«Rookvrije» jaarbeurs ïige spektakels Georges Heylens vreest tempowisselingen COMAR SPORT groot - kl VIDEOFILMS niGucoe. 1035 bezoekers meer dan vorig jaar! Geert Callaert Faluinboer, Liliane De Vriendt Faluinboerin r Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie JSÉ323r Woensdag 25 augustus: AUTORIJSCHOOL AALST Verkoop 100 Glasramen laagste huur: 99 fr. elk genre grootste keus: meer dan 700 films elk systeemBeta, 2000, VHS FAUBOURGFEESTEN 1= jaargang nr. 11 - 27 augustus 1982 20 fr. zet van cjafet Koolstraat 159 Schoolstraat 54 9300 Aalst 053/21 25 56 Een sportzaak met ERVARING. Optreden Freddy Breek. (O.J.) Optreden Johan Verminnen. (O.J.) De eerste jaarbeursdagen zitten er weer op. Traditioneel de ideale gelegenheid voor de echte Aalstenaar om na een (al dan niet zonnige) vakantie oude vrien den en kennissen te ontmoeten. Dit jaar is het tevens dé plaats bij uitstek om de politiekers van alle kleuren en pluimages te zien rondkuieren tusen de stan den ot te zien hangen aan één of andere caféstand. Niets anders dan stralende gezichten. (O.J.) (vervolg blz. 3 en 4) Iedere wedstrijd levert manager-trainer Heylens nieuwe gegevens op inzake de conditionele en technische paraatheid van zijn manschappen. Zo ook de wed strijd tegen de Franse eerste-klasser Rijsel. Aangaande het tempo lagen de wit-zwarten duidelijk onder bij onze Zuiderburen. Dit was vooral te merken tij dens de tweede spelperiode - waarin trouwens de beide doelpunten vielen - als Heylens'discipelen versmacht werden door de ritmeveranderingen. Er diende natuurlijk in acht genomen te worden dat Rijsel reeds drie compe titiewedstrijden achter de boeg had. Bovendien traden ze aan met vier rasechte internationals. Onder meer de gekende Didier Christhophe die van AS Monaco komt en de pijlsnelle dribbelaar Egendine Verel die net de paarse Anderlecht shirt verruilde voor het rode van Rijsel. Heylens is echter niet blind gebleven voor de tekortkomingen die laatstle den vrijdagavond aan het licht kwa men. K.S.C. Eendracht Aalst (E L.) Wekelijks, op iflaandag, aanvang lessenreeks wegkode voor het bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleiding, alle kategorieën (A, B, D, F), ook met automatische leswagen. Inlichtingen en inschrijvingen H. TALLOEN, Parklaan 93. AALST *21 21 90 (lees door op blz. 11) Freds Videoclub Molendries 21Aalst s 053/78 77 35 Naast de Faubourgjaarmarktstoet op dinsdag is het "Pottenbal", zo genoemd omdat Baardegem als Bloemendorp quasi alle bezoekers van het dansfeest op een pot bloemen onthaalt, een van de hoofdattrak- ties van de Faubourgfestiviteiten. Liliane De Vriendt en de twee kandidaten tuinboeren Geert Callaert en Mare Schockaert (O.J.) zie blz. 13 Door het wegens een misverstand niet beschikbaar zijn van de feestzaal van Gasthof Vonck werd aan de Kerkhof- weg een grote feesttent opgetrokken. Tent die zaterdaaavond volledig vol liep om op de tonen van "De Gensters" even de beentjes uit te slaan maar in bij zonderheid om de verkiezing van de 3e Faluinboer en de 2e Faluinboerin mee te maken. Verkiezing in liefst vier fasen 40 der punten voor de kaartenverkoop door de kandidaten, 20 voor de stemmen in de zaal, 20 voor kledij en presenta tie en uiteindelijk nog 20% te verdie nen door goede antwoorden te ver strekken op vragen over de kennis van de Faluintjesstreek in al haar facetten. Titels van prinsen, feeën et tutti quanti schijnen wel van hun attraktiviteit te hebben verloren want slechts drie kan didaten meldden zich aan schilder Geert Callaert van «'t Kliek- ske», student Mare Schockaert van «de Pië-Amers» en Liliane De Vriendt Lees op blz. 10 van «de Molenvrienden» die ook reeds verleden jaar Faluinboerin werd. 'Zowel qua kaartenverkoop (900) als qua stemmen in de zaal (627) haalde Geert veruit de meeste punten. Ook bij de jury samengesteld uit Nicole Van der Schueren, Lambert Van de Sijpe en Jos Muylaert kreeg hij, zij het dan slechts een nipte voorsprong. Bij het beant woorden van de vragen lukten de drie kandidaten erin het volle pond te beha len. Daaraan zal wel een tijd studie en opzoeking mee gepaard zijn geweest. Onder luid applaus werden de beide laureaten, Faluinboer Mare Callaert en Faluinboerin Liliane De Vriendt dan ook op passende wijze gehuldigd. Gevraagd naar hun inzichten voor het komend jaar wil Faluinboer Geert Cal laert niet alleen de Faubourgfeestelijk- heden heipen opvrolijken maar als am bassadeur van de Faluintjesstreek op treden waar het past en desgewenst meehelpen aan de aktiviteiten van de V.V.V. Faluinboerin Liliane De Vriendt wil bui ten de festiviteiten te Baardegem zelf de Faluintjes vertegenwoordigen op de eretribune bij de Aalsterse karnaval- stoet en ijveren voor betoelaging van de Faubourgfeesten. (Hm)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1