A AALST NIEUW TOEKOMST GERICHT Koninklijk Technisch Atheneum (RITO) «'t Kliekske» 8e maal laureaat, nu met «Molenvrienden» "Opnieuw... thuis weg Nieuwe studierichtingen aan het FOTOGRAFIE VERKOOP en DISTRIBUTIE WATER- en LUCHTBEHEERSINGSTECHNIEK Herdersem Baardegem Meldert Moorsel Ledehaan 101 - 9300 Aalst - tel. 053/21.99.77 10 - Nieuwe Gazet van Aalst - 27 augustus 1982 De weermaker was de Baardegemse Faubourgjaarmarktstoet blijkbaar genadig. Na een nacht met neergutsende regen kon de stoet, met de gebruikelijke ver traging, door de Baardegemse straten trekken onder een stralend zonnetje zodat de opkomst van de toeschouwers er dan ook niet om loog. Stoetleider Louis Bosteels, reeds voor de elfde maal met deze taak bekleed, pre senteerde een bonte mengeling meestal folkloristische groepen waar onder de meeste met wagen(s). De Baardegemse «Vonckruiters» open den met liefst een dozijn rijpaarden de stoet dadelijk gevolgd door het Faluintjesparadepaard, de stoomloko- motief «Leireken» die blijken vertoonde van opfrissing en waarvan de wielen nu ook meedraaiden. De «Kastaar-boys» uit de Eerdegemstraat verplaatsten de kijkers enkele ogenblikken naar de Far-West. De «Winchesters» uit de Hoogstraat kwamen liefst met twee wagens, een «safariwagen» en «de Bellemolen» die ons echter eer aan een windmolentje uit Palma di Majorca deed denken dan aan de watermolen aan de Bellebeek Kickerklub «De Stoomvogels» sloot aan bij de aktualitei- ten met hun «Mundial 1982» met op de wagen de Spaanse hostesses en erachter het voetbalteam uiteraard met bal doch tevens met bak (bier) «De dorsers» presenteerden op een dubbele wagen het «Baardegems Brouwers een statige koets met koetsier ad hoe Faluinboer Geert Callaert met Faluin- boerin Liliane De Vriendt, getooid met het passend lint en groenten en kara mellen gooiend naar de kijkers. Onder het goedkeurend oog van de vele kijkers waaronder o.m. schepe- FORT In badpak anno 1930. (O.J.) En maar blazen op die instrumenten.. (O.J.) nen Monsieur en De Neve, raadsleden Oscar Redant en uiteraard organisa tor Robert De Pauw en politici Bourlon en Pots werd de stoet rond 13u.30 op het dorp «geschouwd» waar dan ook heel wat groepen zorgden voor bijko mende show. De jury met leden van het Feestkomi- tee Daniël Jacobus, Herman Louies, Roland Eemans, Florimond Rogghé en René Saeys en Draeckenieren Piet Moreels en Ward Bauwens brachten volgend verdikt 1. ex-aequo: «'t Kliekske» met spe ciale vermelding van de jury 645/700 «De Molenvrienden», eveneens 645/700 3.«Den Berg» 569/700 4.«De Dorsers» 505 5. Muziekwagen 470 6. «De Stormvogels» 455 7. «De Pië-Amers» 443 8. «De Winchesters» 441 9. «Leireken» 416 10. «The Boys» 400 11 «Kastaar-Boys» 286 (Hm) Herdersem zaterdag 27 oogst Zuster Lutgarde Van Nuffel is terug naar haar missiepost in Zaire en dankt deHerdergemse gemeenschap voor al het goede. Verbranding van afval op het terrein achter het parochiaal centrum naast het voetbalplein is voortaan verboden. Gehoopt wordt dat iedereen zich daaraan wil houden, zondag 5 september Kampioenschap van België voor veteranen B en C te 15u.15. Te 14 u. voorwed strijd voor veteranen A. Start en aankomst aan café St.-Antonius, Grote Baan, bij de kerk. Organisatie W.T.K. «De Trekvogels» Meldert vrijdag 27 oogst Belotting in 't Parochiecentrum te 20 u. georganiseerd door «De Hopduveltjes» zaterdag 28 oogst Parochiecentrum: ontvangen U dit weekend Marie Jeanne en Harry Rabaut. Meisjesschoolinschrijven van kleuters geboren vóór 1 april 1980 van 14 tot 16 u. Tentoonstelling in 't Kult. Centrum Affligem tot en met 5 september van werken van Karei Govaert. Opening te Affligem in zalen «B» van de expo Liliane De Smedt te 16 u. Konsert door de Kon. Fanfare St.