Emmbodegem Nieuwerkerken l' J OPTIEK DELENS CAR SERVICE KSA Erembodegem Kermis Arond dé specialist voor Feestdagen Fonteinbos A jijJïïj 9 NIEUWSTRAAT 60 AALST £remb<tegemse Hopbelletjes Krijgt Erembodegem modderwinter Nieuwe Gazet van Aalst 3 september 1982 7 Kermis Arond is het jaarlijks feestweekeinde van Erembodegem-linkeroever. Van vrijdag tot maandag werden voor die buurtgemeenschap paardemolen en rups opgesteld voor de kinderen, terwijl de volwassenen hun gading von den bij bakschieting, pitjesbak, liggende wipschieting, gerrebolling en belot- prijskamp. Tenslotte was er voor groot en klein een wielerkoers voor nieuwe lingen en juniores, waarover op de sportbladzijden bericht wordt (KN). f UITLAATCENTER open van 8.15 tot 18 uur zaterdag van 9 tot 13 uur Tel. 053.78 8893 BTW 421.202.902 UITLATEN REMMEN SCHOKDEMPERS TREKHAKEN BATTERIJEN GRATIS PLAATSEN TERWIJL U TOEKIJKT Niet voor Mc Pherson systemen SCHRIFTELIJKE WAARBORG Geen afspraak noodzakelijk Sint-Jozefstraat 28 -30 9300 Aalst oo Voor de derde keer liep het speelplein van de woonkern Fonteinbos vol voor het pannekoekenfeest. Dit jaar werd er een tweedaagse van gemaakt in Far Weststijl. Cowboys en Indianen rond de tafeltjes en op de dansvloer, samen vreedzaam in het zonnetje - zoals men het alle dagen zou willen. Zou dit schot van mevrouw raak zijn in Arend-Kermis (O.J.). De inwoners van Hageveld, Stijn Streuvelstraat, Pater Rasschaertlaan en Rietstraat werden zaterdag uit hun middagdutje gewekt door muziek op het kaatsplein. Even later trokken zes vaandelzwaaiers van Vredon met een trommelaar door de straten en werden de eerste pannekoeken opgesmuld. Het Vrij Podium stond geen ogenblik leeg: het orkest De Gensters, 't Romantieksken, jeugdorkest The Drizzels en niet te vergeten de 85- jarige metjen Anna met haar levens lied. De orkesten en D.J.'s droegen allemaal gratis hun steentje bij Kwam het feest eerst pas traag op gang, tegen 's avonds zaten alle tafel tjes vol en werd gedanst bij de muziek van Gertje Gerrits. Rond één uur 's nachts werden lichten en disco-bar gedoofd, wat door de oudste bewo ners van de week zeker op prijs werd gesteld. Er kwam immers nog een zondagprogramma voor hen met «Liedjes van toen», waarbij zelfs de oudste benen weer jong werden. De kaatslutte van 's morgens werd bij gebrek aan spelers omgedoopt tot een kaartwedstrijd. Het organiserende woonkernkomitee had nog muziek voor de jongeren in petto, tot 19 u., maar het viel zo goed mee dat het al donker was toen men aan opkramen wou of kon beginnen. De organisato ren haalden eer van hun werkhet derde pannekoekenfeest zorgde voor een feestelijk samenzijn in de woon kern. Met de opbrengst zorgen zij onder meer voor bloemen voor zieken, bij geboorten en huwelijken, voor ge schenkjes met St. Maarten en Kerst mis, wandeltochten... Zo wordt, stap voor stap, eep sterkere band gesmeed tussen de mensen (KN). Na een geslaagd kamp deze zomer organiseerde de KSA-bond St. Amandus Erembodegem zondag haar traditioneel bondsfeest. Veel oud-leiders en sympa thisanten zijn er op die dag elk jaar weer bij. En niet zonder reden. het te donker werd om de kegels en Telkenjare trekt de KSA van Erembo degem na de feestelijke Eucharistie viering in optocht door het dorp. De fanfare van KSA St. Gerolf Lede ging voorop, de KSA-ers volgden en de welbekende 2CV van hun