aalskers Raymond Uyttersprot «Gebrek aan organistatie. Vriendendienst primeert» Jaarbeurs (reeds geopend 35ste Jaarbeurs weinig nieuwigheden REIZEN a 'x 54 ZEKER IS ZEKER GOEDE RAAD VEILIGHEID ERVARING VERTROUWEN Nieuwe Gazet van Aalst - 13 augustus 1982 - 5 In een gesprek nam gewezen burgemeester, raadslid Raymond Uyttersprot van Moorsel het beleid van scbepen De Maght op de korrel. In de drie facetten dan Leefmilieu, huisvesting en grondregie. We resumeren bieronder wat hij ons mededeelde. Gebrek aan organisatie op «Leefmilieu» Raymond Uyttersprot zegt op leefmi lieu zeker niet verwend te zijn. Qua organisatie laat het er nogal te wen sen. Het wagenpark wordt niet oor deelkundig benut. Dure wagens moe ten 8 uur per dag kunnen rijden zodat er minder nodig zijn. De erbij horende werklui kunnen dan in ploegen wor den ingezet. Ook de kolkenzuiger wordt enkel gebruikt na aanvraag van een of ander inwoner. Alleszins niet sistematisch, bvb per straat. Graskanten en grachten worden niet regelmatig onderhouden. Wel wordt lukraak hier en daar gewerkt om iemand een pleziertje te doen. Materiaal en werklui zijn toch ruim vol doende aan de stad. Ze zitten toch ergens... Spoorwegbermen staan vol distels. Hier geeft het bestuur alvast zeker niet het voorbeeld. Ook het vakantiespeelplein achter de gemeen telijke school bevindt zich in een toe stand om niet over te spreken. Niet alleen op leefmilieu gaat de organisa tie mank. Bloemen en planten aan een of ander monument zetten is uiteraard goed doch dit is dan toch maar een klein onderdeel van het leefmilieu. Dat Aalst «een vuile stad» zou zijn komt niet omdat Aalstenaars vuil zijn doch omdat er, bvb na festiviteiten, zolang gewacht wordt alvorens terdege wordt gereinigd. Vooral de deelgemeenten, waar er voor Leefmilieu veel te doen is, wordt het gebrek aan organisatie scherp aangevoeld. De overgang van papieren naar plas- tiekzakken resulteert van de houding van het bestuur zelf. Elke medaille heeft twee kanten en, al breekt plas- Raymond Uyttersprot, een aktief gemeenteraadslid. tiek niet af, als ze opengetrokken wor den vergaat zeker het organisch vuil. Daardoor bestaat geëigende appara tuur. Als iedereen papieren zakken blijft gebuiken komt het bomenbes- tand zeker in 't gedrang. Plastiekzak- ken zijn er trouwens alleen gekomen door de netelige financiële toestand van de stad. Ze zijn immers goedko per. Qua huisvuilophaling in nu «alles» goedeen komplete anarchie. Men laat gewoon maar gaan. Ook met het stadsvrij karakter van de Grote Markt wordt door velen een loopje genomen zonder dat iemand ingrijpt. Werden sociale gevallen in stadsuizen gebracht of andere Objektieve criteria om dergelijke woonst te kunnen betrekken ontbre ken blijkbaar. Meer «sociale gevallen» bleven in de kou staan dan dat er een plaats vonden. Het evolueert gewoon tot vriendendienst. Het projekt Hof te Leeuwergem zou, volgens me werd gezegd, dan toch niet door de stad worden gerealiseerd. De C.V.P. vindt ook dat de stad niet geschikt is om zelf te bouwen, en is er niet voor uitgerust Dank zij de moderne techniek kan ik mijn lezers nu reeds een verslag brengen van de opening van de Jaarbeurs die pas volgende week plaats vindt. Alle personaliteiten verdrongen zich rond de gevulde glazen bij de receptie ten stadhuize. Gilbert Bourlon wou meteen een tournée générale betalen maar Mare Galle verkoos een rondje. Gracienne Van Nieuwenborgh en Chris Borms laveerden gracieus respektievelijk christelijk tussen het mansvolk, sluiks achter na gekeken door Gaston Van den Eede die Aalst op zijn 79ste nog zes jaar met leningen wil begiftigen. Toen stapte de burgemeester binnen, virieler dan ooit. Hij kwam recht van Port Camargue waar hij met Jan Caudron afspraken had gemaakt voor de koalitie van 1988. Alleman stond recht, behalve Henri Van der Veken die dacht dat hij zelf reeds burgemeester was. Louis D'haeseleer begon als volgt«Het is mij niet mogelijk alle aanwezigen bij naam te noemen». Daarbij wierp hij een knip oogje naar kandidaat-schepen Juliaan Vinck. Marcel De Bisschop, allergisch aan knipoogjes, onderbrak de spreker met een betoog over karnaval. Ludovic Moyersoen en Frans Wauters, doch Lambert Van de Sijpe legde hem fluks het zwijgen op. In zijn spreekbeurt las de burgemeester zodanig mooi uit zijn partijblad Impuls voor, dat Anny De Maght de tranen in de ogen kreeg. Temidden