«vu Eendracht geklopt door sterkere tegenstander An ja Kamillekes met noodploeg Eendracht verliest bij Lierse Wilfried Van Royen: «Tegenaanval lonend» Terug naar school SERGANT SPORT Daar komen de schutters U.E.F.A.'s. Derde Provinciale D Haasdonk - Sk. Aalst: De specialist in dameskleding J. Marcoen-Van Holder Ze kénnen ni kapot Tweedeklasse. Tweede Provinciale B Zultse - E. Meldert: 1-4 Vrouwenvoetbal Tweede klasse 10 Nieuwe Gazet van Aalst 10 september 1982 RedaktieJef Van Hove, Asserendries 118, Aalst, Tel. 21.76 29. Lokeren trainer Haezaert het zeer ver zal schoppen Op voorwaarde natuur lijk dat het van verder tegenslagen ge spaard blijft. Want het pech heeft de mijnploeg reeds achtervolgd. Berin gen droeg kennelijk nog de stempel van de eerste klasse. Het voetbalde aan een hoog ritme, met veel zwier en panache en was bovenop ook aarts gevaarlijk. .Het bewees meteen ook dat aanvallend voetbal nog steeds lonend is. Laat staan dat het ope- ningspunt van de bezoekers het gevolg was van een opmerkelijke dek- kingsfout, dan kon men bezwaarlijk de 0-2 ruststand in vraag stellen. Eerder mag men aanstippen dat het zelfs iets meer verdiende. Het is ook zeker nie mand ontgaan dat bij Witzwart een paar zwakke plekken aan de opper vlakte zijn gekomen. En bovenop dat het een lesje kreeg qua inzet en slag vaardigheid. De rijkdom van Beringen in zake spelersmaterieel is zeker niet overschat geworden, als men er dan nog bijneemt dat trainer Haezaert nog drie vaste titularissen noodgedwon gen in hun burgerplunje moest laten Door zware blessures. Beringen heeft in die eerste speelhelft ook bewezen over een dodelijke voorhoede te be schikken. Gelukkig voor de Aalsterse supporters die met een bang hart de tweede speelhelft verbeiden, tapte hun ploeg toen uit een ander vaatje. Ze begon gezwind mee te spelen, voetbalde niet meer zo krampachtig en trok in het vierde kwartier ook het Net als hun grote broers hebben de Aalsterse UEFA's bakzeil gehaald maar dan met een meer afgetekende cijferverhouding. En in een wedstrijd die veel meer gelijkenis vertoonde met deze van zaterdagavond tegen Beringen. S.K. Lierse was ook in de eerste speelhelft «outstanding». Secretaris Pierre De Troch was vol lof over de geleverde prestatie van Mei derts' eerste ploeg. En de Witzwarten moesten in die periode meer aan verdedigen dan aan aanvallen denken Lierse roerde immers doorlopend de aanvalstroom En het verbaasde dan ook niemand dat er bij de rust een 2-0 voorsprong op de lei prijkte. Na de kampwisseling kwam Eendracht beter uit de verf. Het bracht meer evenwicht in de wed strijd Maar scoren was er toch niet bij. Alhoewel het daartoe toch wel een paar kansen verwierf. Lierse zou dan nog zijn voorsprong verdubbelen Maar liest drie doelpunten vielen uit een stilstaande faze. Omdat de thuis- spelers haast alle kopduels wonnen. «Niettemin steekt er zeker stof in deze jongerenploeg. Het komt er alleen op aan mekaar te vinden en zeker nog enige ervaring op de doen. De mees ten zijn immers eerstejaars», zegde ons trainer Willy De Vos die in die funktie Bert Michiels opvolgde. Zon dag te 10 uur spelen de U.E.F.A.'s op het stadion F F R. Het wordt een kleine derby. Vermits Oudenaarde de tegenstander is. (JVH) «Wij hebben werkelijk een schitte rende start genomen. Dergelijke over winning is steeds goed om het moreel, dat reeds op een hoog peil stond, nog wat op te vijzelen. Het begon nochtans allemaal niet zo vlot. Onmiddellijk na de aftrap kregen we reeds een strafschop tegen. Zo n snelle 1 -0 achterstand moet je dan wel even verwerken. Langzaam aan is het raderwerk dan beginnen draaien. Crets en Christiaens maakten er nog voor de rust 1-2 van. Eerstgenoemde is trouwens een levensgevaarlijke aanvaller. Hij kan de hem geboden ruimte op een uitstekende wijze benutten. Getuige daarvah de twee andere doelpunten die hij eveneens aantekende. Het laatste was dan wel uit penalty. Onze doelman, Jan Beul, heeft na de herneming nog een tweede strafschop gestopt. We mogen gerust zeggen dat de cohe sie, die zo broodnodig is om een ploeg te laten draaien, reeds in ruime mate aanwezig is. Zultse heeft ons wel even in eigen strafschopgebied gedrongen maar echt gevaarlijke kansen zijn daar toch niet uit voortgesproten. Ook de overbrugging van verdediging naar aanval verloopt bijna vloeiend. Het centrale defensieduo straalt nog niet voldoende autoriteit uit maar ik ben ervan overtuigd dat wanneer ze beter op elkaar ingespeeld zijn, ook op dat vlak geen problemen meer rijzen. De enige schaduw op deze riante overwinning is wel de kwetsuur van Spaens. Hopelijk blijft hij niet te lang uit de running zodat onze machine niet begint te sputteren», aldus een enthousiaste secretaris. Er zijn veel titelpretendenten die het bij de aanvang van de competitie met veel minder moeten doen I (R.G.) Het vorig jaar gedegradeerde Sk. Aalst heeft de nieuwe kompetitie alvast op sterke wijze ingezet. Haasdonk, zeker geen gemakkelijke tegenstrever, kon de verbeten kampende oranje-groenen niet opzij plaatsen. Via doelpunten van De Kinder en Spaenoghe konden de bezoekers beider puntjes meegrabbelen. Hoveniersstraat30, 9300AALST s 053-70 23 57 Kinderjeansbroeken Kinderveloursbroeken Pull's Jacquard Heren- en damesjeans Onze nieuwe collectie herfstkleedjes is aangekomen. 