proost, E.H. Frans Temmerman, sloot de rij. In hun heem in de Bredestraat stond deze keer een hoge, stevig gesjorde toren en een reeks keurig opgestelde ten ten, genoeg bewijzen dat ze de oude jeugdbewegingsvaardigheden nog in de vingers hebben. Na de picnic kon jong en oud deelnemen aan oude volksspelen, in wedstrijdverband, tot gerrebollen nog te zien. Hiermee heeft KSA tevens zijn nieuw werkjaar ingezet, met een flinke lei- dersploeg, waarvan vier jongeren onlangs de provinciale kadervor- mingskursus van de KSA-VKSJ te Brakel volgden. Na het 35-jarig jubi leum vorig jaar wordt dus gestaag doorgewerkt naar een nieuw feestjaar toe. Wie over KSA Erembodegem meer informatie wil kan terecht bij H. Verhegge, Bredestraat 31Erembo degem. Vermelden we nog dat hun zusterbeweging, VKSJ Erembodegem start op zondag 12 september (KN). Vrijdag 3 september Dekenijfeesten Hogeweg avondbraderij vanaf 1 7 u. Vanaf 19 u. wandel tocht door muziek en trommelkorps van «Niets zonder Arbeid» uit Erembode gem. om 20 uur ouderkontakt voor katechese tweede jaar in het Gildenhuis. Zaterdag 4 september: Dekenijfeesten Hogeweg: braderij, prondelmarkt en kindermarkt vanaf 14 u. en om 20 u. optreden trommelkorps S.K.V.V. Aalst. MTC Cobra's tuft naar Moorsel alwaar 140 km. zal worden afgelegd. 49 cc vertrekt om 9 u. en de moto's om 10 u. aan café Vissershof. Precies het zelfde schema op zondag 5 september. Zondag 5 september Dekenijfeesten Hogeweg: braderij en kindermarkt vanaf 13 Om 15 u. richt het politiesportverbond Aalst een loopkoers in voor politiebedienden. De VNJ-jeugdkapel treedt op om 19 u. Om 7 u. vertrek van de bedevaart naar Tongeren, aan de OLV-kerk. Inlich tingen bij Hilda Praet, A. Van De Maelestraat 74. Om 14 u. in het Gerstenhoffederaal kampioenschap balboogschieten De Klauwaerts. Dinsdag 7 september Om 14 u. ontmoetingsnamiddag in de crypte voor +60 rond het thema «Tussen slapen en dromen» (gezondheid voor de derde leeftijd). Inrichtinq KVLV. Woensdag 8 september Om 20 u. in de bovenzaal van het GildenhuisA.A.-groep «Om mekaar». Donderdag 9 september Koorherhaling «A Capella» in de crypte om 19u.30. KAV en JKAV bezoeken het koninklijk paleis. Vertrek aan het station om 9 u. Tijdens de Dekenijfeesten van de Hogeweg is er eetgelegenheid. Voor de kinderen wordt een springkasteel opgesteld: de springbon- netjes kunnen ze bekomen bij de handelaars. Het bestuur is niet verantwoordelijk voor gebeurlijke ongevallen. Wél voor de septemberver- koopsaktie van 1 tot 30 septemberelke aankoop van 50 fr. levert een lot op. De deelnemende handelaars verbinden er als prijzen voor 110.000 fr. aan- koopchecks aan. Nu al wacht het bestuur van de dekenij op Sint- Maarten. Zijn intrede en rondrit wordt gepland op zondag 24 oktober. Jaar lijkse gratis poppentombola inbegrepen. Voor wie van toneel houdt de Bond van Grote en Jonge Gezinnen in Erembodegem organiseert het komende toneelseizoen 7 autocarreizen naar de beste voorstellingen van de Koninklijke Vlaamse Schouwburg te Brussel en van het Mechels Miniatuur- theater. Men vertrekt telkens op donderdagavond rond 19 u. Een abonne mentvoorde 7 voorstellingen kost 2.300 fr., één vertoning 375 fr., reis inbe grepen. Op donderdag 9 september trekt men al naar de KVS voor een stuk van Tolstoi«De geschiedenis van een paard». Wie inlichtingen of inschrijving wil moet