agisters BLANCQUAERT O Zomerkarnavalfestival Koolstraat Pallieterpop 4 wil beter zijn dan ooit r l Slogans ABC: staal ea stenen verwarmen lucht en water. St. Jorisstraat 12-16, AALST - tel. 053-70.08.74 ANDRE-EMIEL BOGAERT os p GEERINCKX VERZEKERINGEN Vakhandel Alles voor het kantoor Vrijheidstraat 41-43 AALST Tel. 053/21.40.82 Nieuwe Gazet van Aalst 10 september 1982 5 Op vrijdag 10 september van 13 u. tot 22 u., zaterdag 11 september van 9 u. tot 22 u. en zondag 12 september van 13 u. tot 22 u. presenteert dekenij Kool- straat op baar kermis en braderij een eivol programma aan bezoekers en koop lustigen. -*■ Hoe zat dat ook al weer... Gesticht in 1854 rond de Meule- schettekapel ommegang, groeide Kapelleken Kermis uit tot een waar zomerkarnavalfestival. Een beslissende stap, in 1954, was de stichting van de dekenij en de offi ciële erkenning vanwege het stadsbe stuur. Kapelleken Kermis werd met een jaarlijkse braderij uitgebreid. Drie dagen attrakties en braderij vragen heel wat meerkosten, te meer daar de Koolstraat geen centrumstraat is. Onder het voorzitterschap van Paul Kinoo lanceerde de dekenij «Aktie bloembakjes» tijdens de zomermaan den en de feestmaand december. Ondanks het vandalisme een na te vol gen poging tot straatverfraaiing. Tege lijk met de installatie van de feest- en publiciteitsverlichting eind 1980 richtte de dekenij een verzoek aan het college van Burgemeester en schepe nen om de Koolstraat te laten voorzien van een degelijke straatverlichting. In juni 1982 werden de werken voltooid. Programma Zaterdagavond om 20 u. op het podium aan Ingang de Prez wordt de Vooil Jeanette van de Koolstraat ver kozen. Jos Gijsels beschrijft de Vooil Jeanette als mannen in vrouwen ver kleed of vrouwen in mannen, met een katoenen slaapmuts of een oude hoed op het hoofd, een versleten of omge keerde frak of vest, een gescheurde jak of rok om het .lijf. De Schandaulen van vandaag kennen we met opge vulde beha's, korsetten, gescheurde panty's, grote hoeden met voiles en ma .kers waardoor ze onherkenbaar blijv n. ledereen mag aan deze verkie zing deelnemen. Aantreden in de juis dedij, een goede grap serveren en vijten is hier de boodschap. De «ffc:jte» Vooil Jeanette ontvangt 3000 frank cash. Zondagmorgen om 11 u. wordt een muzikale openluchtmis opgedragen door Pastoor Van Henden van de St. Jozefparochie ter nagedachtenis van alle overleden vrienden, geburen en medewerkers uit de wijk. In de namiddag om 15 u. worden alle jonge heren en jonge dames tot 15 jaar gevraagd verkleed deel te nemen aan het kinderdefilee van de Kool straat. Traditioneel worden een Miss en Mister Koolstraat verkozen. Beide mogen 's avonds om 18 u. mee para deren in de zomerkarnavalstoet. Deze vertrekt vooraan in de Kool straat, stapt de Meuleschettestraat door naar de Kluyskensstraat, de Wel lekenstraat, de Dirk Martensstraat, terug de Koolstraat, naar de Vak schoolstraat om via de St. Annalaan, de Verastenstraat en de Koolstraat te eindigen aan het podium van ingang de Prez. Met de Terjodenaren, het Klem Muzieksken, de Koninklijke fan fare St.-Cecilia uit Erpe, de Aalsterse karnavalverenigingen, 't Kliekske, de Kerremellekenscompanie wordt de start gegeven aan een nieuw werkjaar met Aalst Karnaval 83 als apoteose. Hoogwaardigheidsbekleders als kei zers en prinsen karnavals, het half- vastencomité van St. Gillis, de Leedse Hovaardige Boeren, Miss Bette, ajuin prinses en ajuinkoningin zullen de 11e zomerkarnavalstoet vervoegen. Streefparades worden uitgevoerd door de deelnemende muziekkorpsen. De hoofdprijs van de zomerkarnaval- tombola «Leef een maand gratis op de kosten van de Koolstraat», wordt om 20 u. getrokken. Met een pakket aan koopbons ter waarde van 30.000 frank kan de gelukkige tot eind okto ber 82 terecht bij alle deelnemende handelaars. In afwachting dat het be stuur overgaat tot de trekking van de hoofdprijs en de troostprijzen wordt het Weggeefprijzenspel