Steven Moorsel slachtoffer van kompetitievervalsing Terjoden kampioen SERGANT SPORT Jean De Bondt denkt aan stoppen Nieuwelingen te Hofstade Amateurs te Baardegem Juniores te Baardegem Jean De Bondt Bukt dubbelslag BENOIT DE SMEDT Veertiende palm voor Herman Lauwe- reys Dirk De Wolf net op tijd in konditie Duo Ronny en Johan Pauwels kontroleren wedstrijd Nieuwelingen te Erembodegem ^ïtimpitdi PARKLAA AALST AUTOBANDEN Nieuwe Gazet van Aalst 3 september 1982 13 Kaatsen De kompetitie in de Gew. Bev. werd afgelopen weekend vervalst. Zele dunnen «mocht» kampioen spelen van Baasrode dat de punten weggaf. Zele won met 15-6 wat net genoeg was om de drie punten te halen. Kaatsen. Ploegen van Steven Moorsel Een oud scheidsrechter melde ons het volgende «Wat er afgelopen zondag gebeurde grenst aan het ongelooflijke. Een zwak Zele kwam onmiddellijk 0-3 achter en kon werkelijk geen vuist ma ken tegen Baasrode. Wat er op een 5 - 6 stand gebeurd is, kon elke ingewijde makkelijk merken. Baasrode haalde plots hun ploeg door elkaar. Keerders werden koordspelers en koordspelers keerders. Bij 40 - 40 sloeg men gewoon opzettelijk de bal meters buiten. Het was zo erg dat sommige mensen onder hun eigen supporters de kaatsbaan verlie ten. Gevolg Zele won en gaat naar Hogere III. Wanneer men op zo een ma nier kampioen moet spelen bewijst men eigenlijk zichzelf en zeker de kaatssport geen dienst. En dan maar klagen over het gebrek aan belangstelling, gewoon schandalig". Steven won wel zijn wedstrijd bij Welle- weg maar kwam een punt te kort omdat de wedstrijd op 8-15 eindigde. Aan de rust stond Welleweg 8-6 voor. De Moor- staand; gehurkt Herdersem. selaars waren tijdens de eerste helft zwak door te nerveus te acteren. Op een 3-5 stand en 40 gelijk sloeg Steven de bal binnen, wat hen de doodsteek gaf om alsnog de drie punten te halen. Bij Steven was Luc Beeckman de enige speler die-niet door de zenuwen verra den werd. De overige wedstrijden hadden niet zo veel belang meer. Hoké verloor ook zijn laatste wedstrijd bij Puurs. Aan de rust stond het nochtans 5-8 voor. Het liep nog uit tot 6-12, dit vooral onder impuls van een uitstekende Eddy De Man. Hoké diende plotseling af te rekenen met een inzinking en haalde geen enkel spel meer. Puurs won met 15-12 cijfers. Herdersem sloot winnende zijn seizoen af. Het won bij het zwakke Hamme St.-Anna met 9- 15 cijfers. Gijzegem verloor nipt van Zele Loïs en degradeert. Dit was wel al een paar weken een zekerheid. (JVL) Op de laatste speeldag Is het verdict gevallen. Terjoden is eindelijk kampioen. Het zag er al een heel tijdje naar uit, maar door het zenuwachtig akteren van enkele basisspelers had men wat van zijn voorsprong ingeboet. Fietsen-Brommers Ze kénnen ni kapot Moeirselboon 107 - 111 -113 Oilsjt Ondanks zijn 5e overwinning die hij vrijdagavond behaalde te Teralfene denkt de man uit Meldert, Jean De Bondt, aan stoppen. Jean De Bondt sukkelt al gans het seizoen met een ernstige knieblessures die hem elke wedstrijd parten speelt. 'f Zondag speelde Terjoden werkelijk zoals het een kampioen past. In een woord gezegd grandioos. De ganse ploeg was zowel in de opslag als in de terugslag goed. Het vijftal: de gebroeders Ledegen, Kiekens, Dierickx en De Wolf maakte korte metten met St. Amands. Toen het 11 -0 was slaagde St.