Nieuwerkerken Boeiende keuze, denderende prijzen Hoe «zielsziekten» genezen Boon-postzegel in voorverkoop Openstaande betrekkingen 10.000,-F. Up666555^ Erembodegemse Hopbelletjes Reeds vanaf Nieuwe Gazet van Aalst 10 september 1982 7 Ziekte en gezondheid hangen nauw samen met de geestelijke (on-)gezondheid van de mens. Dit feit wordt in de traditionele geneeskunde wel erkend, maar zelden als uitgangspunt genomen bij de behandeling van de patiënt. In de alter natieve «totaalgeneeskunde» wordt echter radikaal de band gelegd tussen lichaam en ziel. Luk Verdick houdt daarom in Erembodegem een voordracht over «ziels-ziekten», op vrijdag, 17 september a.s. «Onverwerkte zielsspanningen kun nen onze stofwisseling vertragen. Zij laten een koude of negatieve spanning achter op de organen, die daardoor trager gaan werken en gaan ontgiften. Ziekten zijn daarvan het gevolg». Tot dit besluit kwam Luk Verdick, die al vele jaren met het thema ziekte - gezond heid bezig is. Geboren te Turnhout op 28 maart 1943, studeerde hij in 1964 af als onderwijzer, daarna nog als logopedist en psychotherapeut. Sindsdien legde hij zich toe op de «totaalgeneeskunde» en werd voorzit ter van de gelijknamige VZW, en ook van de VZW «Vrede en Gezondheid». Luk Verdick pleit voor een totaal levensbesef, waardoor de mens inzicht verwerft in alle innerlijke kon- flikten, spanningen en trauma's. De mens bevrijden van ziekten begint immers bij de grote onbekende, de mensenziel, die men enkel kan leren kennen via het gevoelsleven. In de moderne geneeskunde wordt de mens-al te dikwijls als een reeks onderdelen bekeken, en niet als een geheel van relaties tussen ziel en lichaam. Hij gaat er van uit dat alles in het leven luistert naar onverbrekelijke natuurwetten en dat wat de mens overkomt geen toeval is maar door hemzelf wordt aangetrokken dik wijls onbewust. Dat betekent ook dat de mens zichzelf kan genezen, onder meer door gezonde voeding en een op liefde gerichte levenswijze. Precies de bevordering van het menselijk vermo gen tot zelfgenezing is het doel van de VZW Totaalgeneeskunde. Luk Ver dick spreekt vanuit de ervaring van zijn eigen leven en zijn aktiviteiten als begeleider van zieken in het door hem opgerichte Infocentrum voor Totaalge neeskunde. Wie over het thema van «ziels-ziekten» meer wil horen klimt op vrijdag 1 7 sep tember langs de Leuvestraat naar de zaal Omego (Kapelleveld 3, Erembo degem). De voordracht van Luk Ver dick start om 20 u. Voor meer informatie kan men terecht bij Chris en Johny Borms, Stijn Streu- velsstraat 24, Erembodegem (053/ 77 85 91). Vandaag, vrijdag 10 september, wordt in de parochiezaal te Erembodegem, de speciale Louis Paul Boon-postzegel in voorverkoop uitgebracht. Filatelisten en kultuurliefhebbers zijn er zeker verwacht. In een reeks van vier «kulturele» post zegels kreeg Boontje de goedkoopste, een van 7 frank. Daarnaast worden ook de beeltenis van Michel De Ghel- derode, en een werk van Hugo Van Der Goes en Pierre Paulus in omloop gebracht. Het portret van Boon werd getekend door Gerard Gaudaen, grafi- kus uit Sint-Niklaas. De vooropening op 10 september om 19u.30, bevat toespraken door Minis ter Mark Galle, de heer Roggeman (voorzitter van het L.P. Boon-fonds) en door Frans Herdewijn, inspekteur- generaal bij de regie der Posterijen. In beperkte oplage wordt op folio-luxepa- pier de Boonzegel met dagtekening stempel te koop aangeboden tegen 80 fr. Er wordt ook een