Storten BLANCQUAERT O PW-Jongeren voeren eigen kieskampagne Jaarbeursecho's GEERINCKX VERZEKERINGEN Alles voor het kantoor Vrijheidstraat 41-43 AALST Tel. 053/21.40.82 Bezoek onze stand nr. 34 op de jaarbeurs Aan de politieke partijen Zoals je zult merken publiceren we reeds politieke advertenties i.v.m. de komende verkiezingen Alle partijen, groot en klein, kunnen steeds ruimtes in de Nieuwe Gazet van Aalst afhuren. Vraag inlichtingen op volgende telefoonnummers 053-77 62 94 053- 70 42 13 De redaktie Nieuwe Gazet van Aalst 3 september 1982 5 Er werd niet zo mee te koop gelopen, maar bij de PW-Jongeren is nogal wat gebeurd de jongste jaren. Ook in Aalst. Er werd duchtig aan groeps vorming (in alle betekenissen) gedaan. Een eigen politiek programma kristalliseerde zich, en binnen de liberale partij liet jong blauw van zich horen. De komende gemeenteraadsverkiezingen is goed voor een eigen kieskampagne rond eigen strijdpunten. Zes PW-Jongeren stellen zich kandidaat. Met het schooljaar schiet ook het verenigingsleven uit zijn krammen. Zoals daar zijn... Vrijdag 3 september 20 u. in Netwerk eerste kwis van de tweede ronde met Stam tien als quizmaster. Inkom vrij; ook het publiek kan meespelep. Zaterdag 4 september.20 u. optreden van de Aalsterse popformatie Black Nepal in 't Koerken (St.-Martensplein 2). 30 fr., voorverkoop 25 fr. 14 u het werkjaar van Jeugd atelier Klakson herbegint. Alle kinderen welkom (Driesleutelstr. 53) 8.30 u De Wielewaal (Denderland) richt een halve dag in Opwijk-N ijverseel (Vlaamse staak) in. Afspraak aan 't station van Aalst. Breng flora's, loep en verrekijker mee. Einde om 12.30 u. 20 u. fuif in jeugdklub Ypsilon, voorafgegaan door muzikaal optreden. (Meule- schetterstraat 32) 18.30 aanvang buurt- en vriendenfeest met eucharistieviering gevolgd door barbecue, (org.Jebron) Van 9 tot 21 u interklubkampioenschap Ornithologische verenigingen in de ont vangsthal stadhuis, (org. stedel. komitee voor Vrijetijdsbesteding i.s.m. diverse vogelverenigingen). Zondag 5 september Van 14 tot 17 u. in het stadspark hengelwedstrijd. 8 u. - 8.30 u. fietszoektocht, ingericht door WTC Den Blok: afspraak kafee 't Hoeksken, Spinnersstr. 22. Voormiddag herdenking van de bevrijding op en rond Grote Markt. Om 10.45 u. toespraak door de burgemeester. De hele dag vijfde ambachtenmarkt op de Grote Markt; diverse optredens. Maandag 6 september 14 u. in de Keizershallen feestdag van de Derde Leeftijd met optreden van Jacques Raymond, Micha Marah, Jean Walter, Toni Bell, Lia Linda en Freddi Tollembeek. Gratis tombola, dansnamiddag (Ray Franky en orkest) en kon- sumptie aan elke gepensioneerde aanwezige. Inlichtingen i.v.m. ophaalbussen vanuit elke deelgemeente tel. 77.11.11 toestel 219. Dinsdag 7 september 20 u. in Netwerk (De Ridderstr. 28)Het Frans Masereelfonds richt i.s.m. de Mikisklub een Bulgaarse folkloreavond in, met optreden van Balkanska Mladost (o.l.v. Ilia Kontsev), een wereldberoemde Bulgaarse groep. Inkom 150 fr., kaarten 120 fr. 20 u in de feestzaal stadhuis eerste concert Festival van Vlaanderen. Philippe Collard zorg voor Franse pianomuziek. Inkom 300 fr. 50 reduktie voor houders Kuituurpas of plus 3-pas. 20 u in Trouwzaal stadhuis startavond 11.11.11-kampagne. Elke belangstellende is welkom om o.m. het projekt te kiezen dat dit jaar gesteund wordt, (initiatief stadsbetuur). Donderdag 9 september 20 u. het Franciscusjaar is bijna ten einde. Jebron laat vier opeenvolgende donderdagen een kapucijn een aksent belichten van deze "moderne" heilige in de Begijnhofkerk. Eerste is vandaag Klaas Blijlevens rond "Franciscus. een gegre pen mens". Deelname in de kosten 75 fr. of 250 fr voor de ganse reeks. In september permanent fototentoonstelling in de Begijnhofkerk over Franciscus Vrijdag 10 september 20 u. in Vrouwenhuis (De Ridderstr. 