DIRK PHILIPS HARD WATER AQUA-CLEAN waterverzachter Erembodegem Nieuwerkerken Open deur bij Hondenklub Hoop burgerlijke stand reportagewerk Beveilig uw dure apparaten, was-, afwasautomaten, leidingen, kranen, enz. met een Eremfeo<ieaemse Hotelletjes i Traiteur Provence 6 - Nieuwe Gazet van Aalst - 27 augustus 1982 Alhoewel de zetel van' V.Z.W.-HOOP officieel te Aalst gevestigd is, toch opteerde het bestuur om hun opleidingsterrein in de deelgemeen te Nieuwerkerken te vestigen. Hier vond men de nodige ruimte en de aangepaste weiden om een volwaardig opleidingscentrum voor honden uit te bouwen. De Nieuwpoortse visbakkers met enkele leden van het bestuur Hondenklub "Hoop" gegroeid uit de vereniging Sint-Rochus Aalst, bestaat als V.Z.W. slechts een paar jaar (offi ciële oprichting in 1980) en heeft in en kele maanden tijd een onvoorstelbare opgang gekend. De vereniging "Hoop" verschilt van de andere hondenklubs in die mate dat zij andere ideeën in stand houdt en in geen geval honden "africht" maar wel "opleidt". Er wordt trouwens geen onderscheid gemaakt en ieder een, die een hond bezit, kan er terecht om zijn dier een degelijke hondenop voeding te geven. Ongeacht het ras of afstamming tracht men in deze vereni ging de gepaste harmonie te vinden tussen de hond en zijn meester, twee wezens die elkaar moeten aanvoelen en aanvullen. OPLEIDING De opleidingsoefeningen gebeuren drie maal per week en hiervoor zijn drie ter reinen beschikbaar. Een lesuur omvat een groepstraining want de monitoren geven de voorkeur aan een individuele opleiding thuis, in eigen kring en omge ving. Dit blijkt psychologisch zeer be langrijk te zijn want de vooruitgang bij de hond is grotendeels afhankelijk van de begeleider-eigenaar zelf. Daarom wordt er vereist dat de eigenaar regel matig de groepslessen volgt om tot een maximum resultaat te komen, dat hij ui teraard individueel moet bijwerken. Trouwens, het gedrag van de hond houdt nauw verband met dit van de ei genaar die feitelijk zijn beste opvoerder moet zijn en de lessen in praktijk moet brengen welke hij in groepsverband ge leerd heeft. Aan de basis is de opleiding dezelfde als de klassieke africhting maar met dit verschil aat hier een zachte" methode gebruikt wordt, daar waar men bij de af richting nogal eens ruw te werk gaat. Het rësultaat zelf daarentegen verschilt ternauwernood De termijn van de opleiding duurt ge woonlijk twee tot drie jaar, doch het is wenselijk dat ook achteraf regelmatig geoefend wordt. Bovendien krijgt een volwaardig lid na het eerste jaar stem recht in de vereniging en naarmate zijn medewerking kan hij kernlid en be stuurslid worden met een specifieke taak PROBLEEMSTELLING en NAVOLGING De eerste moeilijkheden, in de vorm van een bouwvergunning voor een kan tien. werden niet probleemloos opgelost doch het stijgende aantal leden (220 op dit ogenblik) stelt echter "gelukkige" problemen De monitoren kunnen de talrijke aanvragen niet volgen zodat er een gebrek is aan eerstgenoemden. Een oplossing hiervoor wordt wel in het vooruitzicht gesteld en is beslist niet zo problematisch dat deze door een der gelijke dynamische club niet zouden kunnen uit de weg geruimd worden. Dat de methode van de V.Z.W.