Winst en verlies voor Koszen en Cosmos Herwig DE BRUYN 55e grote herfstprijs voor amateurs te Nieuwerkerken Te overhaast Sunset wint derby van Amapola Jeugdvoetbal ANDRE-EMIEL BOGAERT - advokaat 6e kandidaat Uw kandidaat voor een open beleid met meer inspraak EEN DOORBIJTER RUNDS- EN VARKENSVLEES MTSA kompetitie Nieuweling B.C. Alloo slechts nipt verslagen door eersteklasser 14 Nieuwe Gazet van Aalst 17 september 1982 Golfbiljartfederatie Aalst De kompetitie in het golfbiljart werd vorige zaterdag voorgoed op gang gescho ten. Op het eerste programma al een paar bijzondere konfrontaties. En zeker niet in het minst de burenderby Koszen-Cosmos in de erereeks en Cosmos (b)- Koszen (b) in de reeks A. De thuisploegen trokken telkens het laken naar zich toe. In de erereeks konden bij de bezoekers alleen Geert Baeyens en Pascal De Sterck een vuist maken. Eerstgenoemde versloeg Geert Rog geman (0-2) en De Sterck won een meer spannende ontmoeting van Hilaire De Leenheer (1 -2). Jan Van Gil bergen door Freddy Salens met 2-0 te klpppen, J.P. Valckenborgh door met identieke cijfers van Wilfried Van Ros- sem te winnen, Mare De Kegel, die aan Roger Baeyens een meer lastige klant had (2-1) en Julien De Cock die de maat nam van Roland Van der Steen oriënteerden de partij in het voordeel van Koszen. Begon Schoo- naarde met een openingspunt Guido Van den Abeele klopte Jose Lanno dan werd uiteindelijk Palace toch winnaar. Palace liep tot 1-4 uit. Want Franpois De Backer, Gaston Leemans, Hedwig Van den Borre en William Huylebroeck lieten zich niet meer verrassen. Petrus Meersman maakte dan in de slotmatch de neder laag meer aanschouwelijk voor de gasten. Palace (b) bleef in de A-reeks baas over Faber. Rudy Roels en Peter De Backer bezorgden Palace een 0-2 winst. Doch Hendrik Van de Wiele en William Van der Steen zetten de bezoekende zege nog op de helling. Willem Van der Borght en Cyriel Bau- wens maakten daarna de zaak rond Op 10.10.82 kiest U voor een zekere toekomst. Geef een kans aan iemand die het nu eens echt goed meent Uw stem zekerheid voor de toekomst. Strijdt mee met iemand die Aalst als «mens» wil besturen. Stem op uw kandidaat Keizerlijk Plein 55, Aalst Kandidaat nr 1 6 op lijst 1 O 82/14/44 Fijne charcuterie Esn adres Beenhouwerij Oscar LYSEBETH-CAUORON Immerseeldreef 151 - Aalst Tel. 21.78.56 Cosmos B - Koszen B 5-1 De Leeuwkens B - Welkom B 3-3 Moorsel B - Krijt op Tijd A 2-4 voor Palace. Met Frankie Van Coningsloo, Pierre Van de Keere en Leo Van den Steen klom Cosmos (b) naar een 3-0 voorsprong. Tony Staels herleidde tot 3-1Maar dit was meteen het enige punt voor de bezoekers. Marcel Van Nieuwenborgh en Hubert De Winter namen alle twijfels weg door met 2-0 te winnen. Voor Hubert De Winter was dat met forfaitcijfers. In de B-reeks liet Johny Boys (b), Sport vrienden geen schijn van kans. Alleen Parewijck kon de eer van de thuis ploeg redden. Dirk Bouckenooghe, Erwin Herremans, Freddy Boucken- hove, Nico De Wuffel en Johny Michiels bezorgden Johny Boys een afgetekende