23)infoavond "Agalev en de vrouwenpro blematiek." Nog dit - In het kader van het Jaar Karol Szymanowski wordt een tentoonstelling georgani seerd van 4 Poolse en 4 Belgische kunstenaars (Oud Hospitaal, 3 september tot 3 oktober). Szumanowski is een miskende Poolse kompomst, die evolueerde tussen symbolisme en surrealisme en duidelijk universele betekenis heeft. De tentoonstellende beeldende kunstenaars zijn Jan Berdyszak, Jerzy Tchórzewski. Stanislaw Teisseyere, Antoni Zydrón, Lucques Trigaut, Jacques Lacomblez. Ro land Monteyne en Jacques Zimmermann. Vernissage op 3 september om 20 u. - Van 4 tot 26 september loopt de lustrum-openluchttentoonstelling op de stad huisbinnenkoer. "Beeldende kunsten" bevat werk van Paul Baeteman, Serge Bunoz. Eric Cardon, Jo Deblieck, Luc De Blok, Mare de Bruyn, Lea de Caeste- cker, Mare Decker, .Jacky De Maeyer, Gilbert De Smet, Frans De Vree, Ward Dijck. Alex Ketele, Koenraad. Vic Leemans. Jean Marginet, Hubert Minnebo. Roland Monteyne, Monique Muylaert, Herman Muys, Yves Rhayé, Marijke Scheepens, Jo Sergeyssels, Jacqueline Uyttersprot. Alfons Van den Bossche, Paul Van Gijseghem, Luc van Ruysevelt, Hilde van Sumere en Jacques Verdun. Inleiding door schepen Herman Roels op 4 september om 20 u. Muzikale omlijs ting door The Crazy Rhythm Jazz Orchestra. verzekeringen een zaak van vertrouwen PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21 40 29 Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein 9300 Aalst Vakhandel Kasregisters - Fotokopie - Stencileer- reken- en schrijfmachines Eigen Hersteldienst ftdsrei Olympia International Sinds begin dit jaar zijn de PW-Jonge- ren organisatorisch losgekoppeld van het Liberaal Jeugdwerk Aalst. Een af zonderlijke groep, samengesteld uit di verse politiek-geïnteresseerde jongeren bleek nodig. Er werd aan eigen stand punten gewerkt rond plaatselijke zo wel als algemene problematieken. Er werd aan dossier-onderzoek gedaan. Debatten werden georganiseerd (bv. tussen diverse politieke jongerengroe pen en vrije radio's). Centraal bij dat al les staat de idee van een vernieuwd radikaal liberalisme. De politieke onver schilligheid bij niet weinig jongeren, aan ziet men als uitdaging. «Jonge mensen motiveren voor politiek is moeilijk, maar het loont de moeite», zei voorzitter Mi chel De Gols op een recente perskon- ferentie. Er werd nog aan toegevoegd dat in ons Land politieke vorming nog braakliggend terrein is; partij-vorming, al wat je wil. maar echt jongelui een zelf standige mening laten vormen vanuit een waaier van opinies is veel moeilij ker, maar interessanter, aldus de PW- Jongeren. Tot het huidig bestuur behoren nog Jo- han Stijlemans en William De Plecker (ondervoorzitters), Marleen De Meyst (penningmeester), Marga Pieters (se- kretaris) en Willy Dierickx (politiek se- kretaris). De zes kandidaten, waarvoor gans jong blauw een lans wil breken zijn Luc La- toir (Gijzegems zaakvoerder. 34 jaar). Luc De Waegeneer (Moorsels sociaal assistent, 23 jaar), Luc Willems (Herder- sems bediende, 22 jaar), Johan Stijle mans (lie. pol. wet., uit Aalst, 21 jaar), Betty Lambrecht (uit Herdersem, 23 jaar). Luc Vertongen (Erembodegems bediende, 26 jaar). Behalve morele steun krijgen die zes een tweeëndertigduizendtal folders, vier alternatieve folders, een blauwe fiet- sers-propagandakaravaan en diverse andere aktiviteiten. Benadrukt wordt dat men geen fraktie of zoiets vormt binnen de PVV, maar dit belet niet dat er eigen aksenten en zelfs programmainhouden zijn. Hier komen we in een volgend nummer, bij een ver gelijkend programma-overzicht, uitge breid op terug. Op te merken zijn al vast de pleidooien voor gemeentelijke referenda en een heuse ombudsman, afschaffing van adviesraden en open stelling van de gemeenteraadskommis sies, voor de T-zones om werkgelegen heid aan te trekken, voor afschaffing van subsidies en vermakelijkheidstaksen