SUNROOF PLUS Simon D'HONDT Karnavalroddels Bestendige Deputatie weigerde vergunningen aan lopende band Eén jaar terug ging RAY van ons heen Inbouwstation van zonnedaken en schuifdaken Wijngaardveld 6 Aalst Tel. 053/21 15 64 Radio Caroline komt terug Raldes opent Regionaal Milieucentrum Denderstreek DE EXTRA PLUSPUNTEN VAN DE SUNROOF PLUS Men aanvaardt alle herstellingen Italiaanse etheranarhie tussen de 100 MHz en 104 MHz louis P'HAïSRiiUI Nieuwe Gazet van Aalst - 27 augustus 1982 - 5 Volgens het Algemeen Arbeidsreglement beslist de provinciale over heid over de uitbatingsvergunningen 1e klasse van gevaarlijke, onge zonde en hinderlijke inrichtingen, alsook over de beroepen die inge diend werden tegen vergunningen die afgeleverd werden door de plaatselijke gemeentebesturen. Slechts zelden monden deze beslis singen van de bestendige deputatie uit in weigeringen. Daarom is het des te opvallender noeveei weigeringsoesluiten er de jongste maanden getroffen werden door het provinciebestuur van Oost-Vlaanderen. Het begon reeds op 4 juni 1982 toen een vergunning geweigerd werd aan de N.V. Total België om op de Boudewijn- laan te Aalst een servicestation in te richten bestaande uit een ondergrondse tank van 20.000 liter super-benzine, 10.000 liter diesel-gasolie, alsook drie ondergrondse tank van respektievelijk 25.000 liter superbenzine, 5.000 liter normale benzine en 3.000 liter gasolie voor verwarming, gekombineerd met de nodige motoren om het benzinestation te laten funktioneren. Op 2 juli 1982 werd aan de heer Wer ner Van Der Kelen, Fonteinbosstraat, 5 te Erernbodegem een vergunning ge weigerd om aldaar een autoherstel- werkplaats, uitgerust met een verfspuit- kabine uit te baten. De tijd vliegt en heelt de wonden. Reeds 1 jaar is voorbij sedert Ray De Smet is overleden. Met hem is uit Aalst een figuur weggegaan, graag gezien bij elkeen, rechtlijnig en overtuigd van de absolute noodzaak van het bestaan van de Kommunistische Partij en van het bestendig voeren van de werkers- strijd. Steeds vooraan waar het er op aan kwam de kleine man te ver dedigen is hij voor zijn kameraden envrienden het lichtend voorbeeld gebleven waaruit zij het onver woestbaar entoesiasme blijven putten om nu, meer dan ooit, ZIJN strijd, die ook de hunne is, verder te zetten. Eén jaar nadien past het dat nog even in herinnering te brengen. De gebalde vuist omhoog gaat de strijd verder (J.D.G.) De week daarop volgden drie nieuwe weigeringsbesluiten. De eerste had be trekking op een aanvraag van de N.V. ELPEE Gas Belgium om in de Dender- straat. 60 te Aalst het bestaande benzi nestation uit te breiden met een opslag plaats voor 9.800 liter LPG gas. Zoals bekend heeft de Werkgroep Leefmilieu Aalst reeds meerdere malen gewezen op het gevaar van dergelijke opslag plaatsen die midden in de woonzones gelegen zijn. Dit was misschien ook de reden waarom de Bestendige Deputatie op dezelfde dag een- exploitatievergun ning weigerde aan de heer Constant Beeckman, Dorpsstraat, 48 A te Mel- dert om op die plaats een opslagplaats in te richten voor 2.499 liter propaan en butaan in verplaatsbare recipiënten. Het laatste weigeringsbesluit had ten slotte betrekking op de vraag van de heer Luc Van De Perre, Eerdegem- straat, 20 te Baardegem om aldaar eveneens een autoherstelwerk.plaats uitgerust met een verfspuitkabine te ex ploiteren. Alles bij elkaar toch wel ver rassende beslissingen van een provin ciale overheid die bij vrijwel alle leef milieuverenigingen tot op heden geen al te beste faam geniet. (M.P.) We glijden stilletjesaan naar september toe, tijd voor de karnavalgroepen