Aalst zoekt twirlers Schepen De Neve verdedigt aanwerving van Turkse BTK'er Ulhihtdienst Elckerlyc p.v.b.a. Financial and Organizational Consultants NOG EEN JAARBEURSECHO Brood banketbakkerij Noordstraat 36, Aalst Tel. 053/21.24.92 4 - Nieuwe Gazet van Aalst - 27 augustus 1982 Drie weken geleden slaagde de 13-jarige Anja Van de Meerssche uit de Kerk- hotlaan te Aalst er bijna in provinciaal kampioen twirling te worden. In de kate- gorie Seniores schoot ze amper twee puntjes te kort om de 18-jarige Gerda Cami uit Moorsel te evenaren. Korte tijd geleden verstuurden de Aalsterse VU-jongeren een niet getekend schrijven naar de pers waarin zij protesteerden tegen de aanwerving van een Turk als BTK'er aan de stad Aalst. Deze aanwerving gebeurde dan nog door hun partijgenoot Schepen van Openbare Werken Jan De Neve. De Voksuniejon- geren waren van oordeel dat voorrang diende gegeven te worden aan Vlaamse en vooral eigen partijjongeren, die zonder werk waren Zowel de Aalsterse SP als de Jong- Carine Arts en Anja Van de Meerssche: Twirling is een passie». (OJ) Vijf jaar jonger is ze, en dus is er nog tijd en hoop om in de toekomst een kampioenstitel te behalen, en mis schien een wereldkampioenschap (Canada 1984 Twirling, een sport die weinig uitstaans heeft met het tra ditionele beeld van de «majorette», vergt heel wat behendigheid en ook vertrouwdheid met gymnastiek, ballet, jazz- dansen... De lesgeefster van Anja, de 21 -jarige Carine Arts uit Her- dersem, is zelf oud-kampioen van Bel gië. De urenlange trainingen zijn aan Anja goed besteed, want zelfs tussen het studeren door is ze met de «stick» bezig. Sinds 1976 is ze lid van de twir- lingklub te Herdersem. De mooie prestatie die ze onlangs in de sportschuur te Erembodegem leverde had ze in amper één week onder de knie: «Bijzonder vlug,» zegt Carine, «want soms kan het instude ren van zo'n oefening van twee a drie minuten bijna een jaar kosten. «Wie met sportgezind is kijkt daar tegen op, maar voor wie het graag doet is het een passie. «Twirling en het imago van de majorette lijden onder het vooroor deel dat iets «gemeen» zou zijn,» wordt er aan toegevoegd, «net zoals sommige ouders aarzelen hun kinde ren naar ballet te laten gaan omdat het te «hoogstaand» zou zijn. «Niets is minder waar, vinden zij, Wie zichzelf wil overtuigen moet op zaterdag 11 september maar eens naar het Natio naal Kampioenschap Twirling gaan kijken (sporthal Korbeek-Lo bij Leu ven). In Aalst zou men graag de majoretten- en twirlinggroep van de Postharmonie uitbreiden. Meisjes die interesse hebbben of inlichtingen willen kunnen terecht bij Mevr Van de Meerssche, Kerkhoflaan 56, Aalst, of bij mevr. Trongon, Gentse Steenweg 140 Aalst. Repitities gaan door in een zaal naast het stedelijk zwembad. Voor de klub te Herdersem (Harmonie Concordia et Docilitas) moet je wezen bij Gustaaf Lambrecht, Grote Baan 169 Herdersem. De Faluintjes Twir lers bereik je via Felix Cami, Kloos terstraat 7 a te Moorsel. (KN) kommunisten reageerden onmiddellijk zeer scherp en beschuldigden de Vujo van Racisme. Deze laatsten wezen hierbij o.a. op het recht op arbeid voor iedereen en op het feit dat vroeger ook heel wat Vlamingen als gastarbeiders de grenzen overtrokken om hun boter ham te verdienen. Hierbij werd het kapitalisme door de Jongkommunis- ten al als grote oorzaak aanzien van het fenomeen van de gastarbeid. Op zijn beurt vond schepen De Neve het nu nodig via een perskonferentie zelf te reageren op de aantijgingen van de VUjo aan zijn adres. Vooreerst toonde de schepen zich verbaasd over de persmededelingen zelf. Hijzelf wordt in zijn dienstbetoon immers dagelijks aangesproken door mensen die werk zoeken. Via benoe mingen aan de stad, BTK-projekten, of als tewerkgestelde werkloze tracht- hij zoveel mogelijk aan de vragen te voldoen. Tot deze mensen behoorde ook een jonge Turk, in feite een Koerd in Tur kije geboren, die reeds jaren in Aalst woont en vloeiend Nederlands spreekt. Weken aan een stuk bek laagde hij zich bij de schepen dat hij diende te leven van het minimum RVA- inkomen. Gedreven door zijn sociale ingesteldheid heeft schepen De Neve tenslotte beslist de inwoner van de stad te laten aanwërven als BTK'er, en dit voor een periode van 6 maanden. Er was immers een projekt goedge keurd voor de groendienst in de gemeente Nieuwerkerken. Elke VU- schepen had voor dit projekt, zoals afgesproken binnen de meerderheid, de mogelijkeheid om 3 personen aan te duiden, zijnde 9 in totaal. Zonder overleg met het partijbestuur, maar dit gebeurt ook anders niet, duidde Jan De Neve de Turk aan die reeds lang zijn