NU... en ook over 6 jaar Leeuwenmoed volstond niet Foto-Studio H. BORGHMANS cmntoon Sterke tweede helft Geen homogeniteit Hij durft de kiezer recht in de ogen te kijken •^cmMiniSsr A De Fotograaf die de sport steunt KANDIDATENLIJST VLAAMS BLOK VLAAMS BLOK OOK IN UW GEMEENTE Stem op durf. Stem op uw belang Stem op ANDRE-EMIEL 30GAERT Nieuwe Gazet van Aalst 17 september 1982 13 *^A TOT Ji eenmr IMIWCFV cBCMBODttel Basketbal OKAPI HOME IN-MAES MECHELEN op het programma van de eerste speel dag was voldoende om de Okapi-zaal nog goed te bevolken. De Aalster- se ploeg, door vele «insiders» al getipt als een mogelijke degradatie kandidaat, tegen een Mechelen, ongetwijfeld kandidaat voor de eind ronde en wie weet voor de titel. De sfeer was dan ook reeds direkt aanwezig van bij de beloftenwedstrijd. Davis, die zich liefst zevenmaal liet be trappen leidde naar een zeer nipte 60- Een zeer goede wedstrijd van de Okapi beloften, die uiteindelijk slechts sneu velden met 65-67. Was het een teken aan de wand Toen de «groten» zich opwarmden, liep de mare dat Okapi in •de voorbije week een ziekenhuis was geweest. Was het plankenkoorts Aan de opgooi leek de grootste miserie ech ter vergeten, en moest alleen Luc Fa- maey de bank houden. Onmiddellijk zorgden de Home In-jongens voor een 8-2 kloof. Men dacht te dromen. Gans de zaal veerde recht toen Davis Okapi zelfs op 16-8 voorsprong zette. Een schitterende Rogiers. en een 8 minuten- durende onmondigheid van Aalsterse zijde leidde naar een 25-26 ruststand. Langs Minnebo zette Okapi de zaken recht 34-28. doch balverlies vooral langs 62 Mechelse zege. De Aalsterse coach deed er geen doekjes om «Wij schon ken de twee punten weg. Spijtig van dat Amerikaans balverlies Manager Kuyl van Mechelen «Wij hebben twee pun ten; daarmee ben ik zeer tevreden. Wij hebben ze vast. Een ander moet ze hier nog komen halen. «Coach Casteels van Mechelen «Vandaag was ik voor de vijftiende maal in de Okapi-zaal als coach. Het werd mijn eerste overwin ning Hoe het mogelijk is dat dergelijke ploeg (hij bedoelde zijn ploeg) in twee minuten tijd bijna de overwinning liet teloorgaan, is voor mij onbegrijpelijk, vooral als men 11 punten boni heeft. Mare Minnebo had een overwinning verwacht«Winnen zou ons, en zeker de supporters plezier gedaan hebben. Nu moeten wij tweemaal buitenshuis; worden het twee (normale) nederlagen, dan staan wij met 0 op 6. Ik ben tevre den van mijn eigen wedstrijd. Er werd zeer hard verdedigd en het tempo lag bijwijlen zeer hoog». Herman Van den Broeck was niet te spreken over zijn wedstrijd. Nochtans moet men zich niet blindstaren op die 3 op 13 schotpresta tie. Herman verrichtte zeer nuttig defen sief werk, doch ging wat zenuwachtig te werk. Mare Elias vond het een goede partij, kwam ergens terug op het ge sprek met Mare Minnebo. Hij betwijfelt echter dat Okapi Home In een degrada tiekandidaat kan genoemd worden «De kalendermaker heeft ons wat voor schut gezet, maar wij komen er wel door. Een overwinning tegen Mechelen zou het moreel echter nog ongewijzigd hebben. «Danny Schorreel liet opnieuw zien, wat hij waard is. Met een achterstand van 11 Hopmarkt 30 Aalst Tel. 053/21.48.98 Eigen kleurlabo foto's in 48 uur 82/14/ SPIJSHUIS RESTAURANT Pontstraat 21AALST Uitg. Firmin KENNIS-DE TROCH 053-77 18 83 Privé 70 51 96 Onze specialiteiten Tournedos Steaks Scampis Vistong St.-Antoon Kikkerbilletjes 82/i4/40 Open van 11.30 tot 14.30 en van 18 Gesloten dins-, woens- en zondagavond punten, begn hij met zijn 1.80 m. te dri ven tegen mannen van gemiddeld 2 m. en met succes. Met een 6 op 6 vrijwor- pen bracht hij Okapi terug om eervol te sneuvelen. De Okapi Home In-uitslagen Eerste ploeg - Maas Mechelen 60-62 Beloften - Maas Mechelen 65-67 Eerste provinciale BBC. The Tower mee aan de leiding Na de prachtige overwinning van verleden week bij Sint-Nikiase, stonden de verwachtingen hoog gespannen, in de thuiswedstrijd tegen Lokeren. Niet alleen geniet Lokeren een zekere faam, doch op de bank zit nu Cissen Van den Steen, tot vorig seizoen trainer-coach bij de Torenjongens. The Tower moest liefst vier spelers missenLuc Brijs, bij wie een oude kwetsuur hem weer parten speelt. Yves Van Langen hove met verlof. Urbain Lenoir en Jellen Goossens nog niet getraind. De basisploeg De Schaepdrijver-De Smedt-Heyvaert-Dherdt en De Troyer slaagde erin, na een gelijkopgaand begin Lokeren op een 20-6 achter stand te spelen na 13'. Pat De Smedt die tot dan toe een opgemerkte wed strijd speelde verdween