Willocx vi club E. Aalst 3 - St.-Truiden 2 Sk. Aalst 4-0. Wetteren 1 Finale Tijl Snas - O.C. Aalst ANDRE-EMIEL BOGAERT SERGANT SPORT Nieuwerkerken - Okegem Ongelukkige thuisnederlaag Bedrijfsvoetbal Sk. Aalst - Sombeke Doelpunten bij de vleet Eendracht verpulvert Oudenaarde HET VLAAMS BLOK ROEPT HALT TEGEN DE GANGSTERS Oordeel met het Vlaams Blok Pieter POTS Moorselbaan 86 Aalst DE BESTE FILMS DE BESTE KWALITEIT 12 Nieuwe Gazet van Aalst 17 september 1982 Reserven Tweede Nationale Dat wedstrijden van doublures eveneens tot een spektakel kunnen uit groeien werd bewezen in de match Aalst - St.-Truiden. Beide elftallen namen trouwens elk één helft voor hun rekening, maar de afwerking stond bij de plaatselijken op een iets hoger niveau. Een wederoptredende Ferrera heeft zich trouwens dermate ingespannen dat trai ner Heylens hem niet lang over het hoofd zal kunnen zien. Het eerste doelpunt kwam dan ook van de voet van deze ranke aanvaller. Een persoonlijke actie, waarbij hij een paar tegenstanders in de wind zette, die hij ook op schitterende wijze afrondde. In de 25' - een goeie vijf minuten na de openingstreffer - speelde diezelfde Fer rera op een prachtige manier Van Den Bergh aan. Deze liet de hem geboden kans niet onbenut. Vlak voor rust kon opnieuw Van Den Bergh, na een mooie pass van Sonck, de score opdrijven (3-0). Zeker geen overdreven resultaat gezien de moge lijkheden die de wit-zwarten zich ge schapen hadden. Na de koffie bleek het heilig vuur er bij de thuisploeg te zijn geblust. Op de 55' konden de bezoekers via strafschop mil deren. Amper één minuut later brachten de Kanaries opnieuw spanning in de match. St.-Truiden rook een kans op de gelijkmaker, mede door het wegdeem- steren van Ferrera en Kingambo (in de eerste helft ook uitstekend), doch het kwam niet naast de thuisploeg. Een verdiende overwinning gewettigd door een sterke eerste periode. (R.G.) Gewestelijke Juniors Dat de juniors van Sk. Aalst een ernstige kanshebber zijn op de titel mag na de thuiswedstrijd tegen Wetteren aangestipt worden. De oranje- groenen haalden direkt het initiatief naar zich toe. Dat de score niet noger opliep was enerzijds te wijten aan het doelhout en anderzijds aan een sterk acterende Wetterse doelman. Met gevatte balwisselingen en een snel overschakelen van verdediging naar aanval greep Aalst de be zoekers meteen naar de keel. Er kwamen dan ook kansen voor Nijs en De Stercke doch de schoten waren aanvankelijk slecht gericht. In het middenveld drukte Meert zijn stempel op het gebeuren. Als hard- Een sobere Jan Van Den Brempt klaar de de eventuele standjes voor het plaat selijke doel. Op slag van rust wisten de gastheren toch de gepaste opening te vinden. Piet Nijs trok langs de linkerflank Er kwamen dan ook kansen voor Nijs en De Stercke doch de schoten waren aan vankelijk slecht gericht. In het middenveld drukte Meert zijn stempel op het gebeuren. Als hardwer kende orkestmeester vond hij een uit stekend aflossingspunt in Vermoesen. op de solotoer en zijn achterwaartse voorzet werd door Dirk Janssens droog binnengeknald. Na de hervatting kreeg men hetzelfde spelbeeld. Aalst dat de forcing voerde en Wetteren, dat willens nillens, een le vende muur voor de eigen kooi optrok. Dirk Janssens, die na het eerste doel punt blijkbaar de smaak te pakken had, kon daarop tweemaal tereke scoren. Sportkring, wiens zegedrang blijkbaar niet te stuiten