-Amands het eerreddend spel te halen. Bij Terjoden keerde De Wolf, Ledegen Francois en Kiekens voortreffelijk terwijl Dierickx terug het sterkst was in de opslag. In de opslag faalden de kampioenen praktisch niet, zodat de tegenstander eender welke ploeg mocht wezen. Geen enkele ploeg was bestand tegen dit Terjoden. Wanneer men volgend seizoen in de Gew. Bevordering op dit niveau kan spelen hoeft men zich geen zorgen te maken. Nieuwerkerken won nog wel zijn wedstrijd tegen de Heuvel, maar ach teraf bekeken had dit niet het minste belang. De Heuvel was nochtans uit gelopen tot 6-2 dit door een terug sterk spelende Freddy Van den Broeck. Bij de Denderzonen vlotte het terug niet met Eric Sonck. Toen De Wolf wisselde met Sonck kreeg men plots een andere wedstrijd te zien. Aan de rust leidden de Denderzonen zelfs met 7-8. Tijdens de tweede helft ging Nieuwerkerken sterk door en be sloot de wedstrijd met een 9-15 over winning (JVL). De nieuwelingenwedstrij te Hofstade kende een enorm succes. Een ruime publieke belangstelling en een deelne mersveld die zowel kwantitatief als kwalitatief ver boven de middelmaat was. Even na halfweg ontsnapten een omvangrijk groepje van een achttien tal renners. Deze renners bouwden een veilige voorsprong op. De latere overwinnaar Herman Lauwe- reys was de grootste slokop bij de spurten voor de premies. Bij het ingaan van de voorlaatste ronde slaagden Rudy Vayens, Sammie Moreels, Herman Lauwereys en Didier De Witte erin de beslissede kloof te slagen. Achter deze vier koplopers trachtte een moedige Frank Van Den Abbeele op zijn eentje de lei ders te vervoegen. Het was echter vergeefse moeite. Tijdens de eindspurt stond er geen maat op de sterke Herman Lauwereys die met een fietslengte voorsprong won voor Didier De Witte en Sammie Moreels. Van Den Abbeele eindigde afgeschei den vijfde en de Moorselaar Rudy Saeys won op overtuigende wijze de spurt voor de zesde plaats (JVL). De 34e Grote Prijs W.S.C. Baardegem Sportief stelde 38 deelnemers aan de start. Onder deze renners waren er enkele ronkende namen komen opda gen. Kenny De Marteleire, Dirk De Wolf, Dirk Krikillion, Jean De Bondt en Marc Van Gijseghem mag men wel bij de beste amateurs van het land reke nen. Toen zich iets na halfweg een zevental renners afscheidden was het meteen gebeurd. Patrick Roelandt, Daniel Rossel, Jean De Bondt, Marc Van Gij seghem, Dirk De Wolf en Erwin Moock mistten de goede trein niet. De Bondt diende met pech af te rekenen, maar kon toch in het gezelschap van de lei ders blijven. De wedstrijd kende een boeiende finale. Geselecteerde voor het wereldkampioenschap Dirk De Wolf ging alleen aan de haal, gevolgd door een vechtende Jean De Bondt. Dirk De Wolf haalde het met een 25 sec. voorsprong voor Jean De Bondt die hem daags voordien geklopt had. Daniel Rossel won de spurt voor de derde plaats voor duimpje Patrick Roelandt (JVL). De wielerwedstrijd voor juniores inge richt door Css Faluintjes werd beheerst door de neven Johan en Ronny Pauwels. Reeds van bij het begin ontsnapten Ronny en Johan Pauwels in het gezelschap van een attente Luc Guillemaere. Deze drie renners werden echter ingerekend. Toen een zevental renners ontsnapten werd het meteen menens. Dit zevental was samengesteld uit: Patrick Wer- moes, Marc Van Asche, Luc De Laere, Johan Pauwels, Ronny Pauwels, Peter Beurms en Franky Mertens. Deze renners bouwden een komforta- bele voorsprong op en streden hard nekkig om de overwinning. Het was de talentrijke Johan Pauwels die erin slaagde alleen weg te geraken. De man uit Hekelgem liet een heel sterke indruk na zodat niemand bij het ingaan van de laatste ronde nog twij felde aan zijn overwinning. Hij behaalde tenslotte zijn zesde bloe mentuil voor een te laat reagerende Patrick Wermoes. Marc Van Assche won nog de spurt voor de derde plaats voor Ronny Pauwels en Peter Beurms (JVL). Amateur Jean De Bondt. (OJ) Hij verzekerde ons dat iedere koers die hij betwist een ware lijdensweg betkent voor hem. Sommige mensen denken dat die blessure niet zo erg is omdat hij nog resultaten kan halen, maar Jean haalt deze zuiver door altijd maar door te bijten. Zaterdag diende hij terug op te geven te Moorsel omdat het werkelijk ondraaglijk werd. Kenny De Maerteleire gaf hem de raad Dok ter Ter Weduwen op te zoeken. Deze