Willocx video club Kamillekes Aalst heeft ambities Eendracht klaar voor spannende strijd WEMBLEY Menen lastige klant Eendracht Aalst - S.C. Menen 2-0 Beker van België Mist Glaser kompetitiestart r Wedstrijden voor zondag 5 september. Moorselbaan 86 Aalst DE BESTE FILMS DE BESTE KWALITEIT Café Alle feesten tot 120 personen Ook T-Dansants of andere gelegenheden VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Met de ligaklubs maakte Eendracht vorige zondag zijn «entree» in de beker- komnetitie. En tegen S.C. Menen. Dat ook nu geen dreun kreeg. Zoals in het verleden de beide klubs kwamen in het kader van de beker van Belgie al drie keer tegenovermekaar, kon de tweede klasser eerder moeizaam afstand nemen. Het feit dat Aalst een kwartier voor tijd zijn voorsprong verdubbelde insge lijks door een kopbaldoelpunt kon de geestdrift van de grensploeg niet mil deren. En naar het einde toe had deze nog pech toen een te nonchalant ver dedigend Eendracht door het doel- hout werd gered. Witzwart moest werkelijk op de tenen om een krappe zege te verwerven. Waardoor nog maar eens werd onder streept dat een bekermatch toch nog wat anders is. Trainer Heylens was dan ook nogal karig met zijn kommen- taar. Over de vervanging van Stallaert toen de match nog geen half uur oud was wilde hij alleen kwijt dat hij wegens een gebrek aan strijdlust, hij zijn verdediger had vervangen. «Er waren slechts een paar positieve pun ten uit deze match te lichten, namelijk Steyaert die het in het centrum achter aan voortreffelijk deed, natuurlijk Hor vat die ons op een bepaald moment en door een paar uitzonderlijke refleksen overeind hield, en De Bolle die tot een kruispas in staat was. Het is natuurlijk zo dat ik het met twee spitsen moest rooien. Vandaar die opstelling met alleen Van Roy en Yangara vooraan. Zaterdagavond tegen Beringen moet het beslist anders lopen. Zoniet gaan we kopje onder. En dat kunnen we ons voor het kompetitiedebuut niet permitteren» aldus Georges Heylens (JVH). Aftrap om 1 7 uur. Tweede Nationale Eendracht Aalst - Beringen zaterdag 4 september om 20 uur. Tweede Prov. B Zultse - Eendracht Meldert Derde Prov. C Meerbeke - Eendr. Nieuwerkerken Derde Prov. D TK. Meldert - Heikant Haasdonk - Sk. Aalst Wils. Moorsel - Bazel Grembergen - Herdersem Vierde Brov. H Eendracht Opstal - Baardegem Rac. Lebbeke - Sk. Erembodegem Wichelen - Doggen Erembodegem Iddergem - Gijzegem Lutterzele - Schr. Moorsel Opdorp - Wils. Hofstade Vierde Prov. G Bavegem - Edixvelde Nieuwe Gazet van Aalst - 3 september 1982 - 11 Redaktie: Jef Van Hove, Asserendries 118, Aalst, Tel. 21.76.29. (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat 78 Aalst Tel. 053/77 13 90 De Aalsterse vrouwenvoetbalploeg die deel uitmaakte van de vorig jaar in de schoot van de K.B.V.B. opgerichte tweede klasse heeft een geslaagd seizoen achter de rug Het werd vierde en zag de promovering op het nippertje aan zich vooS gaan9 Een prestatie die men bij het kompetitiebegin niet had verwacht En die natuurlijk naar verlenging vraagt. Maar zo gemakkelijk en zo eenvoudig gaat dat zeker niet. Toch mag men stellen dat de ambities van Kamillekes hoog liggen inzoverre dat men slechts een paar ploegen met enige vrees in de ogen zal moeten kij ken. Het beschikt trouwens over een achterban van jongere speelsters. Zodat de aflossing een zekerheid is. Maar goed ook. Want meer dan waarschijnlijk zal men niet meer kun nen rekenen op Lia Lowie die inmid dels in de bekende boot stapte, terwijl Renee Delannoy totnogtoe niets van zich liet horen. Twee speelsters die sedert jaren tot de spelersgroep behoorden. En dat betekent meteen een zware aderlating. Toch kwam er ook versterking met Trees van Geert (Roosdaal) en Leslie van der Vurst, een doublure voor doelwachtster Brenda Van den Eeckhout. Ingrid Peirlinck inaktief werd aan Roosdaal afgestaan, terwijl Monique De Schrij ver na een seizoen in de rangen van D.V.V. Brugge te hebben vertoefd naar Aalst terugkomt. Kamillekes heeft er al een paar oefenwedstrijden opzitten en voorzitter Kamiel Sergant kan toch wel boffen met de opge brachte verrichtingen. De kompetitie begint met een uitwedstrijd te Gosse- lies, terwijl de B-ploeg naar Assenede reist. Zaterdag 11 september om 15 uur de eerste thuiswedstrijd met Kontich als gast voor de A-formatie en S.V. Loke ren voor de