was, kon nog een vierde treffer netten langs Carael. Dit leek het sein om even stoom af te laten wat Wetteren de gelegenheid bood de eer te redden. De plaatselijken schiepen hierna nog een trosje mogelijkheden maar de stand wijzigde niet meer. Trainer Raymond Pi- cqueur was niet alleen tevreden met de overwinning maar ook om de wijze waarop deze behaald werd. (R.G.) Setok De finalisten zijn gekend. De beide ploegen die vorige week de heen wedstrijd wonnen zijn ook geplaatst. Voor Tijl Snas verliep dit zonder veel moeilijkheden, O.C. Aalst daarentegen diende fel van zich af te bijten. Na een half uur stond AZ 77 reeds 2-0 voor. Dit na doelpunten van Eddy Verleyen en Daniel Dooremont. Beide teams stonden dus aan de rust in kende scheidsrechter Roland Bossaer AZ77 een strafschop toe. Eddy Ver leyen zette de ploegen op gelijke hoog te. In een bewogen slotfaze kon Danny Van Kelekom O.C. Aalst in extremis in de finale trappen. Molenboys Opwijk-Tijl de totaalstand op gelijke hoogte. Na de rust kwam O.C Aalst meer in de wed strijd. Phillipe Bruylandt maakte er 2-1 van, zodat O.C. terug in de finale zat. Op een vijftal minuten van het einde Een naamstem is haar gewicht in goud waard Omdat U hierdoor zelf duidelijk maakt dat Uw stad degelijk moet worden bestuurd door uw kandidaat Groot-Aalstenaar in hart en nieren. Kand. nr 16 op lijst 1 O Goed besturen plannen zonder onderscheid des persoons. Goed plannen het haalbare kunnen voorzien. 82/14/35 (35 j.) Postmannen R.T.T. MANNEN SPOORWEGMANNEN Allen Regie-mannen Waarom staakte in 1965 het Vlaams syndikaat en het Vlaams Blok? Wij hebben Uw rechten verdedigd en doen waarderen. Men wilde aan graadverlaging doen Het Vlaams Blok heeft gelijk gekregen Wel heett men de durvers in de «bak» gestoken door mede hulp van ACV-Algemeen Christelijk Vakverbond-C.V.P. en A.B.V.V.-Algemeen Belgisch Vak Verbond-S.P. Toen was uw loontoestand verbeterd, aangepast, gevrijwaard en gewaardeerd. Heden op een 50-tal kilometers van elkander Denderhoutem (CVP) en Brakel (PVV) wonen twee ministers van Posterijen. Wat moet die uitgave zijn per dag en per maand Het moet te veel zijn want men roept stop rust-brugpensioen, stopzetten van aanwerving en niet vergoeden van overuren. Wat blijft er over van uw rechten Njet Wat blijft er over van uw plichten Inleveren De Spoorwegen krijgen de deurwaarder op bezoek. 6 miljard schuld Wie zal dat betalen Fietsen-Brommers Ze kénnen ni kapot Moeirselboon 107 - 111 113 Oilsjt Eendracht Nieuwerkerken heeft op een werkelijk ongelukkige wijze zijn eerste nederlaag van het seizoen opgelopen. Bovendien aan huis en tegen een ploeg die als degradatie kandidaat wordt beschouwd. Der gelijk verlies komt dan dubbel zo hard aan. Dat de plaatselijken geen slechte wedstrijd afhaspelden maar door onkans gestuit werden vertelt secretaris Johnny Schollaert. Beker Snas eindigde op een opmerkelijke 1 -9 uitslag. Het eerste half uur was nochtans volledig in het voordeel van Opwijk ver lopen. Frans Tilley bracht in deze pe riode zijn ploeg dan ook verdiend op 1-0. Tegen de gang van het spel in kon André Coppens nog voor rust gelijkstel len len. Daarna speelde een fantastisch Snas Opwijk gewoon weg. Ignace Van Mieghem (3), Bart Eelbode (2), Jan Borms, Didier Simal en Gaston Buyl maakten er een doelpuntenkermis van. Programma voor 18.9 (JVL) Groen Wit - Apostelken De Pluim - V.K. Wembley Leeuwerik - V.K. Moorselbaan