m.b.t. rekreatieve en sportieve aktivitei ten... De PW-Jongeren willen een herwaar dering van de gemeenteraad. Omdat politici idealisten behoren te zijn, moeten de zitpenningen afgeschaft worden. Anderzijds moet de reële beslissings macht bij de (verkozen) gemeenteraad blijven en niet bij «advies»-raden. De PW-Jongeren beijveren zich ook binnen de PVV voor hun opvattingen. Zo werd aangestipt dat de toewijzing van mandaten in allerlei kommissies en werkingskernen niet altijd oordeelkundig gebeurt. Zo vrijmoedig als op de perskonferentie («onze eerste» bekenden bestuursle den) tot uiting kwam. zo wil men de ge meenteraad in. Het woord is aan de kie tel c D-J Olsjt-kermisdas de jaarbeurs toch, is weer eens voor een jaar gepasseerd Misschien voel je je kater nog, en zijn alle naweeën nog niet verteerd. «De Neve» zag je er op de jonge borstjes van de aanhangsters van Kaas-Jan. VDB haalde het met worstjes, maar ook Jan doet wat hij kan. Sommigen durven te vertellen, dat het allemaal geen zuivere koffie is want daar Jan het zonder vrouw moest stellen, waren zijn sokken niet meer zo fris. In elk geval, Aalst nam 't met een knipoog, zodat je op de laatste jaarbeursdag, overal, aan elke toog een fan van Franske Wauters» zag Met blonde lokken én met kaas zag je «haar» door de standen floreren. Al was Jan kwantitatief de baas, wat kwaliteit betreft, moet hij nog leren Perversje In de stand van de likeurstokerij De Moor werd na sluitingsuur voor de nodige ambiance gezorgd door een aantal mannelijke kelners. De speciaal opgestelde uitnodiging voor de "Gilberto's men Service-Club" was reeds een pareltje op zichzelf, voor wie thuis is in het jaarbeursmilieu. Aldus konden wij lezen dat de general supervisor niemand minder was dan Fritz Agento Speciale (The Bom ber), terwijl de general controlers of the Members de heren Daniello Ie Jacobin (The Dragon) en Herman Lowisovitch (The Smirnoffboy) waren. Deze twee he ren van het feestkomitee hadden reeds de vorige dagen de graatste moeite van de wereld om de bierstanden op een deftig uur te doen sluiten. De hulp van een politiefluitje en een bel bleken niet van aard om de echte toogplakkers te overha len om de expohalle tijdig te ontruimen. Drie maal helaas, een zwaar lid van het feestkomitee (hij vlucht kortelings naar Asse) verloor zijn fluitje. Speurakties konden niet baten. Volgens de officiële cijfers van het feestkomitee waren er na vijf dagen jaarbeurs reeds 20.860 bezoekers geteld zijnde 1623 meer dan in 1981. Ondanks dit positief cijfer is het weinig waarschijnlijk dat men de 50 000 bezoekers zal halen, op maandagavond 30 augustus. Feestkomiteevoorzitter Frans Wauters meende dat één van de rede nen voor deze stijging te vinden was in het minder goede weer tijdens de eerste jaarbeursdagen. Opvallend, maar niet zo verrassend was de terugloop van het aantal belangstellenden voor de spektakels. De kwaliteit ervan zou één van de grote oorzaken kunnen genoemd worden. Voor de namiddag van de derde leeftijd kwamen dan weer 1443 bejaarden over de jaarbeursvloer, zijnde 200 meer dan vorig jaar. Wie zich naar de keizershalle begaf om Connie Vanden Bosch te aanschouwen had veel geluk... Je kon gratis binnen. Blijkbaar niemand 'van dienst' die avond... Anders was het wel gesteld met Eddy Wally's 'show'. Het voltallig feestkomitee stond paraat om DANDY WALLY te beschermen tegen het stormachtig onthaal van enkele "jonge vandalen" en "jeugd delinquenten". Dit jaar gingen de mensen van de klank en vooral van de belichting op de 'experimentele' toer. Geestrijk vocht was wellicht de stimulans. Conny Vanden Bosch kon zich in een onweer wanen weqens de ononderbroken bliksemeffec- ten. Ook de Bulgaarse Balletgroep (kwalitatief één der hoogtepunten - zaal1 /4 vol) genoten van deze "professionele aanpak".

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 5