-Hoop voorbeeldig is, blijkt uit de navolging o.a. in Meldert waar een dergelijke "op leidingsschool" voor honden gestart is en waar eveneens deze soort van volkssport floreert. NEVENAKTIVITEITEN Naast het inrichten van proeven, zonder kampstrijdkarakter, om een brevet te behalen, voorziet de vereniging ook in groepswandelingen van ongeveer 10 km, die om de maand doorgaan na de oogsttijd. Ook deze uitstappen pas sen in het kader van de opleiding der honden. De bedoeling hiervan is dat ze zich leren gedragen in groepsverband en in alle omstandigheden, maar nu in de vrije natuur. De hond, en de eigenaar, krijgen bij de vereniging Hoop op die manier een vreedzame opleiding, waarin kompeti tiegeest volledig geweerd wordt en waarbij ze na betrekkelijk korte tijd, een harmonisch geheel vormen. Dit is wel licht het geheim waaraan een jonge vereniging reeds zulkdanig sukses te danken heeft. (JVM) Sini Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 Aalst Tel. 053/21.49.38 Geboorten van de stad van 9/8 tot en met 14/8/1982 Elke De Cock, St. Janstraat 8. Aalst; Maarten Galle, Zavelstraat 11Erem bodegem; Els Van der Gucht, Kerk- veldweg 21A. Nieuwerkerken; Katrijn D'Herdt, Grote Baan 101Herdersem; Bert Bogaert, Moorselbaan 134. Aalst; Gunther Van Cauwenbergh, st. Gudulastraat 57, Aalst; Jan Opde- cam, Stationsstraat 14 bus 4, Aalst; Isabel De Smedt. Geraardsbergse- straat 115, Aalst; Michel Matthieu, Hoogstraat 6,bus 3, Hofstade; Kevin de Geyndt, Slotstraat 39, Aalst; Step hanie Speck, Vooruitzichtstraat 7, Aalst;, Bart Billooye, Immerzeeldreef 47, Aalst; Katia Stadtfeld, Nederveld- traat 10, Aalst; Timothy Hutsebaut, Majoor Charles Claserstraat 6, Aalst; Karen Muylaert, Dendermondse- steenweg 4, Aalst. Huwelijksafkondigingen op zondag 15 augustus William Van Impe, Edixveldestraat 88, Nieuwerkerken en Maria Dooremont, Beekstraat, 18, Erpe-Mere; Christiaan Machiels, Coupurestraat 20, Dender leeuw en Anne-Marie Verdoodt, Res- schebekestraat 30, Erembodegem; Willy Festraets, Bredestraat 8, Moor- sel en Christel Van Droogenbroeck, Dorp 13 .Moorsel; Jozef Withofs, Kapelstraat 3, Bilzen en Michèle De Smedt, Gentsesteenweg 165, Aalst; Eddy Buys, Schuttershof, 14, Opwijk en Martine De Wael, Guido Gezelle- straat 7, Aalst; Mare Cabo, Munster straat 4, Brussel I en Ingrid DeCraec- ker, Dompelstraat 13A, Aalst; Rena- tus DeTobel, Sparrenlaan 6, Erembo degem en Irena Van Calster, Sparren laan 6, Erembodegem; Willy Claes- sens, Koeistraat 45, Aalst en Marleen Van den Meerssche, Bredestraat 16 Moorsel. Voltrokken huwelijken te Aalst van 9/8 tot en met 14/8/1982 Frangois De Troyer, Kluizenstraat 6 Erembodegem en Carine Van de Vij ver, Lokerenveldstraat 16, Aalst; Jan Verleysen, Ninovesteenweg 154, Erembodegem en Hilde De Deyn, Moorselbaan 158, Aalst; Geert Cit- ters, Vilainstraat 14, Aalst en Inge De Moor, Leopoldlaan 70, Aalst; Dirk De Block, Hogeweg 67, Erembodegem en Chantal Bruylandt, Ronsevaal- straat 22 B, Erembodegem; Albert Van den Bossche, Eigenstraat 12, Haaltert-Denderhoutem en Greta Sor- geloos, Pijpenbeekstraat 25, Nieuw erkerken; Luc De Meersman, Ouden Dendermondsesteenweg 305, Aalst en Ingrid De Smetdt, Eikstraat 77, Aalst; Guy Van der Eecken, Boude- wijnlaan 112, Aalst en Inge Troffaes, De Boomstraat 5, Erembodegem; Hedwig Van den Bergh, Groenstraat 32, Erembodegem en Carla Bruy- ninkcx, Kerkhoflaan 22, Erembode gem; Eddy Lannoij, Bisschopweg 8, Meldert en Ingrid Van den Broeck, Dorpstraat 36, Meldert; Mare