Moby Dick DIRK PHILIPS Eén jaar St.-Paulusparochie Aalst Jaarbeursecho's WiiitjipËiili Onder de Belforttoren reportagewerk Dendermondse Steenweg 3 Tel. 053/78.60.48 Dagelijkse aanvoer van verse vis, Kreeften, mosselen, zeevruchten Bereide schotels Nieuwe Gazet van Aalst 3 september 1982 Vorig jaar ging de jongste parochie van Aalst van start. De Sint-Paulusparochie snoepte wat grondgebied af van H. Hart en Mijlbeek, goed voor zo'n 2.600 inwoners, zette een noodkerkje in de Botermelkstraat en bouwde stilaan een stuk gemeenschapsleven uit. Dit weekeinde organiseren ze Vlaamse kermis met mosselsouper. Vroeg begonnen is half gewonnen. Aldus zullen de organisatoren van de Aalster- se 11.11 11 aktie ongetwijfeld gedacht hebben, vermits zij reeds op 7 september eerstkomende een startvergadering organiseren in de trouwzaal van het stad huis. Op deze vergadering zal o.a. het projekt gekozen worden waarvoor dit jaar in Aalst een kollekte gehouden wordt Rekening houdend dat men in 1981 363.947 fr. kon ophalen zijnde 15,5 meer dan in 1980, hoopt men dit jaar nog een gunstiger resultaat te behalen. Het is hu een publiek geheim dat Burgemeester D'Haeseleer onlangs een café gelegen in de Kerkstraat liet sluiten voor één maand. Deze sluiting volgde op een reeks klachten inzake lawaaihinder. In tegenstelling met wat sommigen menen is het niet de eerste maal dat de Burgemeester overgaat tot de sluiting van een herberg, omdat deze teveel burenhinder veroorzaakt. In feite past de burgemeester aldus strikt een politiereglement van de stad Aalst toe. Dit reglement stelt dat eigenaars van cafés, dancings, enz. de on ontbeerlijke voorzorgsmaatregel moeten treffen om te voorkomen dat de muziek van de inrichting naar buiten doordringt of van zodani ge aard is dat de stilte en de rust van de buurtbewoners erdoor verstoord wordt. Ook feesten die gehouden worden in feestzalen vallen onder de toepassing van dit reglement. Bij herhaling van de overtreding binnen een jaar kan de burgemees ter dan overgaan tot de sluiting van de inrichting voor de duur van één week tot één maand. Bij een tweede herhaling binnen een jaar kan de definitieve sluiting van de inrichting bevolen worden tot op het ogenblik dat de oorzaken van de sluiting weggevallen zijn. Sinds de politiekorpsdag van 1981 werden er in het Aalsters politiekorps één nieuwe kommissaris, Aimé Provost, en 3 dames en 7 mannen als politieagent benoemd. Het korps bestaat aldus eind 1981 uit 146 leden waaronder 1 hoofdpolitiekom- missaris, 2 politiekommissarissen, 1 hoofdinspekteur-adjunkt-politiekommissa- ris 2 inspekteurs-adiunkt-politiekommissarissen, 4 adiunkt-politiekommissaris- se'n. 12 hoofinspekteurs. 16 inspekteurs, 103 politieagenten en 5 veldwachters Vergeleken bij eind 1980 waren er drie agenten minder in dienst te Aalst. In het politiekorps blijken er nog 40 plaatsen niet bezet door personeelsleden, terwijl er nog 11 betrekkingen vrij zijn in het administratief kader De financiële problemen van de stad zullen ongetwijfeld aan de grondbasis liggen van deze niet bezetting De Aalsterse politie beschikt op dit ogenblik voor zijn verplaatsing over drie moto's, 3 personenwagens, 5 dienstvoertuigen, die inge richt zijn als bureau, 1 autokamionette en 24 dienstfietsen. Het radiomateriaal bestaat uit 1 vaste zender-ontvanger op het kom- missariaat, 7 mobiele zenders in de voertuigen en 24 draagbare zenders. Ook 1 geluidsmeter, 1 snelheidsmeter en 1 telex naast 4 telefoonlij nen behoren tot de uitrusting van het politiekorps. Het aantal telefoongesprekken van de politie steeg in 1981 met 756 vergeleken bij het jaar voorheen. De kwartieragenten behandelden anderzijds 2.089 stukken meer dan in 1980. Het aantal administratieve stukken die betrekking hadden op het gemeentelijk strafregisters steeg met 3.968 om een totaal te bereiken van 43.984. Daar waar het aantal ongevallen globaal gesproken daalde in 1981was er wel een lichte stijging merkbaar van de kriminaliteit, vooral diefstallen en inbraken in winkels en bedrijven. Het aantal drankslijterijen