VAN MOL Home In verbindt zijn naam voor drie jaar aanBBC.OKAPI ELFI Okapi Home In klaar voor komend seizoen BBC Olfit nu ook sterkste in eigen tornooi! Kompetitie begint Foto-Studio H. BORGHMANS Basketbal Liefhebbersverbond Nieuwelingen Matthijnssens en Vandenspiegel loodsen Osiris ronde verder in de Belgische beker Golfbiljartfederatie Aalst De Fotograaf die de sport steunt Kinderschoenen 14 Nieuwe Gazet van Aalst 3 september 1982 Het is nu twaalf jaar geleden, dat aan het Priester Daenspleln gestart werd met een tapijtsupermarkt HOME IN genaamd. Onder de stuwende kracht van zaak voerder Étienne Vermeir en zijn echtgenote Sonja Van den Neste, gingen de zaken de hoogte in. Sindsdien werd in Gent, Dendermonde en in Brussel gestart met dergelijke supermarkten. Alhoewel de twee zaken in Brussel de grootsten zijn, blijft de bakermat Aalst, Na heel wat over en weer gepraat werd Etienne Vermeir er toe overhaald de naam HOME IN voor drie jaar aan de nieuwbakken eerste klas- ser BBC OKAPI te hechten. Princi pieel was alles al een paar weken gele den in orde. Doch een paar bijko mende details moesten nog geregeld worden. Ondertussen is alles in kan nen en kruiken en zal Okapi voortaan spelen als BBC,OKAPI HOME IN. We laten Etienne Vermeir zelf aan het woord«Alhoewel Brussel het grootste deel van HOME IN uitmaakt, zijn wij niet «in Brussel, maar wel in Aalst gaan zoeken naar sportsponso ring. Reeds vorig jaar verbonden wij onze naam aan een bescheiden volley-bal-ploegje uit Hofstade, HOVOC. De «ambiance» in sport ligt me wel, daarom was het voor mij aan genaam toen een ploeg uit onze onmiddellijk omgeving, Okapi, ons kontakteerde. De onderhandelingen zijn op een heel gezonde basis verlo pen. Naast het fanionteam hebben wij met HOME IN ook de sponsoring van alle jeugdploegen op ons genomen. Een bewijs van wederzijds vertrouwen is wel de verbintenis voor een termijn van drie jaar». Wat mijn mening is over Okapi vol gend seizoen «Voor ons als nieuwe sponsor zou het ideaal zijn moest Okapi in eerste blijven, en moesten zij een vooraanstaande rol spelen, des te beter. Een must is zulks nochtans niet. Ik ben nog te grote leek in basket bal, om mijn vooruitzichten bekend te maken. Die laat ik voorlopig over aan de coachen, de trainers en het bes tuur». De officiële bekendmaking van HOME IN als sponsor van BBC. Okapi zal gebeuren tijdens een persvoorstel ling, die zal gehouden worden in de feestzaal van Ter Mael, aan de Gent sesteenweg op maandag 6 september 1982 te 19U.30. (A.V.H.) Okapi Home In-Coveco Weert 80-70 Heel wat Okapi-supporters liepen vrijdagavond rond met gebo gen hoofd. De Okapi-aanwinst Danny Davis deed het alweer niet tegen Royal IV Anderlecht. Te Sint-Niklaas incasseerde de Aal- sterse ploeg een 15-puntennederlaag. De kleurling bleef bepaald beneden zijn mogelijkheden. En onmiddellijk voegde men er aan toe dat hij tegen Avanti (21) en tegen Andenne (22) ook al geen grote indruk liet. De supporters zien echter alleen de afwerkingsresultaten en voor Danny Davis zijn die niet bepaald schitterend. Doch zoiets wist men op voorhand. Zijn amerikaanse scou- tingsgegevens waren toch maar 15 punten per wedstrijd. Maar wat weini gen zien, is wat Danny verdedigend laat zien. Kijk maar eens na: zijn onmiddellijke tegenstrevers Mac Pipe bij Avanti geraakte aan 8 punten, Miles van Royal IV kwam tot 19 en nu hield hij Bergeson (16) aan banden. Tegen Coveco Weert bewees Okapi meteen aan zijn supporters dat zij klaar zijn voor eerste nationale. Weert is toevallig ook een ploeg die promo veerde uit de Nederlandse eerste klasse naar de ere-klasse. Met twee amerikanen Blair-Bergeson en wat amerikaans aanverwant bloed van Majoor, Van Kempen en Luiken hoopt Weert zijn behoud te verzekeren tegen ploegen als Den Bosch, Haarlem en andere nederlandse Leiden's. Voor Okapi alleszins een eer, dat zij derge lijk amerikaans getinte ploeg keurig in bedwang hield gedurende een vol hal- ROLLUIKEN RAMEN - SCHUIFRAMEN DEUREN - POORTEN - BALUSTRADES ZONNETENTEN VERANDA'S Metaal- en aluminiumconstructie 43, Leuvenstraat 9440 EREMBODEGEM Tel. 053/21 39 99 - 77 98 03 fuur en dan langs een weer voortreffe lijke Elias de kous definitief over het Hollands hoofd trok. Ook al was de afwerking aan beide zijde slecht te noemen, vooral te wijten aan de wederzijdse stugge manverdediging, toch klopte het defensief systeem van Okapi voo 100%. Zaterdagavond volgt een laatste oefengalop in Weert en dan zaterdag 11 september komt de grote «ouverture» tegen Racing Mechelen. Supporters, kijk uit, want de plaatsjes zullen duur zijn. A.V.H. Vele faktoren werden aangehaald om de mindere publieke belangstelling te ver klaren op het Olfit-tornooi. Eendracht Aalst speelde zijn bekerwedstrijd tegen Menen. Okapi speelde tegen Weert en even later ontmoette Leonidas de natio nale ploeg'van Taiwan. Doch alles bij elkaar genomen kon men gewag maken van een goed georganiseerd en geslaagd torneoj. In de schiftingen aasde De Hoorn op weerwraak voor de «penning» van het Sint Antoontornooi, hun gelapt door Borghmans Ondanks het feit dat BBC De Hoorn de diensten moest missen van Van der Speeten en Van Stichel, speelde het met 5 spelers, waaronder Freddy Thybaert, BBC. Borghmans van het kastje naar de muur.^Rust 42- 15 en eindstand 75-50. De tweede schifting tussen de organisator Qlfit en Opel werd een spannende partij met een 40-33 ruststand in het voor deel van Olfit en een nipte 84-74 eind stand. De troostingswedstrijd tussen Borghmans en Opel was al even span nend. Borghmans bewerkte langs Verhulst en Gust Van Gysegem een 38-35 voorsprong aan de rust. Na de hervatting zorgden Lefevre en Citters onmiddellijk voor de ommekeer 38-39. Met de steun van Tembuyser slaagde vernoemd duo erin om Borghmans steeds op een 3a 7 puntenkloof te houden. 45-42 naar 51-44. Wat Gust Van Gysegem en nu ook Van der Borght probeerden de kloof verkleinde niet. tot een 72-77 eindstand in het voordeelvan Opel, die met Citters er bij eep veel betere indruk lieten dan in dé vorige tornooien. De eerste helft van dte finale tussen De Hoorn en Olfit braclrt mooi basketbal, beinvloed door twee* gewezen ploegmakkers bij Okapiaan de ene zijde Herman Van Keer en aan de-andere Edwin Schor- reel.'ln de eerste helft haalde de lengte en routine van «lange» Herman het. 29-35 bij de rust. In 5' tijd na de hervatting was het «kleine» Schorreel die het tij deed keren. Met razendsnel basketbal, enig mooie assists werd De Hoorn op een hoopje gespeeld Olfit slaagde er in een 21 -22 te plaatsen en meteen was de wedstrijd gespeeld. 