zege. (J.V.H.) Uitslagen 11/9/82 Erereeks Turbo Cars - Scotsching 6-0 Palace - Schoonaarde 4-2 Zandmannetjes - Hand in hand 2-4 Koszen - Cosmos 4-2 Welkom - De Leeuwkens 2-4 Corso - Moorsel 1 -5 Reeks A Parksken A - Turbo Cars B 3-3 Faber A - Palace B 2-4 Johny Boys A - Zandmannetjes B 2-4 Reeks B Zandmannetjes C - Parksken B 5-1 Hand in Hand C - Faber B 4-2 Sportvrienden A - Johny Boys B 1 -5 Scotsching B - Sportvrienden B 6-0 Schoonaarde B - Kasseistampers 6-0 Hand in Hand C - De King Boys 3-3 Corso: vrij Programma voor 18/9 Erereeks Moorsel - Welkom Leeuwkens - Koszen Cosmos - Zandmannetjes Hand in Hand - Palace Schoonaarde - Turbo Cars Scotsching - Corso Reeks A Welkom (b) - Moorsel (b) Koszen (b) - Leeuwkens (b) Zandmannetjes (b) - Cosmos (b) Palace (b) - Johny Boys Turbo Cars (b) - Faber Krijt op Tijd - Parksken Reeks B Kasseistampers - Hand in Hand (c) Sportvrienden (b) - Zandmannetjes King Boys - Sportvrienden Johny Boys (b) - Hand in Hand (b) Faber (b) - Schoonaarde (b) Corso (b) - Scotsching (b) VrijParksken (b) Uitslagen Zaterdagreeksen 1e afdeling Rayo Espanol - Kruis 9-0 Endoka - Simca Boys 4-2 Tinneboys - Heizijde 4-1 Blauwe Vlam - Cobila's 4-3 Heipias - Haltvr. (FF) 5-0 Melckenbeeckvr. - R. Duivels 1-0 Lada Boys - Camu 4-0 2-4 0-5 2-3 1-5 2-0 5-2 0-3 2-0 1-2 0-2 0-2 2-0 5-1 8-0 5-0 2e afdeling Royal Sportief - F.M.I.C. Parking - Bartan Excelsior - Apostelken 't Kloksken - Onder den Toren Leeuwerik - Boterhoek J. Timarcha - Breughel Musica - Giwo Zondagsreeks Inno - 't Duifken IJsboerke - Adelaars Amapola - Sunset Star Boys - Sportief '81 Rode Roos - Koszen Real Familial - Timarcha Nieuwe Wijk - Corner Sportkring - Pano Programma voor 18/9 en 19/9 Zaterdagreeksen 1e afdeling Simca Boys - Rayo Espanol V. Belle Heizijde - Endoka Foncy D'Haese Lada Boys - Tinne Boys Garcia Cobila's - Camu Dalschaert Haltvr. - BI. Vlam (alg. FF Haltvr.) Rode Duivels - Heipias De Sutter Kruis - Melckenbeeckvr. Meert 2e afdeling Musica - Royal Sportief Van Schuylenbergh Bartan - Giwo Roels Apostelken - Parking Coppens Onder den Toren - Excelsior De Meyst Boterhoek -'t Kloksken D'Herde Jong Timarcha - Leeuwerik Matthijs Breughel - G.M.I.C. Velge Zondagsreeks Adelaars - Inno Flores Sunset - IJsboerke D'Herde Sportief '81 - Amapola Garcia Koszen - Star Boys Van de Velde Timarcha - Rode Roos De Sutter Corner - Real Familial D'Haese Foncy Pano - Nieuwe Wijk V. Schuylenbergh 't Duifken - Sportkring Van Belle (J.V.L.) Uitslagen Igrek - Tuf-Tuf. Zenith - Terlinden Efsee -Twentiers Pallieter - Ipsilon Eureka - St. Joris Spokuon - Neidrop Bosveld - Tijl 0-5 1-2 7-1 2-3 0-2 2-0 0-8 Programma voor 19/9 Terlinden - Tuf-Tuf (Zandberg) Twentiers - Zenith (D'monde) Pallieter - Efsee (Osbr. A) St Joris - Ipsilon (beukenhof) Spokuon - Eureka (V.Hoof Hofstade) Dinsdag 21 september is het weer zover. De Kon. Spaar- en Sportklub «De Denderzonen» heeft het terug klaargespeeld het kruimuit der lief hebbers naar Nieuwerkerken te halen. Men is zeker van de deelname van kampioen van België Francis Vermaelen, Eric Van