Starten Gazet van cjal^t ZWEMTICKET WELDRA 100 F? CAR SERVICE Stedelijk zwembad15 miljoen tekort Ontslag Paul Vinck bij de dekenijen dé specialist voor: Natuurlijk wil ik een abonnement op de 2 - Nieuwe Gazet van Aalst - 27 augustus 1982 Onlangs verklaarde schepen Monsieur ons in een interview dat de opening van het stedelijk zwembad begin april '83 zou plaatsvinden. Aangezien de heftige polemiek die destijds ontstond rond dit zwembad, leek bet ons gerechtvaardigd een gesprek te hebben met de man die de hele zaak in de toekomst zal moeten runnen. Dhr. Thybaert, direkteur van het Stedelijk Zwembad, besprak met ons de problemen rond bet oud en het nieuw Stedelijk Zwembad. echter een komplete ramp Voor het afgelopen jaar is er een totaal deficiet van 15.172.060 fr. Terwijl we mogen stellen dat er een verlies van 82,5 fr. per zwemmer is die hier 50 minuten in het bad ligt. Gemeenschapsminister Mark Galle heeft onlangs verklaard dat de open bare diensten, zoals het Stedelijk Zwembad, in staat zouden moeten zijn zichzelf te bedruipen. Voor de zwem mers zou dit betekenen dat zij de effektieve prijs van de hun geboden diensten zouden moeten betalen. Een zwemticket zou dan op ongeveer 100 fr. komen Vindt u het in deze omstandigheden, dan verantwoord dat gedurende de zomermaanden bet zwembad voor 3 weken wordt gesloten Normaal zou men dan toch een serieus aantal mensen kunnen ontvangen De reden waarom het stedelijk zwem bad tijdens de periode van de Aalst- erse kermis voor 3 weken is gesloten, zijn vooral van sociale aard t.a.v. het personeel. Deze sluiting biedt de mogelijkheid een groot aantal verlofu ren ineens te verwerken. Eens buiten de verlofperiode kan in elke dienst immers hoogstens 1 aan gestelde verlof nemen, om de veilig heid van de bezoekers niet in het gedrang te brengen. Dit heeft tot gevolg dat de meeste personeelsleden hun verlof zouden moeten nemen bui ten de vakantieperiode wat voor gezin nen met kinderen niet toelaatbaar is. Zouden wij toch moeten openhouden, dan zou dit enkel kunnen door aan werving van jobstudenten die dan nog de nodige diploma's van redder moe ten bezitten. Deze aanwerving is ech ter sedert meer dan 3 jaar door de Het Stedelijk Zwembad aan de Capu- cljnenlaan Is niet meer van de jongste. Is deze infrastructuur nog voldoende voor de behoeften van een stad zoals Aalst Het zwembad aan de Capucijnenlaan werd op 6 juni 1939 opengesteld voor het publiek. Gelet op de ouderdom van het gebouw verkeert alles nog in een behoorlijke staat, wat vooral te danken is aan ons personeel dat probeert de zaken hier zo netjes mogelijk te hou den. Natuurlijk kan men van zulk een zwembad met de voorzieningen ver wachten die een modern kompeks te bieden heeft, maar alles op zich geno men is de toestand niet zo slecht. Er werden in de loop der jaren dan ook verschillende werken aan het zwem bad uitgevoerd om enigszins «up to date» te blijven. Zo was het zwembad om deze reden in 1971 gedurende enkele maanden gesloten. Er zouden trouwens nog enkele werken moeten uitgevoerd worden, mocht dit zwem bad in gebruik blijven nadat het nieuw Stedelijk Zwembad zal geopend zijn. In de zomer zijn de kleedkabienen echte sauna's, terwijl men in de winter een echter ijsbeer moet zijn om er zich te kunnen uitkleden. Hier zou dus best voor enige isolatie gezorgd worden Anderzijds was dit bad, als enige zwemgelegenheid binnen Groot Aalst zeker onvoldoende, zodat in dit opzicht het nieuwe kompleks zeker welkom is En hoe zit het met de bezoekers Sinds de opening in '39 steeg het aan tal jaarlijkse bezoekers gestaag. In 1970 kregen we het hoogtepunt met 325.244 zwemmers. Van dan af ech ter, ging het bergafwaarts zodat we in 1981 nog slechts 183.726 bezoekers mochten begroeten. De gevoelige teruggang van de bezoekcijfers is in hoofdzaak te wijten aan het openstel len van nieuwe zwembaden in ons rek- ruteringsveld nl. te Dendermonde, Ninove, Lebbeke, Buggenhout, Asse, Wichelen, Lïedekerke en Dender leeuw. Voordien hadden wij de school- bezoekers uit al deze gemeenten en steden, samen met nog een serieus aantal losse bezoekers. Is het zwembad dan nog wel renda bel? Uit de bezoekcijfers blijkt dat het Ste delijk Zwembad te Aalst