om aan hun winters bestaan in de hallen of de tiber te denken. Tijd om vergaderin- beleggen en eens ernstig over het onderwerp van volgend jaar te praten. De cafés gonzen dan ook van geruchten en roddels over stoppen of «voesj doeng», over ruzies allehande en natuurlijk over het «onderweirp van noste joar», dat tegenover de buitenwereld en de konkurrentie met een waas van geheimzinnig heid omhuld wordt. Er is maar één ding zeker: «'t zal iet gralijk goed werren» De Lodderoeigen zullen Zolder als onderwerp hebben, met schildpadden vermomd-als racewagens, zo werd me verteld. Herman Schelfaut, de voorzit ter, klinkt een beetje verrast. «Het heeft er wel iets mee te maken, maar Zolder en die schildpadden mag je schrappen. Een race wordt het zeker, voor de eerste plaats dan. En we zul len met negen wagens in koers zijn De Brikaljons en Kartasj zijn dus gewaarschuwd ze krijgen dit jaar een hard noot te kraken. Lotjonslos, vorig jaar de eerste met hun twintigjarig bestaan, verhuizen naar de kleine groepen waar ze geduchte konkurrenten worden voor de Moikes, die in die kategorie toren hoog boven de anderen uitsteken. Bij Niks Weert zijn er moeilijkheden. Na een ruzie tijdens de 12 uren van Aalst, waar een stevig robbertje gevochten werd bovenop hun brand weerwagen, begon men al gauw te vertellen dat ze ermee zouden stop pen. Iwein Van Den Brulle, hun nummer één, is echter formeel. «Weir doeng voesj Sommige rrensen konden niet opschieten met mekaar, maar nu heb ben er drie de groep verlaten en gaat het beter. We hebben ook besloten wat kleiner te werken, alhoewel we bij de grote groepen blijven.» Niks Weert heeft in karnavalmiddens wel het rekord op gebied van «perso neelswisselingen» Op 5 jaar tijd hebben niet minder dan 110 karnavalisten hun in- en uittreden gedaan. Ook hadden ze de laatste twee jaar telkens brokken aan de wagen. Vorig jaar reden ze nog geen derde van de stoet uit. Dan worden er natuurlijk zondebokken gezocht, wat een extra reden voor hun interne moeilijkheden is. Wie eens wil proeven van de groeiende karnavalkoorts kan zater dag 4 en zondag 5 september zijn licht gaan opsteken bij de Lodderoeigen. Die houden dan barbecue in hun lokaal, café Corner aan 't rond punt. (VDM). Een kantelschuifdak met niets dan «Pluspunten» vervaardigd uit veiligheidsglas is omsloten door een afdichtende ring van hoogwaardig rubber. Wanneer er toch nog water naar binnen komt dan wordt het opgevangen in een watergootje en afgevoerd door twee waterpijpjes. verrassend lage prijs zeer lange levensduur gemakkelijk te openen of te sluiten 1 jr schriftelijke garantie weinig of geen onderhoud goed doordacht systeem van goten en waterafvoer De jaarbeurs, reeds bij d'opening Door een elegant-slanke Louis, Kreeg al een onverwacht begin Er was al stembus konkurrentie In plaats van de Bloemenmeisjes van de stad, Liepen er nu rare exemplaren rond; Hun gele truitjes verkondigden dat Alleen de Neve in hun ogen kies-genade vond. Louis, moe gefietst om zijn figuur te behagen, Vond dit zeker geen goed idee, Hij ging zich dan ook bij Jan beklagen Hij wou ook een bloemenfee Hij ging dan maar straf aan 't denken Hoe nu zijn publiciteit moest worden gediend, Hij riep een brandweerluitenant, die op zijn wenken Al vlug zijn sporen had verdiend Niet bepaald op d'hoogte van dit Aalsters gebeuren, Trok de brave ziel ten strijde tegen de sigaret, ResultaatLouis zag zijn populariteit verbeuren, En de luitenant werd overal buitengezet. Perversje Fans zullen reeds tevergeefs gezocht hebben op de FM-band naar het swingende geluid van hun radio Caroline. Voor