CAR SERVICE O.C. Aalst zorgde voor de verrassing Nederlander Carlo Steel wint spurt met drie dé specialist voor: BENOIT DE SMEDT Jeannot BackaertEerste Aalsterse en Vlaamse petanquewereldkampioen Uitslagen Juniores te Erembodegem Cdnliiëri Uitslagen voetbalkompetitie Wedstrijden voor zondag 12 september 12 Nieuwe Gazet van Aalst 10 september 1982 Setokvoetbalverbond Gewest Aalst O.C. Aalst zorgde voor de stunt door AZ'77 met 3-1 cijfers te kloppen. De bekerhouder van de laatste twee jaar kon voor deze nederlaag wel verzach tende omstandigheden inroepen. Het kon niet rekenen op de gebroe ders Verleyen en Tony Redant. Het werd een harde partij voetbal, soms wel op het randje van het ruw. Beide teams akteerden bijzonder zenuwach tig zodat men bezwaarlijk van goed voetbal kon spreken. Aan de rust leidde O.C. met 1 -0 dit na een kopbal- doelpunt van Patrick Cornelis. Na de rust bracht Phillippe Bruylandt zijn ploeg 2-0 voor AZ'77 kreeg terug uit zicht op de finale na een treffer van Danny Meert. Het laatste kwartier nam de thuisploeg volledig voor haar reke ning. Phillippe Bruylandt lukte in deze periode een pareltje van een goal. Hij liet de doelman van AZ'77 geen kans bij een knaller in de winkelhaak. Deze twee renners namen bij het ingaan van de derde ronde samen met Freddy Keisse ook het initiatief in han den. Het was vrij vlug duidelijk dat deze drie renners voor de zegebloe- men zouden strijden. Ludwig Van Tit telboom die het moeilijk kon halen in de spurt ondernam nog enkele pogin gen om weg te geraken, maar de attente Nederlander Carlo Steel was bij de pinken. Inmiddels hadden een viertal renners de achtervolging inge zet. Het waren Nico De Weirdt, Eric De wedstrijd Tijl Snas-Molenboys Opwijk was aantrekkelijk. De nieuwe lingen uit Opwijk blonken uit door hun sportief gedrag. Tijl Snas toonde zich in de aanval iets opportuner. Na twin tig minuten spel lukte Van Mieghem een prachtige omhaal. Opwijk drukte daarna een twintigtal minuten Snas op zijn doel, maar was onmondig in de aanval. Acht minuten voor tijd bracht Jan Borms zijn ploeg op 2-0, zodat Snas met één voet in de finale staat. (JVL) Programma voor 11/9 Halve finales beker terugronde AZ'77 - O.C. Aalst Opwijk - Tijl Snas Vereecken, Ercik Van Tiggel en Jos Van Baal. In de finale vervoegden deze vier renners ei zo na de koplo pers, die elkaar geen duimbreed toe gaven. Ter hoogte van de brug van de autosnelweg drong de lepe Carlo Steel Ludwig Van Tittelboom de leiding op door bruusk te remmen. Van Tittel boom werd dan ook gemakkelijk ge klopt door de Nederlander die het haalde voor een aanklampende Freddy Keisse. Nico De Weirdt won de spurt voor de vierde plaats voor Jos Van Baal (JVL). zaterdagreeks Eerste afdeling Melckenbeeckvr. - Rayo Esp. 1-3 Simca Boys - Tinne Boys 0-6 Heizijde - Camu 3-3 Lada Boys - Blauwe Vlam 3-1 Cobila's - Heipias FF. 5-0 Rode Duivels - Haltvr. 10-1 Endoka - Kruis 4-0 Tweede afdeling Brueghels - Royal Sport. 0-2 G.M.I.C. - Giwo 1-4 Mucica - Parking 3-0 Bartan - Excelsior 1 -1 Onder den Toren - Leeuw. 