te Mol gevestigde specialist heeft tal van grote renners van kwalen verlost. We hopen dat deze specialist Jean tot andere gedachten kan brengen, want het is eigenlijk de enige amateur uit onze streek die bij de profs aardig zijn plan zou kunnen trekken. Als klassiek renner kwam Jean dit jaar bijzonder goed uit de verf. Hij behaalde een 4e De 19e Prijs Forum werd een bewogen wedstrijd. Nadat er zich enkele scher mutselingen hadden voorgedaan ont snapten er bij het ingaan van de derde ronde een zevental renners. Het waren Pedro Van Bondt, Luc Galle, Mike De Croock, Jerry Cooman, Edwin Enthoven, Johan De Praet en Charles De Caluwe. Onder hen toonde Pedro Van Bondt zich veruit de bedrij- vigste. Pedro vond dit groepje wat te omvangrijk en ging samen met Jerry plaats in Gent-leper, een 6e plaats in de omloop der Vlaamse Gewesten. Hij eindigde 6e in de Ronde Van België en 8e in de Ronde Van Wallonië. In De Ster van het Zuiden werd hij door pech van de overwinning gehouden. Hij werd er 3e ondanks een gebroken duim. We herinneren ons ook nog de moedige wedstrijd die hij uitreed voor eigen volk met een gebroken duim. Wat bewijst dat Jean karakter heeft. Wanneer we zijn klassiek wegseizoen overlopen en zijn vijf overwinningen daar bijvoegen mogen we toch stellen dat De Bondt tot de beste liefhebbers van het land mag gerekend worden. Wie weet wanneer Dokter Ter Wedu wen hem van zijn kniekwaal zou kun nen af helpen hij toch nog zijn profde buut zou maken. (JVL) Cooman en Charles De Caluwe aan de haal. Bij deze drie renners was de ver standhouding erg goed, zodat ze bij het ingaan van de laatste ronde een vijftigtal seconden voorsprong telden. Tijdens de eindspurt toonde gouden fietswinnaar Jerry Cooman zich de snelste voor Charles De Caluwe en de zeer verdienstelijke Pedro Van Bondt. Luc Van Dorpe won de spurt voor de vierde plaats voor de Nederlander Edwin Enthoven (JVL). De man in forme Jean De Bondt rijdt van de ene overwinning naar de andere. Afgelopen week won hij te Twee-Acren en te Wambeek. Alsof dit alles nog niet genoeg was behaalde hij nog een tweede plaats te Baardegem en een derde plaats te Wambeek. Rudy Baeyens reed ook zeer verdienstelijk. Hij werd tweede te Lede, waar hij eigenlijk de kans liet liggen om een eerste overwinning binnen te rijven. Te Haaltert eindigde hij vijfde en te Baardegem dertiende. J.M. De Nil was ook van de partij. Hij werd veertiende te Wam beek, achtste te Ottergem, vijftiende te Baardegem en tenslotte veertiende te Haaltert. Gino Verhasselt werd elfde in zijn Baardegem en veertiende te Wambeek. Jean-Paul Van der Straten verrastte aangenaam. Hij behaalde een achtste plaats te Wambeek en een veertiende plaats te Haaltert. Hedwig Baeten reed eveneens uitstekend. Hij finishte derde te Haaltert en achtste te Smetlede. René De Brucker werd negende te Lede en-tiende te Haaltert. Geert De Boitselier eindigde zesde in het avondkriterium te Dendermonde en Lieven Brackman behaalde een negentiende plaats te Lede. Roger Van Den Bossche tenslotte werd zevende te Lennik. Bij de juniores reed Ronny Pauwels andermaal zeer verdienstelijk. Hij ein digde tweemaal vierde te Baardegem en te Tremelo. Luk De Neef werd negende te Asse. Bij de nieuwelingen behaalde Rudy Saeys een zesde plaats te Hofstade en werd Mike De Croock negende te Erembodegem Nieuwelingen te Baardegemwinnaar Johan Pauwels. UI. \J>\ CONTINENTAL UNIROYEL MICHELIN open 8-12 u en 13- 18 u. zaterdag8-12 u en 13 - 15 u.30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 Aalst - 053/77.33.77 Voetbal: internationaal Maurice De Schrijver, gekiekt samen met de winnares van de gratis tombola, Mevr. Verhoeven, uit de Korte Nieuwstraat 7 te Aalst, en mr. en mevr. De Smedt (O.J.). vOIVOksk"

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 13