Na nog eh wa minder stinken, nog eh wa viskes en eh wa pooiten... en ge zotj kennen peizen dagge verom kindj geworren zet... En kinjeren 'n moeten ni gon kiezen Petjen r Langzaam, zeer langzaam aan komt alles weer terecht. In zijn oude vertrouwde plooien. Toch vallen aktiviteitenkalenders nog wat dunnetjes uit... Vrijdag 13 augustus 20 u. belotting ter gelegenheid van de 24 ste Hoppefeesten in feesttent aan Potaardestraat (Immerzeel). Org.Henri Van Der Veken. Zaterdag 14 augustus 20.30 u. bal met orkest The New Spirits in feesttent aan Potaardestraat, ter gelegenheid van de 24ste Hoppefeesten. Inkom vrij. Org.Vriendenkring Hof Zomergem. Zondag 15 augustus 8 u. aan kafee 't Hoeksken, Spinnersstr. 22 vertrek 60 km-fietstocht naar de Zwalmstreek. (org. W.T.C. Den Blok). 14 u tienernamiddag met drive-in-show (diskobarLollmakers) in feesttent Potaardestraat (24ste Hoppefeesten). Inkom vrij. Om 20 u. aldaar dansavond met orkest The Gensters Zaterdag 21 augustus 9 u. (aan stadhuis) de Aalsterse Jongkommunisten richten een fietstocht in waarbij het sportieve gepaard wordt aan het speels prikaktievoeren. Alle rozen, groenen, gelen. enz. welkom. Boterhammen meebrengen, alsook zoveel mogelijk rode kledingstukken. Om 16 u.- begint de 35ste Jaarbeurs. In ons volgend nummeruitgebreid pro gramma. Nog dit Wie met W.T.C. Den Blok op dagtocht wil naar Valkenburg (NL) op zondag 22 oogst, moet vooraf inschrijven. Fietsers doen er 100 km. over, wandelaars 12 km. Bijeenkomst aan kafee 't Hoeksken (Spinnersttrom 7.30 u Inlichtin gen Marcel Cleemput, Asserendries 79, Aalst.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 3