van Raljï niGucoe Wij zien elkaar op de Jaarbeurs aan stand 83 Okkaziewagens VIDEOFILMS MELDERT DORP ZONDER CAFÉ Dodentochtwandelaars kregen kippevlees in Aalst.. 1 Honds optreden beroert buurt Bredestraat IWÏfC AALSTER^ diepvriescentrale Stamlokaal «Ons Huis» potdicht. 1e jaargang - nr. 10 - 20 augustus 1982 20 fr. Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aaisterse informatie N.v. RING MOTORS - AALST Albrechtlaan 50, 9300 Aafsi- ut 053-21 16 79 - 70 .23 15 70 23 16 met 1 jaar waarborg en 1 jaar gratis omnium verzekering laagste huur: 99 fr. elk genre grootste keusmeer dan 700 films eik systeemBeta, 2000, VHS ROOMIJS EN DIEPVRIESPRODUKTEN Verkoop 100 Glasramen er- AUTORIJSCHOOL AALST Gewezen waardirhvan Café Van Mol. Er heerste grote verontwaardiging aan de Bredestraat te Aalst, na een machts vertoon van de Aaisterse politie zondagvoormiddag 15 augustus aldaar, waar bij verscheidene revolverschoten vielen midden in deze dichtbewoonde wijk. De waakhond van de firma Irtabox, een firma gespecialiseerd in de konstruktie van houten chalets e.d.m., werd zwaargekwetst door de «ordehandhavers». Een diepgaand onderzoek zal het hoe en waarom nog moeten uitmaken, maar in grote lijnen is het verloop der gebeurtenissen toch bekend. De feiten Even na kwart over tien zondagmor gen werd de heer Herman Henkens, woonachtig aan de Bredestraat 81en zoon van de zaakvoerder van de NV Irtabox aldaar gevestigd, opgeschrikt door een eerste revolverschot. Hij zag onmiddellijk dat verscheidene combi 's aan het terrein stonden, en één of meer politieagenten, zwaaiend met de revolver omstanders op afstand hiel den, en op het terrein zelf blijkbaar aan een klopjacht bezig waren. Pas dan mocht de heer Henkens ver nemen dat oorzaak van al deze machtsontplooiing niet één of andere gangster was, maar dat de politie om nog voor hem duistere reden poogde zijn drie jaar oude hond neer te schie ten. Het dier, een teef, kruising scheper-bouvier, had juist drie dagen geleden 9 jongen geworpen, waarmee zij zich achteraan de houtzagerij ver borgen hield. Niet zonder moeite kon de verbrouwe- reerde Herman, en zijn familieleden die intussen waren aangekomen, van Freds Videoclub Molendries 21Aalst sr 053/78 77 35 Groothandel Nestor de Tièrestraat 42, Aalst 053/21 43 35 Open: 9 U.-12 u. en 14 u.-17 u. zaterdag 9 u.-12 u. de dienstdoende officier vernemen dat de reden van dit optreden op hun eigendom een klacht was van een onbekende, die beweerde aldaar door de hond te zijn gebeten. Deze man, Fr.B. uit Aalst, was van de Bredestraat zelf naar de politie gere den waarna dezen met hem het hospi taal aandeden voor zijn verzorging waarop dan de politie besloot tot deze strafexpeditie. Opvallend is wel dat de stedelijke politie zich blijkbaar geen vragen stelde over de bedoelingen van de onbekende op het privéterrein van de firma Irtabox. vervolg blz 2 Door het sluiten op 1 juli II. van café «Ons Huis» heeft het Meldertse dorpscentrum, een Brabantse dries van formaat, géén ontmoetingsge- legenheid meer. Waar men vroeger behoudens Café Van Mol terecht kon bij Van Nuffel of bij Van Langenhove, een tijd vroeger nog bij Van Antenhove. momenteel is er niets meer. Niets «Nisken», de vroegere waardin, is 92 geworden en oude bomen wor den liefst niet verplant en Maria, de uitbaatster, bereikte de pensi oenleeftijd... Vandaar Twee eeuwen café Café «Ons Huis» kreeg deze naam bij het bouwen van de zaal op de plaats van de vroegere «Victorie» waar na de «oortjesschool» met Jan Wauters als lesgever en «Van de Maelens» waar Prudentia Van de Maele als meesteres fungeerde. Het café stamt echter uit veel vroeger tijden en is wellicht twee eeuwen oud. Niettegenstaande tijd noch moeite wer den gespaard konden we het beginpunt van dit typisch dorpscafé niet terugvin den. Wél echter dat het reeds bestond vóór het ontstaan van de muziekmaat schappij en die draagt in haar vaandel het jaartal 1812. De vereniging werd echter reeds vermeld in 1808. Stellen dat deze herberg wellicht twee eeuwen oud is en een belangrijke rol in het le ven van de Meldertse gemeenschap t heeft vervuld is dan alleszins veel meer dan louter een boutade. Vervolg blz. 8 zie blz 10 Stelje stapt van Bornem de nacht en de nattigheid in, je hebt er 52 kilometers opzitten, het hangt (eigenlijk) je voeten uit, maar er komen er nog 48... Je bent op "Dodentocht" met nog 3.135 andere kilometervreters. Wat doe je als je de halfweg-kontrolepost bereikt als je je stempel gekregen hebt in de F.F.R.-zaal aan de Aaisterse Dendermondsesteenweg Wat smaakt het lekker een Belgisch of Amerikaans hapje. "interessante vraag", dacht onze fotograaf; blaren en voetwonden kunnen óók fotogeniek zijn... In de holst van de nacht van 13 op 14 augustus rinkelt hij mij uit diep gedroom, en even later - de nacht is nog holler - zijn we in de grote, maar verrassend volle zaal. "3.136 deelnemers", zeggen de inrichters fier want vorig jaar waren er slechts 2.800. Kleurrijk spektakel trainingpakken van wandelklubs (medailles hier en daar), enkele militaire uniformen (zonder medailles), regenjassen, korte en lange broeken, rugzakjes met 36 paar kousen in,... Gezellig luid geroezemoes, maar tegen muren zie je zwijgzaam gerust en zelfs geslaap. Het Vlaams Kruis boven heeft de handen vol met voeten ("vorig jaar de hitte, nu heeft het regenweer voor werk gezorgd...") maar er is ook selfservice voor blaren en zo. Tussen hete koppen soep, koel bier en andere verkwikkende dingen, bevindt zich ook brood met kippevlees. Maar d'r zijn tevens veel meegebrachte boterhammetjes. Vervolg blz. 2 Porficiat, voor deze mensen die de nodige moed opbrachten om aan deze tocht deel te nemen. Wekelijks, op maandag, aanvang lessenreeks wegkode voor hel hekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleiding alle kategorieën (A, B, D, F), ook met automatische leswagen! Inlichtingen en inschrijvinqen H. TALLOEN, Parklaan 93, AALST *21 21 go

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1