zet van Aal^t Is Ons Heer dan toch een Aalsterse Socialist COMAR SP groot - kl VIDEOFILMS Zes jaar vakantiespeelpleinen te Aalst laagste huur: 99 fr. elk genre grootste keus: meer dan 700 films elk systeemBeta, 2000, VHS ROOMIJS EN DIEPVRIESPRODUKTEN AALSTERSE DIEPVRIESCENTRALE §9 wm Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie Bedenking bij de 5e Ambachtsmarkt Verkoop 100 Glasramen AUTORIJSCHOOL AALST Freds Videoclub Molendries 21Aalst ■s 053/78 77 35 Dat men bij de hoogste top van de Kerk bepaalde sympathieën voor de rode broeders heeft is een algemeen verzwegen waarheidelk jaar op 1 mei fluiten de vogels en geeft de zon galle(t) alsof het nooit meer op kan. Het onveranderd mooi weer op die dag heeft de wijsheid gebaard dat ons Heer een socialist was, een wijsheid die in Aalst aan de kinderen van papbeen at meegegeven wordt. Maar het weertje dat Ambachtsmarkten 4 en 5 meegekregen hebben is nog ander bier. Men moet hierboven deze stad nog meer dan gunstig gezind zijn. Nu, zoveel te beter. Of, zoals men in Holland zegt, Galla bonheur. Groothandel Nestor de Tièrestraat 42, Aalst "s 053/21 43 35 Open 9 u.-12 u. en 14 U.-17 u. zaterdag 9 u.-12 u. 82/15/03 Koolstraat 159 Schoolstraat 54 9300 Aalst ■s 053/21 25 56 Tennis Ski Een sportzaak met ERVARING. E—IIIMIIIIIIIIll Het karnen van de melk. Het persen van cider. Vakkundig wordt het koperstuk in de juiste vorm geslagen. Voorspel Eigenlijk begint het met een lodderig oog. Om 9 uur klettert een regenbui over de markt, en de stalletjes der exposanten weifelen meteen tussen opkramen en inpakken. Maar even later staat er een hemel als een PVV- belofte-postkaart, de beiaardier kwis pelt het eerste beiaard recital naar beneden, op de kiosk blaast de Stede lijke Brandweer Het Loze Vissertje, Hoog Op De Gele Wagen, de vroege habitué's der café's ('t Is net een dictee-examen), de late kerkgangers, en de organisatoren van De Tijd Van Toen kunnen meteen het aperitief rus tig naar binnen gooiener zit muziek in de dag. Voorspel (bis) Eigenlijk begint het met een lodderig toeval. Op de teevee draaien ae pro fessionele rondjesdraaiers rondjes, en Vlaanderen en ingewanden doet dus hoofdzakelijk aan kastje kijken, in de hoop dat de Tijd Van Toen zich daar ook misschien wel herhalen zal. Bovendien houden de vleeshouwers in het stadspark hun geroosterd vlees festijn, en als de wind even uit de Zoutstraat blaast, ruik je tussen de vis en de oeroude karamellen de biefstuk ken uit de Osbroek. Over eten gesproken in een bekende eetzaak op de Grote Markt verwacht men 180 toevallige eters. De vere nigde kunstenaars- en ambachtsma gen steken er met medewerking van de stad en in steeds wisselende groepjes de benen onder de tafel. In ruil voor een rood bonnetje en een ietsje opleg kunnen ze er het middag maal en een drankje gebruiken. Rond twee uur is de kaleidoscope groep van kanten mutsjes, leren schorten, en strooien hoeden weer stalklaar en maakt men zich in de cafés klaar voor Vlaanderens oudste ambacht: terrasjes-zitten en rondjes-geven. nieuw spelmateriaal was een hele pro blematiek en de monitoren kregen de hun verschuldigde vergoeding als nieuwjaarscadeau toegestuurd. Daarom werd beslist een (gemeentelijke) V.Z.W. Jeugdanimatie op te richten. Naast de raad van beheer die, onder het voorzit terschap van schepen Monsieur, het dagelijks bestuur waarneemt, werd er tevens een werkgroep van (geselek- teerde) monitoren en hoofdmonitoren opgericht die de werking praktisch voor bereidt èn tevens voorstellen naar het schepencollege tóe formuleert. De fi nanciële balans van de V.Z.W. is, raar maar waar, in evenwicht. De stad finan- ceert het geheel voor zo'n 150.000 fr. per jaar, terwijl ook de subsidies van het Ministerie van de Nederlandse Ge meenschap (voor het werkingsjaar '81 was dit 89.629 fr.) aan de V.Z.W. toe komen. Voor de rest moet men het zien te rooien met de bijdragen van de ouders (50 fr. per kind, per dag). De be talingen van de ouders kunnen, gezien de geleverde