-Cecilia Meldert te Aalst op de jaarbeurs te 19 u.15. T.D. vanaf 21 u in 't Parochiecentrum en bodega in «de stal» zondag 29 oogst Scoutsfeest: café- en volksspelen vanaf 15 u. barbecue en kampvuur. Moorsel zaterdag 28 oogst Radio Maëva: gastoptreden te 20 u. in de Kath. Kring. TD met DJ's Eric Hoff mann en Peter De Graaf. Organisatie: «Vriendenkring N.V.Gilbos» Ali-Baba maakt zijn ronde door Baardegem. (O.J.) huis» tussen een weelde van hop, stro en uiteraard bier. «The Boys» pre senteerden een cow-boy-saloon en een postkoetsenbar «Den Berg» die tel- kenjare met een speciale realisatie uit pakt en heel wat medewerkers telt kwam met «Den bergse Sjeik Chali» met gesluierde dames van de harem, flink gewapende sjeiks stekensgereed en tussen lijfwachten sjeik Chali bege leid van zijn favorite. «De Pië-Amers» schakelden de tijd een halve eeuw terug en toonden een strand uit de dertiger jaren toen er nog geen sprake was van bikini, laat staan monokini «De Molenvrienden», ook elk jaar goed voor een formidabele prestatie zoals in 81 de bloemenwagen de «Maxens 200» en nog vroeger het atomium nog steeds te zien bij Willems in de Motenstraat, beeldden een 12-tal spreuken van Breughel uit op werke lijk geslaagde wijze. O.m. zagen we er «stokken in de wielen steken», «tus sen twee stoelen vallen», «de bezem uitsteken», «de wereld op zijn kop zet ten» et tutti quanti en achteraan met een toepasselijk gezegde de Breughe- lianse W C. met dubbele bril. Hun tweede wagen was dan een zeer ge slaagde uitbeelding van een Breughe- liaans bruiloftsfeest, «'t Kliekske» dat tot hiertoe een abonnement schijnt te hebben op de eerste plaats kwam weer met een opvallende prestatie, t Kliekse in 't Zwarte Woud» met een Schwarzwaldchalet op de groene Alsm met een bergbeekje tussen de sparren. Een oase van rust opgefleurd door typi sche dansen van de mooi uitgedorste koppels. Voorafgegaan door de. muziekwagen «Ode aan de Faubourg» met aangepaste wijsjes volgden dan in 99 Na het sluiten van het bijna 2 eeuwen oude dorpscafé "Van Mol" op het Meldertse dorpsplein zitten heel wat verenigingen die er hun lo kaal hadden in de problemen. Zo ook de plaatselijke beiottersklub "Thuis weg". Onder de stuwende kracht echter van Clement Kindermans, Pierre Walrae- vens en Frangois Saerens stak de be iottersklub opnieuw van wal. De vroe gere verantwoordelijken waren zo vriendelijk het materiaal integraal over te dragen aan de nieuwe bestuursploeg zodat zonder noemenswaardige moei- lijkneaen dit dorpseigen initiatief kan worden verder gezet. Verleden zaterdag werd dan ook van start gegaan in het Parochiecentrum waar niettegenstaande de verlofperiode 25 deelnemers opdaagden. Winnaar van de eerste wedstrijd werd de Klaar- haagse debuterende belotter Gustaaf Triest wat meteen bewijst dat men geen geroutineerd "profbelotter" moet zijn om in de prijzen te vallen. De belotwedstrijden hebben verder el ke derde zaterdag van de maand plaats te 20 u. Wel is er een lichte wijzi ging in de klassering. Daar iedereen wel eens verhinderd kan zijn zal bij het opmaken van de eindklassering geen rekening worden gehouden met het laagst aantal behaalde punten van één kaartavond. Zo blijft er hopelijk span ning tot het einde toe. De nieuwe bestuursploeg met naast bo- vennenoemden ook Fons De Koninck >en Harry Rabaut geeft U renaez-vous voor zaterdag 18 september te 20 u in het Parochiecentrum. U kan ter plekke inschrijven. (Hm) KONINKLIJK TECHNISCH ATHENEUM LEDEBAAN, I0ITEL.053 21.99.76 VSO determinatiegraad, na 4e leerjaar secundair onderwijs. VSO 7e specialisatiejaar, na 6e leerjaar techn. sec. onderwijs. VSO 7e specialisatiejaar, na 6e leerjaar tech. sec. onderwijs.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 10