hoofdzakelijk een schoolbad is. Liefst 73,85 van de bezoekers komen in schoolver band. Dit heeft natuurlijk een zware weerslag op de ontvangstcijfers gezien het zeer voordelig tarief dat aan de schoolkinderen wordt aangere kend (15 fr.). Dit is een gevolg van de sociale poli tiek die steeds in Aalst werd gevoerd, de bedoeling is inderdaad het zwem bad voor iedereen toegankelijk te maken Op financieel gebied is dat hogere overheid niet meer toegelaten. De centen, weet je wel! Naast deze sociale redenen moet men daarbij ook nog nemen dat een groot aantal van onze potentiele klanten ook met verlof zijn buiten de stad, zodat een sluiting tijdens de kermisperiode zeker gerechtvaardigd is. Trouwens, meestal wordt van deze sluiting ook gebruik gemaakt om een paar drin gende werken die niet kunnen uitge voerd worden terwijl het bad open is, op te knappen. En wat nu met het nieuwe zwem bad De plannen voor het nieuw Stedelijk Zwembad dateren van voor 14 jaar. Op dat moment was een nieuw bad gewenst aangezien het ontbrak aan enige konkurrentie. Uit de evolutie van de bezoekcijfers kunnen we echter nu zeggen dat het nieuwe kompleks niet meer opportuun is. Het klienteel is teveel gespreid. In 1969 formuleerde ik persoonlijk een alternatief. De speelplaats van de academie, die ach ter het zwembad is gelegen en kwasi niet meer gebruikt wordt, had als lig plaats voor een nieuw zwembad kun nen dienen. Men hoefde enkel een nieuw 25m-bad te maken, een nieuwe hall en de invulmuren tussen de 2 baden weg te kappen. Met het bij plaatsen van enkele filters zou Aalst dan 2 zwembaden hebben gehad. Er werd vanwege het stadsbestuur niet eens gereageerd op het voorstel, on danks het projekt veel goedkoper uit viel... In 1972 werd dan een werk groep opgericht die het probleem rond het nieuw zwembad moest onderzoe ken. Naast mijzelf maakte ook onder meer John Van den Bossche (oud- direkteur van het Stedelijk Zwembad en ere-voorzitter van het Verbond van de Zwembaden) deel uit van deze kommissie. Na 2 vergaderingen en het bezichtigen van enkele zwembaden, ging de werkgroep de zachte dood tegemoet. Van dan af werd alles be slist door Openbare Werken, met alle gevolgen van dien Het nieuwe zwem bad is nu een zuivere prestigezaak ge worden Verantwoordelijke uitgever v z w. Aalsterse informatie Peter Dauwé, voorzitter Reinaertdreef 4, Aalst Redaktie Roel Van de Plas Geraardsbergsestraat 44/3 9300 Aalst automatisch antwoordapparaat tot 16 uur, Tel.-053/77 62 94 Publiciteit Armand Van Hauwermetren Witgerstraat 10 9390 Herdersem-Aalst Tel. 053/70 42-13 Abonnementendienst Geraardsbergsestraat 44/3 9300 Aalst 1 jaar 6 maanden 3 maanden per nummer promotie tot eind 83 800 fr 450 fr 250 fr 20 fr 1000 fr Vrijdag 27 augustus Jaarbeurs: 19u,15 koncert door «De Oude Garde» (Aalst), om 21 u Aals terse avond ingericht door het Aalsters Karnavalverbond met de F.S. - Band en 't Klein Muzieksken. Zaterdag 28 augustus Jaarbeurs 19u,15 koncert door «Sint Cecilia» (Meldert), om 21 u Bulgaarse Zang- en Dansgroep Aprilov en de Flamenco-show met Los Sevillanos. Van 8u.30 tot 19 u. richt de Oudervereniging voor de Moraal (Afdeling Den derstreek) een uitstap in naar Brussel. In het bijzonder wordt gelet op stads- verval en - herstel, 's Middags wordt halt gehouden in een gezellig Brussels restaurant. Vertrek parking Bloemenveiling Aelbrechtlaan. Inlichtingen: Lucienne Van den Wijngaerde-Verlé, Merestraat 58c, Nieuwerkerken (053/21.04.94). De ganse dag is er in Netwerk (De Ridderstr. 28) «okkezjemert», ingericht door de Persbond van de Denderstreek. Allerlei tweedehandsspulletjes en - snuisterijen kunnen op de kop getikt worden... Zondag 29 augustus 11 u (feestzaal stadhuis)Koncert door «Door Eendracht Groot» Jaarbeurs: 19u.15 koncert door «de Terjodenaren» (Terjoden) en om 21 u optreden van Conny van den Bos met Compagnons, Sandy, Vivi en The Gol-x den Bis Band. 8 u. (aan kafee 't Hoeksken, Spinnersstr. 22) vertrek fietstocht naar Lochristi (60 km). Org W.T.C. Den Blok Maandag 30 augustus Jaarbeurs: 19u.15 koncert door «Sint Cecilia» (Hofstade), om"21 u. optre den Will Tura met orkest en ballet. Donderdag 2 september 20 u IMAVO richt in de Mikisklub (Nieuwbeekstr. 