Willocx video club Bekerwedstrijden op 21 en 22 augustus 1982 Eirg won eigen tornooi Hoe presteerden onze jonge streekrenners SERGANT SPORT Ladaboys wonnen tornooi Excelsior Steven Moorse! op gelijke hoogte van Zeie Ourmen De Heuvel klopt de leider Ploeg Van Den Berg overwinnaars Moorselbaan 86 Aalst DE BtSTE FILMS DE BESÏE KWALITEIT Liefhebbersvoetbal M.T.S.A. Minivoetbal Gewestelijke bevordering Lagere wn Nieuwe Gazet van Aalst - 20 augustus 1982 - 13 Het werd vrijdagavond een prettig weerzien tussen bestuur, spelers en scheids rechters van het M.T.S.A, De narigheden die zich vorig seizoen op het terrein nogal eens voordeden bleken voorgoed vergeten, zodat het een aangenaam babbeltje werd tussen alle M.T.S.A.-leden. Eerst hadden de scheidsrechters, onder leiding van de steeds aktievere Daniel Kiekens hun vergadering. 12 van„de 22 kwamen opdagen, 6 waren verontschuldigd en de rest zal waar schijnlijk nog wel nagenieten van de zon. Interessant in die vergadering was wel de nabeschouwingen over het W.K. in Spanje. De mening van de scheidsrechters-liefhebbers over de scheidsrechters «profs» was alles behalve vleiend te noemen. Na hun argumentatie dienen wij eraan toe te voegen dat de liefhebbers het veel beter zouden gedaan hebben dan die profs. Vooral de strafschopgevallen, de Franse affaire met de «Patron van de mazout», en de zo mooie «vallen» van Maradona, waren de voornaamste onderwerpen. Nadat voorzitter Daniel Kiekens, weer puik geassisteerd door Louis Van der Veken, nog een paar spelfazen op het bord uittekende, werd alles in gesloten kring hartelijk nabesproken en afdoende bevoch tigd. De hoofdbestuursleden, met Stefan De Boitselier als voorzitter, geflankeerd door zijn «bewakers» Marcel Haerens en Constant De Pauw, waren de voorbode van de algemene vergadering voor de klubs. Het werd een vervullen van formalitei- De ambitieuse karnavalgroep Eirg organiseerde afgelopen weekend een prachtig minivoetbaltornooi. Secretaris Danny Bosteels was bij zonder tevreden over het verloop van hun tornooi. Hij was het stads bestuur dankbaar voor de medewerking die deze eerstejaarsgroep kreeg. De school in de Binnenstraat werd namelijk gratis ter beschik king gesteld voor dat tornooi. Minivoetbal was het hoofddoel, maar om wat geld in het bakje te krijgen wa ren er ook nog attrakties en standjes waar het talrijk opgekomen publiek zich kon amuseren. Er schreven liefst twaalf ploegen in, onder hen vijf karnavalgroe- pen en zeven minivoetbalploegen. De Lodderoeigen namen de plaats in van de Dompeleers en Eirg schreef een tweede ploeg in, daar «platte ploeg» Gijzegem niet was komen opdagen. Het organiserende team Eirg haalde zelfs de finale. De finale tegen Lombeek werd een aangename partij voetbal. Eirg speelde fantastisch en haalde het verrassend met 2-0 cijfers van Lom beek. Geert Basteels en Bart De Nijs waren de doelpuntenmakers. Na afloop werden de diverse clubs ge lauwerd in het lokaal «De Pluim». De trofee voor het fairste team ging naar de Snottebellen. Eirg vierde natuurlijk A.K.V. EIRG winnaar van hun eerste eigen tornooi. (O.J.) Onze streekrenners lijken blijkbaar wat uit forme. Bij de amateurs was er een goed rijdende Jean De Bondt, die een paar ereplaatsen behaalde. Hij finishte tweede in het kreterium te Wemmei en te Heusden werd hij tiende. Rudy Baeyens reed eveneens verdienstelijk. Hij werd tiende te Meerbeke, waar Guy De Vreese zestiende eindigde. Jean-Marie De Nil reed eveneens regelmatig. Hij behaalde een dertiende plaats te Lessen, waar er 101 deelnemers aan de start verschenen. Te Meerbeke werd hij negentiende en te Vlezenbeek twaalfde. Geert De Boitse lier finishte vijftiende te Denderbelle, waar Gino Verhasselt en Johan Van Dries- sche respectievelijk zeventiende en twintigste eindigde. Bij de juniores trad Luc De Neef terug op