REdAKTiONEEL Recht ®p klaarheid PEDILUX Gazet van cjal^t Onder de üelfortloren VRAAG en AANBOD Natuurlijk wil ik een abonnement op de Aan de politieke partijen Zoals je zult merken publiceren we reeds politieke advertenties i.v.m. de komende verkiezingen. Alle partijen, groot en klein, kunnen steeds ruimtes in de Nieuwe Gazet van Aalst afhuren. Vraag inlichtingen op volgende telefoonnrs. 053-77.62.94 053-70.42.13 De redaktie ^com fortschoenen •^voetverzorging -\steunzolen ^orthopedisch maatwerk \spafaderkousen Eindelijk een eigen krant VOOR en DOOR Aalstenaars. 2 Nieuwe Gazet van Aalst 10 september 1982 (vervolg) In onze editie van 27 augustus lanceerde onze «panoramist» aan alle politieke partijen de vraagis het waar en wat is er van waar Als herinnering voor de vergeetachtige lezer en ter verduidelijking voor diegenen die het bedoelde arti keltje, dat onder dezelfde titel verscheen, niet lazende vraag sloeg op het akkoord dat tussen twee partijen zou bestaan om samen het volgend schepen college te vormen, de nieuwe coalite dus die onze stad vanaf 1983 zal bestu ren. En de bedoeling van de vraag (beter ware natuurlijkvan het antwoord eropwas klaarheid te bieden aan de kiezer, opdat die zou weten dat, wan neer hij op 10 oktober één of meerdere bolletjes zal rood maken van een lijst naar zijn keuze, hij terzelfdertijd in feite ook kiest voor die andere partij met wie het akkoord werd gesloten of kiest voor een partij die geen voorafgaand akkoord heeft gemaakt. Klaarheid dus. Intussen zijn nu twee weken voorbij gegaan en reeds een paar partijen hebben via een perskonferentie hun programma en hun kandidaten aan het publiek voorgesteld. Van een ant woord op de vraag is echter nog ner gens sprake. Durft men niet of wil men niet En inmiddels komt de verkie zingspropagandamachine op gang en zal zij de komende weken met een eenparig versnelde beweging vlugger gaan draaien. De pot zal uitpakken met al wat gedurende vijf en een half jaar werd verwezenlijkt, en de ketel zal met wakende verklaringen al die ver wezenlijkingen de grond trachten in te boren (zoiets maken wij reeds enkele weken in dit eigenste blad mee) maar zowel de pot als de ketel zullen met gesproken en geschreven woorden de kiezer pogen duidelijk te maken wat zij in de komende zes jaar zullen tewerkstelligen voor Groot- Aalst en al zijn inwoners, als zij de dienst mogen uitmaken natuurlijk. Over hoe men aan de middelen (of het geld) zal geraken om die beloftes ge stand te doen zal wel angstvallig ge zwegen worden, want elke partij weet dat de stadskas een put vertoont die dagelijks dieper wordt. De nationale regering van CVP of PVV/PRL/PSC heeft onlangs een tipje van de sluier opgelicht, die over de landelijke begroting voor 1983 nog hangt. NA 10 oktober zal de sluier wel helemaal weggenomen worden, want dan zijn immers de gemeenteraads verkiezingen voorbij en hoeft men voorlopig geen elektoraal verlies meer te vrezen. Al werd dus slechts een tipje gelicht, één zaak is duidelijk en werd reeds door enkele excellenties aan den volke kond gedaan: als de staat moeten inbinden, moeten de ge meenten dat eveneens doen Dit kan niet anders dan door een nog grotere afbouw van het reeds zo gehavende Gemeentefonds. Als compensatie zul len de gemeenten wellicht wel het «recht» krijgen om hun eigen belastin gen te verhogen door onder andere de opcentiemen op onroerende voorhef fing naar omhoog te trekken, het maximum-percentage van 6 als aanvullende personenbelasting te doorbreken en de zuiver gemeente lijke belastingen op te voeren Voor de gemeentenaren, en vooral voor de gemeentebestuurders, staan dus zeer harde tijden te wachten. Deze waar heid niet willen zien is even verwerpe lijk als gewoon liegen. Voor de 32 Vlaamse gemeenten van minder dan 150.000 inwoners die in 1981 hun boeken afsloten mef een gezamenlijk tekort van 1,7 miljard is de door de Vlaamse Executieve in het vooruitzicht gestelde «saneringsle ning», waarover wij in vroegere uitga ven reeds uitvoerig handelden, dan Verantwoordelijke uitgever v z w. Aalsterse informatie Peter Dauwe, voorzitter Reinaertdreef 4. Aalst Redaktie Roel Van de Plas Géraardsbergsestraat 44/3 9300 Aalst automatisch antwoordapparaat. tot 16 uur, Tel. -053/77 62 94 Publiciteit Armand Van Hauwermeiren Witgérstraat 10 9390 Herdersem-Aalst Tel 053/70 42- 13 Abonnementendienst deraardSbergse.Straat 44/3 9300 Aalst t jaar 6 maanden 3 maanden