BBC. Olfit neemt weerwraak op Borghmans-tomooi Trio Davis-Elias-Famaey zal in eerste brokken maken Foto-Studio H. BORGHMANS Verzekeringen Van den Hauwe HET VLAAMS BLOK HEEFT GELIJK De Fotograaf die de. sport steunt Pieter Pots A Vlaanderenstraat 15b 9300 AALST 053/21 71 45 Schaduwen willen nietZij moeten 14 - Nieuwe Gazet van Aalst - 27 augustus 1982 Toen vorige zondag BBC. Sint Antoon zijn eigen tomooi in de wacht sleepte door BBC. Olfit met zeer ruime cijfers te verslaan, werd deze new-look-ploeg aanzien als de nieuwe kampioen, even onklopbaar als BBC. De Hoorn, één jaar terug. BBC. De Hoorn, die na een dieptepunt met het aantrekken van Heiman Van Keer er weer bovenop kwam, liet in één van zijn eerste tornooien een steek vallen met verlies tegen BBC. Borghmans. De mannen van De Hoorn trokken hier uit hun konklusies en werden onbe dreigd kampioen. BBC. Sint Antoon zou wel eens dezelfde weg kunnen opgaan. Duidelijk versterkt met Guido Bieseman staan zij bovenaan ons pronostiekje. BBC. Olfit, een andere zeer versterkte ploeg, met de komst van Edwin Schor- reel en nu ook Eric Verbeken, onder vond op het Sint Antoon-tomooi hoe sterk Bieseman en C° wel waren. Doch wie Olfit kent weet dat men niet lang op weerwraak moet wachten. Olfit had in de schiftingen slechts een zevental minuten tegenstand van BBC. Cockpit 12-14, maar een "goochelen de" Edwin Schorreel en een weer uit stekende Paul Steenhout zorgden aan de rust voor duidelijke 26-41 cijfers. De "kleine" maakte even na de rust zelfs 30-48. Ferre Van den Hauwe en later Mare De Wuffel probeerden het tij te - doen keren, 59-70, maar het Olfit-duo was niet te stuiten 81 -65 als eindstand. De andere schiftingswedstrijd moest het neusje van de zalm brengen. BBC. Sint Antoon, de coming-ploeq tegen BBC. De Hoorn, de huidige kampioen, of een duel Guido Bieseman-Herman Van Keer. Twee dubbele meters uit ons Aal- sters basketbal, die toch al heel wat naam gemaakt hebben in eigen Aalst en omstreken. De Hoorn ving het ge vaar goed op via een manverdediging, terwijl ook Sint Antoon zijn zone goed gesloten hield. Wel dient onmiddellijk hieraan toegevoegd dat de shotters van De Hoorn in een erbarmelijke dag' verkeerden. Zowel Veillefon als Van der Speeten waren in een off-day, en Van Keer was moeilijk bereikbaar achter de verdedigende armen van Bieseman. Het werd een gelijkopgaande partij. Mare De Smedt voor Sint Antoon leidde zijn ploeg naar een 32-23 ruststand. Wat De Hoorn in de tweede helft ook probeerde langs De Schaepdrijver. Ver der dan een 56-50 eindstand geraakten zij niet. Het duel Van Keer-Bieseman eindigde onbeslist. Beiden maakten 16 punten. Kwam dan de finalenamiddag voorafgegaan door een "propaganda"- wedstrijd tussen een jong "versterkt" 't Snoepertje en een bijeengeraapte "ou de garde" van Borghmans. De jeugd haalde het op de routine, zodat deze nieuwelingen weer wat stof hadden om over te praten. De troosting tussen BBC. Cockpit en BBC. De Hoorn werd een zeer hoogstaande partij. Beide ploegen hadden niets meer te verliezen in dit tomooi en gingen dan ook open hun kans. Ondanks een sublieme Wim Possé (18) en een raakmikkende Ferre Van den Hauwe (23), kon BBC. De Hoorn langs Herman Van Keer (38) en Veillefon (16) aan de 18' 32-44 uitlo pen. Een ultieme Cockpit-press leverde langs Danny Corthals, Paul De Neve en Alhoewel Danny Davis, de 2.01 m. lange kleurling van BBC. Okapi zijn "entree" in Aaist nog lang zal onthouden (kwetsuur), bewees hij toch reeds aan menig supporter dat Okapi een sobere, hardwerkende, sterk verdedigende en goed aanvallende Amerikaan zal hebben, voor zijn terugkeer naar eerste nationale. Sommigen verwachten van een kleurling dat hij spektakulair is, dat wanneer hij een rebound neemt, keihard op de bal slaat, of wanneer hij een doelpoging onderneemt, zulks steeds met een smash moet zijn. Dat zou het basketbal zijn, die zogezegd de supporters lokt. Hopmarkt 30 Aalst Tel. 053/21 48.98 Eigen kleurlabo foto's in 48 uur BBC. Olfit (staande) nam revanche tegen Sint-Antoon (zittend). (Ö.J.) BBC. Cockpit en BBC De Hoorn speelden de troosting v.h. Borghmans-tomooi. Wie nu won met 1 punt verschil heeft geen belang. (OJ) Van dit alles heeft Danny Davis niks Integendeel zelfs, zoals hij in het bur gerleven is, kalm, sober en beheerst, zo is hij