{SL An ja Herdersem Meldert Baardegem Moorsel De Faluintjes van Vroeger Nu op dia's Lustrumjaar Meldertse Scouts EDDY 21 08 88 dat je d'er bent Grote verkoop. DE MEESTER Parachutisten op septemberkermis Terug naar school Vm' 995 j TAXI DAG EN NACHT 100 glasramen aan de helft van de prijs 25dtT 1250 St. Jorisstraat 14 Aalst of in het atelier Majoor Ch. Claeserstraat 8 Aalst Als de Rolling Stones in Aalst hadden gekoncerteerd dan stond het al lang in de Nieuwe Gazet van Aalst. Lees De Nieuwe Gazet van Aalst, Uw eigen swingende onaf- handelijke vrije zender, waar elk geschreven woord twee FM-geluiden waard is Als Dirk Martens van zijn sokkel tuimelt, dan schrijft dit blad het wel bijzonder tijdig. Herdersem Meldert Baardegem Moorsel De specialist in dameskleding J. Marcoen-Van Holder 10 Nieuwe Gazet van Aalst 3 september 1982 r Na het wegdeemsteren van de Meldertse K.S.A. die nochtans jarenlang voor heel wat jeugdaktiviteiten instond en nieuwe horizonten opende waarvan niet het minste de realisatie van het Parochiecentrum waaraan ze zeer aktief deel namen was er een tijd lang qua jeugdorganisatie een vacuüm te Meldert. De lustrumfestiviteiten begonnen hoopgevend met niet minder dan 37 kaarters voor de met mooie prijzen Leemte die werd gevuld door de oprichting van een scoutsgroep voor meisjes en jongens, VVKM en VVKS. Deze jeugdgroep die de passende naam «Hopduveltjes» kreeg, startte tijdens het voorbije weekend zijn vijfde werkjaar en kan reeds op een honderdtal aktieve leden bogen. Onderverdeeld in «Kapoenen» (6 a 8), «Welpen» (8 a 11), «Jonggivers» (11 a 14) en «Givers» C14 a 17 jaar). Men vergadert in principe elke zondag in en achter het Parochiecentrum van 14 tot 17 u. doch organiseert er ook heel wat andere aktiviteiten en uiter aard ook kampen. Het laatste een paar weken terug werd een voltreffer van belang. Ouderen dan 17 jaar kun nen nog terecht bij de «Jin's» (Jij en Ik een Noodzaak). begiftigde belotting waarna op zater dagavond «D.J. Scoutsgroep Aard gas» in een felbijgewoond T-dansant zorgde voor heel wat amusement ter wijl anderen hun heil zochten in de tot bodega omgetoverde «stal». Volks- en caféspelen hielden de jeugd in hun ban verleden zondagnamiddag en na de avondmis kwamen ook heel wat volwassenen de esbattementen van de jeugd volgen waarbij ze zich te goed deden aan de barbecue tot het geheel werd besloten met een groots kampvuur. Een geslaagde festiviteit als start voor een vijfde, hopelijk vruchtbaar werk jaar (Hm) Een unieke witte bruidswagen Ceremonie Bediening gratis 053/ Moorselbaan 328 AALST Te koop of te huur: zitmaaiers,grasmaaiers, bos- maaiers, maaibalken, gazonver- luchters, borduursnijders, accu- scharen, heggescharen, gazon- keermach., komposthaskelmach., ploegen, freezen, motocultoren, sproeiers, stroomgroepen, water pompen, tuinslangoprollers, snoeischaren, strooiwagens, gazonrollers, tuinmeubels, kruiwa gens, boomzagen, houtklievers, kliefhamers, ketting op maat, slij pen van kettingen, kettingolie, 2- tacolie, bijlen, kleine materiaal. Eigen hersteld ienst. Open van 9 tot 19 u. ook op zat. Tuincenter Et. Van Gucht, P. Corneliskaai 13 Aalst. Tel. 053/77.32.94 (tss. St. Annabrug en Zwarte Hoekbrug). f Formaat 32,5 x 38,5 Tijl Nele, Doedelzakspeler, Drie vrouwen, Veld, Breughel, Kermis, Lange Wapper, Tijl Lamme, de Bokkerijders. De Rijstpapdragers, Knudde, De Vier Heemskinderen, Reinaert, De Vlaamse Leeuw en andere. Formaat 29 x 25,5 De Wagemaker, De Timmerman, De Loodgieter, De Glazemaker, De Mande- maker. en andere W.L.A., de Werkgroep Leefmilieu Aalst