per nummer promotie tot eind '83 800 fr 450 fr 250 fr 20 fr 1000 fr ook een lichtpunt. Aangezien met deze lening de deficitaire gemeenten hun tekort van de rekening voor 1981 kunnen consoliteren, en de gemeen ten zelf geen enkele aflossing of inte rest moeten betalen omdat die gedragen worden door het Hulpfonds dat beheerd wordt door de Vlaamse Executieve betekent dit meteen dat de gemeente even op adem kan komen, haar achterstallige rekenin gen betalen en geen beroep moet doen op dure kredietopeningen bij het Gemeentekrediet of andere banken. Volgens de deskundigen die wij raad pleegden is de saneringslening een geschenk dat juist op tijd komt om bepaalde steden en gemeenten van het totale débacle te redden. De con solidering van de tekorten van vorige jaren is uiteraard geen oplossing, aan gezien elke gemeente haar financiën zelf moet beheren (de tering naar de nering zetten) maar wel een welkome toediening van zuurstof Op het ogenblik dat we dit schrijven weten we nog niet wat de gemeente raad op 8 september zal beslissen, maar aan de agenda stond alleszins de machtiging aan het schepencol lege om een maandelijks voorschot op de in uitzicht gestelde saneringslening te vragen voor het uitbetalen van lonen en wedden van het personeel, de toelagen aan het O.C.M.W. en aan verwante uitgaven. Naar alle waar schijnlijkheid zal het schepencollege, wanneer dit blad verschijnt, reeds een eerste voorschot hebben aange vraagd Zoals de lezer hier vroeger kon verne men is de voornaamste voorwaarde tot het bekomen van de saneringsle ning, dat door de gemeenteraad een saneringsplan moet worden opge steld, waardoor de gemeente door een gepland financieel beleid, te sprei den over maximum 5 jaar een begroting in evenwicht kan indienen. Konkreet betekent dit dus dat de nieuwe gemeentebestuurders die in 1983 hun taak moeten aanvatten, er moeten voor zorgen dat de gemeente begroting voor 1988, dus het jaar van de volgende gemeenteraadsverkiezin gen, een evenwicht vertoont tussen ontvangsten en uitgaven. Een moei lijke taak misschien, maar waar een wil is, is een weg... En nu komen we terug naar de oor spronkelijke vraag om klaarheid. Aan gezien de wettelijk voorziene datum voor het opmaken van de begroting van het volgend jaar, de eerste maan dag van oktober is, dus nu de maan dag vóór de verkiezingen, EN de gemeenteraad toch een sanerings plan moet opmaken onafgezien of men de saneringslening wil aangaan of niet omdat dit ingeschreven is in de begrotingsonderrichtingen van de Vlaamse Executieve, is dit een enige kans om in volle openheid voor de kie zer te verschijnen. Alle raadsleden kennen, of zouden minstens moeten kennen, de financiële toestand van de stad Allemaal weten zij dat er iets moet aan gedaan worden, en waar schijnlijk heeft elk van hen voorstellen en kritiek. We verwezen reeds eerder naar de hier al wekenlang verschij nende interviews met schepenen of de O.C.M.W.-voorzitter, die op de vol gende bladzijde «gecorrigeerd» wor den door raadsleden van de huidige oppositie. Het is dus onbetwistbaar dat alle partijen voorstellen hebben voor de aanpak van de komende be stuursperiode. Ons voorstel is eenvoudiglaat de gemeenteraad nog vóór de verkiezin gen samenkomen en een plan opma ken voor de volgende zes jaren. Hier door bindt men geen volgend bestuur, want dat volgend bestuur zal toch opnieuw samengesteld worden door twee of meer partijen die nu ook in de raad zitten. Men verbindt dus enkel de eigen partij en dan nog op de meest open maniervóór de kiezer zich moet uitspreken... Wij zijn geen utopisten en geloven daarom niet dat alle partijen zullen bereid gevonden worden om hier posi tief op te reageren. Maar reacties hopen we toch te krijgen. Desgeval lend kunnen we zelf dergelijke verga dering organiseren, waarop alle zowel «oude» als «nieuwe» partijen hun toekomstig beleid kunnen uiteen zetten. En toch, moest ons voorstel dan toch aanvaard worden, dan zou hieruit zeer duidelijk een antwoord kunnen komen op onze vraag van 27 augustusis het waar, en wat is er van waar (RvdP) TE HUUR: 82/15/07 Te Erembodegem huis met of zonder atelier (200 m2). Ruime woning (4 sl. k.), tuin, garage, c.v. Tel. 21 40 66. TE KOOP of TE HUUR82/15/08 zitmaaiers, grasmaaiers, bosmaaiers, maaibalken, gazonverluchters, bor- duursnijders, accuscharen, hegge- scharen, gazonkeermach., kompost- haskelmach., ploegen, freezen, moto