heropbouw Schroevers Moorsellangzame F.C. Edixvelde lonkt naar de titel Hans Groenendijk «Ik speel in dienst van de ploeg» ELFI Sport - aktueel Kwaliteitsramen en Buitendeuren aan Fabrieksprijzen Schaal Buxy EENDRACHT AALST Georges Heylens vreest tempowisselingen Kinderschoenen Terjoden I - Nieuwerkerken 2 Nieuwe Gazet van Aalst - 27 augustus 1982 11 RedaktieJef Van Hove, Asserendries 118, Aalst, Tel. 21.76.29. Na het desastreuze Kompetitieverloop van vorig jaar primeert bij Schroevers Moorsel de langzame heropbouw. Hier wordt met geen woord gerept over promotie, kampioen spelen of titelkandidaat zijn. Het bestuur, waar geen verschuivingen plaatsvonden, is met beide voeten op de grond blijven staan. Naast de noodzakelijke versterkingen, in de personen van Luc van Impe en Paul Troch (beide Racing Wetteren) en Meeuws (Wieze) werd ook de trainersboeg omgegooid. Mare De Volder, die het afgelopen seizoen enkel als speler aantrad, zal nu ook het trainerschap waarnemen. Vooral de kernleden uit de spelersgroep drongen op deze beslissing aan. E)e Volder verklaarde zich onmiddellijk akkoord in de hoop dat hij een kentering in de resultaten kan tot stand brengen. De uitslagen die behaald zullen worden in het kader van de Beker van de Denderstreek kunnen op dat vlak reeds enige aanwijzing geven. Dat Schroevers gebruik maakt van de talenten die op "eigen bodem" aanwezig zijn wordt duidelijk aan de hand van de samenstelling van het fanion-elftal. Het grootste deel van de spelers is afkomstig uit Moorsel zelf. Hier kan men dus gerust van een "streekploeg" gewagen. Om de opleiding van de jeugd op een degelijke basis te laten verlopen heeft men een beroep gedaan op Rudy De I i I Trainer Freddy Schollaert en zijn discipelen staat een moeilijke taak te wach ten. Werd tijdens het afgelopen seizoen het kampioenschap op een haartje na gemist, dan heeft men voor de komende kompetitie opnieuw aspiraties in deze richting. Dat de nieuwe lieveling van het Aalsterse publiek, Hans Groenendijk, een poly valent speler is getuige het laatste gesprek dat we met de kleine Nederlander voerden. «Ik heb vernomen - via de pers en ook bij monde van trainer Heylens - dat ik op middenrechts zou spelen, tijdens de competitie. Welnu, ik schik mij volledig naar de wensen van onze oefenmeester. Wanneer ik er op deze plaats kan toe bijdragen dat het geheel beter rendeert, waarom dan geaarzeld. Trouwens, ik ben van alle markten thuis. Flankverdediger, stopper of spelverdeler;-het stelt mij allemaal geen problemen». De kwetsuur van Groenendijk, die hem de laatste wedstrijden van het veld hield, evolueert gunstig. Deze week nog hervat hij de loopoefeningen om dan langzaam weer op te bouwen voor het seizoenbegin.i. Het staat als een paal boven water dat Eendracht met dergelijke speler zeker geen kat in een zak gekocht heeft. (R.G.) (vervolg van blz. 1 Dit werd ook duidelijk in de verf gezet tijdens de voorbije transferperiode. Met de aanwerving van Patick Poepe (Doggen Erembodegem) Patrick Cae- cebeek (Bambrugge), Rudy Paternos ter (Pollare) en Patrick De Smet (Mere) hoopt men de stap in de goede rich ting te zetten. Naast deze vier nieuwe lingen kwam ook nog Willy Hoebeeck terug van Appels. Enkel Jimmy van Audenhove gaat zijn voetbalgeluk elders zoeken. Hij werd definitief over gedaan aan Serskamp. Ook de eigen kweek zal niet over het hoofd worden gezien. Hierbij worden vooral namen als De Saedeleer en Wellekens geciteerd. Het systema tisch inpassen van jonge talenten moet dus parallel lopen met de gekoesterde ambities. Het wordt dit jaar ook een stap in het onbekende voor Edixvelde, daar men in een nieuwe reeks dient aan te tre den. Als voornaamste medekandida ten om een eventuele promotie mee te bewerkstelligen worden vooral namen als Erpe en Mere geciteerd. Vrijheidsstraat 44, 9300 Aalst Tel. 053/21.35.34 Naast een uitbreiding van de spelers kern werd ook het bestuur met twee personen verrijkt; met name Willy De Cock en Theo Van Wezemael. Voorzit ter Jozef De Spiegeleer wil vooral de betalende toeschouwer verwennen «Beschouw het behalen van een kam pioenschap toch als geen must. Op dit vlak vaar ik mee in de gedachtengang van onze trainer.» Voor hem primeert vooral de kwaliteit van het te bieden spektakel. «Geen potje stamp, maar een degelijk Foster (miniemen en pré-miniem) en 3 u staaf Uytersprot (scholieren en <napen). De tweede Moorselse klub kiest dus /oor de geleidelijke weg naar boven. Het is pas in een later stadium dat men daarvan de vruchten