Twee Aalsterse meisjes naar wereldkampioenschap Maria-Hulde te Affligem Dadelijk inschrijven voor Feest Derde leeftijd Twirling een onverwacht sierlijke sport Laureaten van het twirling-kampioenschap. Bianca De Cock (tweede rij uiterst op de foto niet (OJJ Zaterdag 14 augustus om 13 uur derde grote kaatslutte op het terrein van Hoke - vanaf 19 uur barbecue van MTC Cobra s in cafe Vissershof (Kleistraat). Zondag 15 augustus - volleybaltornooi tussen Ufo '78 Aalst, VK Erembodegem, Fallos Erembo- degem en Eureka. Vanaf 13 u. aan jeugdhuis Eureka (KeppestraatT smulpartij en Drive-in Show met Radio Vrij Aalst in Feestzaal De Eek hoorn (Brusselbaan 155). Met zangers Moustache, Anita Leone, Sylvester, Jo Rocking, Clark van Mere, Henry Spider. Toegang 150 fr. vanaf 18 u. barbecue van MTC Cobra s (Vissershof). - MTC Cobra's trekt naar Ellezelles (230 km). Start moto s om 8.30 u. en 49 cc. om 7.30 u. aan café Vissershof. Nieuwe Gazet van Aalst - 13 augustus 1982-7 Hoe onbemind iets onbekend tbch kan zijn. Je trekt wat bevooroordeeld naar een kampioenschap voor majoretten. Je verwacht plooirokjes, marcherende beentjes en gekheid met een stokje. Maar wat verleden zaterdag in de sport- schuur Denderdal te Erembodegem geboden werd is heel wat anders: "twirling" is en sport die de vergelijking met het kunstturnen kan doorstaan. Even moeilijk en sierlijk. Maar het komt nooit op T.V.... Een relatief onbekende sport Een boeiend kampioenschap Bijna niemand weet dan ok dat twee Aalsterse meisjes van 19 tot 21 augustus naar Japan trekken voor de wereldkampioenschappen "twirling" Een vreemd woord, van het tngeise "to twirl" wat (rond-)draaien bete kent. In de Verenigde Staten wordt deze sport op grote schaal beoefend. Het instrument waarmee gewerkt wordt is een "stick" (op de foto zie je ze), die de meest onvoorstelbare bui telingen maakt, althans in de handen van wie er mee weet om te gaan. Hij tuimelt en draait over polsen, schou ders, knieën, wordt wentelend de lucht in gegooid en na een elegante sprong weer opgevangen - soms zon der te kijken. In die sprongen en bewegingen be staan veel variaties ("Butterfly, Smile, Spins. Jeté, Plié,...") en dat maakt elk individueel optreden apart en boeiend. Er worden punten gegeven voor tech nische en artistieke vaardigheid, zoals bij het kunstschaatsen en kunsttur nen, en daar lijkt het soms een beetje op. Strafpunten zijn er ook bij, als de stick op de grond valt bijvoorbeeld. De organisatie van dit Provinciaal Twirling Kampioenschap van Oost- Vlaanderen lag in handen van Faluint- jes Twirlers van Moorsel, met mede werking van de Blue Stars uit Aalst. Het ging om een individuele wed strijd 19 kandidaten, waaronder twee jongens, kozen zelf hun muziek en voerden dan gedurende twee a drie minuten hun vrije figuren uit. Bij de pupillen (tot 7 jaar) namen twee meisjes deel. Je staat er van te kijken hoe behendig ze met die stick oms pringen. Kleine pasjes en sprongetjes natuurlijk, maar in de maat en met een merkwaardige zelfbeheersing als ze naast de stick grijpen. (En dat ding heeft nog de vervelende gewoonte een •paar meter weg te rollen voor je hem weer op kan rapen). Bij een hoog opgegooide én goed opgevangen stick tijdens een buiteling of sprong applaudiseert het publiek, zoals men bij het