culturen, sproeiers, stroomgroepen, waterpompen, tuinslangrollers, snoei- scharen, strooiwagens, gazonrollers, tuinmeubels, kruiwagens, boomza- gen, houtklievers, kliefhamers, ketting op maat, slijpen van kettingen, ket tingolie, 2-tactolie, bijlen, klein mate riaal. Eigen hersteldienst. Open van 9 tot 19 u Ook op zaterdag. Tuincenter Et. Van Gucht, P. Corneliskaai 13, Aalst Te. 053/77 32 94 (tussen St. Annabrug en Zwarte Hoekbrug). TE KOOP: 82/15/09 2 gasconvectoren, 1 frigo, 1 aquarium met toebehoren, 1 gasfornuis. Alles in goede staat. Bel 70 42 13. TE KOOP: 82/15/10 VOLKSWAGEN K 70, nog te gebrui ken voor wisselstukken. Z.w.Pont- weg 57, Herdersem. Tel. 77 51 34. BLIJVENDE BIJVERDIENSTE: 82/15/11 geen deur-aan-deur, Een paar uren per week is voldoende Onderhouds- produkten. Z.w. Witgérstraat 10, Her dersem. TE HUUR82/15/12 Chalet -voor weekends, week of maand, gelegen in de prachtige streek bij Durbuy; gasverwarming en lopend water. Z.w. Leo de Bethunelaan 85, Aalst (na 1 7 uur). Hebt U iets interessants te verkopen Of zoek je iets op de kop te tikken Via een kleine advertentie in deze rubriek, en voor slechts 100 fr. kom je zeker in kontakt met de geïnteresseerde persoon Teksten ten laatste op dinsdagmiddag bij ARMAND VAN HAUWERMEIREN, tel. 70 42 13. Op de Parklaan werden de witte meten van het levensgevaarlijk fietspad nog eens herschilderd. Of dit iets wezenlijks aan de onhoudbare toestand veranderd is een ander paar mouwen. De jöngkommunisten van Aalst doen in dit verband een interessant voorstel. Om de veiligheid van de fietsers te bevorderen wordt voorgesteld dat men de parkeerstrook zou omvormen in fietspad, terwijl het bestaande pseudo-fietspad tot een parkeerstrook zou kunnen getransformeerd worden. Meteen wordt ook gewezen op de zeer gevaarlijke toestand ter hoogte van de Eikstraat en de Osbroekstraat. Wie daar de Parklaan wenst over te steken ris keert inderdaad willens nillens zijn leven, dit tengevolge van de enorme haag die zich op de middenberm bevindt. Blijkbaar hebben de rijksdiensten, die bevoegd zijn voor het onderhoud van de Parklaan nog nooit een haagschaar gezien. Over de slechte verkeerstoestand op bepaalde Groot-Aalsterse wegen kan men trou wens een ganse Gazet van Aalst volschrijven. Zo werd ons ondermeer gewezen op de gevaarlijke situatie in de Kwalestraat die loopt van de Capucienenlaan naar het Nieuwerkerks dorpscentrum, waar het wegdek hoger ligt dan het voetpad. Dit voetpad wordt dan ook regelmatig overstroomd bij regenval terwijl fietsers en bromfietsers met een regelmaat van een klok van de weg gedrumd worden. Toen we deze week ter hoogte van de Grote Markt kwamen, werden we aange naam verrast door een prachtig en immens beeldhouwwerk. Daar we op dat ogenblik geen parkeerplaats vonden, besloten we telefonisch wat meer informa tie in te winnen. Thuisgekomen renden we vol interesse naar de telefoon en spekuleerden op de dienst Kuituur. De vriendelijke juffrouw die we aan de lijn kregen wist blijkbaar van het kunstgebeuren, dat zelfs tot op de binnenkoer van het stadhuis plaatsvond, niets af; wellicht kwam ze telkens langs de achterdeur het stadhuis pinnen, dus aan haar zeker geen verwijt. Haar collega herrinnerde zich gelukkiglijk wel het beeldhouwwerk vooraan aan de ingang, doch de naam ervan wou haar maar niet te binnen schieten; er kwam, nog steeds volgens haar, ergens een "i" in voor. Aan de reakties te horen kwam net op dat moment, als een "deus ex machina", de specialist ter zake het bureau binnen. Met veel goeie wil probeerde deze ons duidelijk te maken dat hij wel de naam van het bewuste kunstwerk kende, doch dat deze te moeilijk was om uit te spreken. Hem dankend voor de nuttige informatie, haakten we beleefd in. Schepen Antoon Blommaert over Jan De Neve zijn BTK-turk«Als dat een Koerd is ben ik een Bretoen»... pedilux kerkstraat 18,9300 aalst tel. 053/21.59.23 nioi if i->n Ik neem een abonnement van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst 800 fr voor één jaar. 450 fr. voor 6 maanden of 250 fr voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001 -1153969-36 van de vzw Aalsterse informatie (uitgevers Nieuwe Gazet van Aalst) Ik wens een bezoek te krijgen van een reporter van de enige echte Aalsterse gazet Ik wens meer inlichtingen omtrent de publiciteit schrappen wat niet past) Naam en voornaam Adres PostnummerGemeente Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 2