naar de bank Tweede Provinciale Okapi - M. Mechelen. Mare Elias die de bal net van zijn ploegmaat Van den Broeck toegespeeld kreeg kijkt uit wie aanspeelbaar is. Weinig concentratie was er de oorzaak van dat de thuisploeg gedurende een ganse eerste helft Melle in zijn omgeving moest dulden. Via een paar goede akties opgezet bij Mare Sterck en afgerond door Serge Van der Burght, had Erembodegem nochtans een 6 puntenvoorsprong. Ook nieuweling Van den Houtte maakte zich nuttig vanop zijn playma- kersplaats, bediende oordeelkundig Eddy De Wolf, die het basket ogen schijnlijk aan het verleren is. Liefst driemaal tereke liet hij zich vangen aan een loopfout. Dit balverlies liet Melle toe aan de rust 34-34 gelijk te blijven. Ook coach Carlos Corthals verloor er ogenschijnlijk zijn vertrouwen bij. Met Gerrit Marcoen en weliswaar zieke Willy De Mangeleer op de bank en een zwak presterende linkervleugel op het terrein, volhardde hij in zijn boosheid. Dit weerhield De Wolf-Sterck en vooral Van der Burght niet voor een nog afgetekende 61-48 eindstand te zor gen. en werd vervangen door een gegrie- peerde Van der Borght. Alles wat men van dan af ondernam mislukte wat Lokeren toeliet om aan de rust tot 29- 26 .terug te komen. Weer met het basisteam en met Dherdt en De Troyer als uitblinkers in het aanvallend vlak en met Jean Paul Heyvaert in het ver dedigend kompartiment sloeg The Tower onmiddellijk de definitieve kloof 57-41 na 10'. Toen coach Georges Van Miegroet bij een 80-60 stand de algehele ploeg verving voor een applausvervanging was dit verdiend. Meteen is The Tower leider samen met Scheldejeugd. The Tower: De Smedt 8, De Schaep- drijver 11Heyvaert 7, Dherdt 27, De Trover 2 7 Donderdag II. op de persvoorstelling, was het door afwezigheid van Roland Le Compte en André Cooman, public-relation-man Hubert Van Vaerenberg, die de spelers aan de pers voorstelde. Voorzitter André Lootens dankte in zijn ope ningstoespraak alle aanwezigen. Voor de pers legde hij er de nadruk op dat er kritisch mag geschreven worden, doch dat afbrekende kritiek vaak nadelige gevolgen kan hebben. Vooral dan bij Osiris, dat nu over verschillende jongere spelers beschikt en nog een zekere homogeniteit moet zien te verwerven. Coach Roger De Koster beaamde de woorden van zijn voorzitter en voegde er aan toe Osiris als geheel te beschouwen wat de kommentaren in de bladen betreft. Osiris, bij wie de jeugdpolitiek dras tisch doorgevoerd werd, en voorlopig (hopelijk) teert op individualiteiten heeft nog geen homogeniteit. Op Skolb Houtem, éénmaal toch een niet te onderschatten tegenstrever, werd die zienswijze bewaarheid. Nochtans zat er heel wat muziek in bij de aan vang. Langs De Geest-Lagring en Temmerman kon groen-wit na 6' 4-16 uitlopen. Tot de 16' werd die voor sprong gevrijwaard, doch dan begon men te zenuwachtig en te krampach tig te basketten. Wat leidde naar een 20-22 stand aan het kwartier en een 28-31 ruststand. Na 3' in de hervatting kwam Houtem een eerste maal op voorsprong langs Van Campenhout en Broeckx. Toen bij een 39-37 stand en met nog 12' te spelen, het gevaar Broeckx met fou ten definitief naar de bank moest, dacht men de wedstrijd gewonnen. Men kwam wel aan een 43-43 stand, doch dan viel het volledig stil. Van Steenwinkel en Van Campenhout zorgden in amper 4' met een 16-0 voor de definitieve kloof. Osiris was verslagen, hoe Lagring en De Geest ook wroetten. Verder dan een pijnlijke 76-65 nederlaag kwam men niet meer. (A.V.H.) Krisis 500.000 werklozen Staken schaadt Waarom gastarbeiders Werken baatWie praat Dat zegt onze kandidaatWie betaalt POTS Pieter - Moorsel Een uitschieter bij sociale werken I DE SCHRIJVER Danny - Baardegem Zijn werk ontnomen door ééntalig Franssprekend DE SCHUTTER Willy - Moorsel Een stoere arbeider, maar houdt van zijn duiven I UYTTERSPROT Honoré - Aalst Opsteller I Heeft gestudeerd I Maar waarom Werkloos VAN HABOST - Erembodegem Een zoon van een achtbare familie die een plaats verdient I LEFEVRE Roger - Aalst 51 jaar. In deze tijden reeds afgeschreven voor werk SCHUDDINCK Ch. Frans - Aalst Was niet geschikt voor stadsbestuur te werken. KERKHOF NIEUWERKERKEN VAN DORPE M.E.O. - Aalst Om zelfstandig bakker te worden heeft men twee miljoen nodig BRUNCLAIR Alfons - Baardegem Gewezen bode van het algemeen christelijk vakverbond DE BEUL William Pintor PflTQ Voeding. Weet waarvan het bier maaktr IclCI "U I O Kandidaat nr 16 op lijst 1 O

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 13