steeg in 1981 met 35, waarbij vooral Klein Aalst een grote uitbreiding van het aantal café's kende. (zeshoek) Aalst Kerkhoflaan 58 AALST Tel. 053/78.66.28 Zowat een jaar geleden begonnen een aantal nieuwe parochianen met de bouw van een noodkerkje in de Boter melkstraat, waar begin oktober 1981 de eerste eucharistieviering plaats vond. Niet zo heel ver daar vandaan staan al de kerken van H. Hart en Mijl beek. waarom dan nog eentje meer Op die vraag antwoorden de werkers van het eerste uur«De parochie werd ingeplant in een zich snel uitbreidende wijk, met een stuk van de Binnen straat en de Botermelkstraat als cen trale as. Aan de rechterkant daarvan staan nu o.a. de vier nieuwe, grote appartementsgebouwen van Dewaco, links de 200 nieuwe woningen van de nieuwe wijk Horebeekveld van de Maatschappij voor Goedkope Wonin gen. Daar zijn er trouwens nog 40 in opbouw, en er komen er nog. Het gaat dus ook om een jonge wijk waar nog weinig of geen gemeenschapsleven is». Aan een echt kerkgebouw werd al gedacht maar de verwezenlijking zal iets op lange termijn worden; men hoopt er een polyvanent gebouw van te kunnen maken met lokalen allerhan de. Ondertussen zit men niet stil en werden in het voorbije jaar de bouw stenen aangedragen van een volwaar dig parochiaal leven een suksesrijke dag voor de 70-plussers, vakantie kampen voor de jongeren, een nieuwe VKAJ-groep, dienstverlening aan de medeburgers... Met een kern van zo'n vijftig aktieve mensen wordt de basis gelegd van een kerk die «van onder uit» moet groeien. E.H. Ignace Cop- pens is er de bezieler van. Feestprogramma Wie met de jongste Aalsterse parochie kennis wil maken kan er dit weekeinde naar toe, het plein voor de St.-Paulus- noodkerk aan de Botermelkstraat is het centrum van hun Vlaamse kermis. Vrijdag 3 september begint om 19u.30 een kaartavond in de feest tent. Zaterdag kinderspelen en volks spelen vanaf 14u.30, en het mossel souper begint na de mis van 18 u., The Family Band zorgt voor dansmu ziek. Het mosselfeest gaat verder op zondagmiddag na de mis van 11 u., waarna «de Terjodenaren» komen musiceren. Volksdansgroep «Edel- hart» uit Zottegem treedt in de namid dag ook op. Smul- en andere papen kunnen de mosselen krijgen voor 200 fr., het stoofvlees met frieten kost 160 fr. Inlichtingen en inschrijvingen bij I. Coppens, St.-Barbarastraat 20 (tel. 78 80 16). (KN). WACHTDIENST DOKTERS AALST Dr. Van Overwaelle, Leopoldlaan 27, Aalst. Tel. 70.44.92 vrijdag 3 september vanaf 20 uur; zaterdag 4 september vanaf 8 uur 's morgens; zondag 5 september de hele dag tot maandag 8 uur 's morgens; maandag 6 en dinsdag 7 september vanaf 20 uur; woensdag 8 september vanaf 12 uur; donderdag 9*september vanaf 20 uur tot en met vrijdag 10 sep tember om 8 uur 's morgens. EREMDODEGEM EN EREMBODEGEM- TERJODEN Dr. Goossens-Ottoy, Sint-Goriksplein 15, Haaltert. Tel. 21.19.18zaterdag 4 en zondag 5 september 1982 HOFSTADE, GIJZEGEM Dr. Rubbrecht, Schoerstraat 12, Gijzegem Tel. 70.55.91 zaterdag 4 en zondag 5 september 1982 BAARDEGEM, HERDERSEM, MELDERT, MSORSEL Dr. De Coster. Kloosterstraat 1, Moorsel. Tel. 21.75.71 zaterdag 4 en zondag 5 september 1982 NIEUWERKERKEN Dr. De Winter, Dorp 3, Nieuwerfeerken. Tel. 21.20.06 zaterdag 4 en zondag 5 sep tember 1982 WACHTDIENST APOTHEKERS LAND VAN AALST van zaterdag 4 september om 9 uur tot zaterdag 11 september om 9 uur Vercammen, Immerzeeldreef 61Aalst Van den Bergh, Raffelgemstraat 15. Aalst Beelaert, Dorpsstraat 12, Haaltert Der Spiegeleer-Kinget, Dorp 13, Lede Van Roy, Kerkstraat 6, Teralfene WACHTDIENST TANDARTSEN LAND VAN AALST A. Snoeok, Dirk Martensstraat 22, Aalst. Tel. 78.92.00zaterdag 4 september van 14 tot 18 uur en zondag 5 septem ber van 9 tot 12 uur Zoals steeds zorgde het sluiten van de jaarbeurs voor enkele typisch Aalsterse grappen. Feestkomiteevoorzitter Frans Wauters had zich aldus in "hostess" verkleed met gele pruik en geruite rok, en bood aan de nog aanwezige exposanten gratis kaas aan, dit in navolging van wat de hostessen van Jan De Neve gedurende de jaarbeurs