CARDON Schepen Annie De Maght «Handelen naar mijn geweten en mijn hart» Mogelijk wordt voor U een droom ook werkelijkheid Kerkstraat 13 - 9300 AALST Gemeenteraadsverkiezingen Waarom nog langer slecht horen Tot uw dienst 9.00-12.00 12.30-19.00 u. direkte levering batterijtjes voor alle hoorapparaten alle herstellingen Uw garantie voor kwaliteit Tel. 053/21.53.29 Zaterdagnamiddag gesloten. Geen bij huizen 4 - Nieuwe Gazet van Aalst - 13 augustus 1982 Met de énige vrouwelijke schepen, daarenboven nog uit de Faluintjes, ANNIE DE MAGHT-AELBRECHT, hadden we een onderhoud om zowat een round-up in grote trekken te maken van haar aktiviteiten gedurende de bijna voorbije zes jaar. Periode waarin haar de bevoegdheden over leefmilieu, huisvesting en grondbeleid (-regie) waren toevertrouwd. «Bedreigd met afbranden van mijn woonhuis te Meldert en nog andere fraaie dingen bleef ik toch steeds mezelf en handelde naar eigen ge weten en met het hart», verklaart ons de schepen. Anny De Maght. Drie takken «Mijn departement heeft drie diverse takken leefmilieu, huisvesting en grondbeleid. Zaken die nogal uiteen lopend zijn maar anderzijds toch heel wat raakpunten vertonen. Leefmilieu, eigenlijk mijn stokpaardje, slorpte wel veel van mijn tijd op Aan leefmilieupro- blematiek was vóór dit bestuur nog met zoveel aandacht besteed. De aandacht op de problemen van het leefmilieu moest dan ook gevestigd worden en daartoe diende de bevolking te worden gesensibiliseerd. Bescherming dan van het leefmilieu in al zijn aspekten groen, milieuhinder, verwerking van huisvuil. En niet in het minst moest het publiek in kennis worden gesteld van de vigerende wetgeving op dit stuk. Via bvb de aktie «groene straten», «be- bloemingsakties» en «ambachtsmarkt» werd de bevolking gevoelig gemaakt voor de leefmilieuproblematiek. Projek- ten niet van bovenuit opgelegd doch van bij de basis gegroeid hadden hier bij psychologisch gezien een erg posi tieve weerslag. Naast het psycholo gisch element kwam echter uiteraard het praktische. Erg belangrijk vind ik de uitbouw van de reinigheidsdienst, zodanig georgani seerd dat alle «vuil» weg raakte. Er was verder het selektief ophalen van papier en glas en ook op dit stuk stond nog een en ander op het voorziene sche ma. De adviesraad voor leefmilieu heeft me steeds ten volle gesteund en ook heel wat belangrijke suggesties voorge schoteld». Toch weer plastiek zakken... «Dat de gemeenteraad heeft gemeend te" moeten overschakelen van papieren naar plastiekzakken was voor mij wel een zware désillusie. Bij het invoeren van de papieren zakken was een ware hetze ontstaan met protesten langs al lerlei kanten. Protesten die met alleen afzwakten doch totaal verdwenen zodat jan-en-alleman zich met de papieren zakken verzoend had. Ze zelfs naar waarde had leren schatten Dat mensen die hoog oplopen met de verdediging van natuur en milieu dan uiteindelijk plastiek propageren was wel een bittere pil om te slikken Nog met georganiseerd doch praktisch wel in voege was het aanwijzen waar men allerlei «vuil» als bvb autobanden kwijt kon. Dat men nog steeds het vuil gewoon verplaatst naar een of andere al dan niet open vuilnisbelt doet me eveneens pijn. Dit is echter dan wel een probleem dat buiten mijn bevoegdheid ligt» Tevreden over «groen» «Niet alleen werden bestaande plant soenen onderhouden doch er kwamen heel wat nieuwe initiatieven Mijn dien sten staan ten andere ter beschikking van andere departementen Denk maar bvb aan het park, aan speelpleinen, aan begraafplaatsen Er kwamen nieu we initiatieven waarbij de bevolking die het dan toch uiteindelijk moet waar maken werd betrokken en er werd ge zorgd voor groen voor jong en oud en voor het toegankelijk maken van de groene longen van de stad. Planten werden gebracht binnen de nogal «ste nige» stadskern en de bevolking werd bijgebracht wat groen, plant en bloem voor haar kunnen betekenen. Spijtig hierbij