SP Miliit FRANS JANSEGERS 13 vu Y Herdersemse Harmonie «200 jaar jong» Herdersem Baardegem Meldert Moorse l Herdersem zegt het met groenten en fruit Herdersem heeft Europese Kampioene Het 'Aalsters' bier heeft een 'Brabantse' smaak v 31e kandidaat Lijst 1 D'Herde Jackie Als de paus na?" Aalst kwam, dan wist je dat met dit blad al lang. eerlijk, bekwaam, werkzaam Voorlaatste kandidaat Uw keuze voor een sociaal, ekologische en ekonomisch verantwoorde politiek 8 Nieuwe Gazet van Aalst 10 september 1982 i 0 Na St.-Amands aan de Schelde, Merchtem en Hamme is de Kon. Harmonie «Concordia et Docilitas» wat staat voor «Eendracht en Volgzaamheid» de oudste van de regio. Zelfs nog even ouder dan de Aalsterse «Oude Garde» en een decennium vroeger bestaand dan de Moorselse Kon. Harmonie. Deze maatschappij die vooral de laatste jaren een reuze opgang kende is ge sproten uit de Herdersemse St.-Antoniusgilde, een soort burgerwacht die Her- dersem niet alleen moest behoeden tegen «dieven en baanstropers» doch ook bij grote feesten in de kerk moest instaan voor muzikale begeleiding en daartoe dan enkele muzikanten had. Er was destijds te Herdersem inderdaad (nog) geen orgel. Gustaaf Arts, de nieuwe voorzitte van de 131 leden tellende bloeiende afdeling van het «Werk der Volkstuinen» mocht naast inspekteur Michiels en gewestvoor zitter Van Nijverseel heel wat belangstellenden verwelkomen. Het was dan ook de moeite waard want naast de reeds klassiek geworden uitschieters qua fruit en groenten, fenomenale specimens, grillig gevormde produkten en ter plekke geteelde exotische vruchten waren er een aantal blikvangers van belang. Realisator van deze expo, reeds aan haar 12e uitgave toe, was andermaal Paul Stockman die eens te meer zijn inspiratie en kundigheid kon botvieren met een totaal nieuwe vormgeving waarbij wel de feeërie en diversiteit in kleur waren behouden naast een artistieke presentatie maar waarbij er in superstruktuur werd gewerkt zodat de toch te kleine ruimte mogelijkheden te over bood. Zelfs een waterpartij kwam er bij te pas terwijl de bezoekers gelegenheid vonden tot het proeven van groentensnoepjes en het drinken van een fris drankje. Opgevat in familiaal verband kwamen ook de jongren er via een tekenwedstrijd aan bod en echt pittoresk werd het dan maandagavond wel wanner «notaris» Robert Van der Stockt het allemaal in «publieke venditie» aan de man wist te brengen. De vereniging moet tenslotte zaad in 't bakje krijgen want de dertiende editie moet beslist een uitschieter van belang worden. (Hm) Een van de 2600 Herdersemse meiviskoppen slaagde er te Straatsburg in goud te behalen bij de veteranen B (40 45 jaar) in de Europese atletiekkampioenschappen medio vorige maand. Onderwijzeres aan de kloosterschool te Herdersem startte G0DELIEVE ROGGEMAN haar atle- tiekaktiviteiten op 21-jarige leeftijd waarbij «deelnemen belangrijker dan winnen» bij haar alleszins geen ijdel woorde was. De stichtingsdatum zou 1 783 zijn met als eerste steunpilaar baron de la Tour Taxis. Hun eerste vaandel kregen ze te Affli- gem in 1787 doch onder de Franse overheersing had de maatschappij het biezonder moeilijk en werd zelfs tot een 6-tal leden gedecimeerd. Zestien jaar na Waterloo kon ze evenwel reeds deelnemen aan de blijde intrede van onze eerste vorst. In oude geschriften leest men dat de Harmonie in 1846 deelnam aan een muziekwedstrijd te Oudenaarde waar voor ze met twee wagens 's nachts vertrokken en eerst na negen uur rij den ter bestemming geraakten. Toch behaalden ze er de eerste prijs en waren op maandagavond reeds thuis... Ook in vele andere festivals gooide Herdersem hoge ogen en in 1887 kreeg ze het epiteet «koninklijk». Toen het 175e verjaardagsfeest werd gevierd sierden ruim 100 medailles het vaandel. Grote verandering en heropbloei in het korps waren na kostumering, eerst wel gewoon alleen met een kepie. Een nieuw tijdperk scheen te zijn aange broken en men trad op in Duitsland en Frankrijk. Toen echter de majoretten- groep werd opgericht scheen