der Aerden en Dirk De Wolf. Met andere woorden de elite. De herfstprijs te Nieuwerkerken wordt georganiseerd door dezelfde mensen als vroeger toen hij de «grote prijs Phi lemon Meert» heette. Het bestuur onder leiding van Voorzitter Johny Van Impe, Ondervoorzitter Frans De Neef en se cretaris Eddy Van Den Berghe is fier dat men de traditie van weleer kan verder zetten. Men heeft er zo maar eventjes 70.000 fr. prijzen tegenaan gegooid. Ook dit jaar verwacht men een grote naam op de erelijst. Eddy Merckx en Fons De Wolf wonnen deze wedstrijd tweemaal. De huidige Kampioen van België Frank Hoste, Et. Van Der Helst en nog andere kleppers waren even eens laureaat. Wat bewijst dat men op het gehucht Laar de besten aan de start krijgt. Vorig jaar werd deze wedstrijd eerder een tegenvaller. Dit was te wijten aan het feit dat men in klubverband moest deelnemen. Er dienden liefst 41 renners geweigerd te worden. Dit jaar mag iedereen individueel inschrijven zodat er geen enkel probleem zal rijzen. Men verwacht alvast een honderdtal deelne mers, waaronder onze streekrenners zich met de beste amateurs willen me ten. En zoals ieder jaar het geval is wordt ook een enorme publieke belang stelling verwacht. Want deze wedstrijd waarin fel om den brode wordt geknokt heeft ook al burgerrecht verworven. Zaalvoetbal B.Z.V.B. Tweede Nationale Comar dat vorige week, een normale 1-3 brugge, hoopte na zijn konfrontatie met maksimum te hebben. Het werd een zeer spannende wed strijd, voortdurend gedomineerd door de Aalstenaars. Maar deze kwamen op 0-1 achterstand. Karei De Jaeger maakte echter vlug die achterstand ongedaan. De bezoekers goed in de counter, slaagden er in weer voor sprong te nemen. De plaatselijke druk leidde tot veel kansen, doch ex- Comar-doelman Maertens, die nu aan de overzijde keept, wilde wat bewij zen, en redde een paar zekere doel punten. Toch kon Jo Van Vijle vlak vóór rust gelijkstellen. Doch op slag van rust werd de Aalsterse ploeg opnieuw verrast zodat de 2-3 rust- zege verwierf bij de nieuweling Gent- Sint Agatha Berchem nog steeds het stand onverdiend mocht genoemd worden. Na de kampwisseling ging Comar nu voluit in het offensief. Karei De Jaeger had onkans toen hij liefst viermaal op de lat schoot. Het onver wachte gebeurde dan nog. Op coun ter geraakte Berchem op 2-4. De eind- press van Comar leidde 4' vóór het eindsignaal nog tot 3-4 langs Jo Van Vijle, doch een moedige Aalsterse ploeg geraakte niet verder. Een spijtig puntenverlies, tenzij Comar Aalst zich hervat heden vrijdag met de zeer moeilijke uitwedstrijd op Dynamo Sint Niklaas. Comar B verloor van St. Ni klaas met 2-9. (A.V.H.) BOWLING Aalst telt vier bowlingklubs, B.C. Aalst, B.C. Alloo, B.C. Gebo, B.C. Irtas. Drie daarvan waren vrijdagavond aan de slag in Bowling De Kat aan het Vre deplein, voor een plaatsje in de Beker van België. Onze aandacht ging vooral naar de nieuwe Aalsterse klub, B.C. Alloo, die eerste klasser B.C. Strike Zulte partij moest geven. De plaatselijke ploeg werd ons voorgesteld door voorzitter