aanbellen bij Paul Pereboom, Yzerenwegstraat 37 (tel. 77 93 44). KVLV Erembodegem start een kursus «beter bewegen», voor de ouderen op maandag 20 september van 20 tot 21 u., voor jongeren op dinsdag 21 september, zelfde uren. Die twee reeksen van 10 les sen gaan door in de sporthal. Leden bewegen mee voor 300 fr., niet-leden voor 350 fr. vervolg van blz. 1 En ook al vraagt de burger zich af waar al dat lieve geld vandaan blijft komen, de Erembodegemnaars willen vooral weten hoeveel hinder ze (nog) zullen ondervinden. Want ook al is het mooi dat de Dender zuiver zou wor den, niemand sukkelt graag door aar- dehopen en putten naar het station of de school. Ten stadhuize informeer den we naar de planning terzake. De jaarmarkt blijft gespaard De werken tussen de Vilanderstraat aan het stadspark en de kapel OLV- Termuren zijn bijna af: alles wat er in de grond moest werd erin gestopt, en de deklaag met steenslag ligt klaar. Naar verluidt wacht men enkel nog op materiaal om de Termurenlaan tot aan de kapel, samen met de Kapellekens- baan, te asfalteren. Dat zou binnen een veertiental dagen moeten kunnen beginnen. De belangrijke toegangs weg naar Erembodegem komt dan weer vrij, en de scholieren worden verlost van de eindeloze reeks putten in het vroegere wegdek waartussen ze in slalom plachten van en naar school te fietsen. De huidige werken aan de Termuren laan, tussen kapel en kerkplein, zijn ver gevorderd maar er is nog wel veel werk aan de installaties in de buurt van het Technisch Instituut Sint Maar ten. Als dat allemaal af is komt de steenlaag er ook; voor het asfalt zal men wel de lente moeten afwachten... Aan het stuk tussen kerkplein, Dorps straat en de bocht naar de Gaston De Schepperstraat wordt niet begonnen voor de jaarmarkt eind september. Tot geruststelling van de middenstand. Daarna, in oktober en november, gaat men door en wordt ook daar alles opengebroken voor het goede doel. üaston De Schepperstraat... geduld oefenen In de Gaston De Schepperstraat ligt één kant van de weg al geruime tiid met steenslag bezaaid; de nieuwe bui zen zitten er al in de grond. Maar de bovenste helft van de straat moet ook nog open ginder komt een pomp station waarna men langs de beek naar de Gatês trekt. De Dr. Carlierlaan blijft dus gespaard. Eens alles aan gesloten is worden de installaties getest en komt de steenslag laag er bovenop. Als een vroege koude de werken niet stillegt tenminste. In elk geval wordt er pas geasfalteerd, van aan de Termurenlaan tot het einde van de Gaston De Schepperstraat, in de lente van 1983. Daarbij dient men er nog rekening mee te houden dat vertragingen in de planning kunnen opduiken, als men in de grond met leidingen van andere nutsvoorzieningen wordt gekonfron- teerd waar men er zich niet aan ver wacht (gas, elektriciteit, telefoon,...). Of als we een vroege of een lange win ter krijgen, of allebei. In elk geval zal alles afgelopen zijn voor het bouwver- lof van 1983, zo wordt beloofd. Krijgt Erembodegem in het centrum een slijkherfst en een modderwinter ledereen hoopt het tegendeel, en de dienst Openbare Werken van de stad Aalst probeert de hinder tot het strikte minimum te beperken. Hoe ook, in Aalst zelf zullen ze er vol gend jaar ook van genieten, want dan trekt men daar ook dwars door de stad. (KN)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7