diavoorstelling gegeven door de heer Jan De Brouwer over «Variaties Bel gische zegels» en «Bijzondere afstempelin gen». Schriftelijk kan het herinneringsblad besteld worden bij J. Paridaens, Beu kenlaan 34, 9440 Erembodegem- Aalst (20 fr. verzendingskosten bij sluiten). De tentoonstelling en verkoop blijft ook zaterdagen zondag doorlor pen, de uren vindt U in de rubriek Erembodegemse Hopbelletjes (KN). De Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening deelt volgende openstaande betrekkin gen mede m. of v. industriële kok max. 30 jaar m of v. ervaren restaurantkok m. of v. drukkers offset 2 kleuren m. of v. industrieel ingenieur elektronika 2-talig (N/F) min 3 jaar ervaring m. of v. A2 elektriciteit min 4 jaar ervaring of A3 met 5 jaar ervaring m. of v. plaatslager koetswerk met ruime ervaring m. of v. uitbeners m. of v. verzekeringsagent niv. H.m.o. m. of v. vertegenwoordiger micro-komputer m. of v. technicien voor breigoedmachines Voor meer inlichtingen zich wenden Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening, Keizerlijk Plein 17b, Aalst. Tel. 21.36.91. Zaterdag 11 september Van 9 u. tot 17 u. in het Parochiehuis: voorverkoop speciale postzegel reeks «culturele 1982», waaronder de postzegel «Louis Paul Boon». Ter plekke ook uitgifte van een herinneringsblad L.P. Boon, met speciaie post- dagtekeningstempel en een tentoonstelling van al zijn werken. De postze gelkring Dendria uit Erembodegèm en de socialistische postzegelkring uit Aalst richten er ook een tentoonstelling van postzegels en poststukken in. Zondag 12 september Van 9 u. tot 12 u. postzegeltentoonstelling (zie zaterdag). Maandag 13 september Het Wiener Circus geeft één voorstelling te Erembodegem, om 19u.30, aan de Gerstenbaan. De «zoo» is de hele dag open. Men kan parkeren tegen over het Gerstenhof. Woensdag 15 september Om 20 u. vergadert A.A.-groep «Om mekaar» in bovvenzaal parochiehuis. Uurwerken- en klokkenwinkel Van Impe zorgde voor een elektronisch, verlicht uurwerk in de Denderstraat. Het uur wisselt knipperend af met de temperatuur in het dorp. Het uurwerk op de kerktoren loopt circa 4 minuten voor, ofwel loopt het nieuwe al achter wie zal het zeggen Zweefvliegtuigen maken geen lawaai, maar eer ze de lucht in geraken... In een straal van een paar kilometer rond het vliegveld aan het Kluisbos geniet men al een hele maand van het aanhoudend gebrom van de vliegtuigen die de zwevers lanceren. Vooral in het weekend zijn weinig bewoners van de Hoek, Heuvel en omgeving er over «in de wolken». Wie op zondag 26 september de vijftigste, dus gouden Rozenkransbedevaart naar Oostakker wil meemaken, kan zich inschrijven voor de bus bij onderpastoor F. Vinck, Termurenlaan 5, voor 170 fr. Aan de feestzaal «De Eekhoorn» op de Brusselbaan mag je natuurlijk blauwe affiches verwachten. De lieflijke glim lach van Louis D'Haeseleer werd er onlangs overplakt met de kop van mede- PVV-kandidaat Bourlon. Erembodegems heimwee naar een eigen burge meester PEUGEOT Ja, GOED nieuws als U een okkaziewagen zoekt. Want wij bieden U een boeiende keuze kontrolevrije wagens. Voor festival-prijzen. Kom snel en oordeel zelf. Laat deze kans om voordeliger auto te rijden zeker niet voorbijgaan. En natuurlijk steeds een selektie A- okkaziewagens met 12 maagden waarborg (of 20.000 km). Ook ruime keuze in "do-it-yourself wagens. TAUNUS 1 STATIONWAGEN ESCORT .STATIONWAGEN]

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7