gespeeld. Juiste antwoorden en reakties op raadseltjes of simpele toevalligheden leveren een massa prijzen op. Alle centrale manifestaties gaan door op het podium in de Koolstraat ter hoogte van de Ingang de Prez. In het voorbije zonnige weekend kwamen de partijen uit hun schulp, van elk Groot-Aalsters perscorrespondent vroegen ze voor hun kiesstrijd, de hulp. De SP, met een «wit» programma, was d'eerste in de rij, met Mare Galle als pronkstuk voorop. Hij zei: «De jaren van welvaart zijn voorbij en dus kreeg de pers boterhammen met kop. De dag nadien, in de namiddag, kwam de PVV aan de beurt. Louis die altijd al in de pers iets zag heeft de nieuwsmensen met een groot diner opgebeurd. Een beetje later, rond drie uur zou de CVP haar plannen vertellen. Maar ze kreeg plots een kuur en de pers moest het zonder informatie stellen. Er blijft ons dus maar één conclusie 't CVP-programma is onbestaand Zo kunnen ze 't aanpassen aan elke coalitie zoals 't een partij met vele gezichten betaamt perversje Alles begon in 1979 toen het jeugdhuis Pallieter ter gelegenheid van zijn tienja rig bestaan de decenniumfeesten inrichtte. De feestweek werd afgesloten met een bescheiden muzieknamiddag waarop toch vijfhonderd personen aanwezig waren. Een jaar later kwamen de organisatoren terug bij elkaar en de vraag werd gesteld of het succes niet kon worden overgedaan in de vorm van een festival. Het resultaat is aan iedereen bekend Pallieterpop was geboren en meteen had de jeugd van Aalst en omstreken een eigen muzikaal evenement. Liefst 700 jongeren kwamen opdagen voor een programma zoals er in de streek nog nooit een was geweest. Een applaussalvo voor The Misters, een massale danspartij voor Bert Deco- ninck. Toen kwam Pallieterpop 3 met een totaal vernieuwd beeld en de pro- Politieke slogans verraden een beetje de persoonlijkheid van de kandidaat. De kiezer zoekt er de gekondenseerde waarde van de auteur achter, maar Aalste- naars vinden niet altijd de ideale woorden. ABC uit Denemarken of als een ketelsmid en een architekt mekaar goed verstaan. Geheel dubbelwandig, veilige sluiting, perfekte afwerking Ook leverbaar met ingebouwde watertank om het C V circuit aan te sluiten: warmte in heel het huis en een gezellige open haard in de woonkamer 82/15/17 gressiefste groepen. Toy was over weldigend, agressiviteit ging uit van Lavvi Ebbel, verder een jong blijvend Roland Campenhout en de herrezen Gruppo Sportivo. Het resultaat was verbluffend. Ongeveer 1100 jongeren waren op de festivalweide aanwezig en niemand kon beweren dat hij geen waar kreeg voor zijn geld. Integen deel, de sfeer was opperbest, de prij zen democratisch en het bier vloeide rijkelijk zoals het in het Vlaamse land hoort. Pallieterpop 4 het publiek kreeg dit jaar, in mei, reeds een voorsmaakje van wat Pallieterpop hen zou voorschote len. De groep die ook op Torhout- Werchter te zien zou zijn, Allez-Allez, Uit vroeger kieskampanjes bied ik U hier enkele uitdrukkingen aan, als ape ritief voor 10 oktober De Stobbeleir 1958 (in zijn blauw boekje met 24 foto's over zijn eigen alomtegenwoordigheid)Wie kent meneer Claus Waar hebt gij hem gezien Een drankgelegenheid is voor hem een ijzerwinkel. D'Haeseleer 1958: Mijnheer Ludovic Moyersoen, uw daad is nog slechter dan flagrant kiesbedrog. Van der Veken 1964 (met grote eigen foto)Kent U hem Gemeentebelangen 1964: zes jaar hebben zij samen lekkertjes gesmuld en gedronken. Zij zijn daardgor verou derd maar ook verzwaard. PVV-Associatie 1964: om zijn machtswellust bot te vieren ploetert De Stobbeleir in de modder en de drek. De Stobbeleir 1965: Meneer Lowie had geen nagel om zijn broek te krab ben. Maar nu, gaat maar uit zijn schietlap. Jacobus 1970: Stuur Daniël naar de leeuwekuil. De Bisschop 1970 Om geen misbruik te maken van uw simpatie voor mijn persoontje vraag ik U voor mij te stem men. Vanderbeke 1974: Eerlijke demokra- tie in plaats van canapégesmoes. Vanbesien 