Hoge temperaturen bant spanning uit Cockpit-tornooi Comar SportAalsterse (t)rots in zaalvoetbal Osiris uitgebekerd M. Permentier en J. Goossens knap Rudi Baeyens en Jean-Marie De Nil op het podium Foto-Studio H. BORGHMANS Golfbiljart- federatie Aalst Kwaliteitsramen en Buitendeuren aan Fabrieksprijzen Immer Fit opnieuw van start De Fotograaf die de sport steunt O Ik stem Zaalvoetbal 14 Nieuwe Gazet van Aalst 10 september 1982 Derde Nationale Heel onverwacht is BBC. Osiris uit de beker gewipt, tegen Racing White. Voor coach Roger De Koster werd andermaal het bewijs geleverd dat deze week heel wat werk zal moeten geleverd worden, om a.s. zondag op Skolp Houtem niet te verliezen. De bezoekers namen een zeer goede start langs Cleven en Vervaecke 2-10 na 4'. Temmerman en Lagring deden het tij keren 16-14 na 9'. Éénmaal op voorsprong kregen de Osiris-groten De Geest en Ongenaet meer vat op de rebound en mede door de afstands shots van Matthijnssens bereikte men de rust met een 45-34 stand. De start van de tweede helft was uitste kend te noemen voor de groen-witten 51-36 langs Lagring-Temmerman-De Geest. De wedstrijd leek gespeeld. De inzet van de vorige minuten verdween volledig bij Osiris, doch Racing White wist van geen opgeven en langs Ver vaecke en Es kwamen de Brusselaars 5' later terug tot 57-50 even later Liefhebbersbasketbal De derde uitgave van het BBC. Cockpit-tornooi was opnieuw schitterend te noe men, qua weder, organisatie en affiche. De wedstrijden daarentegen werden onthoofd door de zeer hoge temperatuur van zondag II. De schiftingswedstrijden werden dan ook het beste van wat die dag op het vroeger-Okapi-terrein aan de Hopmarkt te zien waren. Spijtig dat de publieke belangstelling in de voormiddag ook niet hoger was. De troosting en de finale waar heel wat meer volk aanwe zig was, werd een lusteloos partijtje balletje-gooien. 45-54 eindstand. De eerste schifting tussen De Hoorn en 't Snoeperke was een formaliteit voor de kampioenenploeg, die aan de rust reeds een kloof van 10 punten had geslagen en in de tweede helft langs Veillefon (27) en Van Keer (26) naar een gemakkelijke overwinning stevende. De andere schifting tussen organisator Cockpit en Borghmans was een kolfje naar de hand van Borghmans bij wie de routine van Verhulst, Teerlinck, Van der Borght en de afwerking van de gebroeders Van Gijsegem doorslaggevend was Aan de rust leidde Borghmans met 27-28 In de tweede helft verloor het Rony Van Gijsegem na 13' wegens fouten, doch met vier slaagden zij er in de lichte voorsprong te vrijwaren tot een Amper anderhalf uur later moest Cockpit opnieuw aantreden voor de troostingswedstrijd tegen 't Snoe perke. Onder een broeiende hitte slaagde Cockpit er maar niet in zich van de nieuwe ploeg te ontdoen. Na 9' kwam 't Snoeperke langs Johan Sayes zelfs op 18-20 voorsprong. Een voorsprong die Cockpit aan de rust slechts kon herleiden tot 36-37. In de tweede helft bleven beide ploegen nog 4' naast elkaar. Dan tastte Jacques Rasschaert nog eens diep in zijn reserves en in één ruk werd het 62-44. De wedstrijd was gespeeld, wat Kerkvliet en Saeys ook nog pro beerden, 78-70. In de finale, die Borghmans betwistte Op de Belgische zwemkampioenschappen die te Molenbeek werden gehou den, was de Aalsterse zwemklub Neptunus slechts door twee deelnemers vertegenwoordigd. Murielle Permentier en Jurgen Goossens. Deze lieten enkele vrij goede prestaties noteren. In de 200 meter wisselslag liet eerstge noemde een tijd noteren van 2.31.61Wat goed was voor een vierde plaats. En meteen een verbetering van haar beste persoonlijke tijd betekende (2.33.9). Ook een verbetering van haar persoonlijke tijd in de finale van de 100 meter vlinderslag. En dit met liefst twee seconden. De tijd 1.08.5 bracht haar een vijfde plaats op. Murielle Permentier bereikte ook de finale van de 100 meter vrije slag in een tijd van 1.03.9. Ze werd zevende. Op de laatste dag van de kampioenschappen was zij ook finaliste in de 400 meter wisselslag, uiteraard de zwaarste wedstrijd, omdat de deelnemers hun veelzijdigheid