nood kwam klagen. Volgens de schepen kan de Vujo hem geen verwijt maken over het niet raad- Als U niet kunt slapen, probeer dan eens warme melk met honig. Zijn het echter problemen van fis cale of boekhoudkundige aard die U wakker houden, bel dan naar F.O.C. 053/78.98.31 Parklaan 29 A, Bus 1, 9300 AALST plegen van het partijbestuur, vermits men dan ook de twee andere VU- schepen, Blommaert en Roels diende aan te vallen. Sociaal De schepen beweerde enkel een sociale daad gesteld te hebben. Naar zijn mening had men de gastarbeiders naar hier gehaald voor het bevorderen van ons welvaartpeil. Nu er een moei lijke periode aanbrak, kan men vol gens hem deze mensen niet zomaar in de kou laten staan, inzonderheid wan neer zij zich in de plaatselijke gemeen schap integreerden. Jan De Neve hoopte ook dat de VUjo- Aalst zich nooit meer achter het Daen- sistisch ideeëngoed zouden scharen. Zijn sociale reflex puurde hij volgens hem uit het Daensisme dat hem bijge bracht werd door zijn vader. De sche pen las voor de persmensen ook een schrijven voor van het nationaal Vujo- bestuur. Hierin drukte men zijn verba zing uit over het standpunt van de Aalsterse afdeling. Gewezen werd ook op het feit dat bestuurslid Annemie Casteels, die namens Aalst in het nationale bestuur zetelt, geen kennis is van de persmededeling. Deze was trouwens niet getekend, terwijl men óok nationaal volledig uit de lucht viel bij het lezen van de tekst in de krant. Vujo-nationaal distancieerde zich dan ook volledig van de stellingname van de plaatselijke afdeling. Achteraf bleek dat ook de plaatselijke voorzitter van de Vujo-Aalst, en tevens zoon van schepen Blommaert, niet aanwezig was bij het opstellen van de motie tegen schepen De Neve. Wie ze dan wel opmaakte blijft voorlopig nog een raadsel. Gebleken is ook dat de Turk zich eerst tot schepen Blommaert zelf zou gewend hebben voor een werk, maar er wandelen gestuurd was. Hierover wist schepen De Neve niets, wel dat hij samen met de Turk een VMO'er aanduidde. In de stad Aalst werkt trouwens ook een Waal; aldus de schepen scher- send. Alles bij elkaar kan nu al gesteld wor den dat de Vujo-persmededeling van Aalst bij velen in slechte aarde viel. Dit kan alleszins afgeleid worden uit de vrijwel unanieme positieve reaktie die de schepen van openbare werken Wachtdienst dokters Aalst Dr. Fermon-De Norre, Immerzeeldreef 90A, Aalst. Tel. 21.96.18: vrijdag 27 augustus vanaf 20 uur: zaterdag 28 augustus vanaf 8 uur 's morgens; zondag 29 augustus de hele dag tot maandag 8 uur 's morgens; maandag 30 enjdinsdag 31 augustus vanaf 20 uur; woensdag 1 september vanaf 12 uur; donderdag 2 september vanaf 20 uur tot en met vrijdag 3 sep tember om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erembodegem-Ter- {oden Dr. Goeman, Heldergemstraat 159, Heldergem. Tel. 62.49.10: zaterdag 28 en zondag 29 augustus 1982 Hofstade, Gijzegem Dr. P. Amelinckx, Hoogstraat 8, Hof- stade. Tel. 70.55.28 zaterdag 28 en zondag 29 augustus 1982 Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Podevijn, Houten Kruis 8A, Moor sel. Tel. 21.80.53.: zaterdag 28 en zondag 29 augustus 1982 Nieuwerkerken Dr. Cooman, Bosstraat 95, Mere. Tel. 77.83.93.: zaterdag 28 en zondag 29 augustus 1982. Wachtdienst apothekers Land van Aalst van zaterdag 28 augustus om 9 uur tot zaterdag 4 september om 9 uur. Erauw Gentsestraat 20, Aalst Clevers Schildekensstr.26, Smetlede Bury Denderstraat 8, Erembodegerr] (28 aug. tot 30 aug.) Mahieu Hogeweg 2, Erembodegem (30 aug. tot 4 sept.) Blaton Stationsstraat 2, Burst Van de Velde Elfdagwandstr.12, Welle De Meyer Dorpsstraat 30, Nieuwer kerken Wachtdienst tandartsen Land van Aalst H. Stassijns, Bouckhoutstraat 38A, Hekelgem. Tel. 66.49.93.: zaterdag 28 augustus van 14 tot 18 uur en zondag 29 augustus van 9 totN 1 2 uur. mocht ontvangen van de plaatselijke perskorrespondenten. (M.P.) Bij de officiële opening had Schepen van openbare werken Jan De Neve voor een originele stunt gezorgd. In navolging van wat het stadsbestuur vroeger nog gedaan had, deelden enkele hostessen, die publiciteit voor de lijsttrekker van de Volksunie maakten, an jers uit aan de bezoekers. Deze stunt werkte dermate op de zenu wen van Burgemeester D'Haeseleer, dat deze verbood dat men nog verder met de uitdeling van de bloemen verderging. Schepen De Neve stoorde zich echter niet aan het verbod, mede wegens het feit dat deze anjers hem meer dan 3.000 fr. gekost hadden alsook uren werk voor het aanbrengen van een takje dekoratief groen en een zilverpapiertje rond elke bloem. (M.P.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 4