2-1 Boterhoek - Jong Timarcha 4-0 't Kloksken - Apostelken 4-2 Zondagreeks Sportkring - Inno 1-1 't Duifken - IJsboerke 3-3 Adelaars - Amapola 0-2 Sunset - Star Boys 3-0 Sportief 81 - Rode Roos 1-3 Koszen - Real Familial 2-5 Timarcha - Nieuwe Wijk 0-2 Pano - Corner 2-4 Zondagsreeks Sunset won verdiend van Star Boys. Aan de rust was de stand reeds 1 -0. Navarro lukte het doelpunt. Om streeks de 55® minuut maakte Jesus Rivero er 2-0 van en amper drie minu ten later scoorde Navarro het derde doelpunt voor zijn club. Star Boys speelde niet onverdienstelijk maar was onmondig in de aanval. Vermel den we nog de uitstekende leiding van Ronny Van Belle. Sportkring-lnno werd een spannende partij. In de 25e minuut trok Van Kut mooi voor en Persoons ronde mooi af. De tweede helft nam Sportkring voor zijn rekening en het was Leemans die de bordjes in evenwicht bracht. Amapola versloeg Adelaars. Parre- wijck en De Veylder scoorden voor hun ploeg. Adelaars had wel pech toen een duidelijk handspel niet be straft werd met een strafschop. Zoals verwacht won Nieuwe Wijk van Timar- cha. Luc Maes en Luc Maerschalck schonken hun ploeg de zege. (J.V.L.) Programma voor 10/9 en 11/9 Zaterdag Eerste afdeling Rayo Espanol - Kruis Endoka - Simca Boys Tinne BOys - Heizijde Blauwe Vlam - Cobilla's Heipias - Haltvrienden Melckenbeeckvr. - Rode Duivels Lada Boys - Camu Zaterdag Tweede afdeling Royal Sportief - G.M.I.C. Parking - Bartan Excelsior - Apostelken 't Kloksken - Onder den Toren Leeuwerik - Boterhoek Jong Timarcha - Breughels Musica - Giwo Zondagreeks Inno - 't Duifken IJsboerke - Adelaars Amapola - Sunset Star Boys - Sportief '81 Rode Roos - Koszen Real Familial - Timarcha Nieuwe Wijk - Corner Sportkring - Pano F.C. 't Duifken (M.T.S.A.). Nieuwe ploeg in het M.T.S.A.-verbond. M.T.S.A. Tussen de deelnemers van de juniorenwedstrijd te Erembodegem waren Lud wig Van Tittelboom met dertien overwinningen en de Nederlander Steel met twaalf overwinningen de blikvangers. UITLAATCENTER open van 8.15 tot 18 uur zaterdag van 9 tot 13 uur Tel. 053-78 8893 BTW 421.202 902 UITLATEN REMMEN SCHOKDEMPERS TREKHAKEN BATTERIJEN GRATIS PLAATSEN TERWIJL U TOEKIJKT Niet voor Mc Pherson systemen SCHRIFTELIJKE WAARBORG Geen afspraak noodzakelijk Sint-Jozefstraat 28 -30 9300 Aalst 82/15/36 AUTOBANDEN CONTINENTAL UNIROYEL MICHELIN open 8-12 u en 13- 18 u zaterdag 8-12 u en 13 - 15 u.30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 Aalst - 053/77.33.77 Petanque Hij is 23 jaar oud, Aalstenaar, sporter tot in hart en nieren en droomt van een wereldtitel Zo zou men een bondige samenvatting kunnen geven van Jeannot Backaert. «Alles is begonnen aan zee» verhaalt ons Jeannot «Zoals zovele men sen, speelden ook wij petanque tijdens ons verlof. Eén van de deel nemers was Aalstenaar Van Damme, die mij vroeg om na het verlof eens langs de klub te komen, en eens te proberen. Ik was toen 15 jaar oud. Was juist kampioen van België geworden met de scholierenploeg van BBC. Okapi, de basketbaiploeg waarin ik mijn hart verpand had. En plots stokte het allemaal, gedaan met basketbal. De petanque-mikrobe had me gestoken, en geloof me vrij. Hier ge raakt ge niet meer van af. Ik speelde ge durende 6 jaar bij Alosta. Werd er ver schillende malen Oost-Vlaams kampi oen. Ik voelde dat er meer in zat. Daar voor moest ik echter naar Brussel gaan, daar zaten de groten van het Belgisch petanquespel. Drie seizoenen geleden deed ik de stap. Ik heb mij die nooit be klaagd. Na veel trainen en dank zij de goede opvang welke men mij in Brussel voorbehield, slaagde ik er in om eind vo rig seizoen Belgisch kampioen te wor den in tripletten, als schieter». «Schieten is wel het moeilijkste van de drie. Het vergt veel training, doch één maal dit