Rehabilitatie Eendracht Aalst r\(\ WEMBLEY ANDRE-EMIEL BOGAERT °P 'c.v.p. BENOIT DE SMEDT S.K. Herdersem - W. Moorse! 2-1 Edixvelde 0. Wetteren Na 6 jaar devaluatie komt er 6 jaar revaluatie. Herwaardeer uw stad I Herwaardeer Uw dorp s Steek een ziel in het bestuur I Kandidaat nr 16 Tip daarom op uw kandidaat: i" t 1 O AUTOBANDEN CONTINENTAL EISaD UNIROYEL MICHELIN Parklaan U - 9300 Aalst - 053/77.33.77 Café Zaal Alle feesten tot 120 personen Ook T-Dansants of andere gelegenheden VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR 3e provinciale Uitslagen voetbalkompetitie Wedstrijden 19 september Tweede nationale Vierde Provinciale G. Nieuwe Gazet van Aalst 1 7 september 1982 11 RedaktieJet Van Hove, Aal^t TpI 21 76 29 Moorse!. open 8-12 u en 13- 18 u. zaterdag 8-12 u en 13 - 15 u.30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat 78 Aalst Tel. 053/77 13 90 Beide elftallen koesteren de hoop in de goede middennoot mee te draaien. Trai ner Geert Preneel verzekerde ons dat hij aan een ploeg werkt die in de toe komst brokken zal maken. Deze van Dendermonde overgekomen trainer wil Herdersem op het fizieke vlak een stuk verder brengen dan vorig jaar. Tweede Nationale St. Truiden 1 - E. Aalst 2 Tweede Prov. B E. Meldert 3 - Oudegem 1 Derde Prov. C Nieuwerkerken O - Okegem 1 Derde Prov. D Herdersem 2 - W. Moorsel 1 Sk. Aalst 6 - Sombeke 2 Kallo 4 - TK. Meldert 1 Vierde Prov. G Edixvelde 3 - O. Wetteren O Vierde Prov. H Doggen Eremb. 1 - Schoonaarde 1 S. Moorsel 2 - Iddergem 2 Gijzegem 2 - R. Lebbeke O Sk. Erembodegem 3 - Opdorp 2 Hofstade O - Opstal 3 CR.G.) Aftrap te 15 uur. Tweede Nationale E. Aalst - Sc. Charleroi Tweede Prov. B E. Meldert - Petegem Derde Prov. C Heldergem - Nieuwerkerken Derde Prov. D W. Moorsel - Sk. Aalst Boonwijk - Herdersem Stekene - TK. Meldert Vierde Prov. G Smetlede - Edixvelde Vierde Prov. H Appels - Doggen Erembodegem Opdorp - Baardegem R. Lebbeke - Hofstade Iddegem - Sk. Erembodegem Lutterzele - Gijzegem Schoonaarde - S. Moorsel hem niet ontgaan dat Van Moer en zijn maats een konditionele terugval ken den na een uur wedstrijd. En dat was zaterdagavond ook het geval. Meteen krijgt de komende thuiswedstrijd met Charleroi nu meer betekenis. Trou wens Charleroi zit mee in de top van de klassering. Een nieuwe uitdaging dus voor Eendracht. Het moet zondag ook gebeuren in het Pierre Cornelisstadion waar uiteraard na de recente zege een prima ambiance moet heersen. 'We hebben hard moeten knokken voor die eerste overwinning, want voor de rust wer den we overvleugeld. Doch veel gele- Het moet zijn dat de nederlaag op de openingsdag en in eigen huis opgelopen, de Eendrachters toch niet te diep in de kuiten gekropen was. Dramatisch was die nederlaag tegen F.C. Beringen trouwens niet. En zaterdagavond te St. Trui den heeft Witzwart zich dan kunnen rehabiliteren. Ofschoon dit niet «zonder pijn noch smart» is gebeurd. Maar toch nieuwe hoop deed oplaaien dat het bij machte moet zijn om een prominente rol te vervullen. De wedstrijd verliep zoals men het had verwacht. S.T.V.V. schoot immers als naar gewoonte fel uit de startblokken. Het gooide er direkt de beuk in. Maar het vergat warempel dat de doelpun ten het resultaat bepalen. Eendracht werd onder een felle druk gezet inzo- verre dat de Truidense doelman Ver- deyen er in de eerste speelhelft als toeschouwer bijstond. Die uitgespon nen akties van de thuisploeg zouden dan ook na de rust nog een poosje aanhouden. Maar Eendracht verwierf dan toch medezeggenschap. Omdat de energie en de brandstof van de tegenstander bijna waren opgebruikt. Het bleef dan ook tot na het uur O-O. Ook omdat de gasten eens door het doelhout waren bijgesprongen. De ploeg van Wilfried Van Moer ging dan naarmate de tijd vorderde nerveuser spelen. Vooral dan omdat het ver diende sukses uitbleef. De verdedi ging kreeg het op de heupen en bij de eerste serieuze Aalsterse tegenstoot, werd Van Roy gevloerd. En scheids rechter Hutsebaut die feilloos floot kon niets anders, maar dan tot wan hoop van de kanaries, de zwaarste sanktie toepassen. En dat betekende meteen het einde, want Sergeant liet die eerste en unieke gelegenheid om Verdeyen aan het werk te stellen niet teloor gaan. Het hoett nauwelijks betoogd dat dit een felle optater was. En de klap op de vuurpijl kwam dan tien minuten voor tijd, toen Van Roy de Aalsterse voorsprong opvoerde. Waar men naar Limburg was getrok ken voor één punt kwam