1976: up, up with people. Blommaert 1976: Breng leven in de Aalsterse brouwerij. Bruyland 1976: Ik blijf nooit lang kwaad. Strijpens 1976: Een man, een woord. De Turek 1976Het politiek leven kan hard zijn. Thema's die vroeger door Klein-Aal- stenaars (of kleine Aalstenaars in verkiezingsstrijd bespeeld werden, bezaten een andere stijl. Zo pakte Jan Bomon uit .met foto's-met-verkeerde- kommentaar uit... Buchenwald, Gustaaf De Stobbeleir ontdekte plots een schandalige boom in de belfort- dakgoot, en op de gevel van het liberaal lokaal hing ooit iemand een spotprent over zijn eigen rivaal, met als onderschrift: «Hij kreeg de stamp van de ezel». De reuze-tekening ver dween zodra voorbijgangers luidop de vraag stelden «Maar wie was dan die ezel De Panoramist. danste voor een geestdriftig vijfhon- derdkoppig publiek. Nu is er de vierde uitgave van Pallieterpop met groepen die volgens de organisatoren geen twijfel laten. Bovendien maken de inrichters zich sterk dat, omwille van de betrekkelijk lage prijs, geen enkel ander festival te lande op dit vlak Pal lieterpop kan evenaren. Voor een voorverkoopprijs van 200 fr. kan men een ganse dag op het terrein vertoe ven, meedoen aan de trekking van de prijzen en bovendien krijgt elkeen gra tis een Cultureel Jongeren Paspoort. Zaterdagop zaterdag 11 september zijn Subject en Duck Soup de twee streng geselectioneerde plaatselijke openingsgroepen. Dan komt Der Poli zei.Verder zijn er ook de 2 Belgen, nieuwkomers van de bovenste plank. Als voorlaatste is er The Fix en de dag sluit af met The Au Pairs, twee dames en twee heren uit Engeland. Zondag: Kamfer Bloes Bent opent op zondag 12 september gevolgd door Blanc de Blanc, nog een rock-finallst. Daarna The Chrome, de winnaars van 1982. Ook Jo Lemaire en Flouze is weer van de partij met een volledig nieuw programma. De agressieve Lavvi Ebbel is weerom te horen en te zien en het sluitstuk wordt gevormd door TC-Matic, nog zo een keiharde noot om te kraken. De festivalweide is het best te berei ken op de steenweg tussen Aalst en Dendermonde. Ze is gelegen op de scheiding van Hofstade en Gijzegem aan het benzinestation. Glas en blik is op het terrein niet toegelaten. Eten en drinken is er ruimschoots aanwezig. Kampeergelegenheid is gratis voor zien voor diegenen die van ver komen en toch de twee dagen willen meema ken. Parkeergelegenheid in over vloed; korting voor CJP, TTT en jeugd- 1Persmedewerkers zijn eigenlijk toch maar arme drommels, 's Middags schuiven ze aan voor een zakje friet zonder mayonnaise of stoverij. 's Avonds volstaat één onbelegde boterham. Daarmee stellen ze het, trekken ze de baan op, het nieuws achterna... Deze vaststelling zette vorig weekeinde zowel de S.P. als de P.V.V. ertoe aan om een perskonferentie met etentje te organiseren. Vanuit hetzelfde onbaatzuchtig me delijden gaven de PVV-jongeren een week of drie geleden belegde broodjes aan de plaatselijke pers. Bij de Nieuwe Gazet van Aalst is momenteel een beurtlijst ingesteld om naar politieke perskonferenties te gaan... 2. De te bewijzen stelling is uiteraard gaat de liefde van de (pers)man (of -vrouw) door de maag, en zo ja, welke eethoeveelheid begint rendabel te zijn In Aalst zijn we wel nog gpen Amerikaanse toestanden gewoon (presidentskandi daten die uitgebreid ontbijten met persjongens), maar dat komt misschien wel nog. Journalisten verdienen steeds letterlijker hun boterham. Die kan echter óók zwaar op de maag blijven liggen... (F) MEER doen met MINDER middelen en dit voor IEDEREEN Dit kan alleen Uw kandidaat: .alstenaar in hart en nieren Kandidaat n' 16 op lijst 10 CVP. 82/15/18 verzekeringen een zaak van vertrouwen PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21 40 29 Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein 9300 Aalst Kasregisters Fotokopie - Stencileer- reken- en schrijfmachines Olympia International

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 5