S.P. Dressel - Opwijk Blauw Wit - O.C. Aalst AZ '77 - Tijl Snas (bekerhouder tegen kampioen) Nieuwkomer Dasafex blijft het doen. Deze maal moest SAF er aan geloven. Aan de rust kon de wed strijd nog alle kanten op. Maar de thuisploeg trok het initiatief naar zich toe. Langs Wilfried Van Til- burgh werd het 1-0. Langs Wilfried Van Tilburgh werd het 1-0. Frangois De Man en Leynis maakten er zelfs 3-0 van. Saf redde nog verdiend de eer langs Willy De Vos. Honda haalde het vrij vlot van Callebaut (b). Van Der Vurst, Van Hauwere uit strafschop en Cano waren de doelpun tenmakers. Intercom was geen partij voor Post Erembodegem. Post maakte er andermaal een festival van. Een op merkelijk feit was wel dat de 56-jarige De Backer er in slaagde drie doelpunten te scoren. Hedwig Callebaut nam zes doelpunten voor zijn rekening. De Veyl- der scoorde driemaal en Kiekens en Linthout namen de overige doelpunten voor hun rekening. Amylum-Bouw was een eigenaardige wedstrijd. Bouw nam de eerste helft het initiatief in handen, maar kwam niet tot scoren. De tweede helft speelde een herboren Amylum, Bouw gewoon weg. Nerkens lukte een enig doelpunt, na een soloren van op de eigen helft. Van Nieu- wenberg en Van Der Stookt scoorden nog elk tweemaal zodat er een enigs zins overdreven 5-0 eindstand op het scorebord kwam. (JVL) Uitslagen Callebaut (b) - Honda 0-3 Intercom - Post 0-14 Amylum - Bouw 5-0 Somati - Wtta 4-1 Desatex - Saf 3-1 Programma voor 18/9 Post-Amylum Callebaut (b) - Intercom WTTA - Desatex Bouw - Somati Honda - Callebaut (a) Safvrij «Alles sloeg werkelijk tegen. In het begin van de partij kregen we al vlug een doel punt te slikken en dan weet je het wel. Okegem is een kandidaat-afdaler en wanneer die ploegen op voorsprong komen gaat de deur toe. Je mag dan zo hard bonken, de grendel krijg je niet meer verschoven. Eén unieke mogelijk heid hebben we wel links laten liggen. Dat was toen Danny Roelandt een straf schop mocht trappen die jammer ge noeg naast ging. De bezoekers waren door deze misser nog meer gemotiveerd zodat hun doelgebied een oninneemba- re vesting bleef. De enkele kansjes die wij nog oreerden werden dan bovendien door het doelpunt geremd. Okegem speelde ook anti voetbal. Vori ge week op Meerbeke waren het twee voetballende ploegen die tegenover el kaar stonden maar nu kon daarvan nau welijks sprake zijn. De bezoekers pakten ons beenhard aan en tegen dergelijke teams moet je dit spelletje eigenlijk meespelen. Dat kun nen we echter niet. Wij proberen er zo veel mogelijk uit te komen met vlotte balcirculaties en attractief aanvalsspel. Daarvoor moet je wel met twee zijn. Het is natuurlijk een nederlaag die hard aankomt en die bij de spelers moreel wat zal nawerken. Doch ik ben ervan overtuigd dat de motivatie voor de ko mende wedstrijden er nog zal zijn. We hebben nu eigenlijk een voorbeeld ge had van wat ons nog te wachten staat» aldus Schollaert. Meteen is Nieuwerkerken ook verlost van het drukkende juk als titelkandidaat nummer één aanzien te worden. (R.G.) Derde Provinciale D Hattrick van D'Herde De thuisploeg heeft met de komst van Sombeke de gelegenheid aan gegrepen om aan klantenbinding te doen. Op deze zomerse zondag hebben de Aalstenaars een gave collectieve prestatie weggegeven. Wanneer er tijdens de rust een forfaitscore op het bord had gestaan dan zou niemand daar graten in gevonden hebben. Wilfried Van Royen, die