plukt. (RG) Frainer :Marc De Volder Nieuwe spelers Luc Van Impe (Racing Wetteren), Paul Troch (Racing Wetteren), Meeus (Wieze). Verkochte spelersLuc Van Biezen (Eendracht Meldert), Pierre Cornelis (Wichelen), Jan Monsieur (onbekend). en constructief geheel uitbouwen is onze eerste en tevens voornaamste doelstelling», aldus secretaris Fleu- rinck. Het is slechts op deze wijze dat men zich een waardig kampioen mag noemen. (R.G.) Trainer: Freddy Schollaert Nieuwe spelers Patrick Poepe (Doggen Erembode gem) Patrick Caecebeek (Bambrugge) Rudy Paternoster (Pollare) Patrick de Smet (Mere) Willy Hoebeeck (Appels) Verkochte spelers Jimmy van Audenhove (Serskamp) Robert Glaser: nieuwe Hongaarse aanvaller van E. Aalst. Hij maakte in de wedstrijd tegen Rijsel een mooi debuut «Onze middenas is samengesteld uit drie technisch fraai combinerende spelers die wel tekort schieten wan neer de snelheid opgedreven wordt. We missen ook een echte Datron od het middenveld. Piet Wijnberg, iemand die bij het grote Ajax toch ook niet uit de toon viel, kon deze taak aan. Jammer genoeg ging die transfer niet door. Anderzijds heb ik dan Luc Lim- pens, die de ritmeveranderingen wel kan bijsloffen, doch bij hem ontbreekt nog de nodige discipline. Luc is een klasbak, zoveel staat vast, maar hij moet leren de hem opgelegde taak 90 minuten te vervullen. Geen 80 of 85 want ook die laatste vijf minuten kun nen. fataal zijn. Ik ben trouwens met mezelf nog in een wedstrijd gewikkeld wat de bezetting van de rechterbackplaats betreft. Als Stallaert niet tijdig in conditie is komt Limpens op deze plaats en zal Groe nendijk opschuiven naar het midden veld. Dat zijn echter zorgen voor de toekomst». Over de Hongaar Glazer was Heylens zeer tevreden. Dat deze nieuwbakken aanwinst nog met integratieproblemen kampt mag als normaal bestempeld worden. Glazer deed ons, en ook wel menige toeschouwer, verbaasd opkij ken. Velen verwachtten een type, Hrubesch of Geurts. Hij valt echter in de klasse van de fijnere, technisch meer geschoolden. A la Fazekas of Toröcsik, om het maar bij zijn landge noten te houden. Indien zijn balkuns ten, die hij in zijn maidenmatch reeds liet bewonderen, in evenredigheid zijn met de vaardigheid waarmee hij een taal aanleert, dan wachten hem en Eendracht zeker nog mooie dagen. (R.G.) Robert Glazer is eindelijk in Aalst. Deze lang verbeide 32 jarige Hongaarse aan valsleider afkomstig van Radat Eta Györ heeft zijn «entree» bij Eendracht zeker niet gemist. Na de wedstrijd tegen Rijsel stelde hij zichzelf voor op een geïmpro viseerde bijeenkomst. In zijn geboorteland oefende hij het beroep van ingenieur uit. Dit was slechts een formaliteit. Elkeen weet dat in de Oostbloklanden sportfi- guren het summum van de bevolking vormen. Zijn gestaag verlopende carrière, hij speelt reeds vanaf zijn twaalfde jaar bij Györ, kende uitschieters in de vorm van selecties als jeugdinternational en bij het Olympisch team. Tijdens de 297 partijen die hij betwistte scoorde Glazer 69 doelpunten. Niet zo verbazend veel doch hij werd zelden als spits gebruikt. Zijn taak situeerde zich veelal rond de middencirkel of ook in eigen strafschopgebied als voorstopper. In zijn eerste wedstrijd met Aalst toverde Glazer reeds aardige arabesken op de groene mat. Zijn tweejarig kontrakt met Eendracht zou dan wel eens verlengd kunnen worden. (R.G.) Bouwers Verbouwers Allemaal uitgelezen HOUTSOORTEN aan BETAALBARE PRIJZEN I GELEVERD en GEPLAATST gratis opmeting en bestek I FRANCIS SMET Immerzeeldreef 31 - Aalst - tel. 21.66.79 De trainer van Nieuwerkerken, Armand Spitael, heeft zondag in de partij tegen Terjoden het scheidsrechtersfluitje gehanteerd. De man in het zwart was niet ko men opdagen wat Armand de gelegenheid liet om ook op dit vlak zijn kunsten te tonen. Eendracht kwam op voorsprong via Arijs die een mooi inzenden van De Petter wist om te buigen. Wisselende kansen voor beide doelen zonder dat men van echt gevaar kon gewagen. Voor de rust kon Kerkhofs de thuisploeg alsnog langszij brengen. In de tweede periode, gekenmerkt door een gebrekkige afwerking zowel van de plaatselijken als van de bezoekers, wist Danny Steenhoudt een terugspeelbal te onderscheppen en de winnende treffer voor Nieuwerkerken aan te brengen. E. Aalst - Rijsel Doeltrap van Van Roy. De bal ging buiten boven de dwarsligger E. Aalst - Rijsel Johan Dierickx rukt op naar het doel, doch de Franse verdediging bleef herme tisch gesloten.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 11