Nieuwe introductie met onze eigen programmatie levering micro-computers RENOVATIE aan AKADE1VEIE een primeur Frans De Vree: winnaar nationale beeldhouwwedstrijd FIRMA DELDI Beheer winkels (stockbeheer, opvolging bestëiüngen,verkopen...} Programmatie boekhoudingen Analyse programmatie volgens uw vereisten. Matthijs Piet Fabricatie voor zuiderse gerechten, kroketten en delicatessen Specialiteit van diverse lasagne Import verse ansjovis Artisanaal bereid Levering gratis Oude Gentbaan 40, 0300 Aalst - tel. 053/77.45.66 MAURITS CR0ECKAERT zaakvoerder p.v.b.a. insurances accounting Parklaan 47 - 9300 AALST Tel.053/77 45 26 Erkend Makelaar met 20 jaar ervaring Makelaar meest gekende verzekeringsmaatschappijen Raadgeving import - export (nederlands - trans - engels - duits) 15 jaar ervaring Fiscale aangifte en assistentie 10 korting op alle autoverzekeringen Verzekering alle risico's Auto Brand Leven Familiale, enz... Bezoek en prijsopgave op uw aanvraag WmÈSÊi Aangifte BTW Computer - service Fabrieksboekhouding Algemene boekhouding 16 Nieuwe Gazet van Aalst 3 september 1982 Juist voorbij de ingang van de jaarbeurs was er naar jaarlijkse gewoonte een stand van de Aalsterse Akademie voor Schone Kunsten. De zeer sober ingerichte ruimte was echter, in tegenstelling met voorgaande jaren, niet gewijd aan de plastische kunsten, maar was volledig inge richt met maquettes en plans. Zowel binnenhuisinrichting als architec tuur. Voldoende reden voor ons om een na vraag te doen naar het waarom van de ze gedaanteverandering. Onze ge sprekspartners, Achiel Hutsebaut en Hugo De Moor. respektievelijk architekt en raadgevend ingenieur gewapend be ton, part-time leraars aan het Ateljee Bouwkunde van de Akademie, gaven ons de nodige uitleg «Het is uiteraard geen nieuws dat er een ernstige ekonomische crisis is, ook in de bouwnijverheid. Veel jongen mensen die geen werk vinden zijn ontmoedigd en missen de stimulans om zich door bij scholing op te werken. Overal merkt men op, dat de avondlessen aan de technische scholen aan belangstelling verliezen. Enkele jaren terug waren er nog massa's die de moed opbrachten om na een ganse dag hard werken 's avonds te studeren om mettertijd hun positie te verbeteren. Vandaar dan ook de toepasselijke benaming onderwijs voor sociale promotie. Ook in de Aca demie zien we dezelfde trend De be langstelling verlegd zich van de vakken uit de beroepssfeer naar de plastische kunsten. Vakken die in veel gevallen be oefend worden als hobby en omwille van de geestelijke en kreatieve verrijking die deze disciplines ongetwijfeld inhouden. Daarom hadden wij gedacht er goed aan te doen dit jaar met de Akademie vooral naar buiten te komen met de afelingen bouwkunde en binnenhuis Wat U hier ziet zijn de maquettes die dit jaar door onze studenten werden gemaakt. Daarnaast is ook een andere belangrijke reden Van langs om minder mensen zijn nog in de gelegenheid om te bou wen Ook de openbare besturen missen de nodige fondsen. Overal dus werkt de nieuwbouw op een laag pitje. Meer en meer wordt er overgegaan naar renova tie. Dit is het vernieuwen van gebouwen, ze weer in goede staat brengen en voor zien van elementair woongerief. Een onderwijs dat zichzelf respekteerd heeft als taak zich aan te passen aan de maatschappij. En niet omgekeerd. Daarom heeft het Ateljee Bouwkunde van de Akademie het initiatief genomen avondcursussen in te richten over RENOVATIE. Dit betekend dat er naast de gewone opleiding voor bouwkundig tekenen, waar hoofdzakelijk aan zeer moderne vormgeving wordt gedaan, ook een optie wordt ingericht waar het ate lierwerk betrekking zal hebben op het renoveren van gebouwen Wij menen dat dit rechtstreeks inspeelt, niet alleen op een bestaande belangstelling, maar tevens op een ware noodzaak. Hierbij denken wij niet alleen aan de vak mensen maar ook aan de zelfbouwers die met tal van problemen worden ge confronteerd. Uiteraard is er ook de ganse groep van mensen die zich om di verse redenen interesseren aan stads- herwaardering, restauratie, industriële archeologie enz. Dit initiatief is een PRIMEUR Wij zijn de eersten in Vlaanderen om deze cursus sen in te richten. Als Akademie vertrek ken wij niet alleen met een technische, maar ook met een kunstzinnige oplei ding, zodat deze nieuwe afdeling volle dig past in het kader van dit onderwijs. Om ons initiatief kenbaar te maken heb ben wij reeds verschillende aktiviteiten zoals gespreksavonden over renova tie ingericht. Men kan reeds bij ons terecht na het la ger secundair onderwijs. Uiteraard kan er ook in hogere jaren worden aangeslo ten. Wij menen dat uit de beroepservaring van onze leerkrachten en uit het entoe- siasme van de geïnteresseerden een vruchtbare samenwerking zal ontstaan die even goede resultaten zal geven als wat U nu hier in deze stand ziet». Tot daar onze gesprekspartners. Als zich dat inderdaad allemaal realiseert zullen wij daar nog wel meer van horen So wait and see. De Aalsterse beeldhouwer Frans De Vree behaalde zaterdag jl. de eerste prijs in de nationale beeldhouwwedstrijd 1982, ingericht door de stad Oos tende. Het verkozen werk «De Roddelaars» (zie foto) illustreert duidelijk het geëngageerde werk van deze beeldhouwer die reeds verschillende nationale en internationale wedstrijden won. Kortelings lichten we het werk van deze Aalstenaar door (EDV). De jaarbeursstand van de stedelijke akademie. OCLAe Voor meer inlichtingen kontakteer Mr. Marguillier Laurent.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 16