RIBSO - RLSBO 14e DF-expo met folkloristisch aspekt Kermis vieren en feesten uit traditie V.S. Hofstade - 37e kermis Molendreef 57 Aalst Tel. 053/21.89.59 053/78.64.94 Inschrijvingen: Nieuwe Gazet van Aalst - 27 augustus 1982 - 7 Bij Hofstade kermis hoort nu ai sedert 14 jaar de boeken-, bloemen- en platen beurs die door de plaatselijke afdeling van het Davidsfonds wordt ingericht. Op de vooropening plaatste voorzitter De Loose deze 14e tentoonstelling in het kader vanoud worden en toch jong blijven, door positief, aktief en optimist te zijn. Boeken en vooral goede boeken, aldus de voorzitter, geven bij het lezen ervan rust en verpozing. De schrijver geeft een boodschap mee. Men voelt zich in een andere wereld. De muziek van haar kant komt de luisteraar het leven op een andere manier bekijken. Georges Steel. In combinatie met de boeken, bloemen en platen waren er schilderijen van Georges Steel te bewonderen. Deze kunstenaar, gebo ren te Sleidingen in 1923, behoort tot een schildersfamilie. Zijn vader, Leo Steel is een gewaardeerde kunstschil der en ook twee broers gingen de1 zelfde weg op. Georges Steel trok door gans Europa maar het meest ver bleef hij in het zuiden rond de Middel landse zee. Jaarlijks keert hij voor enkele maanden terug naar Vlaande ren om tentoonstellingen te houden en contacten te hernieuwen met vrienden en kenissen. Zijn verblijf onder de zigeuners oefende een grote invloed uit op zijn werk. Georges Steel is niet gebonden aan een -isme, maar het is de warmte van zijn gevoel, de fijnge voeligheid van zijn geest die zijn werk inspireren. Het huis De Cock spaarde geen moeite om een zo groot mogelijke gamma van leerrijke en interessante boeken voor te stellen. De bloemen en plantenstand van het huis Samuël was opnieuw iets enigs in zijn opstel ling. De binnenhuisarchitekt Raf Van de Storme woekerde met de beschei den ruimte die hem werd toegewezen. Men kan niet anders dan vaststellen dat hij degelijk werk leverde en daarbij mag de kunstzinnigheid van Cecile bij het samenstellen van de bloemenrui- kers niet onvermeld blijven. Het Davidsfonds zelf was aanwezig met het uitgaveplan 1982 van boeken en platen alsmede een keus uit vorige jaren. Muziekliefhebbers konden hun keuze maken aan de stand fonoplaten met zowel moderne als klassieke muziek. De wedstrijd «wie maakt de mooiste vogelverschrikker» kende een onver hoopt succes. De inzendingen ston den in afwachting van de beoordeling door de jury op de speelplaats. Met die wedstrijd bleek dat vele kinderen niet eens wisten wat een vogelver schrikker was. Ouders en grootou ders hebben dan geduldig uitgelegd wat dat was en welk het doel ervan was. Aldus werd nog een stukje folk lore opgerakeld, een bijkomend posi tief aspekt aan deze 14e boeken-, bloemen- en platenbeurs. (A.D.B.) Muziek van in de vroege morgen. Zo begonnen om 11 uur in de voor middag de dekenijfeesten van de Hoogstraat en het Dorp te Hofstade. De kermiskaatsing van de Nieuwe Wijk de avond ervoor zal wellicht tot in de vroege uren zijn uitgelopen, vandaar dat de zondagvoormiddag wat betreft kermisgangers opvallend rustig bleef. De Hoogstraat was verkeersvrij ge- ten in het vroegere gemeentehuis. De maakt, onder meer om de grote teken- kleurrijke kermisaanblik van jonge kun- wedstrijd voor de schoolgaande jeugd stenaars die, op straat zittend of lig plaats te geven. Die wedstrijd ging wel gend, hun inspiratie aan het papier toe door maar door de ongunstige weers omstandigheden waren de deelnemers verplicht hun talenten de vrije loop te la- vertrouwen, bleef dit jaar dan ook ach terwege. De schilders in spé lieten zich daardoor evenwel niet afschrikken, evenmin als door het verplichte onder werp terug naar school. De ruilmarkt, door de CMBV ingericht voor de jeugd had helemaal niets om het lijf. Een paar jaar geleden werd daar een zeker sukses mee geboekt, maar dit jaar stond er op een verloren hoekje van de Sint Annastraat slechts een en kel klein tafeltje, dan nog van de CMBV zelf. (A.D.B.) E 10 Brussel \%\e 10 Oostende OCMW Ziekenhuis o_» Stwg op Gent - Een jaar is vlug voorbij, ledereen herinnert zich nog de kermis van vorig jaar en thans is de 37e in de reeks op komst. Zoals de traditie het wil biedt het feestcomité van de V.S.H., de Verenigde Straten van Hofstade, ook nu weer een gevarieerd programma aan en het ziet er uit als volgt. Vrijdag 27 augustus 19.30 uur grote Zondag 29 augustus 11 uur bakschie- Driiskaarting, 2.000 frank vooruit inleg ten, kaarten enz. Kortom, gezellig bij el- 30 frank. Verrassinq voor de deelne- kaar zijn. mers. 20.00 uurgroot bal met Combo Louis Zaterdag 28 augustus 14 uur kinder- Lind en zanger Conferencier Freddy namiddag met clown-goochelaar PIKO. Grey. Om 21 uur groot bal met het orkest The Maandag 30 augustus 10 uur mannen Swinging Band. Daarna aanstelling van 0p stap- 15 uur vrouwen aan de koffie- de nieuwe wijk burgemeester. tafe|- 2o.30 uur sluitingsbal (A.D.B.) Voor jongens en meisjes met leermoeilijkheden of met licht of ernstig mentaal tekort. Van 2 1/2 jaar tot 21 jaar. gedurende gans het schooljaar tijdens de zomervakantie tot 5 juli vanaf 18 augustus op de werkdagen van 10 tot 12 u. en van 14 tot 16 u. op-zaterdagen van 9 tot 12 u. DIRECTIE: LEEMANS Herman PMS: Posthoornstraat 7, Aalst 053/70.42.21 Direkteur-Adviseur Mr. Van der Gucht Veel belangstelling voor de tekenwedstrijd. (O.J.) De heer De Loose sprak het inleidend woord. (O.J.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7