is wel de al te kleine per soneelsbezetting. De meeste projekten dienden te worden uitgevoerd met te- werkgestelden of BTK-ers». En het «algemeen leefmilieu» «Ook wat betreft het algemeen leefmi lieu, lawaai- en reukhinder en hinderlij ke bedrijven hebben we toch heel wat bereikt. Elk dossier qua hinderlijk be drijf, zo een 3 a 400 per jaar, krijgt een gans afzonderlijke behandeling met verschillende adviezen uit diverse dien sten. Getracht werd daarbij behulpzaam te zijn bij het indijken van storende ele menten. Met «ongunstig» was voor ons de kous niet af. We motiveerden onze beslis sing Ook durfden we wel «gunstig» zeggen met beperkingen van wat er nog bij te doen stond Ook met Amylum bereikten we samen heel wat. Miljoe nen werden door deze firma gespen deerd om tot verbetering te komen en het resultaat liegt er niet om. Perfekt is het vanzelfsprekend ook nu nog niet en verdere inspanningen zullen noodzake lijk blijven». Dossier «hof te Leeuwergem» aan eind punt. «Met de afdeling huisvesting die naast al wat op dit stuk nationale materie is eveneens moet begeleiden werd ge dacht aan de sociale woningen voor meestal mensen in nood die dan verder worden begeleid. Al dan niet met suk- ses. Men kwam er zelfs soms tot inten sieve wijkwerking. Groot projekt was vanzelfsprekend het «hof te Leeuwergem» Nooit had ik ge dacht dat de administratieve molen zo traag maalt maar toch werd zowat de laatste stap vooraleer te kunnen bou wen gezet wat me verheugt. Met de bouwmaatschappijen onder houden we trouwens de beste ver- standhouding» Grondbeleid en grondregie. «Bij grondbeleid hoorde o m. het be heer van het patrimonium. Inventarisa tie en op kaart brengen van alle moge lijke eigendommen van kerkfabrieken. O.C.M.W. en stad. Een groot werk. Grondbeleid zorgde vanzelfsprekend ook voor het beheer van de eigendom men van de stad. de modaliteiten van gebruik e.d.m. Grondbeleid bracht ook alle mogelijke bouwgronden op fiche, een open dos sier. Grondbeleid werkte tevens als tus senstap bij de dossiers i.v.m. de ver- haalbelasting en de belasting op met- bewoonde percelen in goedgekeurde verkavelingen De grondregie, opgericht eind december 1977, heeft als doel aan- en verkoop van gronden i v.m sociale woningbouw, regelen van de markt via aanleggen van grondreserves, aanleggen van in dustrieterreinen en terreinen voor KMO's, bouwrijp maken van braaklig gende gronden, aktief tussenkomen bij stadsvernieuwing, bevorderen van so- ciaalbouw en het opstellen en bijhou den van een grondregister. Snellere afloop van projekten werd be werkstelligd voor ekonomische expan sie. gronden werden bezorgd voor sportinfrastruktuur (bvb Zandberg), res tanten werden bouwrijp gemaakt. Zeker reeds een twintigtal bouwgronden wer den eruit gehaald En dit aan tamelijk schappelijke prijzen verkocht aan men sen die nog geen eigendom bezaten. Hoofdaktiepunt bleef vanzelfsprekend het «hof te Leeuwergem» Als gezegd wordt dat de grondregie niet al te veel geld realiseert moet daarbij wel worden gedacht dat men van nul vertrokken is en dat de huidige trend zich niet leent tot gooien met veel geld middelen Sommige gronden raakten zelfs de eerste keer niet weg zodat er een tweede verkoopdag noodzakelijk werd gezien de huidige krisisperiode» Mevrouw de schepen, om af te ronden, wat is U liefst. De mensen of de bomen Waarmee wil U uiteindelijk best staan «Buiten alle druk om, gewoon met mijn geweten (Hm) «Achter het oor» model «In het oor» model Brilmodel In veel gevallen is het mogelijk weer goed te horen. De nieuwste hoortoestellen bieden aanzienlijk meer mogelijkhe den en vallen nauwelijks meer op bij het dragen. -K t» v\. Informeert U eens bij uw oogarts en/ of audieien hoe de huidige technologie ook u kan helpen. Zij zullen u graag van advies dienen en u met uw persoonlijke hoorproblemen helpen. Erkend door alle ziekenfondsen

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 4