prestaties, zeker niet overdreven genoemd worden. Vooral als men voor ogen houdt dat van die 50 fr. nog eens '15 fr. van de mutuali teiten kan worden teruggevorderd. (vervolg op blz. 4) Toen zes jaar geleden de huidige koalitie aan de macht kwam, werd er voor het eerst werk gemaakt van de organisatie van vakantiespeel pleinen. Eerst onder de leiding van G. Moens en later Patrick De Smedt, werd er in Aalst een net van speelpleinen opgericht waar, tij dens de zomervakantie, de Aalsterse jeugd kon naar toe trekken om onder de leiding van specifiek gevormde monitoren en monitricen deze (te lange periode zonder verveling te overbruggen. Ondanks moei lijkheden van allerlei aard werd er in die jaren een hele weg afgelegd naar een efficiëntere speelpleinwerking. V.Z.W. Jeugdanimatie Eén van de beginselen van behoorlijk bestuur is «de wet van de verantwoor delijkheid». Deze houdt in dat de over heid haar strukturen op een zodanige manier moet aanpassen om te kunnen inspelen op de wisselende noden. De speelpleinverantwoordelijken aanvaar den al vlug dat Aalst op dit punt beslist geen kampioen is Het aanvragen van De speelpleinen Vóór do fusie waren er in Aalst twee privé-initiatieven die zich met speel pleinwerking bezig hielden, nl. te Erem- bodegem en te Gijzegem. Toen onmid dellijk na het tot stand komen van de fu sie, door het jeugdsekretariaat een in ventaris van de Aalsterse jeugdwerking werd opgemaakt, bleek dat er in de stad geen enkel speelplein echt aktief was. Uit een daaropvolgende enquête bleek er echter wel een behoefte te be staan naar de opvang van kinderen tij dens de vakantieperiode (vooral daar waar beide ouders uit werken gingen). Bij wijze van proef werd daarom gestart met vakantie-animatie op vijf speelplei nen Erembodegem, Gijzegem, Baar- degem, Arend en Ter Linden. Door het betrekkelijke sukses dat het initiatief had, werd besloten de werking uit te breiden en over gans de stad te verspreiden (ondanks de ingerichte buslijn waren de verplaatsingen van de kinderen van te lange duur). Bij het kie zen van de speelterreinen hadden de verantwoordelijken vooral aandacht voor twee punten vooreerst wilde men speelpleinen waar het avontuurlijk ka rakter primeerde, waarbij de kassieke Gekleed als een echte indiaan, je voelt je een echte. Tweede prijs vlaaienwedstrijd 1982. (vervolg op blz. 3) ■Vi 82/15/05 lees blz. 9 infrastruktuur werd geweerd (vinden kinderen een schommel of een glijbaan dan plots niet meer plezierig ander zijds wilde men voldoen aan de voor waarden om subsidiëring vanwege het ministerie te bekomen. Deze voorwaar den zijn van tweeërlei aard er moet een binneninfrastruktuur (lokalen, tele foon,...) én een buiteninfrastruktuur (ter reinen,...) aanwezig zijn. Uit de keuze van de speelterreinen blijkt duidelijk dat vooral het laatste punt doorslaggevend was. Bijna alle speelpleinen zijn gesitu eerd op de terreinen van scholen (zodat het avontuurlijke meestal is prijsgege ven voor kraaknette lokalen en kortge schoren grasvelden). Zo werden er in totaal negen vakantiespeelpleinen op gericht te Baardegem (gemeente school), Erembodegem (rijksschool), Gijzegem (chirolokalen Kerkenbos), Terjoden (rijksschool), Arend (rijks school), de Kat (stadsschool), Nieuwer- kerken (gemeenteschool), Hofstade (gemeenteschool), en Moorsel (ge meenteschool). Enkel Herdersem en Meldert bezitten dus nog geen speel plein. De Jeugddienst ziet daar echter geen graten in omdat in deze gemeen ten, omwille van het landelijk karakter en de beperkte kinderbevolking, er vol gens hen ook geen behoefte naar is. (de kinderen van Herdersem en Meldert worden met de bus respektievelijk naar Moorsel en Baardegem gevoerd). Wekelijks, op maandag, aanvang lessenreeks wegkode voor het bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleiding, alle kategorieën (A, B, D, F), ook met automatische leswagen. Inlichtingen en inschrijvingen H. TALLOEN, Parklaan 93. AALST *21 21 90

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1