onder de knie is het zeer dank baar en spektakulairder dan de twee an deren. Als Belgisch kampioen mag hij nu met zijn twee kollega's naar de wereldti tel gaan dingen in Genève». Gelukkig gaat de deurbel van de winkel, en kon de woordenstroom van de sym pathieke Jeannot Backaert gestoord worden. Toen hij terug kwam zat ik klaar met Wat zijn de verwachtingen in Genève «Samen met de Fransen, iets mindere ploeg dit jaar, en met de Italianen, de Spanjaarden, de Zwitsers, zelfs de Mexicanen, maken wij een kans om we reldkampioen te worden De vorige we reldkampioen 1981, waren Belgen. Voordien klopten wij hen regelmatig Nu hebben zij het vertrouwen en staat de balans in evenwicht Ik hoop dat ook wij het vertrouwen kweken om volgende zondag wereldkampioen te worden Al hoewel een plaats bij de acht besten, mij reeds ten zeerste zou verheugen». Petanque is een amusementssport, zijn er geldprijzen verbonden aan een wereldtitel of een of ander tornooi «Meestal blijft het bij trofeeën, en toont met enige fierheid zijn rijk gevulde tro- feekast, geldprijzen zijn er op bepaalde tornooien in Frankrijk, waar één of an dere sponsor het nodig acht er geld te gen te werpen Anders vind men zulks praktisch nooit» Zich verplaatsen naar Zwitserland en een verblijf van een week kost toch geld. Wie draagt die kosten «De petanquebond is daarin zeer goed. Zowel de reis. als het verblijf, als de kos ten worden door de Belgische Bond ge- Tweede Nationale E. Aalst 1 - Beringen 2 Tweede Prov. B Zultse 1 - E. Meldert 4 Derde Prov. C Meerbeke 1 - Nieuwerkerken 5 Derde Prov. D. TK Meldert O - Heikant 2 Haasdonk 1 - Sk. Aalst 2 Grembergen 2 - Herdersem 0 W. Moorsel 2 - Bazel 1 Vierde Prov. G Bavegem O - Edixvelde O Vierde Prov. H Wichelen 3 - Doggen Erembodegem 0 Opstal 3 - Baardegem 0 Iddergem 0 - Gijzegem 0 Lutterzele 7 - Schr. Moorsel 0 Opdorp 1 - Hofstade 2 R. Lebbeke 0 - Sk Erembodegem 1 (R.G.) dragen. Alleen de kosten van onze echt genoten moeten wij logischerwijze zelf dragen. Om die redenen hoeven wij geen beroep te doen op sponsors». Hoe verliep de voorbereiding Trainen doet ieder van ons apart. Het is alleen in wedstrijden dat wij aan eikaars zijde staan Ikzelf heb als trainingster rein de ruimte onder tunnel van de Dendermondsesteenweg aan de Tragel uitgekozen. Tweemaal daags trek ik er naar toe. Onder die brug heb ik geen last van regen en kan ik ook in de winter bij sneeuw doortrainen. Dan dienen de bol len wel vooraf gewarmd. Onze laatste grote konfrontatie ging door te Metz. waar alle grootheden aanwezig waren. Wij haalden de halve finale. Het was een echte maraton-wedstrijd. Wij begonnen om 15 u. en om 3 u. 's morgens werd er gestopt. De finalewedstrijden vingen aan te 8 u. diezelfde ochtend». Wij danken Jeannot Backaert voor dit in terview en hopen dat wij volgende vrij dag hem mogen aankondigen als de eerste Aalsterse en Vlaamse wereld kampioen petanque. Armand Van Hauwermeiren Aftrap telkens om 15 u. Tweede nationale St. Truiden - E. Aalst (zat. 11/9, 20 u.) Tweede Prov. B E. Meldert - Oudegem Derde Prov. C Nieuwerkerken - Okegem Derde Prov. D Herdersem - W. Moorsel Sk. Aalst - Sombeke Kallo - TK. Meldert Vierde Prov. G Edixvelde - O Wetteren Vierde Prov. H Doggen Erembodeg. - Schoonaarde Schr. Moorsel - Iddergem Gijzegem - R. Lebbeke Sk. Erembodegem - Opdorp Hofstade - Opstal (R.G.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 12