Robert De Pauw«Een grote puinhoop» JAN CAUDRON vu O EDDY 21 08 88 C.M.W. O.C.M.W. O.C.M.W. O.C.M.W. O.C.M.W. O.C.M.W. O.C.M.W. OPNIEUW IN DE GEMEENTE RAAD Onder de lelföriloren LEER DANSEN MET DANSCLUB «KALLIOPE» BENOIT DE SMEDT WS& OPEN-DEUR Op 10 september 1982 om 20 u. AVOND TAXI DAG EN NACHT Traiteur Provence GEERINCKX VERZEKERINGEN €onliffr Aan de politieke partijen Zoals je zult merken publiceren we reeds politieke advertenties ®i.v.m.' de komende verkiezingen. Alle partijen, groot en klein, kunnen steeds ruimtes in de Nieuwe Gazet van Aalst afhuren. Vraag inlichtingen op volgende telefoonnrs. 053-77.62.94 053-70.42.13 De redaktie. Nieuwe Gazet van Aalst - 27 augustus 1982 - 9 struktuur geschapen om de oppositie te weren die nu op hun eigen hoofd valt. Ik denk dat het fout is om zo te werken. Men heeft tenslotte steeds te maken met hulpzoekenden, die dik wijls geen maanden kunnen wachten voor uiteindelijk een oplossing voor hun problemen uit de bus komt. Het gevolg van dat alles is dat het O.C.M.W. één grote puinhoop gewor den is. Een deficit van meer dan 100 miljoen. Een onderbezetting van de ziekenhuisbedden, soms tot 60 onbezet terwijl in de kliniek geen_ plaats is. Een gezagskrisis bij het per soneel, die onmiddellijk naar hun be schermheer lopen die hen binnenge- Robert De Pauw, C.V.P.-er en vóór de fusie burgemeester van Baardegem, zetelt in de bestuursraad van het O.C.M.W. Als fraktieleider van de oppositie in de raad en als dé C.V.P.-specialist bij uitstek i.v.m. het O.C.M.W. wordt hij genoemd als mogelijke voorzitter van de raad na de verkiezingen. Wij praatten met hem over het voorbije beleid en vroegen hem naar zijn visie op de toekomst. Wat is Uw kritiek op het beleid van de voorbije zes jaren Mijn basisoptie is dat uit de welzijns zorg alle politiek moet geweerd wor den. Daarom heb ik er in mijn fraktie steeds op aangedrongen dat er posi tief aan het beleid moest gewerkt wor den. Die politiek is er de voorbije 6 jaar niet uit weggehouden. Uit het Bijzon der Komitee van het ziekenhuis werd de C.V.P. geweerd. De geest van de wet spreekt nochtans in die zin; alle politieke partijen zouden er moeten in aanwezig zijn. Daarom keurt de oppo sitie nooit de rekeningen van het ziekenhuis goed. Wij hebben geen be sprekingsmogelijkheid, geen inspraak in het beleid dat in het ziekenhuis gevoerd werd. Tevens probeerde men, door geen dagelijks bureau op te richten, de C.V.P. een tweede maal buiten spel te zetten. Dat dagelijks bureau is een soort schepencollege dat evenredig samengesteld is uit de verschillende politieke partijen. De C.V.P. had er recht op minstens één vertegenwoor diger. Er is geen enkele grote stad waar zo'n bureau niet opgericht werd. Alle partijen van de meerderheid erkennen nu dat dat een dwaasheid was. Ter vervanging heeft men 10 komitees moeten oprichten. Dat is ten eerste erg duur. Elk komitee telt 5 leden die een maandelijkse zitpenning opstrijken van 1.250 frank. Dat maakt 62.500 frank per maand. Ten tweede wordt het bestuur zó erg omslachtig. Een beslissing van een komitee moet naar de grote raad. Als er daar iets gewijzigd wordt, moet het terug naar het komitee en dan weer naar de raad zodat het hele bestuur log wordt. Er kunnen geen snelle beslissingen genomen worden Men heeft een bracht heeft. Er is een kleine oorlog onder de dokters. Kortom in het O.C.M.W. zoals het nu is ontbreekt lei ding, gezag, organisatie, manage ment. Er is een slechte samenwerking met het stadsbestuur. De wettelijk voor geschreven vergaderingen zijn prak tisch onbestaande, zodat ook op dat gebied een-ware anarchie heerst. Ook op gebied van personeel. Enkel de partijkaart telt bij de benoemingen. De examens tellen niet mee, zodat de eerstgeslaagde