van de toe spraak deed zich een incidentje voor. Het was deze keer niet Ghis Willems die plots de zaal verliet, maar het waren de drie Willy's. Van Mossevelde trok naar zijn plakploeg, Alloo naar de telefoon en De Turck naar Canossa. Precies vóór het einde kwam dokter Dufour binnen. Frans De Brul was reeds bezig alle wijnrestjes op te drinken. Toen de stadsbode een boodschap wou bezorgen aan de aanwezige Herman Roels, kon niemand hem vertellen wie dat was. Onder de lustige tonen van de brandweerfanfare begaven alle genodigden zich dan naar de Keizershallen. Zodra de fotograaf van de Nieuwe Gazet van Aalst verscheen, ontstond een gedrum van jewelste zodat zelfs het lint enige tijd zoek geraakte. De lichamen van Remi Van Vaerenbergh en Eddy Monsi eur schoven naar de laatste rij om meer gegadigden cp het plaatje te krijgen. Het duo Robert De Pauw - dokter Matthieu werd opzij gedrongen door de ster kere ellebogen van Etienne Bogaert, André Doorns en Edgard Hooghuys, maar Raymond Uyttersprot beweerde dat kumul toegelaten was en wou twee maal op de foto. Jan De Neve had deze keer geen ambities. En Antoon Blom- maert was er niet wegens afwezigheid. De Panoramist en ontbreekt ervaring. «Ten Berg» heeft aan de stad miljoenen gekost en nog blijft er heel wat verschuldigd. Er zijn voldoende bouwmaatschappijen die deze zaak beter aan kunnen, ook al duurt het dan ook nog lang maar alleszins niet zó lang als moest de stad het zelf doen. Anderzijds kan het niet de taak van het gemeentebestuur zijn middelgrote woningen te bouwen. Woningen van rond de'3,5 miljoen kunnen bezwaarlijk nog soicale woningen worden genoemd. Jan-met- de-pet komt er niet aan zijn trekken. Liever dan zelf te bouwen zou de stad sociale kavels op de markt brengen die aan schappelijke prijs te koop wor den aangeboden en waarbij de parti- kulier, weliswaar gebonden aan een passende reglementering, zelf zou bouwen. Ook grond ter beschikking De Vlaamse deelregering, 7 mag worden gezegd, heeft Aalst toch eens in de watten gelegd. Mare Galle steekt deze pluim graag op z 'n hoed, Aalst geraakt nu wellicht van onder de schuldenlastenknoet. Een ander nieuwtje waarvan we u niet willen beroven, is dat Mare Galle grootvader werd rond deze tijd. Je zal het wel niet willen geloven, maar het gebeurde zomaar, zonder publiciteit. Hoe het nu met z'n aanspreektitel moet Je kan hem - opdat j'hem geen geweld aandoet - nog steeds "minister" noemen, maar als toemaatje, mag je hem in besloten kring ook aanspreken met "opaatje" 7 Parlement maakt vruchtbaar, zoals weer blijkt, zo wordt Aalst op tijd met nieuwe nakomelingen verrijkt. Al wie met 7 parlement te maken kreeg is al pépé of papa, sommigen zelfs beide samen, doet 7 hen maar eens na Als je dus in de kiesstrijd een van die mannen ziet, Wees dan begrijpend, want vergeet het niet zelfs al komen ze moe-vergaderd uit 7 stadhuis, wie weet welke taken hen nog wachten thuis Persversje stellen van bouwmaatschappijen. De grond ligt er niets te doen en de maatschappijen hebben tekort aan bouwgrond. Zowel te Meldert als te Gijzegem was het telkens wachten naar werken van de stad zodat de bouwmaatschappi jen niet vooruit konden. Inventarisatie van bouwgronden is zeker geen initiatief van dit bestuur maar nog het gevolg van een omzend brief van Minister D'Hoore van voorde fusie. Grondregie heeft praktisch nog niets gedaan In vergelijking met wat aangegeven is in de beleidsnota heeft grondregie eigenlijk nog niets gedaan. Zelfs het huizen zetten zit niet in de grondregie. Wel heeft de stad enkele grondrestan- ten verkocht. Had men in betere tij den, een paar jaar terug, een 150-tal sociale bouwloten op de markt gegooid dat zou allicht effekt hebben gesorteerd. Nu is zulks van zelfspre kend heel wat moeilijker. Van een éent grondbeleid kan er geën sprake zijn. Als de grondregie het mogelijk maakt makkelijker en soepeler te werken is het wel verwonderlijk dat er dan met de regie zo weinig wordt gewerkt. Een meer autonoom instrument die dan niet wordt gebruikt zoals het hoort. (Hm) De Aalsterse Jaarbeurs, die door velen beschouwd wordt als het twee de grootste evenement van het jaar na karnaval, is ditmaal aan haar 35ste uitgave toe. Uit het programma, dat zopas door het feestkomitee op een perskonferentie, in aanwezigheid van Burgemeester D'haese leer en Schepen van Feestelijkheden Marcel De