men met de volle pot terug. Of hoe een voetbal dubbeltje rollen kan. Men kan be zwaarlijk hoog van de toren blazen met de spelpeil, maar anderdeels moet aangestipt dat de punten voor beiden van uitzonderlijk belang waren. Voor St. Truiden om zich in de piek^van de klassering te handhaven voor Eendracht om niet in de onderste regionen te belanden. Georges Hey- lens had de tegenstander een paar keer aan het werk gezien. En het was genheid om Horvath op de korrel te nemen kreeg de tegenstander echter niet. Gebeurde het dan toch dan was onze doelman bij de pinken. Dat was ie trouwens altijd behalve dan in de slotminuut toen ie onverantwoord zijn doel verliet. Maar dit deed zeker geen afbreuk aan zijn prestatie. Er was ook een opmerkelijke verrichting van De Bolle die het duel met Van Moer toch wel in zijn voordeel heeft kunnen be slechten. Er was omzeggens geen zwakke schakel in ons elftal. Daarbij hebben we ook aan een hogere versnelling gespeeld dan in de wedstrijd met Beringen het geval was. En bovendien met een totaalinzet. Inmiddels is Robert G lazer al gearriveerd en volgde met spanning onze uitwedstrijd. Een positief punt is ook dat Ferrera vorige zaterdag in de invallerswedstrijd uits tekend draaide. Hij en Giazer en de andere spelers die vrij zijn zullen nu tweemaal per dag trainen Tot daar voorzitter Frans Daeleman. Edixvelde heeft legen Olympia Wetteren een ruim verdiende zege in de wacht gesleept. Het wedstrijdbegin liet nochtans niet veronderstellen dat het verschil een dergelijke afmeting zou aannemen. Een wisselend spelbeeld met verdeelde kansen langs beide zijden. Toen De Greve de 1-0 op het bord schoot leek voor de thuisploeg de ban gebroken. Van dat ogenblik af liep het meergesmeerd. Vooral in de tweede periode kwam de kollektieve sterkte van de thuisploeg op de voorgrond. Dit resulteerde nog in doelpunten van Hakim en Van Impe. Zeker geen overdreven cijfers als men rekening houdt met het soort van «power-play» dat Edixvelde ontwikkelde. Wetteren geruime tijd met de rug tegen de muur werd gedrukt en zelfs niet eens de kans kreeg om nog een tegenaanval op te bouwen. Een secure plaatselijke verdediging liet zich op geen enkel foutje betrap pen, zelfs niet in de eerste helft toen men op bepaalde momenten wel dege lijk onder druk kwam te staan. Dat werd ook vorige week bewezen toen op Bavegem een scoreloos gelijkspel werd behaald. Edixvelde beschikt dus wel degelijk over een uitgebalanceerd geheel. Ook op het fisische vlak is het paraat. De bezoekers werden versmacht onder de immer aanrollende aanvals golven terwijl de thuisploeg het condi tioneel opbracht dit «stürmspiel» tot het einde toe vol te houden. Bleken de oefenwedstrijden niet suc cesvol, dan mag Edixvelde nu toch van een goed seizoenbegin gewagen. Met een drie op vier staat het na een leiderstrio Oordegem, Massemen en Aaigem. (R.G.) S.K. Herdersem-W. Moorsel. Het elftal van Herdersem dat nipt deze derbyontmoeting won. (EL) Het verlies van de gebroeders De Wolf vond hij niet zo erg omdat hij geen individualisten kent, maar gewoon een collectief geheel wil vormen. S.K. ont- wikkelede een hoog tempo en de eerste helft nam het volledig voor zijn rekening. Dirk Anné, de nieuwe aan winst van S.K., bracht zijn ploeg dan ook logisch 1 -O voor. Aan dit doelpunt hing we! een buitenspelgeurtje, maar de grensrechter vlagde net. Na de koffie nam Herdersem terug het heft in handen. Het liep dan ook onmiddellijk tot 2-0 uit. Dirk Anné, weer hij, trok mooi voor en de getalen teerde Matthijs kopte knap en hard raak. De wedstrijd leek gespeeld, maar Wilskracht gaf zich niet gewon nen. Het sloeg krachtig terug. Hugo Troch milderde met een krachtige kopstoot uit hoekschop. Moorsel bleef drukken en maakte ei zo na gelijk met een prachtig schot van Mark De Landsheer. Toen Patrick De Neef ten slotte uitgesloten werd na twee boe kingen was echter de kous af. Trainer Thienpont was na afloop van de match niet ontevreden over zijn spelers. Men diende rekening te houden met het feit dat men niet kon beschikken over Dirk Verleysen, en in de match zelf moes ten Van Wayenbergh en Van Houwe, beiden gekwetst, vervangen worden door Neulandt en Van Mulders. (J.V.l 1 S.K. Herdersem-W. Moorsel. De ploeg van W. Moorsel die de derby verloor. (EL) S.K. Herdersem-W. Moorsel. Een van de aanvalsakties langs Matthijs die voor Herdersem zou scoren. (EL)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 11