moeten tonen. Murielle stelde haar tijd ook nu me twee secon den scherper (5.22.38). En dat betekende meteen een zesde plaats, Jurgen Goossens heeft de niet geringe handikap dat hij momenteel zijn legerdienst moet vervullen Toch nog een zeer degelijke prestatie over de 100 meter vrije slag. Hij eindigde zesde in 1.00.54 en liet slechts 89/100e sec. meer afdrukken dan de winnaar (JVH). Muriel Parmentier (zwemsport). Nadat Rudi Baeyens verleden week op een jammerlijke wijze een eerste over winning verspeelde, is het hem deze week toch gelukt. Hopmarkt 30 Aalst Tel. 053/21.48.98 Eigen kleurlabo foto's in 48 uur fi9/1 spijshuis restaurant Onze specialiteiten Toürnedos Scampis nni Vistong St -Antoon Pontstraat 21 AALST Kikkerbilletjes 82/15/40 Uitg.Firmin KENNIS-DE TROCH s 053-77 18 83 - Privé 70 51 96 Rudi was een beetje uit de actualiteit geraakt. Nadat hij de Ronde van Bel gië betwist had, liep het enkele weken mis met de konditie. Op zichzelf een eigenaardig verschijnsel, maar de andere renners van de Denderstreek ondergingen hetzelfde lot. René De Brucker, Willem Wijnant en Patrick Van Raefelghem kenden eveneens een mindere periode. Gelukkig behoort deze minder goede periode definitief tot het verleden en langs Marion en Grossman tot 61-59. Met een taktische wijziging slaagde coach De Koster erin het spel van Racing even te stoppen 73-69, doch aan de 18' 76-76 bezaten de wit- zwarten iets meer spirit dan de loka len, wat hen meteen een ronde verder bracht. BBC Osiris: Van den Spiegel 0, Mat thijnssens 16, Temmerman 22, Van Hulle 2, De Geest16, Ongenaet 8. (A.V.H.) zonder Verhulst, die door Van Neck werd vervangen, was de kampioenen- ploeg van De Hoorn, duidelijk de sterkste. Dit ondanks het feit dat haar vleugelspelers Veillefon en Van der Speeten duidelijk in gebreke bleven. Freddy Thybaert, stuurde echter steeds oordeelkundig de bal in han den van Herman Van Keer, die met 42 punten zorgde voor een ruime 67-44 zege. Uit de handen van de heer Etienne Bogaert, mocht 't Snoeperke de trofee voor de vierde plaats aannemen. Cockpit ontving een mooi glasraam voor zijn derde plaats. Een eer, die ook Borghmans te beurt viel als tweede. De eindoverwinnaar van het tornooi, BBC. De Hoorn, was echter de grootste slokop. Naast een groot glasraam, ontvingen zij de wisselbe ker Cockpit, behaalden zij de trofee voor sportiefste ploeg, en werd Her man Van Keer gehuldigd als topsco rer. (A.V.H.) kan Rudi zich rustig voorbereiden op volgend seizoen. Het wordt inderdaad het jaar van de waarheid. J.M. De Nil was aan zijn derde over winning toe. Deze eerstejaarsama teur, die vorig jaar nog een achttal wedstrijden bij de junioren won, heeft een geslaagd seizoen achter de rug. Ook te Neigem was hij de snelste van een kopgroepje van een drietal ren ners. Op 4 oktober wordt hij echter onder de wapens geroepen. Gelukkig voor hem zal hij te Gent gekazerneerd zijn zodat hij ongetwijfeld voldoende zal kunnen oefenen om volgend sei zoen op het voorplan te blijven (J.V.L.) NIEUWE GAZET VAN AALST Zij geven objektieve informatie en verlenen echte inspraak De uitslagen Scotsing (b) - Zandmannetjes (c) 4-2 Johny Boys (b) - Sportvr. (b) 5-1 King Boys - Corso (b) 5-1 Hand in hand (b) - Faber(b) 4-2 Sportvr. - Schoonaarde (b) 1 -5 Parksken (b) - Kasseistamp. 3-3 Het programma voor zaterdag 11.9 Erereeks Turbo Cars - Scotsing Palace - Schoonaarde Zandmannetjes - Hand in Hand Koszen - Cosmos Welkom - Leeuwkens Corso - Moorsel Hoeveel ploegen resten er ons eigen lijk nog en wat zijn de plannen voor de nabije toekomst was een vraag die deze redactie zich terecht stelde. Daarom een «round-up» van het bin- nenvoetbalgebeuren in onze regio. Geen Maurice Martens Sport, geen Stylor, geen Witte Leeu meer. Wel nog Comar Sport. Comar, met aan het hoofd de oud-Volharden en SK Aalst speler Dirk Wellekens, maakt het nu al enkele jaren in de 2e Nationale afde ling. Het schaduwvijftal, de zogenaamde B- ploeg, greep vorig seizoen net naast de titel in tweede provinciale. Men kan dus gerust gewagen van twee succes volle ploegen die elk