Bruno Rossi: kapitein Roland Van Vaerenbergh, schatbewaarder Frieda De Schrijver en spelersFrancois De Bock, die een zeer goede indruk liet in de eerste reeks van 4 waarin deze beker gespeeld werd, Luc Van Ren- tergem, Peter Pieters, Willy De Ridder en Edward Roels. Deze nieuwe ploeg wordt gesponsord door Alloo-Blomberg en La Ferrarese. In de tweede reeks was Johnny De Bock knap, terwijl de anderen wat stoom aflieten. In de derde gaf kapitein Roger Cardon het voorbeeld en in de slotfaze kwam B.C. Alloo langs voorzitter Bruno Rossi, die 8 strikes haalde uit 10 pogingen terug. De eerste klasser moest tot het einde vechten om niet uitgeschakeld te worden in deze eerste ronde. Een positief slot was alleszins de overwinning van de tweede ploeg te Zulte, zodat B.C. Alloo uiteindelijk slechts met 15-tal kegels gewipt werd. (A.V.H.) De tapper in de zondagsreeks Amapola-Sunset werd een spektaculaire partij. Tijdens de eerste helft was de thuisploeg de hetere. Sunset kwam op voorsprong voor de rust. Het was Antonio Igual die er na een lange soloren 0-1 van maakte. Sunset drukte dan zijn stempel op de tweede helft en liep verder uit tot 0-2 langs Diaz Flicka. In de eerste afdeling van de zaterdag kompetitie haalde Lada Boys het vrij makkelijk van Camu. Zo het kwartier bracht Emiel Galle zijn ploeg op voor sprong na voorzet van Danny Ringoir. Camu speelde goed mee, maar kon niet verhinderen dat de thuisploeg ver der uitliep. Rudy De Corte maakte het tweede doelpunt na voorzet van Emiel Galle. Rudy Van den Eede en Johan Van Schynkel legden de 4-0 eindcij fers vast. In de tweede afdeling haalde het Jong Timarcha het met 5-2 cijfers van Breughel. Jong Timarcha trad met tien spelers aan en Breughel met acht. Breughel kwam verrassend op voor sprong langs Van De Keer en Eeman. Seys en Van Eisen brachten Jong Timarcha langszij. Na de rust diende het moedige Breughel nog drie doel punten te slikken. Ponnet, Seys en De Coninck schonken hun club de over winning. (J.V.L.) Na twee speeldagen hebben we nog slechts twee ploegen die het maximum der punten totallzeren. Tuf-Tuf en Terlinden. Tijl kan eveneens het maximum halen, maar daarvoor dient het zijn achterstalige wedstrijd te winnen tegen Zenith. fer, zodat de nieuwkomers met forfait cijfers geklopt werden. Igrek viel wel op door zijn sportief maar hardnekkig verweer. Keeper Jan D'Haenens ver- Tuf-Tuf draait momenteel geweldig. Nadat het vorige weel$ Spokuon met 1-6 cijfers versloeg, klopte het nu nieuwkomer Igrek. Aan de rust was de stand reeds 0-3. Alain Van Nieuwen- begh scoorde de eerste twee doelpun ten. Het was Jan De Decker die de stand opvoerde met een prachtig 40- meter schot. Na de rust lukte Claude Schelfhout en de ingekomen Lieven Van Den Eynde beiden nog een tref- diende een speciale vermelding. Tijl bevestigde zijn titelambities door Bosveld met zware 0-8 cijfers te ver slaan. Twentiers kreeg andermaal een zware pil te slikken. Efsee blikte het in met 7- 1 cijfers. (J.V.L.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14