niet genomen wordt en de laatste wel. Men zegt de exa mens zijn niet vergelijkend, maar op termijn kweekt men een kader van veel nulliteiten, wat zich in de toe komst zal wreken. Er zou een vaste examenkommissie moeten komen. De diensthoofden moeten verantwoorde lijk gesteld worden voor de uitvoering van hun taken. Het personeel wordt nu benoemd op een vaste plaats. Bij voorbeeld dié verpleegster op zaal X. Morgen zit men dan met zalen waar teveel en andere waar te weinig perso neel aanwezig is zonder dat men, in het belang van de dienst mensen kan verplaatsen. Weet je dat er een absen teisme is van ongeveer 25 En al de verwezenlijkingen. Grosso modo heeft men enkel gedaan wat door de wet werd voorgeschreven. De Sociale Dienst werkt zeer stroef. Waarom wil men geen samenwerking met gelijkaardige privé-initiatieven zoals HAK bijvoorbeeld. Idem voor de gezins- en bejaardenhulp. Alle mutua liteiten hebben zulke diensten. Waar om werkt men niet samen? Nee, men wil alles alleen doen en dan kost het verschrikkelijk veel geld en lukt het toch niet ten volle. Waarom zijn er bij voorbeeld geen zitdagen van de sociale dienst in de dienstcentra? fraktieleider V.U. sociaal en federaal Een man die weet wat hij wil Nu moéten de mensen van de deelge meenten er helemaal 'voor naar Aalst. De rusthuizen zijn de voornaamste faktor van het verlies van het O.C.M.W. Men vraagt een dagprijs van 450 frank, wat belachelijk weinig is en waar men wettelijk tot bijna het dubbele mag gaan. Diegenen die dat niet zouden kunnen betalen zouden dan steun krijgen van het O.C.M.W., maar als je kapitaalkrachtig genoeg bent hoeft de gemeenschap toch niet op te draaien. De onderhoudsplicht voor de kinderen van bejaarden is wettelijk voorzien. Men weigert dit toe te passen ondanks de enorme verlie zen. Het is toch niet normaal dat de moeder van een volksvertegenwoordi ger en van een sekretaris-generaal, mensen met een hoge wedde, op dezelfde manier op de maatschappij teren als iemand die het werkelijk niet kan betalen. In de Hopperank bestond de onder houdsplicht. Men heeft ze afgeschaft en dan heeft men natuurlijk 100 mil joen tekort. Schenkingen aan het O.C.M.W. wor den gewoon niet aanvaard. Waarom niet, als dat vrijwillig gebeurt In het rusthuis St.-Lieven hebben de bejaarden geen vrije keuze van dok ter. Er zijn daar twee artsen aange steld die daar alle dagen lopen en ieders bloeddruk eens meten. Wat die' daar elk jaar verdienen De specialisten die full time in het zie kenhuis werken erf die slechts een klein percentage van hun ereloon moeten afgeven voor het gebruik van het materiaal, de infrastruktuur en het personeel hoeven toch geen privé- praktijj< meer te hebben. Ik zou dat direkt afschaffen. Ze zou den hét hospitaal misschien verlaten, maar ik zou snel nieuwe hebben. Er zijn nu toch dokters genoeg. Iemand die zich inzet voor zijn praktijk in ons ziekenhuis die heeft geen privé-prak- tijk meer nodig. Vorig jaar hebben we in totaal 144 miljoen uitbetaald aan een 40-tal dokters. Waarom geeft men hen dan nog de mogelijkheid om hun privé-praktijken verder te zetten? Om verder over financiën te spreken. Weet je dat er een achterstand van 4 maand is in de fakturatie? Dan betaalt het R.I.Z.I.V. ook met 4 maand vertra ging. Ondertussen betalen we onge veer 25 miljoen intresten voor opgeno men leningen omdat er gebrek aan kasgelden is. Ziet U dan de mogelijkheid om die toestanden weer recht te trekken en het O.C.M.W. finan cieel gezonder te maken Ik heb daar zeer konkrete reorganisa tieplannen voor. Het zal pijn doen aan het personeel en aarf de dokters, maar het kan niet anders. Weet je dat het nieuwe ziekenhuis 1,5 miljard zal gekost hebben tegen 1986? Op het ogenblik van de