in hun onder scheiden competitie het hoogste na streven De perspectieven betreffende het nakende seizoen verwoordt Karei De Jaeger, coach van de A en de B-ploeg als volgt «Van nu af aan vertrekken wij van het principe van één homogene kern voor de beide ploegen. Er zal dus geselek- teerd worden naargelang de vorm van de dag waarin een speler verkeert. Voor de selektie van de twee teams wordt ik bijgestaan door Alex Van Der Veken. Wat de basisopstelling, dever- vangingen en het spelsysteem aan gaat; dat alles valt onder mijn Er gebeurt in Aalst 16 blz. méér dan wat je daGht A-reeks Parksken - Turbo Cars (b) Fabér - Palace (b) Johny Boys - Zandmannetjes (b) Cosmos (b) - Koszen (b) Leeuwkens (b) - Welkom (b) Moorsel (b) - Krijt op Tijd B-reeks Zandmannetjes (c) - Parksken (b) Hand in Hand (c) - Faber (b) Sportvrienden - Johny Boys (b) Scotsing (b) - Sportvrienden (b) Schoonaarde (b) - Kasseistampers Hand in Hand (b) - King Boys Corso: vrij. bevoegdheid. Dit is geen dictatoriale bewindvoering hoor maar een demo cratische besluitvorming van het be stuur. Wij hebben ook een zeer ruime kern waaruit we kunnen putten (liefst 21 spelers). Dit is echter noodzakelijk om eventuele blessures op te vangen of jongens die wegens werkomstan digheden niet kunnen aantreden om te wisselen. Voor dergelijke zaken bren gen wij begrip op. Wat verwachten we nu van het komende seizoen Eerst en vooral dat de A-ploeg in de 2e afdeling blijft. Er zijn maar liefst zeven(7) dalers naar 3e Nationale, zodoende hopen wij de tuimeling te ontspringen. Het doel van het B-team is zeker niet eenvoudiger: reekskampioen worden en de Beker van Oost-Vlaanderen bin nenrijven. Je ziet het: de opdrachten liegen er niet om maar wij gaan met goede moed van start. Waarom zou het ons dan niet lukken De wedstrijden van Comar Sport gaan opnieuw door in de sporthal «Ten Rozen» dit op vrijdag van 21 tot 23 u. De kalender met de competitiemat- ches is nog niet vrijgegeven, doch zal weldra in onze krant verschijnen. Vermelden we,tenslotte nog dat zowel de A als de B-ploeg twee oefenweds trijden spelen op vrijdag 20 en 27 augustus tegen respectievelijk Wol- vertem en Koekelberg. De aftrap gebeurt telkens te 21 u. Twee wedstrijden die waarschijnlijk reeds de nodige aanwijzigingen, inverband met de gekoesterde ambi ties, zullen geven. (R.G.) Bouwers Verbouwers Allemaal uitgelezen HOUTSOORTEN aan BETAALBARE PRIJZEN I GELEVERD en GEPLAATST gratis opmeting en bestek FRANCIS SMET Immerzeeldreef 31 - Aalst - tel. 21.66.79 82;15,41 Op maandag 13 september, te 19.30 u gaat in de turnzaal van het Konink lijk Atheneum op de Graanmarkt de Aalsterse Immer Fitclub weer van start. Inschrijvingen voor de lessen fitheidsgymnastiek kunnen vanaf 19 u. ter plaatse gebeuren. De prijs voor een volledig schooljaar, verzekering inbegrepen be draagt 1500 fr. Volleybal Bij de lessen volleybal, die evenals de gymnastiek open staan voor dames en heren vanaf 16 jaar, zal zowel bij de beginners als bij de gevorderden de na druk gelegd worden op het aanleren en verbeteren van de speltechniek. De wekelijkse les voor beginners heeft plaats elke maandagavond van 21 u. tot 22.30 u. in de Stedelijke Gymzaal (naast het zwembad), Capucienenlaan te Aalst. De gevorderden zijn elke donderdagavond welkom van 18 tot 19.30 u. in de Rijkssporthal. Cesar Haeltermanstraat te Aalst. Inschrijvingen kunnen hier ook bij aanvang van de eerste les en de prijs bedraagt eveneens 1500 fr. Leden die zowel fitheidsgymnastiek als volleybal willen, volgen betalen 500 fr. extra voor de tweede activiteit. Voor bijkomende inlichtingen kan men zich wen den tot Jel Van De Velde, IJzerenwegstraat 23 - 9473 Welle (Tel 053-66.02.53). (R.G.) Er was een periode dat de zaal- en minivoetbalclubs In en rond bet Aalsterse als paddestoelen uit de grond rezen. Allen vervulden ze hun sportief-kreatleve functie op een zeer eigen wijze. De ene trad in de «arena» met ambitie; de andere vergenoegde er zich mee op vrijdagavond z'n wekelijks balletje te trap pen.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14