ook op een basketbalveld. Hij weet zich goed aan te passen. Gaat ondanks zijn reeds 2.01 m. nog ver schillende centimeters van de grond Bezit een geducht afstandsschot, al zou hij onder de ring nog meer tot zijn recht moeten komen Levert het bewijs van zijn 15 rebounds per wed strijd. Dat is zowat de prognose die wij ons stelden na de wedstrijd tegen Andenne zondagavond. Insiders, die reeds alle wedstrijden van de nieuw komer gezien hebben, beweren dan nog zijn slechtste prestatie. Okapi-Avanti Brugge 75-79 Zaterdag waren zij reeds aan de slag in Middelkerke, waar Avanti Brugge repliek gegeven werd. De grote test eigenlijk voor Danny Davis. Het werd een zeer aantrekkelijke partij, met een nek-aan-nek-race tot het einde, finaal georiënteerd door een sublieme Rot- saert met 31 punten. Avanti startte het vlugst, 0-8, doch Okapi reageerde gepast 10-11 In het zicht van de rust slaagde Avanti er in om een lichte voorsprong te nemen 37-44, Pat Van den Bosch, die te gemakkelijk en van te ver schoot werd op de bank geplaatst en vervangen door Luc Famaey. De Zeienaar bewees dat zijn de gebroeders Van den Hauwe een 43- 44 ruststand op. Lanas Possé en Cort hals liep Cokpit goed van stapel in de tweede helft 51-45, doch de haakwor- pen van Herman Van Keer waren weer zo doeltreffend, dat na 7' de cijfers weer in De Hoorn's voordeel stonden 59-60. Zij aan zij ging het verder tot de 14' 71- 72. Toen zorgde een onverwachte Van der Speeten voor 71 -80. Ferre Van den Hauwe en Paul De Neve reageerden 81 -86. En in de slotminuut slaagde Mare De Wuffel erin om Cockpit op één punt terug te brengen 89-90. Een paar minu ten voordien diende Ferre Van den Hauwe afgevoerd met de hulpdiensten van de 900 bij een botsing met Veille fon. Een hersenschudding was het ge volg. Vlug beterschap in ieder geval aan die onmisbare kracht van BBC. CockpitBij optelling van de punten werd het verlies van Cockpit omgezet in een prestigezege tegen De Hoorn. Ta felschrijver Kamiel Verleysen zag waar schijnlijk dubbel toen Herman Van Keer vanop 32-40 plots voor 32-44 zorgde met één enkele korf. Het wordt echter aan iedereen vergeven, want in deze match primeerde nog eens kameraad schap op en naast het terrein. De finale was DE kans voor Olfit om weerwraak te nemen voor het verlies van vorige zondag tegen Sint Antoon. Zoals gezegd heeft Olfit niet lang ge wacht om te bewijzen wat zij in hun mars hebben. Een fantastische Edwin Schorreel, die alleen in de manverdedi ging wat beknot werd in zijn "gewoon" doen, zorgde er voor dat de trofee en de wisselbeker naar het Olfit-lokaal ver huisden. (A.V.H.) goed einde-seizoen van vorig jaar geen toeval was. Ook tegen eerste klassers zal Luc te duchten zijn. Met 9 op 13 trad hij in het spoor van Rot- saert, die Avanti aan een 43-57 voor sprong hielp, ledereen dacht de wed strijd gespeeld, doch een alomtegen woordige Danny Davis, besliste er anders over. In een oogwenk zette hij de situatie recht. Iedere rebound was voor hem en samen met een weer fan tastische Mare Elias liepen zij dood eenvoudig Avanti op het scorebord voorbij, Avanti zat op de knieën, doch werd in de allerlaatste minuut nog maar eens rechtgeholpen, door een onvatbare Rotsaert, die Avanti aan een gevleide zege meehielp. Danny Davis beperkte de Avanti-Amerikaan tot povere 8 punten, en haalde" een ganse vracht rebounds binnen. Okapi-Andenne 86-59 Okapi ging van start met een gekwets te Danny Davis, die er echter toch aan hield zijn eerste kontakt met het Aalst- erse publiek in spelersplunje door te brengen. Achteraf bekeken een fout, want de tegenstander was toch maar Andenne. Doch de Amerikaan wou spelen en 10' vóór het einde diende hij afgevoerd voor een verzwikte enkel. Amper 5' later deed hij opnieuw zijn intrede. Toen bleek dat het niet meer ging en verdween hij onder luid applaus naar de kleedkamers. Ondanks die kwetsuren, die hem spij tig genoeg kwelden, had Danny bewe zen dat Okapi een goede keus gemaakt heeft met Davis. Een zeer wilskrachtig atleet, gemaakt voor bas ketbal. Met een 3 op 3 opende Mare Elias de wedstrijd en langs Davis bereikte Okapi een 10-2 voorsprong. Met Davis-Minnebo en Van den Broeck achteraan in verdediging kon coach Jef Troch zich geen betere defensie inbeelden. Alles wat viel, kwam in han den van onze Aalsterse