het hek totaal van de oude stijl te zijn losge rukt en werden zowel individuele als gezamenlijke nationale titels behaald. Van mijn ouders leerde ik dat, als de arbeider het goed heeft, de midden stand ook leeft. De huidige regering meent de crisis op te lossen door aan de inkomsten van de kleine man te zitten en het resultaat is dat wij, middenstanders, minder verkopen. Daarom en om onze stad te dienen ben ik kandidaat op de SP-lijst. Ook muzikaal werd het een opgang want in de provinciale tornooien bracht men het op zeker ogenblik tot in eerste divisie. De Herdersemse harmonie heeft zich vanzelfsprekend door onvermoeibare inzet en inhakend op de huidige trend tot een in de muziekwereld niet meer weg te cijferen begrip gehesen en is in staat met haar 55 muzikanten en 40 majoretten en 16 drummers show en muziek te brengen op niveau. Een jaar vieren Van Cecilia 1982 tot Cecilia 1983 viert de Harmonie feest. Op allerlei vlakken en met een brede waaier aktiviteiten. Op 20 nov. is er een akademische zitting met o.m. minister Poma en een kon- sert door het Eupener Mannerquar- tett, op 21 nov. een koncelebratie met abt Goetghebeur en pastoor Mussche waarbij de Abt de nieuwe vlag zal wij den en men zal aanzitten aan een Ceciliabanket. Van 15 tot 17 jan. gaat een tentoonstelling door over «Het rijk verleden van de harmonie» ingeleid door volkskundige Renaat vander Lin den, op 19 en 20 maart zijn er spe ciale show- en muziekavonden met een herneming van de operette «In de mooie molen», in mei en juni is er een periode-autorally, op 29 juni ver schijnt een speciaal nummer van «De Muziekkrant» en begin juni zijn er 82/15/25 grootse jubelfeesten op het Harding terrein met avondmarkt, vinkenkam- pioenschappen, popgroepen, oude ambachten, gezinsmaaltijden en een groots muziekfestival met 20 korpsen en een gastkorps en gastvedette. Volgen dan nog een boottocht met vertrek van op de Herdersemse kaai naar de Leiestreek, individuele majo- rettenkampioenschappen, een plan ting van een «noetlaar», een jubileum bal, een slotkonsert door het groot harmonie-orkest van de Gidsen o.l.v. kap. komm. Ducène en na een jubi- leummis worden de festiviteiten beslo ten met een vuurwerk. Tevens wordt van nu af aan een jubi leumkalender gedrukt op duizend exemplaren. Een éénmalige uitgave, als kalender met liefst 14 maanden, wellicht een unicum. Kalender in een prachtuitgave met tal van mooie foto's van vroeger en nu dat te koop wordt aangeboden aan de prijs van 100 fr. Terecht is Herdersem trots op zijn «muziek» dat 200 jaar jong is. (Hm). WACHTDIENST DOKTERS AALST Dr. L. Hillewaere, Bredestraat 290, Aalst, tel. 77 79 53: vrijdag 10 september vanaf 20 uur; zaterdag 11 september vanaf 8 uur 's morgens; zondag 12 september de hele dag tot maandag 8 uur 's mor gens; maandag 13 en dinsdag 14 sep tember vanaf 20 uur; woensdag 15 spetember vanaf 12 uur; donderdag 16 september vanaf 20 uur tot en met vrijdag 1 7 september om 8 uur 's mor gens. EREMBODEGEM en EREMBODEGEM-TERJODEN Dr. Kerckhofs, Berkenlaan 21, Erembodegem-Terjoden, tel. 77 46 69: zaterdag 11 en zondag 12 september 1982. HOFSTADE, GIJZEGEM Dr. Roggeman, Steenweg naar Den- dermonde 55, Gijzegem, tel. 70 33 55: zaterdag 11 en zondag 12 september 1982. BAARDEGEM, HERDERSEM, MELDERT, MOORSEL Dr. Blondeel, Kerkstraat 16, Baarde gem, tel. 052/35 60 67: zaterdag 11 en zondag 12 september 1982. NIEUWERKERKEN Dr. Suys, Vijverstraat 23, Mere, tel. 21 31 19: zaterdag 11 en zondag 12 september 1982. WACHTDIENST APOTHEKERS LAND VAN AALST van zaterdag 11 september om 9 uur tot zaterdag 18 september om 9 uur: Bovy, Geraardsbergsestraat 204, Aalst. Strobbe, Gentsesteenweg 42, Erpe. Kelles, Dorp 21, Moorsel Van den Eynde, Iddergemstraat 46, Iddergem. Talloen, Molenstraat 27, Denderhou- tem. WACHTDIENST TANDARTSEN LAND VAN AALST L. Van Butsele, H. Hartlaan 14, Aalst, tel. 77 34 55 zaterdag 11 september van 14 tot 18 uur en zondag 12 september van 9 tot 12 uur. Toch werd ze via de Vlierzeelse atletiek- klub in de kompetitie