het voorplan. Hij behaalde een mooie derde plaats te Goefer- dinge. Te Itterbeek werd hij vijfde. Ronny Pauwels eindigde te Goeferdinge net na Luc op de vierde plaats. (J.V.L.) Fietsen-Brommers Ze kénnen ni kapot Moeirselboon 107 - 111 -113 Oilsjt ten die weinig nieuws schonk. Wat wel nieuws betekende was het bekendma ken van de bekerronde op 21 22 augustus 1982 Rayo Espanol - Haltvrienden (21-8) Osbroek om 15 u. Leeuwerik - Timarcha (21 -8) om 15 u. Rode Duivels - Camu (21-8) om 15 u. Melkenbeek - Boterhoek (21 -8) om 15 u. Heipias - Apostelken (21-8) om 15 u. Heizijde - Real Familial (21 -8) om 15 u. Onder den Toren - Pano (waterstraat om 15 u.) Parking - 't Kloksken (Beukenhof om 15 u.) Excelcior - Sportkring (Osbroek B om 15 u.) Kruis - Star Boys - om 15 u. Adelaars - Jong Timarcha (22-8) Osbroek B 10 u. Inno - Lada Boys (Osbroeck C om 10 u.) Nieuwe wijk - Cobilas (22-8) om 10 u. Amapola - Giwo 22-8 (Ten Rozen om 10 u.) Rode Roos - Endoka (Osbroek D om 10 u. 22-8) Sunset - Koszen (Zandberg 22-8 om 10 u.) (AVH) Excelsior is één van de vele Aalsterse liefhebbersploegen die in het MTSA-verbond aantreden. Onder leiding van voorzitter Michel De Wae- geneer, ondervoorzitter Hugo De Waegeneer, sekretaris Mare Key- meulen en penningmeester Luc De Waegeneer was deze ploeg aan hun zevende uitgave van hun tornooi toe. Het diende wel met een paar tegenslagen af te rekenen. uitbundig hun overwinning tot in de late uurtjes... (J.V.L.) Uitslagen Denderland - Bobbys 3 2 Euroboys - 't Duifken 5 2 Lombeek - Eureka 4 1 Snottebellen - Eirg II 8—1 Toisers - Eirg II 3—11 Destereers - Lodderoeigen 5 2 Kwartfinales Lombeek - Denderland 8—5 Euroboys - Eirg 2 2 (strafcorners 0 1 Snottebellen - Destereers 4 O Halve finale Lombeek - Euroboys 5 3 Snottebellen - Eirg 2 2 strafnormen (0 1 Finale Lombeek - Eirg 0 2 Er dienden twee ploegen af te haken tij dens het verloop van het tornooi en zondag toen de finale gespeeld werd zaten de weersomstandigheden niet mee. Excelsior speelde verdienstelijk en ein digde op de derde plaats. Het versloeg de Rode Duivels met zware 5-2 cijfers voor de 3e en 4e plaats. Na vijf minu ten stond het nochtans 0 - 1 achter. De Nijs scoorde toen prachtig voor ^e Rode Duivels. Guy de Brucker en An- dré Koetsier brachten hun ploeg echter vlug 3 - 1 voor. Mare Keymeulen maakte er na de rust zelfs 4-1 van dit na het omspelen van de buitenspelval. Mare Koetsier verzil- de zijn prestatie nog met een derde doelpunt en e' an voor het einde milder de De Nijs tot 5 - 2. De finale tussen Apostelken en de Ladaboys verliep vol ledig in het voordeel van de Ladaboys. Na drie minuten spel lukte Emile Galle reeds een prachtig vluchtschot. De Schinkel zette zijn ploeg op rozen en na handspel van Willy Erauw skoorde Gal le 3 - 0 uit strafschop. Willy Erauw was niet in zijn dagje want hij Skoorde nog een Own-doelpunt. Zodat Ladaboys tenslotte Apostelken versloeg met 4-0 Cijfers. Schiftingen Uitslagen Excelsior - Royal Sportief 1 1 Rode Duivels - Lada Boys 2—5 't Apostelken - The Corner 10 2 De Wijngaard - Dido 1 9 Rode Duivels - De Wijngaarde 4 1 Excelsior - Apostelken 2 2 Lada Boys - Dido 5 0 Royal Sportief - The Corner 5 0 FF Lada Boys - De Wijngaard 5 0 FF Royal Sportief - 't Apostelken 0 4 Rode Duivels - Dido 3 2 Excelsior - The Corner 5 0 FF 3e en 4e plaats Finaie Excelsior 5 Apostelken 0 Rode Duivels 2 Lada Boys 4 (J.V.L.) Steven Moorsel deed afgelopen weekend een gouden zaak. Het won met zware 15-5 cijfers tegen Gijzegem, terwijl Zele Dunnen wel won maar hun 15-12 overwinning leverde hen maar twee punten op. Met de punten staan beide ploegen gelijk, maar met het aantal spelen staan de Moorselaars op de eerste plaats. Steven speelt momenteel de pannen van het dak. Gijzegem dat nochtans de laatste weken niet onverdienstelijk was, werd werkelijk weggespeeld. Op