Bisschop, bekend ge maakt werd, blijkt onmiddellijk dat er in 1982 weinig vernieuwingen aangebracht werden, vergeleken met de vorige jaren. Het basispatroon blijft nog steeds een beurs waarop een 150-tal exposanten, vooral Aalsterse, hun waar tentoonstellen aan potentiële kooplustigen. Dit alles wordt traditioneel gekombineerd met een avondvullend variété programma, waarvan men allerminst kan zeggen dat er naar ver nieuwing gezocht werd. Namen als Freddy Breek, Jimmy Frey, Willy Sommers en Vader Abraham komen reeds jaren aan een stuk op de affiche voor. Toen hierover meer informatie ge vraagd werd, bleek dat het avondpro gramma opnieuw na een beperkte of- ferteaanvraag toegekend werd aan het bekende theaterbureau Benelux. Sup plementair dient wel vemeld dat zoals overal elders ook hier door het Sche penkollege gesnoeid werd in de uitga ven. Te oordelen naar Burgemeester D'haeseleer die zich afvroeg of het normaal wat dat zoveel miljoenen ge spendeerd worden voor spektakels, ziet het er trouwens naar uit dat men in de toekomst nog meer zal moeten bezuini gen op het budget van de festiviteiten. Dat het feestkomitee met deze gang van zaken niet zeer gelukkig is, hoeft geen betoog. Dit komitee is immers van oordeel dat goede spektakels er met een voor zorgen dat er een grotere toe loop van bezoekers geboekt wordt. Wat onrechtstreeks de exposanten ten goe de komt. De uitschieter van het programma, met uitzondering van Johan Verminnen en Conny Van den Bos, wordt misschien wel het optreden van de Bulgaarse Zang- en Dansgroep Aprilov uit Gabro vo. Zoals bekend is deze industriestad met haar 80.000 inwoners sinds enkele ja ren bevriend met Aalst. Gabrovo bezit een wereldbekend museum van Humor en Satire, waarin ook Aalst vertegen woordigd is met enkele karnavalkos- tuums. Hoeft het herhaald dat deze vriendschapsband tussen beide steden vooral tot stand kwam onder impuls van oud-burgemeester Marcel De Bis schop Het was ook hij die ervoor zorgde dat de reeds vermelde dans groep, bestaande uit een 40-tal folklo ristische dansers voor de eerste maal in onze stad zal te bewonderen zijn. Standen Omdat men er steeds naar tracht zo veel mogelijk exposanten terwille te zijn, werd de beschikbare tentoonstel lingsruimte dit jaar nogmaals met 600 m2 vergroot. Meteen werd het mogelijk om het aanbod van produkten, die te koop aangeboden worden aan het pu bliek, nogmaals uit te breiden, terwijl andere middenstanders dan weer de mogelijkheid kregen om hun stand te vergroten. Wie er tentoonstelt en wat er te koop aangeboden wordt, zal iedere Groot-Aalstenaar zelf kunnen merken in de Jaarbeurskrant, die traditioneel gra tis in alle brievenbussen verspreid wordt. Terloops kan wel de aandacht'geves tigd worden op de speciale stand van de vereniging Promotie Aalsterse On dernemingen. die dit jaar vooral de kant en de passementerie, een traditionele nijverheid in het Aalsterse, in de schijn werper wil plaatsen Hierbij wordt met een aangeknoopt bij een traditie van de jongste jaren, vermits de bezoeker in het verleden reeds kennis kon maken met de bloementeelt, de sportnijverheid de voedingsnijverheid en de Aalsterse etalagewedstrijd. Nieuw is eveneens een «buitenlandse» stand verzorgd door de Parijse kunst- akademie, waarbij schilderwerken van jonge studenten te koop zullen aange boden worden. Belangrijke details om melden zijn o.a. de mogelijkheden die men dit jaar heeft, dank zij de aanleg van de vernieuwde parking achter de Keizershallen, om een deel van de bezoekers in de direkte omgeving van de tentoonstellingsruimte te laten parkeren. Dat er niet alleen be zuinigd werd op het budget van het spektakelprogramma wordt anderzijds bewezen door het feit dat het feestko mitee ditmaal zelf zal instaan voor een deel van de kontrole van de standen, wat voorheen gebeurde door een ge specialiseerde firma Tot slot weze eraan herinnerd dat de 35e Jaarbeurs plaats heeft van 21 tot 30 augustus in de Keizershallen. De toegangsprijs werd zoals in het verle den beperkt tot 40 fr. waarvoor men meteen ook van de avondspektakels kan genieten. Komt men echter pas na 21 uur toe, dus nadat de beurs zelf gesloten werd. dan betaalt men wel 100 fr. toegang, wat voor sommige programma's toch nog een peulschil is. M.P Verg. A1223 Ninove 054/33 23 43 ICY LATA NMBS 053/77 40 84

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 5