na een veilige 5-1 voorsprong zijn plaats afstond aan de jonge Ricky Rivera, was dik tevreden. Men zou het voor minder. Leroy. Een trap op de enkel en uitgeval- len voor de tweede spelperiode. Daarom heb ik een aantal pionnen moeten ver- «We werkten uitstekend af. Vorige week schiepen we slechts een viertal uitge sproken kansen en werd er tweemaal gescoord. Vandaag oreerden we zeker tien mogelijkheden en de bal werd er zes keer door het doelvlak gejaagd. Dat bij ons iedereen aan bod komt werd be wezen bij het eerste doelpunt. Van onze vrije verdediger; Van Der Straeten. Deze afgetekende overwinning is na tuurlijk nog geen reden om met het hoofd in de wolken te lopen. Zeker niet als je de volgende wedstrijd bekijkt. De verplaatsing naar W. Moorsel mag niet als een «klusje» voorgesteld worden. De concentratie moet honderd procent blij ven en zeker nu we er zo schitterend voorstaan. De puntjes die we kunnen meegrabbelen zijn later misschien van groot belang. Schorsingen en kwetsuren zijn toch zaken waar je altijd rekening moet mee houden. Kijk maar naar Dirk plaatsen die gelukkig de homogeniteit niet hebben geschaad. Van Cauteren, die er na de hervatting inkwam, is een ervaringrijke speler die zich moeiteloos in het systeem inpaste. Zonder in een euforische stemming te verkeren mag ik wel zeggen dat onze speelwijze haar vruchten afwerpt». De opgemerkte figuur tijdens deze partij was wel de plaatselijke doelman D'Her de. Deze man straalt zoveel zelfver trouwen uit dat hij blijkbaar alles kan. Zo ook het nemen van strafschoppen. Drie terechte penalty's werden op drie ver schillende wijzen door hem tot een doel punt omgebogen. Op dergelijke manier zet Luc misschien een stap in de richting van de «Zilveren Voetbal». (R.G.) Voetbal U.E.F.A's Die eerste nederlaag op de openingsdag van de kompetitie en met nogal indruk wekkende cijfers bij S.K. Lierse opgelopen, scheen de Witzwarten dan toch niet al te diep in de kuiten te zijn gekropen. In de eerste thuiswedstrijd rehabili teerden deze zich onmiddellijk. En de supporters konden om liefst zes tref fers juichen. Deze gaven mee dat de thuisploeg al stukken beter kombi- neerde dan de week voordien. De spe lers vonden inderdaad mekaar gemak kelijker. En in de eerste speelhelft kon men al gissen dat een eerste overwin ning in de lucht hing. Van meet af aan maakte Eendracht ook het spel en nam ook de meeste initiatieven. Oude naarde moest willens nillens terug plooien. Maar kon toch niet verhinde ren dat het bij de rust reeds met 2-0 in het krijt stond. Na de kampwisseling was het voordeel van Aalst zoniet nog groter dan voor de rust. En de vier doelpunten waren een juiste weer gave van wat werd vertoond. Het over wicht was trouwens nadrukkelijk. En de tegenstander kwam nog moeilijk uit zijn verdediging. Die eindcijfers wer den op het bord gespijkerd door Raes (2), Van de Winckel (2), Lapage en Cornand. Men vergat dus zeker de produktiviteit niet. Doch niet alleen de makers van de doelpunten kwamen in de kijker. Er was immers ook een meesterschap van Eendracht op de middenstrook, terwijl haar verdedi ging het weinige werk toch naar beho ren opknapte en zich slechts een keer liet beetnemen. In het vooruitzicht van de uitwedstrijd van zondag te Ware- gem dus een deugddoende overwin ning. Die het vertrouwen zal opgevij zeld hebben. (J.V.H.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 12