een gegeven moment was het 10-0 in het voordeel van de Moorselaars. Gijzegem slaagde er dan toch nog in vijf spelen op te halen. Klein-midden Freddy Van De Velde was grandioos in de terugslag en in de opslag was Hugo Steels de re- gelmatigste Met nog twee uitmatchen naar respec tievelijk Herdersem en Welleweg wenkt de titel voor Steven. Herdersem bood fel weerstand bij Zele Durmen. De rust werd met een 8-5 stand bereikt. Herdersem kwam echter terug tot 9-9 en 12-12. Bij deze stand verloor Herdersem op 40 gelijk een eerder gemakkelijke kaats. Dit bete kende meteen de doodsteek voor het moedige Herdersem. Marcoen was eigenlijk de enige speler die op niveau speelde, terwijl Janssens deze maal ondermaats presteerde. Durme daaren tegen liet een eerder zwakke indruk na. Volgende week zal het ongetwijfeld be ter moeten presteren bij Hoké Erembo- degem. Hoké klopte Baasrode met 15- 12 cijfers. Luc Cooman was de grote bewerker van de zege. S.K. Welleweg won verrassend van Kastel Moerzeke. Het zag er aan de rust nochtans niet rooskleurig uit voor de Erembodegemnaars. Kastel leidde toen met 3-8 cijfers. S.K. had met te genslag af te rekenen toen het Bal diende te vervangen wegens schouder blessure. Invaller Franck speelde echter zeer verdienstelijk, zodat hij geen ver zwakking betekende voor zijn club. Na de rust herpakte Welleweg zich fantas tisch. Via 7-10 werd het 11-11 en ten slotte met 15-12 te zegevieren. Franck en Nelis waren de grote figuren bij de thuisploeg. (JVL) De Heuvel Erembodegem zorgde terug voor de verrassing door Terjoden met 8-15 cijfers te koppen. Eveneens een nederlaag op tegen De Heuvel. Van Den Broeck was andermaal de grote bewerker van de zege voor De Heuvel. Aan de rust prijkte er reeds een 4-8 stand op het skorebord. Terjoden was goed in de opslag maar archi slecht in de terugslag. Ledegen en de Wolf brachten er niets van terécht. Met deze nederlaag komt Nieuwerkerken terug een punt dichter. Nieuwerkerken won zijn wedstrijd te St.-Amands. De Denderzonen gaven een kollectief sterke prestatie weg te St.-Amands. Aan de rust was het reeds 3-8. Uitblinker was Raymond Coreman die op groot-midden fantastisch keerde. Mede door het algemeen sterk opslaan won Nieuwerkerken tenslotte met dui delijke 15-6 cijfers. Nieuwerkerken behoudt met deze zege een kleine kans op promotie. Volgende week speelt het de topwedstrijd aan huis tegen Terjoden. Deze wedstrijd be tekent meteen alles of niets voor hen. (J.V.L.) Zaterdagnamiddag had de derde grote kaatslutte voor niet-aangesloten spelers plaats. Dit tornooi is een organisatie van Jonomarkt Wauters-Triest. De be doeling van deze kaatslutte is vrij een voudig. ledereen die zin heeft om eens een kaatshandschoen aan te trekken, is welkom op de kaatsbaan van Hoké. Voor wie de buurt van de Kleistraat kent, weet ongetwijfeld dat wanneer er iets georganiseerd wordt, er meteen le ven in de brouwerij is. Men noteerde niet minder dan 30 ingeschreven spe lers. Deze werden mooi verdeeld in 6 ploegen van 5 spelers. Door lottrekking werden er dan ploegen gevormd. De winnaars kregen een slordige 2000 fr. en de verliezers 500 fr. Wel diende er 50 fr. aan inschrijvingsgeld betaald te worden. Verschillende fonoplaten en flessen wijn werden aan de deelnemers geschonken. Na een erg aangename sportnamiddag was het tenslotte het vijftal onder de naam Van Den Berg die als overwinnaars uit de bus kwamen. Maar eigenlijk was dit niet zo belangrijk. Het belangrijkste aan de kaatslutte was ongetwijfeld de sportieve en plezante namiddag die de kaatsliefhebbers be- leefd hadden. Wat meteen bewijst dat sport niet altijd in kompetitieverband moet beoefend worden om interessant te zijn. Dit alles was te danken aan het prachtiqe initiatief van Louis Wauters. (J.V.L.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 13