499,- 499,- 299,- vanaf 599,- Speler-trainer Wilfried Van Royen hierover: «Het was zeker een wed strijd die reeds enig inzicht nopens onze mogelijkheden zou geven. Dat wij een puike partij afleverden, wat betreft de kwaliteit, kan ik moeilijk zeg gen. Maar wij hebben met voorbeel dige ijver en inzet gespeeld De sfeer binnen de ploeg is geweldig. Wanneer er iemand een foutje begaat dan spant een ander zich in om dat goed te maken. Het is op dergelijke wijze dat we de punten moeten sprokkelen Op basis van de beide goals die wij luk ten, moet ik zeggen dat de cohesie binnen het geheel aan het groeien is. Twee snel uitgevoerde counters die evenveel doelpunten betekenden Op deze momenten circuleerde de bal snel van voet tot voet. Langzaam aan moeten deze fasen meer in ons spel- patroon ingepast worden. Na de her vatting zijn we dan wel met de rug tegen de muur geplakt. Het tegendoel punt is trouwens te vlug gevallen, maar in dat verband treft niemand enige schuld. Vanaf dat moment heb ben we onze sterkte als team bewe zen. Strijden tot op de limiet was onze leuze en het resultaat is dan ook niet uitgebleven. Ik hoop nu maar dat de supporters dit jonge «new-look» SK blijven steunen en ze zelfs enig respijt gunnen in moeilijke tijden». Ook in Aalsterse bewinasploeg was erg opgetogen met deze uitzege. Voorzitter Jozef Vermoesen sprak trouwens in lovende bewoordingen ove zijn youngsters. «Dergelijk competitiedebuut mag ge slaagd genoemd, worden. Vorig jaar konden wij deze trend niet doortrek ken. Hopelijk slagen we nu wel zodat een deel van onze achterban opnieuw de weg naar het stadion vindt. Resul taten zijn immers nog altijd de beste waardemeter voor het publiek», aldus een gelukkige voorzitter. De oranje-groenen zitten dus duidelijk in de lift, die wat hen betreft, voorgoed mag blijven stijgen. (R.G.) Fietsen-Brommers Moeirselboon 107-111 -113 Oilsjt Robert Glazer, de nieuwe aanwinst Het is zaterdagavond bij de opening van de voetbalkompetitie 1982-1983 geen feest geworden voor Eendracht-Aalst. Men werd geklopt door een tegenstander die vooral in de eerste speelperiode voetbal naar bet boekje speelde. Het is uiteraard nog veel te vroeg om nu reeds verstrekkende konklusies te maken. Na een eerste kompetitiewedstrijd. Maar het wil ons toch voorkomen dat het Beringen van de vroegere S.C. initiatief naar zich toe. Toen moest de bezoekende laatste lijn vaak haar toevlucht nemen tot het wegtrappen van de bal. De Aalsterse druk noopte Beringen in een versterkte defensie te kruipen. Helaas viel het Aalsterse doelpunt, uitstekend naar voorberei ding als naar afwerking net iets te laat. In de laatste wedstrijdminuten kwam Aalst inderdaad volop aan de bak. Is het wel een nederlaag geworden dan mogen we zeker met zeggen dat het Fel duel Groenendijk (E) Russo. De oefenwedstrijden hebben hun tol geeist. Kamillekes reisde met een nood ploeg naar Gosselies. Liefst zes basisspeelsters, de ene al meer ernstig dan de andere, zijn met blessures uit die oefencampagne gekomen. Inzoverre dat Nicole Perdaens die vroeger al tussen de staken stond maar nu al meerdere jaren veldspeel- ster is, opnieuw in het doel moest. Men deed ook beroep op vier speel sters van de invallersploeg namelijk Brigitte De Cock, Daisy en Conny Van Roy en Ann Van der Eecken om de verplaatsing naar Gosselies mee te maken. Het is echter geen afstraffing geworden want Kamillekes verde digde zich naar het beste vermogen. En werd pas in de slotminuten voor een voldongen feit gezet. Het eerste doelpunt van de thuisploeg kon als een toevalstreffer gekatalogeerd. Bij een strakke voorzet sloeg de bal tot eenieders niet geringe verbazing net onder de deklat en plofte in de uiterste hoek van het doel. De Aalsterse meis jes verzetten toen de bakens vooral onder impuls van Christine Van Hende, die naar het middenveld werd overgeheeld en er bergen werk ver zette. Maar het gebrek aan afwerking men speelde met slechts één spits, Veerle De Wint vermits Ann Eeckhoui noodgedwongen forfait moest geven was te onderkennen. Aalst kreeg dan in de slotminuten de genadeklop. Bij zijn tweede doelpunt kreeg Gosse lies enige medewerking. En daarna zag men het niet meer zitten. Zodat het nog 3-0 werd. Maar toch geen ver nedering gelet op de ongunstige om standigheden waarin men diende te debuteren. Een kamillekes in zijn beste formatie is zeker bekwaam een vooraanstaande rol te vervullen. (JVH) een ontnuchterende start werd. De kij kers hebben inderdaad een vooral in de tweede periode spannende wed strijd meegemaakt. (J.V.H.). voor E. Aalst.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 10