B-ploeg. De Aalsterse meisjes kunnen in de beste voorwaar den voetballen. Het terrein van de Zandberg ligt er immers uitstekend bij. En men beschikt er over een voor treffelijke akkomodatie. Iets waarvoor men het stadsbestuur en inzonder heid de sportdienst dankbaar is. Kamillekes wordt gesteund door een steeds groeiende supportersschare. Deze zal al van bij de eerste thuis wedstrijd prezent zijn (Jef van Hove). Trainers: Trees Haelterman (fiziek). Paul De Cremer die de doeiwachtsters onder zijn hoede heeft, maar nu ook de nog steeds gekwetste Luc Lacroise vervangt. TerreinafgevaardigdenKamiel ber- gant, Simon Bastiaens en Jan De Cock. De A-kern: Brenda Van den Eeck hout, Danielle en Gisèle Ghesquière (kapitein), Ingrid Van den Neucker, Kristine Van Hender, Greta Van Hau- wermeiren, Hilde Daelemans, Mane- Anne Van den Steen, Nicole Verhof- stadt Gerda Lievens, Trees Van Geert, Ann Eeckhoudt, Veerle De Wint, Marina Van Belle en Karline Bas- tiaenS- I C^r Terreinafgevaardigde is Kamiel Ser gant. De B-kern: Leslie Van der Vurst, Bri gitte De Cock, Conny en Daisy van Roy (kapitein), Ann Van der Eeken, Josette Van den Steen, Martme en Hilde De Neve, Nicole Perdaens, Hilde De Rauw, Martine Renneboog, Nancy De Clercq, Marijke Boel, Sylvia Van Damme, Karine Van Mellaert, Nina Vermeulen, Ingrid Van den Bossche, Anja Van den Steen. Eendracht Aalst - S.C. Menen. Duet Luc Limpens (E.) met Reyers en Debevere (Menen). Zondag en voor Eendracht zaterdag te 20 uur maakt «Koning Voetbal» officieel zijn intrede in de andere afdelingen dan de hoogste, waar men er al vier wed strijden heeft opzitten Aangestipt werd reeds eerder op de sportbladzijden dat ten aanzien van Eendracht Aalst de verwachtingen voor de nakende kompetitie hoogge spannen zijn. Men verwezenlijkte in de tussenperiode meerdere veelbe sproken spelersovergangen. Stuk voor stuk betekenen deze een aan winst. En het kan zeker niet ontkend dat trainer Georges Heylens nu heel wat talent voor handen heeft. Inzon derheid de aanvallende mogelijkheden werden verruimd met Robert Gloser, J.P. Yangara en Hans Groenendijk. Allen lieten zich in de oefenwedstrij den reeds gelden. Het objektief ligt dan ook beduidend hoger dan bij het begin van het meest recente voetbal seizoen. Start met kasstuk. Net als vorig jaar het geval was met Beerschot A.C. als eerste gastploeg krijgt Eendracht voor zijn eerste kom petitiewedstrijd al een kassanummer. Nu wordt Beringen als voorname bezoeker verwacht in het P. Corne- liusstadion. Deze eerste konfrontatie moet niet alleen bol van de spanning staan, maar moet insgelijks en gelet op de mogelijkheden van de beide ploegen een hoge spektakelwaarde hebben. De Eendracht-trainer loofde de prestatie en de inzet van de spelers in de oefenwedstrijden. En de resulta ten waren zeker niet slecht. Die ope ningswedstrijd tegen de Limburgers moet alvast bewijzen dat Eendracht voldoende gewapend is om behoorlijk te kunnen meedraaien, laat staan een prominente rol te kunnen vertolken. Met alleszins uitzicht op een plaats bij de eerste vier. Het komt er nu vooral op aan een start te nemen met een verrichting die niet alleen positief over komt, maar waaraan ook een overwin ning verbonden is. Veel hangt immers af van een goede start. Een dende rende seizoenaanhef kan immers een hefboom zijn naar verdere suksessen (Jef Van Hove). NIEUWE GAZET VAN AALST Zij geven objektieve informatie en verlenen echte inspraak De miniemen (provinciaal) van Eendracht Aalst w» «rthhet tornooi van Cr Aals.t. Zoals de kaarten momenteel liggen ziet het er naar uit dat de nieuwe Aalsterse aanwinst Robert Glaser het kompetitiebegin zal miss en Ern09 "derke vergunning afgeleverd door het terzake bevoegde ministerie^ En zonder deze kan Glaser niet naar België afreizen. Het heet dat men bij Eendracht de zaken maar od zijn verloop laat. Voor de wedstrijd die zaterdag tegen Beringen wordt gespeeld - aftrap te 20 uur zal men denkelijk toch Groenendijk kunnen re- kuDereren Hans sukkelde met een inwendige bloedstorting. En men nam geen Kom hem in de bekermatch op te stellen. Gf^°chHXaaUmu9 aankomen dan moet ik hem noodgedwongen op de bank zetten. Het gaat trou wens niet OP een speler die niet tramde zo maar direkt ,n de kompetitie te Airiuc rie Eendracht trainer. (JVH)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 11