ingezet aanvanke lijk op de 400 en de 800 m.. afstanden waarin ze regelmatig zich zelf overtrof met de 400 m in 59 sekonden en de 800 meter in 2.13.08. Liefst twee maal werd ze dan ook kampioene op de 400 m. en éénmaal op de 800 m. Trofeeën, tinnen schotels et tutti quanti sieren dan ook om gewild bescheiden gehouden wijze de woonkamer. De medailles, een bonte kompositie qua formaat, kleur en visie heeft ze nu eens ter gelegenheid van haar Europese titel bovengehaald. Ook op langere afstanden is ze aktief. Op de 1500 m. wist ze haar tijd tot 4.36 te reduceren doch te Straatsburg was ze al te fel gehinderd door de hevige hitte, 36 gradet i celsius) om ook in deze disci pline de hoofdvogel af te schieten. Het werd dan toch nog brons. Op Europëes niveau evenmin te versmaden De 25 km won ze zelfs drie maal te Brugge en na een uiterste krachtinspan ning werd ze dé laureate in de eerste officiële marathon (42 km.) te Zedelgem in 1979. Alhoewel ze haar sportaktiviteiten van 1964 tot 1977 had gestaakt stak ze weer van wal o.l.v. trainer Cyriel De Vuyst uit Serskamp en is momenteel aangesloten bij Eendracht Aalst. Toen we haar gingen opzoeken was ze eveneens op training want trainen doet ze elke dag dat het enigszins mogelijk is. Liefst 's morgens te 6 u. vóór de school tijd zodat ze zich bevrijd gevoelt van de innerlijke drang (passie die haar tot doorgedreven trainen dwingt. Nu in het vooruitzicht van het nakende cross-sei zoen. Met Godelieve Roggeman heeft Herder sem een beroemdheid te meer. (Hm) sociaal en federaal BAARDEGEM Spel zonder Grenzen op «den Berg» georganiseerd door het Wijkkomitee. Op zaterdag 18 september amusementsavond met show, barbecue en dans in de tent in de Torenstraat. Op zondag 19 «Spel zonder Grenzen» met deel name van jong en oud vanaf 14 u. Inkom gratis. HERDERSEM Dorpsspelen op zondag 12 september georganiseerd door de BGJG met de Dorspraad op de wijk Harding vanaf 14 u. Talrijke prijzen. Para's springen boven de wijk Harding op zondag 12 september te 18 en te 19 u. Show-programma. MELDERT Tentoonstelling in het Kult. Centrum te Affligem van werken van kunstschilder Julien Van Goethem tijdens de weekends tot en met 26.09. Voordracht op maandag 13 september te Affligem door prof dr Jan Kerkhofs s.j. over «geloof als uitdaging aan de mondigheid van de leek». V _L s-T.D.op zaterdag 11 september georganiseerd door jeugdklub Alewin oe Kath. Kring vanaf 20 u. Inkom; 29 fr. Eén konsommatie gratis. Sinds de abdij Affligem de hopteelt introduceerde in de streek, is er reeds heel wat bier door Vlaamse en Brabantse kelen gevloeid. Niet in het minst te Opwijk, waar men met de brouwerij De Smedt direct aan de bron zat. Bierbrouwer) en gemeentepolitiek zijn rviotoi aii,d„ h„ nor in ons land steeds fel verweven en ontstond met Cr,stal Alken de oer- geweest. Dat is ook in Opwijk te mer- goede Napoleon ken, waar een De Smedt, een telg uit Het bedrijf dat anderhalve eeuw be de 5de generatie nog steeds raadslid staat, wil geen mastodont worden, js maar een familiale onderneming blij- De geweldige expansie die de onder- ven, waar de familie-eigenaar de neming van 60 werklieden meemaakte touwtjes in handen houd stoelt vooral op vakmanschap, dyna- Festiviteiten zijn er ook: op zaterdag misme en zin voor modernisering. 18 september dankmis en academi- Gemiddeld 10 aangroei per jaarsche zittirjSj" aanwezigheid van de het is niet aan iedereen geaeven ministers Gee Het Affligems Abdijbier, Tripel', en Het hele week-end door wemelt het Christmas' zijn niet alleen 3 parade- trouwens van activiteiten waar hee bieren voor de echte kenner en lief- gemeente bij betrokken iseen jeug- hebber, maar ze hebben ook hun weg festival, een opendeurdag op zo g, gevonden naar Frankrijk, Italië en een blazend Oberbayernorkest r - Nederland. Bovendien is er een over de brouwerij en een ontvangst samenwerking met een aantal Waalse van klanten uit het buitenland, en Kempense brouwerijen ontstaan, Proost. (Hm)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 9