dubbele meters. Blok. De feiten geven het Vlaams Blok ge lijk. Elke dag wat meer. Elke dag wat luider. Elke dag wat duidelijker. Er is in België geen oplossing mo gelijk. Vlaanderen moét zijn eigen weg gaan. Vlaanderen mag zich niet meer laten rollen. Vlaanderen onafhankelijk. Zeg de Walen vaarwel. Het besef van die noodzakelijkheid begint in Vlaanderen meer en meer door te dringen bij meer en meer personen, groepen, richtingen. De gedachte van de Vlaamse onafhan kelijke staat wint zienderogen veld. EN WAAR WIJ TREDEN ZULT GIJ GAAN. •Om duidelijk en ondubbelzinnig de eis van de echte Vlaamse staat, van de onafhankelijke Vlaamse staat te stellen, ontstond het Vlaams Blok. Om die eis met meer kracht te kun nen stellen moet het Vlaams Blok sterker en sterker worden. Dan, maar ook pas dan zullen alle andere partijen in Vlaanderen, de eeuwige schaduwen van René de Clercq, schoorvoetend maar ge dwongen volgen. Zij beginnen nu reeds, de enen wat vlugger de anderen wat meer te genspartelend, in te zien dat de on afhankelijkheidsaandelen op de po litieke beurs in waarde stijgen. Al de partijen in Vlaanderen moéten de onafhankelijkheidszweep voelen. Van het Vlaams Blok en van het Vlaams Blok alléén zal het afhangen of ze hem voelen. Het Vlaams Blok moet en zal de poli tieke meikevers op de poten trap pen. MAbNib URM Met deze ploeg moet BBC. Okapi het kunnen waarmaken in eerst nationale (OJ) Gisteren nog taboe Gisteren, bij het ontstaan van het Vlaams Blok trok de eis van een on afhankelijk Vlaanderen alleen de stoutmoedigen en durvers aan. Om dat de plotse waarheid juist zoals het plotse felle licht verblindt en af schrikt. Gisteren, bij het ontstaan van het Vlaams Blok leefde de gedachte van de Vlaamse onafhankelijkheid alleen in de kringen van de zoge naamde radikalen, van de aktie- groepen, van hun sympatisanten. Gisteren bij het ontstaan van het Vlaams Blok waren er de cynici, de. spotters, de betweters om te zeg gen dat het niet realistisch was en niet opportuun Gisteren bij het ontstaan van het Vlaams Blok waarschuwden eerlijk goedmenenden ons dat we principi eel wel gelijk hadden, maar dat het woord 'separatisme' nog niet inge burgerd was. Dat het daarvoor te vroeg was en dat we ons daarmee zouden isoleren. Vandaag erkend redmiddel voor Vlaanderen Vandaag is alles in beweging. Vandaag is de radikalisering in Vlaanderen niet meer te stuiten. Ook bij Lamme Goedzak gaan de ogen open. Ook bij de geduldigen en de gematigden is het besef door gebroken dat het vijf over twaalf is. Een algemene, langzame maar ze kere verschuiving in de richting van de onafhankelijkheidseis van het Vlaams Blok grijpt plaats. Men begint thans in de meeste krin gen in te zien dat er geen konflikt in België is of het is een nationalitei- tenkonflikt, of het wordt wezenlijk beheerst door de Vlaams-Waalse tegenstelling. Dat wordt nog eens in alle scherp te aangetoond door het staalpro- bleem. Vertegenwoordigers van de werkne mersverenigingen, "sprekend na mens hun bond, spreken een taal en een woordenschat, welke nau welijks twee jaar terug nagenoeg al leen door het Vlaams Blok gebezigd werd. Onze eigen tekorten Wij lijden niet aan zelfoverschat ting. Wij kennen alle opwerpingen en opmerkingen beter dan wie ook. - Het Vlaams Blok gaat niet vlug genoeg vooruit Inderdaad en wij zelf betreuren dat meer dan wie ook. - Het Vlaams Blok is nog lang niet overal georganiseerd Inderdaad, en wijzelf betreuren dat meer dan wie ook. - Het Vlaams Blok geeft op tal van plaatsen nog een dilettantische en vaak zelfs rommelige indruk? In derdaad en wijzelf betreuren dat meer dan wie ook. Het Vlaams Blok heeft nu hier dan weer daar af te rekenen met een of andere kinderziekte Inderdaad, en wijzelf betreuren dat meer dan wie ook. - Het Vlaams Blok heeft veel te weinig geld en middelen Inder daad, en wijzelf betreuren dat meer dan wie ook. Dat is allemaal juist en van aard om meer dan eens een luide zucht of een krakende vloek te slaken. Maar het is net niet genoeg om ont moedigd bij de pakken te gaan zit ten en de pijp aan marten(s) te ge ven. Want het Vlaams Blok is nodig Inderdaad, indien er iets als een paal boven water staat dan wel de noodzakelijkheid van het Vlaams HET ONAFHANKELIJK VLAANDEREN

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14