zelf gedaan hadden. Naar jaarlijkse traditie werd er ditmaal opnieuw een vergadering georganiseerd tussen het feestkomitee en het jaarbeurs-exposantenkomitee Over het alge meen bleken de exposanten tevreden met een aantal organisatorische vernieu wingen zoals uitbreiding van de expo-ruimte, parkeermogeiijkheden, oprichten van de stands, enz Kritiek was er echter wel op de besparingen, die gedaan werden op de spektakels en op de bewaking van de Keizershailen. De expo santen bleken nu wel meer dan in het verleden bewust te zijn van het teit dat het feestkomitee voor dit alles niet verantwoordelijk was, maar dat de schuld eerder bij het stadsbestuur diende gezocht te worden. Ingevolge de nieuwe maatrege len van het schepenkollege werd de scheiding tussen beide verantwoordelijkhe den meer dan ooit duidelijk. Op het konkrete vlak hadden de exposanten ook nog wensen in verband met de opstelling van de standen, waarbij men zou moeten vermijden dat twee hande laars die hetzelfde produkt verkopen naast of tegenover elkaar zouden opgesteld staan Ook het probleem van de verluchting in de keizerhallen zelf kwam nog maals aan bod Afgelopen zondag konden de bezoekers zich trouwens in het zweet huns aanschijns lopen. De temperatuur buiten zal hierbij niet vreemd geweest zijn Vorige week schreven we "rookvrije" jaarbeurs met matige spekta kels. Vandaag "rookvrije" jaarbeurs met "spektakels". Er dient spoedig een andere formule gezocht, dames en heren van het stads bestuur, want de kans is groot dat volgend jaar Freddy Breek en Co. voor de 13e maal naar de keizerlijke stede zullen afzakken, er meer publiek op het podium zal zijn dan in de zaal. Het spektakelprogramma was dit jaar volgens velen niet veel zaaks. Als een aantal aangekondigde artiesten het dan nog laten afweten, wordt het een totaal fiasko. Zo blijkt de popgroep Guys en Dolls haar kat gestuurd te hebben naar de Keizershailen en liet ook de zangeres Stella het afweten. Soms werd dan op het laatste nippertje voor een vervanger gezorgd, zoals Joe Harris, die in het voorprogramma van Johan Verminnen optrad. Deze zanger vond tiet zelf niet nodig life te zingen, en liet dan maar een bandje afdraaien met zijn voornaamste suksessen erop. Gelukkig bleek het optreden van Johan Ver minnen zelf de moeite waard om enkele uren in de bierhalle te vertoeven. In dit verband kan men zich afvragen waarom men steeds verschil lende artiesten op één en dezelfde avond moet programmeren. Daar door lopen de shows steeds tot middernacht of later uit, zelfs tijdens de weekdagen. Daardoor moeten de laatst optredende zangers en zangeressen dikwijls voor een vrijwel lege zaal optreden. Niet iedere toeschouwer kan 's anderdaags immers lang uitslapen. Schepen van Openbare Werken Jan De Neve zorgde niet alleen tijdens de opening van de jaarbeurs voor een stunt door gratis bloemen te laten uitdelen. De volgende dagen bedeelden zijn hostessen immers ook gratis kaasblokjes uit aan de jaarbeursbezoekers. Vooral in de talrijke bierstanden hadden deze kaas blokjes heel wat sukses zodat de voorraad vlugger geslonken was dan verwacht. Ondanks de komende gemeenteraadsverkiezingen blijken de politie kers niet zo massaal aanwezig geweest te zijn op de jaarbeurs ais kon verwacht worden. Een aantal schepenen (niet allemaal) zag men er wel regelmatig, maar opvallender was de afwezigheid van de belangrijkste C.V.P.-kopstukken als de fraktieleider Ghis Willems, lijsttrekker Raymond Uyttersprot, en tenoren Robert De Pauw en Etienne Bogaert. Dat goede spektakels met grote namen nog steeds de massa lokken bleek over duidelijk maandagavond bij het optreden van Will Tura. Een uur op voorhand waren alle zitplaatsen reeds bezet, en een bomvolle zaal zong achteraf entoe- siast mee met Vlaanderens zanger nummer één. Eén van de qevolgen van de overrompeling van de bierhalle was dat men rond tien uur reeds zonder Coca-Cola was, zodat de dorstigen, die geen bier wensten te drinken zich moesten behelpen met water of limonade.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 4