ingebruikname zullen de gekapitaliseerde intresten van wat nu opgenomen wordt pas moeten terugbetaald worden en ook het kapi taal zelf zal dan moeten afgekort wor den. Nu betaalt men noch kapitaal noch intresten. De man die na de inge bruikname verantwoordelijk zal zijn voor de financiën van het O.C.M.W. staat voor een katastrofe tenzij nu gereorganiseerd wordt. Er moeten nieuwe inkomsten komen en dat kan. Via de dokters, via het labo en de apot heek die deffcitair zijn, door meer met eigen personeel te werken kan geld gewonnen worden. Andere voorstel len heb ik al genoemd. Herstrukture- ring van de personeelskaders, beter examensysteem, invoeren van de onderhoudsplicht en zo meer. De man die het zal moeten gaan doen zal daar het eerste jaar de vriend van niemand zijn. (V.D M./M.P.) Gemeenteraadslid Robert De Pauw (CVP) laat ons weekblad weten dat hij geen enkele zakelijke relatie heeft met Dr. Matthieu, die betrokken is bij het ruchtmakende «schandaal» dat korte tijd geleden het daglicht zag in het OCMW. Hij wenst dan ook dat alle insinuaties betreffende het zogenaamde duo De Pauw-Matthieu zouden verdwijnen. Alle redakteurs van dit weekblad zijn dan ook onmiddellijk te voet naar Scherpenheuvel gegaan om vergiffenis te vragen voor hun zonde, maar vragen stellen aan iedereen en nog wat heb ben ze echter niet verleerd I Schepen De Neve van zijn kant merkte in verband met het feit dat hij niet voorkomt op de jongste informatiebrochure van de stad Aalst op dat dit lou ter toeval is. Hijzelf stelt zich wel vragen over het nut van dergelijke infor matiebrochure, die volgens hem louter een publicitaire stunt is. De schepen meent dat een bepaalde firma teksten van het stadsbestuur misbruikt om reklame te ronselen, en om veel geld te verdienen, gezien de publiciteit duur betaald moet worden. Volgens hem gaat het om een kommerclële bedoe ning op de rug van de belastingsbetaler. Niettemin kan toch gesteld worden dat de brochure heel wat nuttige gege vens bevat, samengebundeld in één hoekje waarvoor zowel de burger als het stadsbestuur geen frank moet uitgeven. Het aantal bladzijden tekst (44) onverschrijdt trouwens ruimschoots het aantal bladzijden publiciteit. (24). Te koop of te huur: zitmaaiers,grasmaaiers, bos- maaiers, maaibalken, gazonver- luchters, borduursnijders, accu- scharen, heggescharen, gazon- keermach., komposthaskelmach., ploegen, freezen, motocultoren, sproeiers, stroomgroepen, water pompen, tuinslangoprollers, snoeischarenstrooiwagens, gazonrollers, tuinmeubels, kruiwa gens, boomzagen, houtklievers, kliefhamers, ketting op maat, slij pen van kettingen, kettingolie, 2- tacolie, bijlen, kleine materiaal. Eigen hersteldienst. Open van 9 tot 19 u. ook op zat. Tuincenter Et. Van Gucht, P. Corneliskaai 13 Aalst. Tel. 053/77.32.94 (tss. St. Annabrug en Zwarte Hoekbrug). Na groot succes 1981 nieuwe kursussen in Kalliope Kelder, St. Joris- straat 26 (hoek Hopmarkt), Aalst 1e jaar donderdag 16.9 van 19u.30tot21 u ofwel van 21 u. tot 22u.30 1e jaar gevord. dinsdag 14.9 om 21 u. 2e jaar gevord. dinsdag 14.9 om 19u.30 3e jaar gevord. vrijdag 1 7.9 van 19u 30 tot 21 u. Elke vrijdag oefenavond van 21 u. tot 0.30 u. Gezelligheid - Stemming - Dansvreugde Een unieke witte bruidswagen Ceremonie Bediening gratis 053/ Moorselbaan 328 AALST Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 Aalst Tel. 053/21.49.38 verzekeringen een .zaak van 'vertrouwen PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21.40 29 Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein 9300 Aalst AUTOBANDEN CONTINENTAL UNIROYEL MICHELIN Parklaan 24 - 9300 Aalst - 053/77.33.77 open 8-12 u en 13- 18 u. zaterdag 8-12 u en 13 - 15 u.30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 9