Veke- man, Torenstraat 10, Baardegem en Chantal Van den Bremt, Hopstraat 4, Aalst; Hedwig Van der Stockt, Dorps straat 7, Nieuwerkerken en Linda Kie kens, Brusselsestenweg 86, Aalst; Patrick Boudringhien, Dwarsstraat 13, Kluisbergen en Marie-Anne Cool, Vrijheidstraat 20, Aalst; Dominique Eeman, Paardendries 89, Aalst en Caroline Van Hamme, Sylvain Van de Guchtlaan 8, Aalst; Maurice Franck, Waverstraat 76/B, Moorsel en Pau- lette Jacquemin, Asserendries 99, Aalst; Erik Pots, Rue Bruyère St.Jean 99, Waterloo en Livia Everaert, Hoogstraat 84, Hofstade; Gustaaf Wil- lems, Neerveldstraat 57, Opwijk en Veronique Van Weyenbergh, Kruis- abeelstraat 21Moorsel. Overlijdens te Aalst van 9/8 tot en met 14/8/1982 Alfons Van Laethem, 71 j., Papestraat 30, Nieuwerkerken, weduwnaar van Melanie De Vulder; Maria Troch, 76 j., Kattestraat 57, Aalst, ongehuwde dochter van Joannes Troch en van Maria De Bundel; Jan Van der Borght, 68 j., Brusselsesteenweg 50, Aalst, echtgenoot van Sophia Van Beneden; Remi De Wolf, 62 j., Korte Binnens traat 7, Aalst, ongehuwde zoon van Camiel De Wolf en Maria De Wolf; Achilles Van den Bremt, 87 jLede- baan 225, Aalst, weduwnaar van Sidonia De Coninck; Gustaaf Deckmyn, 62 j., Windmolenstraat 12, Aalst, echtgenoot van Noella Swaene- poel; Frans Buys, 83 j., Volksverhef fingstraat 14, Aalst, echtgenoot van Ludovixa Marcoerr Kerkhoflaan 58 AALST Tel. 053/78.66.28 Vrijdag 27 augustus Kermis Arond om 20 u. bakschieting en pitjesbak met 20 kippen gratis voor uit (Café Forum). Zaterdag 28 augustus - Kermis Arond Liggende.wipschieting (Café Forum); 2.000 fr gratis vooruit, om 14 u. Vanaf 18 u. gerrebolling voor mannen en vrouwen in cafe Cornand. Om 20 u. belotprijskamp in Café Roomshof. - Vanaf 14 u. pannekoekenfeest in woonkern Fonteinbos, met vrij podium, sfeermuziek, dansmuziek 's avonds. - MTC Cobra's bromt naar Eupen (met ronde 510 km Alleen motos vertrek ken zaterdag om 8.30 ui aan Café Vissershof.' Zelfde tocht op zondag 29 au gustus maar met vertrek om 6 uur. Zondag 29 augustus - Bondsfeesten KSA Sint-Amandusbond Erembodegem om 10 u. Eucharistie viering in de O.L.V.-Hemelvaartkerk plus optocht fanfare. Vanaf 11.30 u aan het heem in de Bredestraat vaardigheden met nadien pic-mc. Vanaf 18. U. Breugheliaans feest in open lucht of tenten met o.m. oude volksspelen, barbe cue, gezellig samenzijn rond het avondvuur. - Pannekoekenfeest woonkern Fonteinbos: om 10 u. 's morgens kaatslutte met vrije deelname. Van 14 tot 15 uurliedjes van toen voor de 60-plussers. Van 15 tot 19 uur T.D. voor al wie jong van hart is. - Kermis Arond Wielerkoersen voor nieuwelingen om 14 uur en voor juniores om 16 uur. Maandag 3D augustus - Kermis Arond allerhande feestelijkheden. Woensdag 1 september - A.A -groep vergadert om 20 u. in bovenzaal Gildenhuis. Gedurende de beurs 10 op alle aankopen B.T.W. 6 reeds een toestel vanaf 15000 fr. met onze alomgekende waarborgen - 10 jaar op onze waterverzachters inox 18/10 - Onze dienst na verkoop Breng een bezoek aan onze stand nr.2/312 Of vul onderstaande bon in en stuur hem naar: Aqua-Clean p.v.b.a. Bavikhoofsestraat 163 8720 KUURNE telefoon 056/70.02.98. Gratis wateranalyse C Dokumentatie op te sturen Vertegenwoordiger ter plaatse te sturen Ikg zout te laten geworden aan beursvoorwaarden. NAAM: ADRES TEL:

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 6