50-37. De Hoorn werd daarbij nog met foutenlast geplaagd, zodat Steenhout- Schorreel Olfit naar een duidelijke 79- 64 overwinning leidden. Te vermelden, het nuttige werk van Kamiel Verleysen, als tafelaanteke- naar, die ditmaal niet faalde in zijn opdracht. A.V.H. Osiris - Sombreffe 10) 81-76 Sombreffe, een eerste provincialer uit de provincie Namen, dat vorig seizoen zakte van vierde nationale naar eerste provinciale, schafte zich de diensten aan van ex-internationaal Luc Boon, als speler-trainer. Zijn inbreng zou bepalend zijn in de bekerwedstrijd op Osiris. Langs Temmerman slaagde Osiris er in om de 10 punten voorgift reeds na 5' weg te werken, 15-16. Doch de Waaltjes boden verzet en zorgden voor een nieuwe 15-20 kloof Langs De Geest kwam Osiris weer op 21 -22 en langs Matthijnssens werd het na 11' 29-28 Men dacht de provinciale weerstand gebroken. Tintinger, Gil mand en Boon dachten er anders over en via 36-36, 40-42 zorgde Lagring voor 46-44 aan de rust, Rijckbosch zorgde voor 53-48 na 3' in de tweede helft. De veer scheen toch voorgoed gebroken, 57-50, doch dan kwam Boon voorgoed op het voorplan. Het werd 59-59 en zelfs 63-65. De talrijk opgekomen Waalse toeschouwers zagen het zitten. Coach Roger De Koster daarentegen zat met de handen in het haar, 72-72, en De Geest die uitviel met foutenlast. Hij greep naar de noodklok, verving Dirk Temmerman door Curd Vanden Spiegel, en waarempel zijn gok lukte Curd speelde de bal zeer kalm rond en bediende Matthijnssens, die dan zon der aarzelen raak trof. Resultaat een nipte 81-76 overwinning en een ticket voor de vierde ronde.In die vierde ronde ontmoet Osiris de ploeg van Racing White Brussel. Deze wedstrijd gaat door zaterdag om 20u.30 Het kan met ontkend. Met de jaren heeft de golfbiljartsport in de wande ling werd dit «tapbiljart» genoemd enorm aan populariteit en bovenop aan beoefenaars gewonnen. Het is meer geworden dan louter een caféspelletje. Het wordt in kompetitieverband betwist door duizenden. En dan inzonder heid in het Vlaamse landsgedeelte. Een der meest belangrijke federaties aangesloten bij de BGB is deze van het gewest Aalst Negentien klubs, die 37 ploegen in lijn brengen kampen om de kampioenstitel in drie reeksen. De kompetitie begint zaterdag 4 september. Dan kruisen alleen de ploegen die deel uitmaken van B-reeks met elkaar de biljartstok. Zaterdag 11 september doen dan alle ploegen hun intrede. De laatste speeldag is voorzien voor de ere en de A-reeks op 5 maart 1983 en voor de B-reeks op 1 maart 1983. (JVH). Het programma van de eerste speeldag Scotsing (b) - Zandmannetjes (c) Johny Boys (b) - Sportvrienden (b) Sportvrienden (a) - Schoonaarde (b) King Boys (a) - Corso (b) Parksken (b) - Kasseistampers (a) Hand in hand (b) - Faber (b) Hand in hand (c)vrij Hopmarkt 30 Aalst Tel. 053/21.48.98 Eigen kleurlabo foto s in 48 uur Van Hulle brengt Osiris op gelijke hoogte met Sombreffe dat tien punten voor- öprong kreeg. Okapi Aalst - C. Weert. Davis die bewees een aanwinst voor de nieuwe eerste klasser te zijn lukt een korf voor Okapi dat met 80-70 het pleit won. Vrijheidsstraat 44, 9300 Aalst Tel. 053/21.35.34

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14