die onlangs nog een merkwaardige brochure uitgaf over "De Biezebroeken" en "De Blekte" legde zowat 1.000 oude foto's en prentkaarten op dia's vast. Met verbluffend resultaat. Talrijke détails werden weer zichtbaar, quasi op oude foto onherkenbare personen werden geïdentificeerd, teksten en uithangborden konden opnieuw worden gelezen. Oude boerderijtjes komen weer duidelijk te voorschijn Smalle landelijke wegen lopen als linten door veld en wei, kronkelend tussen hoge bermen met rijkbloeiende kruiden. Bermen die reeds tientallen jaren begraven werden onder asfalt of beton. Aan bezitters van oude prentkaarten, foto's, tekeningen, schilderijen, affiches en andere oude voorwerpen die betrekking hebben op de Faluintjes- streek wordt gevraagd te willen mee werken aan verdere uitbreiding van de reeks. Alles wordt bij U thuis heel dis kreet gefotografeerd op datum en uur naar eigen keuze. Wie wil meehelpen neme kontakt op met Guido Uyttersprot, Kerkhofstraat 5 te Baardegem (052-35.88.87) of Roger Hiel. Bredestraat te Moorsel (053- 70.43.04). (Hm). De Herdersemse Dorpsraad is niet alleen doende het bestaande in ere te houden doch zoekt tevens voortdurend naar vernieuwing. Naast een aantal gevestigde waarden kwam voorzitter Louis Lockefeer via de te Meldert geboren, te Moorsel wonend en te Aalst het Dinitrol-Center uitbatende Roger De Brandt met als hobby het velschérmspringen ook te Herdersem eens "engelen" uit de hemel te laten nederdalen. dorpsspelen" voor jeugd van 6 a 16 jaar met o.m. Romeinse wagen, lepel- en flessenkoers, steltlopen, hinderniskoers, flessen vullen, zakkenlopen, schuifbak en ringwerpen en als klap op de vuurpijl volgt dan het koninginnenstuk van sep temberkermis 1982 de stunt door de parachutisten (Hm) De parachutistenklub van Ursel die ver leden zondag nog een denderende reeks stunts bracht in de vliegmeeting georganiseerd door South-West-Avia- tionclub strijkt op zondag 12 september neer te Herdersem op de wijk Harding op het vroegere S.K.-voetbalveld. De sprongen van deze parameeting gaan door te 18 u. door 5 valschermspringers van de Urselse Paraclub met een gedif ferentieerd programma als vrije val, neerkomen met vlaggen 'of spandoeken en via een soort "matrasparachute" de ene op de andere staande neer komen. Gekoppeld aan de Dorpsspelen die zich in dezelfde omgeving wordt het een inte- ressewekkend spektakel dat bovendien kosteloos te genieten is. De Dorpsraad zorgde bovendien voor een bonte waaier aktiviteiten tijdens de komende kermisweek. Traditioneel wordt geopend met de ten toonstelling "Werk der Volkstuinen" in de Muziekzaal aan de Kouterbaan waar telkenjare de leden hun beste beentje voorzetten en steeds attraktieve eigen aardigheden aan bod komen. Zulks van af 19 u. op zaterdag 4 september. Te 20 u. gaat een belotting door in Café 't Bolspel aan de Pontweg tellend voor het kampioenschap 82-83 en begiftigd met 1.500 fr. plus een beker. Ook in Café St.-Antonius wordt gebelot eveneens vanaf 20 u. en met 1.000 fr. vooruit. In 't Parochiaal Centrum is er een T-Dansant georganiseerd door de Dorpsraad en met 50 fr. inkomgeld. Op zondag 5 september verzorgt de bijna 2 eeuwen jonge Kon. Harmonie "Concordia et Docilitas" een wandelkon- sert met vertrek op de Boskant aan Café 't Bolspel Na de kermismaaltijd is er te 14 u. een wielerwedstrijd veteranen kategorie A en te 15.15 u. volgt dan het kampioenschap wielrennen veteranen O.B.V.W.B kate gorie B en C. Inschrijven, vertrek en aankomst aan Café St.