kunstschaatsen doet wanneer men na een hoge sprong weer feilloos op het ijs belandt. Veronique De Zut- ter won haar reeks afgetekend. Dat was ook zo voor Esmeralda Vijverman (Herdersem) want ze was bij de minie men de enige deelneemster. Bij de juniores (tot 14 jaar) ging Bianca De Cock (13 j.) uit Aalst vlot met de titel aan de haal, ook al was het niet haar beste dag "Het was slecht, zuchtte ze na afloop, "vier stokken laten val len Maar de moeilijkheidsgraad van haar oefening kompenseerde een en ander. Zij behoort tot de drie juniores die straks naar Japan trekken om België te vertegenwoordigen op nei wereldkampioenschap twirling. Ook een Aalsterse, eveneens geselek- teerd voor Japan, is de 18-jarige Gerda Cami die een indrukwekkende oefening uitvoerde. Met schoonheids foutjes weliswaar, maar dat komt erbij als je kiest voor een lange reeks las tige figuren. Urenlange training en buitenlandse stages, dat schuilt ach ter deze sport op dit niveau. Een opvallend vlotte en mooie prestatie werd geleverd door Anja Van De Meersche; ze ontsnapte aan de straf punten met een "foutloos parcours en schoot slechts twee punten tekort om Gerda Cami te evenaren. Bij de tamboer-majoors en de jongens werd het twee keer een nipte overwin ning voor Patricia De Zutter en Patrick Berckx. Stress en faalangst waren er ook bij een van de juniores liet na haar optre den haar tranen de vrije loop, en werd deskundig getroost door haar les- geefster. Een flink stuk van het Met halfoogst, nu zondag 15 augustus, heeft bij de Abdij Affligem de Maria- hulde plaats met vertrek aan de abdij te 17 u., toewijding aan Maria door Hoog eerwaarde Heer Abt Jan Goetghebeur en eucharistieviering te 18 u Deze Mariahulde, die de vroegere pro- cessie vervangt, startte reeds in 1624 ten tijde van Benediktus van Haeften, proost te Affligem. Na vespers en kompleten trok men destijds langs de Bospoort rond de omheining en de grachten van de abdij. Aan de kapel van O.L.Vrouw ter Nood, de huidige Meldertse Rochus- kapel op Nievel, werd dan de zegen gegeven met het Allerheiligste. Vier Kapucijnen van Aalst droegen het genadebeeld mede in de stoet waarin ook meier en schepen van Affligem, gilden en broederschappen uit de streek mee opstapten. Na een lange onderbreking tenge volge van de opheffing van de abdij in 1 796 werd de processie bij de terug keer van het beeld in 1898 luisterrijk hersteld. Rijkswachters te paard openden de stoet waarin niet minder dan vier muziekmaatschappijen zorgden voor het uitdragen van de gewijde sfeer over de weidse landouwen twee van Meldert en twee van Hekelgem. Ook de Meldertse genootschappen der Xaverianen met banier en van St. Jozef met Banier en wapenschild als mede de Kongregatie van O.L.V stap ten mee op met aartsbisschop kardi naal Goossens en de abten van Affli gem, Bornem, Grimbergen, Merkel beek (Nederland) en Olinda (Brasil). In 1963 werd de eeuwenoude proces sieweg gewijzigd. Men ging niet meer rond de Nieveldries en het volgend jaar verviel ook het bezoek aan de Nie- velkapel. Alle figuranten werden uit de stoet geweerd en de processie werd verschoven naar de vooravond om met een avondmis in plaats van een lof te worden besloten. Het Allerheiligste zelf werd niet meer meegedragen. Op Nievel werd een toewijding aan O.L.V. ingeschakeld