hen is er hoop. Begin september start Caroline opnieuw met zijn uitzendingen op de 100.3 MHz. Uit de ether Op 22 juli klopten rijkswacht en RTT- ambtenaren aan bij de radio Caroline. De zender en de volledige installatie, voor een waarde van 250.000 frank, worden in beslag genomen. De antenne en de mast worden verzegeld. Radio Caroline had de toegewezen frekwen- tie, tussen de 100 en 104 MHz, verlaten en zat op verboden terrein. Op de 100.3 MHz werd Caroline regelmatig gestoord De zorg (en de strijd) om het leefmilieu is niet enkel een werk van lange adem. Ook van dossierkennis. Goed op. de hoogte zijn is de basisvereiste in de milieu-aktie. Eén en ander is niet vreemd aan de oprichting van een regionaal Milieucentrum Dender streek, waartoe RALDES sinds begin augustus overging. Het centrum bevindt zich in een ruimte ter beschikking gesteld door de v.z.w. Netwerk. Op wandrekken ligt een heleboel wetenschappelijke en juridi sche informatie opgeslagen Tevens kan men er leefmilieudossiers raadplegen per thema en gemeente van het aktiegebied (tussen Hamme en Geraardsbergen, Wichelen en Lie- dekerke). Behalve het raadplegen van die informatie, kan men er ook een beroep doen op juridische of andere hulp in geval van een milieumisdrijf. RALDES aarzelt niet desnoods naar de Raad van State te trekken. De Ridderstraat 28, Aalst is het adres; telefoon: 053/78.89.81. Open in de week van 9 tot 12 u. en van 13 tot 1 7u.30 (dinsdag enkel van 9 tot 12 u). Zaterdag van 10 tot 12 u. (PD) door andere vrije jongens. Onderhan delingen met de stoorders brachten geen zoden aan de dijk. Dus zakte Caroline af naar de 99.7 MHz. Wat met een een reden was voor inbeslagne ming. De konkurentieslag met andere vrije radio's is deze keer in het nadeel uitgevallen van Caroline. "De vrije ra dio's nemen eikaars frekwentie af. Op het ogenblik telt de wet van de sterkste. Een sterke zender duwt een zwakkere weg. Elke radio wil een zo groot moge lijk luisterpubliek opbouwen," vertelt Gaston D'Hondt, verantwoordelijke van radio Caroline. Praathuis Caroline kwam op 1 februari '81 in de ether en was zo de eerste vrije radio in het Aalsters. In september wil Caroline terug de spits afbijten en een praathuis voor het publiek openstellen. "Op die manier krijgen we een direkter kontakt met onze luisteraars, tevens krijgen de fans de kans de studio's te bezichti gen." De wettelijke bepaling om zich als een vzw te organiseren krijgt vorm. In zijn statuten stelt radio Caroline zich tot doel. gebruikmakend van het medium "niet-openbare radio", informatie te ver strekken aan de bevolking over het kul- tureel werk, het gemeenschapsleven te Aalst en de kontakten tussen de bevol kingsgroepen te Aalst te bevorderen. Daartoe kan de vzw onder meer radio programma's verzorgen, een praathuis openen, kulturele manifestaties en drive-in shows inrichten, opvoeringen tijdens okkasionele markten, braderijen en andere feestelijkheden organiseren, en sportaktiviteiten en toneelspelen in richten. De vereniging wil haar doel na streven met eerbiediging van elke filo sofische en politieke overtuiging. Tot daar de statuten. Het verstrekken van informatie zal in de praktijk beperkt blijven tot het uitzenden van een info- agenda, interviews met Vlaamse zan gers en het weergeven van de sportuit slagen. Politiek nieuws krijgt geen plaats in de programmering. Vorig jaar gaf radio Caroline een fanbal in het Volkshuis met het optreden van 16 zangers. Caroline wil nog in de loop van '82 een happening opzetten.(GRE) m 8UAG£MïfSTfB UW 8URGEMEESTtfi

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 5