35) een debatavond in tussen Agalev en KP rond de vragen «hoe rood is groen en «hoe groen is rood?» m m.v. Paula Burggraeve (KP) en Wilfried De Vlieghere (Agalev) Inkom vrij. Nog dit Tot 2 sept. kunnen hengelaars zich inschrijven voor de hengelwedstrijd «vrije tijd» stad Aalst 1982 Wie bij geen klub aangesloten is, neemt kontakt op met de dienst Vrije Tijd, Kattestr. 33 (053/77.11.11 toestel 283) Paul Vinck, voorzitter en duivel-doet-al van de Dekenij Molendries-Hoveniersstraat, heeft zijn handelsbedrijvigheid gestaakt. Na nog de jaarlijkse braderij van zijn wijk op gang geholpen te hebben, heeft hij zopas zijn ontslag aangeboden. Hij mag terugkijken op meer dan een kwart eeuw intense aktiviteit ten voordele van zijn handelskollega's. Ook als ondervoorzitter van het Verbond der Dekenijen heeft hij zijn ontslag aangekondigd. Hij was er van bij de stichting in 1962 een leidende figuur, en zal passend gehuldigd worden op het 5-jaarlijks banket van het Verbond op zondag 17 oktober. (P) Alhoewel het kader en de vormgeving meevallen, is het projekt qua ligging triestig. De strekking van het bestuur was de bewoners van de Rechteroe ver te benaderen. Wat men echter-uit het oog verloren heeft is, dat voor de scholen (toch het overgrote deel van onze bezoekers en voor de mensen uit de deelgemeenten, de zaken er alleen maar op verslechterd zijn. Ik verwacht dan ook nog een sterkere daling van het bezoekcijfer. Ook inzake exploitatie valt het kom pleks te groot uit. Met de 17 perso neelsleden die het Stedelijk Zwembad nu telt, zal het zo goed als onmogelijk zijn om het nieuwe bad op een deftige manier te onderhouden. Van nieuwe aanwervingen kan er echter volgens de hogere overheid geen sprake zijn. Hetzelfde probleem zal zich ook voor zwemklub Neptunus stellen. Alhoewel de schepen er niet tegen op ziet om het uitbatingskontrakt van de kantine dat de zwemklub heeft, over te heve len naar het nieuwe gebouw, stel ik mij toch vragen. Thans is de omvang van de kantine zo dat een man alleen de zaak best kan bijhouden. Maar zal dit nog het geval zijn in het nieuwe bad waar het buffet en het zonneterras samen een oppervlakte van 700m2 beslaan Anderzijds zullen de kosten ook fel stijgen. Dus, als Mark Galle zijn zin zal krijgen... De afmetingen van het nieuwe bad zijn niet Olympisch Neen, en op sportief vlak is dat ook niet zo broodnodig. Weet U, de Ameri kaanse topzwemmers trainen niet eens m een 25m-bad Om olympisch te zijn hadden onze banen elk 2,5 m breed (nu 2 m) en had de diepte over al 1.80 m. diep moeten zijn. Dat dit niet gebeurd is, doet niets af aan het feit dat men eerst en vooral een zwembad voor de ganse bevol king heeft willen maken en niet voor enkele sportzwemmers. Wat echter wel te betreuren valt, is dat in het nieuwe kompleks geen instuktiebad werd voorzien. Wat zal er met het oude zwembad gebeuren Hieromtrent bestaat nog geen zeker heid. Er doen tal van geruchten de ronde: men zou het verkopen, verhu ren, zelfs een sporthal van maken. Maar, zoals je weet, van horen zegger> hoort men veel liegen Indien het van de stad zou afhangen, zou het zwembad waarschijnlijk wel open blijven. Men denkt in dit opzicht vooral aan de scholen. Na de kantoor uren zou het dan bijvoorbeeld aan verenigingen kunnen verhuurd wor den. Maar óok hier heeft de hogere overheid het laatste woord en deze blijkt niet zo enthousiast KP.H.) UITLAATCENTER open van 8.15 tot 18 uur zaterdag van 9 tot 13 uur Tel. 053.78 8893 BTW 421.202.902 UITLATEN REMMEN SCHOKDEMPERS TREKHAKEN BATTERIJEN GRATIS PLAATSEN TERWIJL U TOEKIJKT Niet voor Mc Pherson systemen SCHRIFTELIJKE WAARBORG Sint-Jozefstraat 28 -30 9300 Aalst Eindelijk een eigen krant VOOR en DOOR Aalstenaars. Ik neem een abonnement van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst 800 fr. voor één jaar. 450 fr. voor 6 maanden of 250 fr. voor 3 maanden. Ik stortf.r. op rekening 001-1153969-36 van de vzw Aalsterse informatie (uitgevers Nieuwe Gazet van Aalst) Ik wens een bezoek te krijgen van een reporter van de enige echte Aalsterse gazet Ik wens meer inlichtingen omtrent de publiciteit schrappen wat niet past) Naam en voornaam Adres PostnummerGemeente Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 2