en men keerde terug naar de oude datum, 15 augustus en met de daaropvolgende zondag. Momenteel is het dus een stille, wij dingvolle en toch imponerende bid tocht geworden. (Hm) Te Huur te Erembodegem - Huis met of zonder atelier (200 m2) ruime woning (4 slaapk.) tuin, gar, c.v., z.w. tel: 053/ 21 40 66. Gerda Cami verdedigt straks de Belgische kleuren in Japan. (OJ) (Herdersem) 68,3 Jongens Patrick Berckx (Herder sem) 73,5 Chris Van De Velde (Herdersem) 71,1 °/o. JunioresBianca De Cock (Aalst) 84,6 Katrien Urbain (S.M. Ouden hove) 59,5 Hilde Van Damme (S.M. Oudenhove) 58,1 Carla Del- court (S.M. Oudenhove) 54 Seniores Gerda Cami (Aalst) 85,8 Anja Van De Meersche (Her dersem) 83.8 Christelle Sonck (Ninove) 64,8 Sigrum Lockefeer (Herdersem) 64,1 Annick De Mets (S.M. Oudenhove) 59,3 Kathy Van Der Heyden (Eeklo) 58,3 Caroline Lippens (Eeklo) 55,6 Patricia De Nijs (S.M. Oudenhove) 54,1 (KN) Voor het Feest van de Derde Leeftijd op maandag 6 september in de Keizershal- len vanaf 14 u worden gegadigden verzocht dadelijk in te schrijven teneinde de uurregeling van de ophaaldienst te kunnen regelen. trum Immerzeeldreef. Deze veelbelovende festiviteiten omhelst een maxishow met Jacques Raymond, Micha Marah, Jean Walter, moppe tapper Toni Bell, Lia Linda en Freddi Tollembeek, een gratis monster tombola met waardevolle naturaprijzen voor een bedrag van liefst 20.000 fr. en een gezellige dansnamiddag met char mezanger Ray Franky en orkest. Bovendien wordt elke aanwezige een gratis konsumptie aangeboden. Reserveren voor een plaats op de bus kan U, tegen 20 fr., bij uw gepensio neerden bond," bij een lid van de adviesraad voor de derde leeftijd, bij schepen Edgard Hooghuys ten stad- huize of telefonisch via nr. 053/ 77 11 11, toestel 219. Hierbij, in telegramstijl, de tabel van de bushaltes. Aalst: rusthuizen St.Job, Hopperank, St. Lieven, kerken Mijlbeek, H. Hart, St. Anna, Capucijnen, sociaal cen- Baardegemstation en kerk Erembodegem: kerk, heek Hogeweg- Brusselbaan, Kapellestraat Gijsegem: gemeentehuis, rekreatiecen- trum Dries, Hoek nabij kapel Herdersem: kerk, ten Beeldeken, kapel Boskant Hofstade: gemeentehuis, hoek Babbe- laarstr.-Overbroekstr., hoek Korten- hoekstr.-Kapel, brug Zijpstraat, hoek Consciencestr.-Steenweg Meldert: bushalte Klaarhaag, Rochus- kapel, bushalte Hoogstraat, kerk Dement De Croes Moorsel: Koebrug, Watermolen Waver, Hoek Groenstr.-Eksterken, Sta- tionsstr.-Steven, Kruisabeel, Dorp Nieuwerkerkenkerk Ediksvelde, Maal, kerk Dorp, Hoek Verenigde Natiënstr.- Restert, Firma Huylebroeck Dries, Kapel Laar, Café Bomon. (Hm) Uitslagen rujjnicM Veronique De Zutter (Ninove) 60,4 /o Anja De Clercq (St. Maria Oudenhove) 28,6 Miniemen Esmeralda Vijverman (Herdersem) 66,9 Tamboer-majoors Patricia De Zutter (Ninove) 69,3 Ingrid Van Lierde rechts) mag mee naar japan, ue poime publiek bestond blijkbaar uit ouders en familieleden, want anders zit je niet zenuwachtig op je nagels te bijten en de punten te tellen alsof je zelf in de jury zetelde. Gelukkig kreeg iedereen toch een of andere prijs toebedeeld en ging men blij de foto op met enkele liberale streekpolitici. Tot oktober kan je geen foto meer nemen of er staan wel ergens een paar kandidaat raadsleden te poseren.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7