-Antonius, Grote Baan. Organisatie W.T.C. "De Trekvo gels". Op maandag 6 sepember is er te 18 u. een troeteldierenparade - kleinveeten- toonstelling in het Dorpscentrum. In te schrijven vanaf 17.30 u. in de garage van voorzitter Louis Lockefeer. Vrijdag 10 september is er te 20 u een grote kermisbelotting in Café 't Klein Dorp" bij de kapel met 2.000 fr. vooruit plus inleg en beker. Op zaterdag 11 sep tember is er verder te 20 u. in Café "Penalty". Grote Baan, een belotwed- strijd met 1 500 fr vooruit plus beker Met "katuit". de achtste dag, organiseert de BGJG in samenwerking met de Dorpsraad op de wijk Harding "plezierige Kermisprogramma in afzonderlijk artikel elders in dit blad. Zaterdag 4 september Cardijnhulde ging door met avondmis verleden vrijdag, film- en video-opnamen en een infostand in het Parochiaal Centrum. Jaarkalender: Parochiale organisaties worden verzocht hun jaarprogramma of alleszins hun voornaamste aktiviteiten mede te delen een E.H. Pastoor om het jaarprogramma te kunnen opstellen. Zondag 5 september Wandelen met V.T.B. te Schorissen, links van de weg Brakel-Oudenaarde, o.l.v. M. Lapauw. Samenkomst aldaar aan de kerk te 15 u. Vrijdag 10 september «De Toren»: schaakavond te 20 u. in café St.-Antonius. Reisherinneringen aan de V.T.B.-reis naar de Ahr met foto's, dia's en films te 19 u. in «'t Brouwershuis». Vrijdag 17 september Huldiging van de atlete Godelieve Roggeman voor haar goud en brons te Straatsburg bij de veteranen. Zaterdag 4 september Lering van 1115 tot 11 u.45 voor het 2e jaar en te 14 Uvoor het 10 jaar. Tel kens in de kerk. Parochiecentrum: ontvangen U dit weekend Lieve en Jan De Geyselaer. Tentoonstelling in het Kultureel Centrum Affligem nog tot morgen van werk van Karei Govaert en in zalen «B» van werk van Liliane De Smet. Zondag 5 september Wandelen met «Klub Affligem» van de «Vlaamse Wandelaarsbond» te St.-Kwin- tens-Lennik o.l.v. Roger Verbeeren. Vertrek op de Markt aldaar te 14 u. Wan delen langs de Saffelberg, Kwakenbeek, Bree-Eik, Galgeveld en Katten- klauw. Vuilniszakken: in het dienstcentrum te bekomen 50 plastiek vuilniszakken voor 1982, VANDAAG vrijdag van 14 tot 16u.30. P.V.V.-ledenfeest: de P.V.V.-vrouwenbond houdt het jaarlijks ledenfeest op zaterdag 18 september in het lokaal A. Plas, Hoogstraat 43. Menu: soep, koninginnehapjes, runds- en varkensgebraad, groentekrans, aardappelen, koffie en gebak. Prijs 220 fr. In te schrijven bij een bestuurslid uiterlijk op 10 september. Woensdag 8 september Leringinschrijven te 15 u. m de parochiezaal voor kinderen geboren in 1972. Trouwboekje van ouders meebrengen en ook 100 fr. voor de fardé. Lering om de 14 dagen telkens te 14 u. en beginnend op 15 september. Voor het tweede jaar 1e lering vandaag te 14 u. 150 fr. meebrengen voor werkfarde. Muziekherhalingen of -lessen ol voetbaltrainingen mogen niet meer vóór gaan. Zondag 5 september V.O.K., vereniging voor Ontspanning en Kuituur organiseert andermaal de tra ditionele fietszoektocht op zondag 5 september. Alleen fiets en schrijfgerief noodzakelijk. Start aan het lokaal Abrahamsweg 2 bij de kerk van 12u.30 tot 14 u. Rustige wegen. Een prijs voor elke deelnemer. Bij de start betaalt men 100 fr. Voorinschrijven aan 85 fr. mogelijk bij Suzette Podevijn, Abrahams- weg 2, Moorsel (053-70 50 62) of bij Frangois Vermoesen, Eerdegemstraat 53 te Baardegem (052/35 08 32). Hoveniersstraat 30, 9300 AALST ts 053-70 23 57 Kinderjeansbroeken Kinderveioursbroeken Puli's Jacquard Heren- en damesjeans Onze nieuwe collectie herfstkleedjes is aangekomen. 499,- 499,- 299,- vanaf 599,-

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 10